جویای راه
چهارشنبه 13 بهمن 1395 ساعت 14:27 | نوشته ‌شده به دست همسفر صالحی | ( نظرات )
رهجو: یعنی کسی که جویای راه است. اولین وظیفه رهجو این است که راه را خودش پیدا کند. با اندیشه و گفتار و کردار خود راه را پیدا کندو هیچ دلیل و توجیهی نباید مانع حرکت او شود. رهجو باید بااحساس خود راهنمایش را انتخاب کند. برای طی کردن هر راهی نیاز به راهنما داریم. در هستی یک قانون وجود دارد که برای اینکه فرمانده خوبی شویم باید فرمانبردارخوبی باشیم. زمان آن رسیده که فرامینی که یک‌عمر به گوش من رسید و با آن بیگانه بودم اکنون دل به آن‌ها بسپارم و گوش فراهم که بی‌شک تأثیران را در زندگی خواهم دید و زودتر به رهایی خواهم رسید.


به نام قدرت مطلق

تا زمانی که ندانیم کجا می‌خواهیم برویم به هیچ جا نمی‌رویم و نمی‌رسیم.

مهم‌ترین مطلبی که برای ما وجود دارد این است که از راه محبت وارد قلب‌ها شویم به‌زور نمی‌شود وارد قلب کسی شویم. انسان‌ها دارای دو چهره هستند:

-1چهره خشم‌آلود و طغیانی

-2چهره بسیار متین و آرام

ما تعیین‌کننده این هستیم که انسان‌ها کدام رویشان را به ما نشان دهند و یا برخورد کنند. پس هیچ انسانی به‌خودی‌خود بد نیست یعنی ریشه و منشأ بدی نیست. ما باید بدانیم که کارهایی که بامحبت انجام می‌شود بازور و خشم به انجام نمی‌رسد که باید راه آن را یاد گرفت و در جایگاهش پیاده کرد.

واژه‌ها دارای بار مفهوم و آگاهی هستند در کنگره 60 واژه‌ها درست انتخاب‌شده و بعضی واژه‌ها ابداع و اختراع‌شده است.

مثل مسافر، یعنی کسی که مصرف‌کننده مواد مخدر بوده است و دیگر نمی‌خواهد مصرف کند و به دنبال یک‌راه حل منطقی برای رسیدن به درمان است.

راهنما: یعنی کسی که راه را نشان می‌دهد پس مشاور یا پزشک نیست.

رهجو: یعنی کسی که جویای راه است. اولین وظیفه رهجو این است که راه را خودش پیدا کند. با اندیشه و گفتار و کردار خود راه را پیدا کند و هیچ دلیل و توجیهی نباید مانع حرکت او شود. رهجو باید با احساس خود راهنمایش را انتخاب کند. برای طی کردن هر راهی نیاز به راهنما داریم. در هستی یک قانون وجود دارد که برای اینکه فرمانده خوبی شویم باید فرمانبردارخوبی باشیم. زمان آن رسیده که فرامینی که یک‌عمر به گوش من رسید و با آن بیگانه بودم اکنون دل به آن‌ها بسپارم و گوش فرا دهم که بی‌شک تأثیر آن را در زندگی خواهم دید و زودتر به رهایی خواهم رسید.

وقتی حرف از عوض کردن سرخود باراهنما می‌شود منظور چیزی نیست جز اینکه تفکر راهنما را جایگزین تفکر خود کنیم. اولین شروع به‌کارگیری عقل حس است زمانی که حس‌ها بسته باشد به‌درستی نمی‌شود تفکر کرد و تصمیم گرفت، حس‌های آلوده این اجازه را به ما نمی‌دهد که درست قدم برداریم؛ پس به‌تنهایی نمی‌توانیم پیروز شویم بهتر است در این مسیر با دیگران مشورت کنیم، ولی تصمیم نهایی را خود ما بگیریم. 

درواقع درمانگر اصلی خود ما هستیم راهنما انگشت اشاره‌ای است که راه را به ما نشان می‌دهد و فقط نشان می‌دهد، این خود ما هستیم که با انتخاب‌هایی که می‌کنیم سرنوشت خود را رقم می‌زنیم. راهنما خود در این مسیر قدم گذاشته و در این موضوع تفکر و تعقل نموده است ،تجربه کسب کرده است و به تفکر و نتیجه مثبت رسیده است؛ پس فرمان‌بردار اوباشیم. مهم‌ترین وظیفه رهجو آموزش پذیر بودن و به اجرا درآوردن این آموزش‌ها در جهت رشد و تعالی خود است، حال پس از کسب این آموزش‌ها و پربار شدن او وقت میوه دادن و ایفای نقش و خدمت کردن است بدون هیچ چشم‌داشتی همچون باران ببارد؛ و باید دانست که خدمت کردن لطفی است در حق خودمان چراکه باعث کسب انرژی می‌شود و حال جسمی و روحی ما خوب می‌شود. کنگره الگوی خوبی است برای رهجو. کنگره، منِ همسفر یا مسافر را دعوت به رهایی از بند مواد مخدر و تاریکی‌ها و حقارت‌ها می‌کند و در قبال آن چیزی از ما نمی‌خواهد جز ماندن در این راه و روشنایی و سربلندی ما.

رهجو باید بداند زمانی که وارد کنگره می‌شود و سفر اولش را آغاز می‌کند منصب، پول و تحصیلاتی که نتوانستند جلوی معتاد شدنش را بگیرند پشت در بگذارند. چراکه این‌ها مانع آموزش پذیری و خدمت کردن رهجو می‌شود. کنگره وسیله‌ای برای رسیدن به رهایی.

وظیفه رهجو این است که به مرزبانان، راهنمایان، دیده‌بانان، حرمت کنگره، قوانین کنگره، روش درمان، دارو و شربت اعتقاد داشته و احترام بگذارد. حمایت از سبد جز وظایف رهجو است کسانی که می‌توانند باید کمک کنند. رهجو باید وقت‌شناسی را یاد بگیرد، 15 دقیقه قبل از شروع کلاس حتماً حضورداشته باشد. زمانی که وارد کنگره می‌شود بعضی چیزها ممنوع می‌شود نمی‌تواند هم به کنگره بیاید هم در گروه‌های دیگر شرکت کند زیرا نه راه‌ها یکی است نه هدف‌ها. این وظایف هم سخت است و هم سهل...

نگارنده: همسفر زهرا رهجوی خانم پریناز

تهیه و تنظیم: همسفر بیرانوند و همسفر صالحی 


لینک های مرتبط: وظایف رهجو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سهراب خراسانی جمعه 15 بهمن 1395 18:01
درود بر شما سرکار خانم
با آموزش های کنگره و تلاش و پشتکار میتوان به آرامش رسید
موفق باشید خانم
محمدرضا مسافر پنجشنبه 14 بهمن 1395 19:56
با تشکر از همسفر خوبم.که همیشه پر انرژی و محکم در راه کنگره ۶۰ و بهبودی من تلاش و کوشش می‌کنه که در همه حال به دنبال رهنمود ها و خدمت به کنگره و مسافرش هیچ کوتاهی نمی کنه.ممنونم ازت مسافر زهرا
محمدرضا مسافر پنجشنبه 14 بهمن 1395 18:09
با تشکر از همسفر خوبم.که همیشه پر انرژی و محکم در راه کنگره ۶۰ و بهبودی من تلاش و کوشش می‌کنه که در همه حال به دنبال رهنمود ها و خدمت به کنگره و مسافرش هیچ کوتاهی نمی کنه.ممنونم ازت مسافر زهرا
سمانه همسفر داود پنجشنبه 14 بهمن 1395 13:06
بسیار عالی زهرا جان .
فریده پنجشنبه 14 بهمن 1395 10:03
ممنونم بسیار عالی بود.
رقیه پنجشنبه 14 بهمن 1395 08:00
زهرای عزیز واقعا لذت بردم.نوشته ات را چندین بار خواندم و واقعا لذت بردم.خیلی خوب مطالب را با ارتباط قشنگ بهم زنجیر کردی.واقعا آفرین بر شما و خانم پریناز عزیز بابت چنین رهجویی. آرزوی موفقیت و رهایی و آرامش برایتان دارم...
چهارشنبه 13 بهمن 1395 19:16
زهرا جان خواهر عزیزم خیلللللی عالییی بود خوشحالم که در لژیون ما و کنار ما هستی به امید رهایی شما خدا قوت به عزیزان زحمت کش وبلاگ
ایرج ورمزیار چهارشنبه 13 بهمن 1395 18:38
خواهرگرامی خسته نباشیدعالی اشاره فرمودید ...قطعا هرچه که صورپنهان پاکترباشدراه برای ورودانوارالهی به قلب انسان بازترمیشودونتیجه اش رسیدن به ارامش خواهدبود.
همسفربیرانوند چهارشنبه 13 بهمن 1395 15:25
سلام و درود بر خانم پریناز که اینگونه خواسته ، هسته و دانه را در درون خانم زهرا یافتند و باغبان وجود ایشان گشتند،
علم و دانش و طرز قلم وبیان در خانم زهرا که سفراولی هستند و مدت کوتاهی در بهشت کنگره بسر برده اند، نشان دهنده زلالی و شفافیت درون ایشان است،
بایگانی که در درون ما به گفته آقای مهندس وجود دارد و ما با خواست و تلاش خود و به کمک ، راهنمایان در زمانهای مختلف آنها را بیرون کشیده و پرورش میدهیم و استفاده میکنیم. علم و دانش در درون همه ی انسانها است.
میزان خواست و تلاش ما ، و عملکرد گذشته ی ما تعیین کننده است.
بعضی انسانها در مسیر زندگی خود سالیان برایشان همه چیز مهیاست اما ، بدلیل
رسوبات و لایه های سخت درون ، و خاک گرفتگی قفسه های بایگانی، نمیتوان حرکت کنند و یا تلاش مضاعف میخواهند.
خانم زهرای عزیز خداقوت و سپاس، بسیار عالی مطلب را بیان نمودید و گویی سالیان دراز آموزش دیدید و خدمت کردید، وجودتان سبز و پویاست، دریچه های وجودتان نور را بخوبی دریافت کردندو حرکتی سالم در زمانی کوتاه داشته اید. تمام مطلبتان زیباست و تنها باید به خود بگویم باید بارها این متن را بخوانی.
خانم زهرای عزیز دستانت پر از جوانه های رهایی و شهر سفر دوم که هم اینک بخوبی درکش کردید انتظار شما را می‌کشد، نوشتن این مطلب خدمت بزرگی است که شما انجام دادید ، اجرتان و سهم شما از این خدمت همین درک بالای شماست که خداوند از فضل خود به شما عطا فرموده، شجره طیبه وجودتان پرثمر و پربرکت، وجودتان سرشار از ارامش الهی.

مریم چهارشنبه 13 بهمن 1395 14:40
خدا قوت زهرای عزیز عالی مطلب را بیان نمودی إن شاء الله هر چه زودتر به رهایی و آرامش برسید . خدا قوت فاطمه عزیز و خانم بیرانوند برکت این خدمت در زندگی تان مستدام باد .
مریم چهارشنبه 13 بهمن 1395 14:40
خدا قوت زهرای عزیز عالی مطلب را بیان نمودی إن شاء الله هر چه زودتر به رهایی و آرامش برسید . خدا قوت فاطمه عزیز و خانم بیرانوند برکت این خدمت در زندگی تان مستدام باد .
همسفر شمسیان چهارشنبه 13 بهمن 1395 14:11
عااااااااالی خانم زهرای عزیز .به یقین شما یکی از کمک راهنماهای موفق کنگره 60 خواهید شد . خوب حرکت کردین ، با اینکه مدت زمان کوتاهیست وارد کنگره شدید هم خوب گوش فرا میدهید و هم خوب سی دی ها را توضیح می دهید و این نشانه یک رهجوی خوب است .برایت رهایی همراه با آ رامش آ رزو میکنم .
خواهرای گلم خانم بیرانوند وخانم صالحی بی نهایت از زحمات شما سپاسگزارم .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic