فلسفه خدمت در وبلاگ
سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 16:29 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

خانم فاطمه صالحی: خدمت وبلاگ از نو ساختن و اوج گرفتن را به من آموخت.
از خداوند می خواهم که من را یاری کند تا بتوانم خدمت صادقانه و‌ خالصانه ای داشته باشم و آموزش های که باعث شود نار وجودی من تبدیل به نور شود را به نحو احسنت دریافت کنم.
خانم بیرانوند: من به این نتیجه رسیدم، عزیزانی که این مطالب را می‌نویسند، خودکاووشگر هستند و نگاهی عمیق دارند، و منِ خدمتگزارِ وبلاگ نیز در مسیر خدمت به آموزش سه بُعدی دست می یابم.یا علیم

کنگره 60 چگونه زیستن را به من بخشید و نورِ آموزش و خدمت را به من عطا کرد. خدمت در وبلاگ بخشی از تزکیه و پالایش در صراط مستقیم است ، که به لطف و فضل خداوند در بخشی از زندگی ام توانستم تجربه کنم. 
سپاس از راهنمایم که تکّه ای سخت و در عین حال شیرین از مسیر سخت و سهل کنگره را به من بخشیدند. 
در هفته ی خدمتی که دستورجلسه وادی پنجم را در خود ، جای داده بود،راهنمایان ارجمند و خواهران گرامی ، با مطالب ارزشمندِ خود ما را یاری دادند، به جرأت میتوان گفت ؛ برای هر سطر این مطالب می‌شد برداشتها نوشت. از جمع آوری و آماده کردن این مطالب بی نهایت درس گرفتم و در بازکردن گره های درونی و حلّ کردن مسائل درونِ خود استفاده کردم.

undefined

انتخاب یکی از این مطالب برای من  بسیار سخت است، بخواهم از نکته ها بگویم در این وقت و فرصت نمی گنجد. خدمت در وبلاگ همیشه  با آموزش همراه است، و من نیز با نکته بینی ، این آموزشها را گرفتم و و قتی می‌بینم یک موضوع با دیدگاههای متفاوت بیان می‌شود و به یک هدف می‌رسد،  قدرت ذهن و تفکر را بیشتر باور می‌کنم.تایپ کردن کلماتی از جنس نور ، به وجودم نور می‌بخشد و قدرت تشخیص و فهمِ مرا بالا می‌برد.
راهنمای عزیزم خانم صبا در  14/ 10 /94در یکی از جلسات لژیون چنین بیان کردند؛ 
آموزشها در دیگر سطوح دوبُعدی هستند،یعنی طول و عرض دارند.اما آموزش در کنگره سه بُعدی است و طول، عرض و عمق دارد و به شما کمک می‌کند تا به مسائل عمیق نگاه کنید، و لایه های زیرین با تزکیه و پالایش ، زلال و شفاف می‌شوند. مثل اینکه در ظاهر می‌گوییم از خدا راضی هستم ، ولی در عمق هنوز از خداوند شکایت و گِله دارم.
خانم صبا مثالی از استاد جهان بینی آقای امین ،بیان نمودند: شما وقتی در سطحِ دریا روی قایق هستید، فقط موج ها و ماهی هایی که در سطح است می‌بینید، ولی در عمق 80 متری چیز دیگری را می‌بینید، از لحاظ سطح هم بزرگتر است، شاید موجوداتی در عمق دریا باشند که از بی نوری کور هستند، اما بدنی قوی دارند. 
خانم صبا فرمودند؛
آموزشها هم باید به شما عمق بدهند و پایین و پایین تر بروید، چیزهایی را در خود کشف کنید که قبلاً نمی دیدید. آموزشهای کنگره به ما یاد می‌دهند که خودکاووشگر باشیم.
من به این نتیجه رسیدم، عزیزانی که این مطالب را می‌نویسند، خودکاووشگر هستند و نگاهی عمیق دارند، و منِ خدمتگزارِ وبلاگ نیز در مسیر خدمت به آموزش سه بُعدی دست می یابم.
تکرار و فراوانی مطالب در وبلاگها باید باشند، به فرمایش بنیان کنگره؛
دانایی بسیار وسیع است و موضوع هرچه شکافته شود، کلیدهای بعدی یافت می‌شوند و علم و دانش الهی بی انتها است. 
ویژگی مطالب خوب این است که عزیزان با مثالهای ملموس از تجارب خود می‌گویند ، و این ویژگی در دروس آموزشی آقای امین و راهنمایان کنگره 60 هم نمایان است و ما نیز از این بزرگان آموخته ایم.
آقای امین میفرمایند: تزکیه و پالایش در همین مسائل جاری و کوچک در زندگی اتفاق می‌افتد، در رفتار با اعضای خانواده و حتماً نباید با یکسری برنامه های خاص باشد.
من در این هفته ی خدمتی بیمار بودم و با مشکل جسمی که داشتم ، با انرژی که از مطالب عاشقانه و خالصانه می‌گرفتم، توانستم خدمتم را بخوبی انجام دهم، روز دوشنبه چون مریض بودم ، در جلسه حضور نداشتم، ولی قسمت و روزی من شد، سخنان استادجلسه خانم نسرین عزیز را بعد از اتمام سخنان با فاصله اندکی دریافت کنم وگوش دهم، و در سخت ترین شرایط بنویسم و تایپ کنم ، و گویی تمام آموزشها برایم دوره شد و در عمق جانم نشست. و بیماری را فراموش کردم. و ساعتها به سخنان استاد در موردِ تفسیر سوره ی یوسف و ربط آن به وادی پنجم تفکر کردم ، و بسیار به قسمت یوسف جمال درونم اندیشیدم. 
همان روز در لژیون قرار بود در باره ی بخشش کار کنیم، و همان روز برداشتی از سی دی بخشش به دست من رسید و آن را آماده کردم، تمامی مطالب با مثالها و توضیحات واضح دست مرا می‌گرفتند و به دنیای آموزش می‌بردند و من درس می‌آموختم و توانستم خیلی از آموزشها را بعد از این خدمت کاربردی کنم. 
هر عزیزی با دیدگاه خاص خود موضوع را شرح داده بود ، من از همگی عزیزان سپاسگزارم و با ادب و احترام سر تعظیم فرود می‌آورم و ندای الهی را شنیدم که ؛
«فتبارک الله احسن الخالقین»

جا دارددر اینجا از خانم فاطمه صالحی عزیز تشکر و قدردانی نمایم و امیدوارم شکرگزار ، یاری های ایشان در این مسیر باشم. 

از جمله های پایانی آقای امین در ، چکامه ای بر عشق و بر پیشانی دفتر در کتابهای عبور از منطقه 60 درجه و کتاب عشق استفاده می‌کنم؛
همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باشد.
به پاکی دریاها ژرف باشید.
برداشت همسفر خانم فاطمه بیرانوند از خدمت در وبلاگ
یاکریم و یا وهّاب

خدا را شاکرم برای‌ خدمت کوچکی که روزی من شده، از خداوند می خواهم که من را یاری کند تا بتوانم خدمت صادقانه و‌ خالصانه ای داشته باشم و آموزش های که باعث شود نار وجودی من تبدیل به نور شود را به نحو احسنت دریافت کنم. نوری که با آن تمام ناخالصی ها و ضد ارزش های درونم را ببینم و با کاربردی کردن آموزش ها آن ها را برطرف کنم. هر هفته که به جمع آوری مطلب برای وبلاگ فکر می کنم و مطلب های را که هر کدام با یک دید و نگاهی جدید موضوع دستور جلسه را بیان کرده اند ثبت می کنم، آموزش های بسیاری برای من دارد.
این هفته آموختم که باید دید ۳۶۰ درجه داشته باشم تا بتوانم افرادی که در گوشه و‌ کنار سالن هستند و دل هایشان پر از صحبت های زیبا و دلنشین است را ببینم.

undefined


باید قدرت بیان خوب و تفکر مثبت داشته باشم که پر از امید و انرژی باشد تا قدرت حرکت قلم روی کاغذ را در مخاطبم به وجود آورد.
باید بتوانم نقطه تفکری روی مخاطب به وجود آورم تا بتواند با بیدار کردن آن مطلبی زیبا بنویسد.
هفته گذشته که چندین مطلب راجع به وادی پنجم در وبلاگ ثبت کردم، دید بسیار وسیعی نسبت به این وادی پیدا کردم.
پله های وادی برایم کاملا شکافته شد. دو سوالی که در مورد این وادی مطرح شد من را به فکر فرو برد.
پله برگشت از ضد ارزش ها و خودداری را آن قدر پر محتوا توضیح دادند که همیشه در ذهنم می ماند.
همسفری که به نقطه تسلیم رسیده و برای رهایی مسافرش دعا می کند. از صمیم قلبم برای رهایی مسافرش دعا کردم.
فلسفه وجودی خدمت در وبلاگ آن قدر عظیم و پر خیر و برکت است که تا کسی در این مسیر قرار نگیرد نمی تواند درکش کند.
یک مطلب بسیار پر مفهوم خواندم که گفته شده بود انسان مثل موج است اول اوج می گیرد بعد شکسته می شود و فرو‌ می ریزه بعد بلافاصله دوباره قد می کشد و اوج می گیرد، منظورش این است که با هر مشکلی ناامید نشوید به این امید داشته باشید که می توانید دوباره از نو بسازید.
خدمت وبلاگ از نو ساختن و اوج گرفتن را به آموخت.
آموختم که حس های خوب را بهتر درک کنم، فقط مهربانی و خوبی افراد را ببینم.
در آخر از همه ی کسانی که با مطلب های خوب و زیبایشان‌ به ما کمک کردن و وبلاگ را پر رونق کردند سپاسگزارم.
برداشت همسفر خانم فاطمه صالحی از خدمت در وبلاگ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیرا شنبه 2 بهمن 1395 09:00
خداقوت و سپاس، به شما خدمتگزاران عزیز، زندگیتان منور به نور خدمت
همسفر فروغ جمعه 1 بهمن 1395 22:01
خانم صالحی و خانم بیرانوند خدا قوت بابت خدمتگزاری شما دو خواهر اجرتان با خداوند
مریم حسینی چهارشنبه 29 دی 1395 15:13
خدا قوت به شما وبلاک نویسان امیدوارم برکت زندگیتان بابت خدمت به همسفران همیشه افزون ، موفق باشید
سمیه چهارشنبه 29 دی 1395 09:47
خدا قوت به تمامی خدمتگزاران در وبلاگ.خدمت هایتان پر برکت باد.
مسافر مجید چهارشنبه 29 دی 1395 00:14
خدا قوت به تمامی خد متگزاران کنگره60
سمیه محمدی سه شنبه 28 دی 1395 22:14
با سلام وخدا قوت خدمت خانم بیرانوند وفاطمه عزیزخیلی عالی بیان نمودید، خدمتتان پربرکت باشد
نسرین سه شنبه 28 دی 1395 18:24
خانم بیرانوند عزیز وفاطمه جان عاااااااااااالی بود ازحرفهای زیبایتان درس بزرگی گرفتم ازآرامشتان ازصبوری هایتان ازخدمت صادقانه وخالصانهتان دروبلاگ. خواهرهای گلم برایتان جایگاهای عظیم ورسیدن به درجه کمک راهنمایی راآرزو میکنم وامیدوارم همیشه خوش باشید ودرصحنه بدرخشید.عزیزان گروه وبلاگ خداقوت
ایرج ورمزیار سه شنبه 28 دی 1395 17:58
خواهران محترم...خداوندفرصت خدمت رابشماعنایت فرموده وقطعااثرات جاودان ان به زندگی شماقوت خواهدداد...پیروزباشید.
همسفر شمسیان سه شنبه 28 دی 1395 16:18
خواهران خوبم فاطمه های عزیزم ، خیلی برایتان خوشحالم ، برای حال قشنگتان خوشحالم وخدا را شکر میکنم و شکر میکنم از اینکه در کنار شما بزرگواران هستم . مطالبی که نوشتید بسیار عالی بود من از طرف همه از زحمات شما تشکر وقدردانی میکنم وامیدوارم آرامش تان همیشگی باشد و روز افزون .در پناه خدا سعادتمند باشید .
عزیزان وبلاگ زحماتتان پر خیر وبرکت
سمیه چمانه سه شنبه 28 دی 1395 16:07
خانم صالحی و خانم بیرانوند عزیز من از صمیم قلبم از شما تشکر میکنم وخدا قوت میگویم،واقعا هفته پر کاری بود برای شما عزیزان و مطالب و مقاله هاو مصاحبه ها همه عالی بود.
حال خوش روزی هر روزتان باد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic