الگوی بی نقص؛دلنوشته از راهنمای ویلیام وایت
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 16:49 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
لژیون ویلیام وایت تاثیر بسیار خوبی در درمان من داشت. زیرا آموزش هایی که در لژیون می گرفتم باعث شد دیگر احساش ضعف و ناامیدی نکنم و دیگر منتظر کمک از جانب دیگران نبودم، در واقع بدون حرکت منتظر معجزه نبودم و با حرکت من در مسیر کنگره به موازات حرکت من راه درمانم نمایان شد .

یا علیم
حدود سه ماه از سفر اول مسافرم می گذشت که تصمیم گرفتم برای درمان نیکوتین خود در لژیون ویلیام وایت حضور پیدا کنم ، اما ترسی در وجودم مانع حرکت من شده بود، ترس از وابستگی به سیگار و قلیان ، ترس از اینکه دوست نداشتم کسی متوجه مصرف نیکوتین من شود، اما با آموزش گرفتن در کنگره بر ترس خود غلبه کردم و وارد لژیون ویلیام وایت شدم .زیرا یقین داشتم تغییر خوبی در زندگی من رخ خواهد داد فقط کمی بردباری ، صبر و ایمان می طلبید ولی ارزش انتظار را داشت و می دانستم سعادت و سلامتی در باره ی من بی شک بزرگ ترین اتفاق زندگی ام در کنگره خواهد بود، زیرا باورم بر این بور که قطعا کنگره روزنه نور می شود تا من با دنبال کردن آن به منبع روشنایی برسم.
لژیون ویلیام وایت تاثیر بسیار خوبی در درمان من داشت. زیرا آموزش هایی که در لژیون می گرفتم باعث شد دیگر احساش ضعف و ناامیدی نکنم و دیگر منتظر کمک از جانب دیگران نبودم، در واقع بدون حرکت منتظر معجزه نبودم و با حرکت من در مسیر کنگره به موازات حرکت من راه درمانم نمایان شد .
باید بگویم حرکت لازمه هستی است و یک رهجو در سفر اول باید از جایگاه فعلی خود حرکت کند.
سفر اول پر از فراز و نشیب هایش بود اما با همان ساخته شدن می توان سنگ ها را شکافت و لذت سفر اول من هم به سختی هایش بود و تمام سعی من این بود که بیاموزم و کاربردی کنم تا بتوانم از موانع در درمان نیکوتین انگیزه قوی تری و اراده محکمی را باید پیشه کرد، عبور کنم و با گوش کردن سی دی ها و خواندن جزوات دانایی و کسب تجربه را خود بالا بردم و کم کم آرامش بیشتری در زندگیم حکم فرما شده بود.
در اینجا لازم به ذکر است که در زندگی هیچ گاه تردیدها پیروز نمی شوند و برای رسیدن به رهایی باید با اطمینان و تفکر گام برداشت و برای گذشتن از موانع در ، درمان نیکوتین انگیزه تری و اراده محکم را باید پیشه کرد.
در کنگره آموزش گرفتم باید در سخت ترین شرایط به اهداف و اعتقادم پاینده باشم و این باور رسیدم که پذیرش یک شکست با همه سختی هایش دهها پیروزی را برای من در پیش دارد و هر چه در سفر اول خود زندگی ام مسیرش را به سمت دشوار شدن عوض می کرد من به سمت قوی تر شدن تغییر مسیر می دادم و امروز که موفقیت ها وپله های ترقی را طی می کنم باید بگویم من همان بازنده دیروز هستم که تصمیم گرفتم استاد تغییر باشم نه قربانی تقدیر ،باید برنده باشم و مشکلات که مثل دست اندازهای جاده برایم بودند و مانع حرکت من نمی شدند.چون شاید در،دست اندازهای سرعت من کم می شد اما متوقف نمی شدم وبه حرکت خود ادامه دادم و اکنون در جاده صاف در حال لذت هستم.
من برای تغییر خود وحرکت درمسیر ارزش ها باید فروریخته می شدم تا بنای جدیدی از خود بسازم زیرا من ازهمان ابتدا درسفر اول نیکوتین خود تصمیم گرفته بودم استاد تغییر باشم ، نه قربانی تغییر. واکنون که در جایگاه کمک راهنمای ویلیام وایت خدمت می کنم هدفم رسیدن به دانش و حال بهتری است. زیرا هر خدمتی در کنگره یک آموزش است واکنون باید درجایگاه یک راهنما، خودم راتقویت کنم وقطعا با آموزش به رهجو، خودم را مستحکم تر وقوی تر کنم و این عین عقل است زیرا یک راهنما باید خود الگویی بی نقص باشد. 
بله! باید اعتراف کنم با آموزش گرفتن در کنگره وکاربردی کردن آموزش ها آینده ای ساختم تا گذشته ام جلویش زانو بزند.
در آخر از آقای مهندس بنیان کنگره 60 سپاس گزارم که مکان امنی را برای آموزش ما فراهم نموده اند و همچنین از راهنمای بزرگوارم سر کار خانم جلالی صمیمانه تشکر می کنم که آموزش های شان راه گشای من برای رهاییم هست وبر دستان پر مهرشان بوسه می زنم. 
به امید رهایی تمام مسافران نیکوتین
نگارنده : همسفر سمانه راهنمای ویلیام وایت

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سهراب خراسانی شنبه 2 بهمن 1395 12:47
سپاس از زحمات شما خانم، کار بسیار مهمی انجام دادید
و مهمتر خدمت در رهایی دوستان دیگر از بند نیکوتین میباشد
پاینده باشید و خدا قوت به شما
همسفر بیرانوند شنبه 2 بهمن 1395 00:04
سلام و درود بر راهنمایان کنگره 60،
راهنمای ارجمند خانم سمانه ی عزیز ،
مطلبِ بسیار زیبا ، پرمحتوا و سراسر آموزش بود. و باید بارها خوانده و مرور شود. چون سراسر نکته های عمیق است. چندین بار خواندم و از بیان و قلم شما درس آموختم و بیشتر مشتاق نکته های آموزشی این مطلب شدم.
خداقوت و سپاس ، از تمثیل های زیبای متن. با در حال بودن ، آینده را ساختید و گذشته را پله های تکامل قرار دادید.
اطمینان و آرامش در سفر شما دقیقاً حس و لمس می‌شود.
اعتماد به نفس و خودسازی در وجودتان موج می‌زند و با خدمت و آموزش به خداشناسی رسیدید.
با فراز و نشیب و آرام آرام ، و حرکت و عمل سالم در سایه ی تفکری سالم ، گامهای محکم و استوار را در جاده ی تغییرات مثبت و سالم برداشتید.
ممنون از اینکه با صبر و امید، سایه های ترس و نگرانی را کنار زدید و اینک ثابت قدم ابرهای سیاه دود سیگار را در زندگی ها به ابرهای آبی آسمانِ امید تبدیل کردید.
وجودتان برکت و خیر را برای شعبه به همراه داشت، سلام و درود بر شما.
تبریک بر راهنمایان بزرگوار شما خانم آنی کماندار عزیز و خانم جلالی عزیز.
خانم مریم عزیز ، از گزارشات ارزشمند لژیون درمان سیگارهمسفران که هر هفته ارائه می‌دهید سپاس فراوان، از مصاحبه و تهیه مقاله از خانم سمانه ی عزیز به شما خداقوت می‌گویم و ممنون شما هستم.
همسفر فروغ جمعه 1 بهمن 1395 22:28
خدا قوت خانم سمانه بابت لژیون ویلیام وایت دل نوشته شما بسیار زیبا بود .
مسافر نیکوتین مجید جمعه 1 بهمن 1395 20:14
خدا قوت . به امید رهایی تمامی سفر اولی ها از بند نکوتین.
مسافر جلال پنجشنبه 30 دی 1395 11:25
باتشکر از شما وبیان تاثیرگذارتان بسیار مفید واقع شد.به امید رهایی تمامی همسفران از بند نکوتین.
مریم حسینی پنجشنبه 30 دی 1395 09:18
خدا قوت خانم سمانه عزیز بسیار عالی بود و به تلاش تان باید آفرین و احسن گفت امیدوارم در مسیر کنگره همیشه موفق باشید
همسفرشمسیان پنجشنبه 30 دی 1395 08:07
خانم سمانه عزیز در ابتدا این پیروزی را به شما تبریک میگویم و امیدوارم بتوانم با الگو قرار دادن تجارب شما سفر خوبی تا رسیدن به خود داشته باشم .سربلند وپیروز باشید .
از زحمات گروه وبلاگ تشکر میکنم
فریدون جنابی چهارشنبه 29 دی 1395 23:46
بااحترام...برای تمامی مسافران درمان سیگار مسیری هموار خواهانیم...یاعلی
نسرین چهارشنبه 29 دی 1395 23:27
خانم سمانه عزیز بابت زحماتی که درقسمت لژیون ویلیام وایت میکشید کمال تشکررادارم,دلنوشته زیبای بود برایتان آرزوی سرافرازی ورسیدن به قله های دانش کنگره راآرزومندم. خانم مریم عزیز سپاس
مونا چهارشنبه 29 دی 1395 21:03
با سلام و خسته نباشید بابت دلنوشته زیبایتان از شما تشکر میکنم
ایرج ورمزیار چهارشنبه 29 دی 1395 19:55
خداقوت به تمامی خدمتگزاران وراهنمایان ومسافران وهمسفران گرامی ...فراموش نکنیم که باحرکت راه نمایان میشود.
مسافر نیکوتین ربابه لژیون خانم سمانه چهارشنبه 29 دی 1395 19:25
سپاس فراوان خدمت راهنمای عزیزم خانم سمانه برای دلنوشته خوبشان که سراسر آموزش هست و خدا قوت خدمت خانم مریم عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: