برکت خدمت
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 22:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
خانم سمیرا :با کمی تامل در خود، دیدم در محاسبه هایم تنها چیزی که به محاسباتم  وزن می دهد و به بودنم معنا می بخشید، خدمت اندکم در کنگره است! 
در کنگره و خدمت بود که متوجه شدم یك چیزی هست که در بیرون از کنگره خیلی، کسی حواسش نیست، یک چیز که از آن گوشه و کنار نگاه می کند و منتظر است حسابش کنی! 
خانم لیلا :هفته پیش راجع به دستور جلسه وادی ششم بود ؛ درگیر یک مشکلی بودم و برایم به کنگره آمدن واقعاً سخت بود، ولی در یکی از مطالب که می خواستم در سایت انتشار بدهم در حین تایپ به مطلبی برخورد کردم که مرا به آمدن به کنگره مصمم تر کرد و برایم بار آموزشی بالائی داشت . 

سلام دوستان سمیرا هستم همسفر:
به برکت کنگره وادی ها  هر سال مامور می شوند تا محتوا و پیام خود را به گوش انسانهای مشتاق برسانند و هر کسی به میزان تشنگی و جام هایی که آماده کرده میتواند از این دریای بیکران، برداشت کند.
آخر سال است و بانک ها،  شرکت ها،  ادارات و موسساتی که با پول و سرمایه سرو کار دارند میزان گردش سرمایه و سود و زیانشان را بررسی می کنند و موسسات آموزشی و دانشگاهها هم عملکرد یک ساله خود را، پیشرفت و پس رفت علمی موسسه و دانشجویان خود را بررسی می کنند و به نوعی همه مردم وقت و زمانی را برای محاسبه عملکرد یک ساله خود قرار می دهند.
با کمی تامل در خود، دیدم در محاسبه هایم تنها چیزی که به محاسباتم  وزن می دهد و به بودنم معنا می بخشید، خدمت اندکم در کنگره است! 
در کنگره و خدمت بود که متوجه شدم یك چیزی هست که در بیرون از کنگره خیلی، کسی حواسش نیست، یک چیز که از آن گوشه و کنار نگاه می کند و منتظر است حسابش کنی! 
عمر و نفس! نفسی که همواره و در همه حیات ها تعیین موجودیت می کنند و موجودیت حال و آینده مرا می سازند. 
متوجه شدم آنچه باید محاسبه کنم حسهایم هستند. آیا حسم به انسانهای اطرافم بهتر شده؟  آیا قلبم نرمتر شده؟   در فرمان های عقلم سهم عشق بیشتر شده یا سهم حسابگری و منطق خشک و متعصب؟ در روز چقدر کارها و حرفها و افکارم بیهوده و لغو است که فی نفسه نه ارزش است و نه ضدارزش، اما مسیر و بار اضافه تحمیل می کنند و از انرژی ام تغذیه می کنند. 
متوجه شدم آنچه باید محاسبه کنم نفس و میزان استفاده از فرامین عقل است که اولین مرحله آن،پالایش حس هایم و برگشت از ضد ارزشهاست، اما بلافاصله  پس از برگشت از ضد ارزشها، انتظار حال خوب داشتن، خواسته نامعقول نفس است، اما اگر  آرام باشیم صدای عقل را میشنویم که می گوید صبر کن و فعلا تصمیمی نگیر تا زخم هایت بهبود پیدا کند، عقلی که  همچو خورشیدی در جان همه انسانها پنهان است و بر تمام هستی و نیستی می تابد و در تقلاست که از دل تاریکی ها راه بگشاید وخود را نمایان کند و حس های یخ زده را  ذوب کند. 
خورشیدی که با وصل شدن به منبع نور کنگره، می خواهد ابرهای تیره ی جهل را کنار بزند و حقیقت را نمایان کند.
بعد از این دستور جلسه، دیدم چقدر میل به رها شدن از قفس نفس را دارم، میل به بیرون آمدن از خود، میل به عاشق شدن، میل به محو شدن در خدا و همه انسانهای صالحش!  
نمی دانم شور است یا شعور! اما حداقل می توانم وظایفم را تعیین و مبدا را برای خود مشخص کنم، نور را بگیرم و آرام آرام  از شب های زندگی ام عبور کنم. 
در آخر از همه عزیزانی که در این خدمت همکاری می کنند و دانش خود را در اختیار ما قرار می دهند و در آموزش ما نقش مهمی دارند،  بسیار سپاسگزارم و همینطور از همکاریهای خوب خانم لیلای عزیز که با سختکوشی و خدمتهای خالصانه اش پازل خدمت را برای من هموار نموده بسیار سپاسگزارم و برایش بهترینها را از خداوند می خواهم.


سلام دوستان لیلا هستم همسفر:
خیلی خوشحال هستم و خدا را شکر می کنم که خدمت در وبلاگ روزی ام شده است. در هفته ای که نوبت خدمت من و هم گروهی عزیزم سرکار خانم سمیرای عزیز هست، هفته ای پُر هیجان و پُر انرژی است . هر مطلبی که تایپ می کنم هزاران نکته و بار آموزشی برایم دارد و با هر بار خواندن مجدد مطالب، گویی دوباره از مطالب درس می گیرم .
هفته پیش راجع به دستور جلسه وادی ششم بود ؛ درگیر یک مشکلی بودم و برایم به کنگره آمدن واقعاً سخت بود، ولی در یکی از مطالب که می خواستم در سایت انتشار بدهم در حین تایپ به مطلبی برخورد کردم که مرا به آمدن به کنگره مصمم تر کرد و برایم بار آموزشی بالائی داشت . 
در هفته ای که مسئول وبلاگ هستم با وجود دو فرزند کوچک یک نظم خاصی در آن هفته در زندگی ام وجود دارد که در دستورجلسه وادی ششم ، حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نماییم؛ احساس می کنم در آن هفته تا حدودی به فرمان عقل نزدیک شده ام امیدوارم با توجه به این دستورجلسه این نظم و مدیریت را در هر لحظه در زندگی ام برقرار کنم تا به فرمان عقل نزدیک تر شوم.
 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شمسیان پنجشنبه 21 بهمن 1395 06:36
بعضی مطالب را چند بار هم اگر بخوانی سیر نمی شوی انگار داخل آن دنبال چیزی میگردی ، کور سوی که تو را به سوی روشنایی ها می برد ؛ این مطالب برایم چنین مینمود ، نگاشته ها مرا دعوت به خواندن مجدد میکرد یه حس قشنگ بین کلمات موج میزد سپاس وقدر دانی میکنم از شما خواهران عزیز وزحمتکشم سرافراز وپیروز باشید .
همسفر فروغ چهارشنبه 20 بهمن 1395 12:01
ضمن عرض تبریک و خدا قوت به سرکار خانم لیلا و سرکار خانم سمیرا کمک راهنمای عزیزم واز تمامی خدمات شما در این شعبه کمال تشکر را دارم و برای این خدمت خالصانه شما دو عزیز از خداوند بهترین را آرزومندم. مطالبتان عالی بود.
فاطمه فاضلی چهارشنبه 20 بهمن 1395 10:59
تشکرازخانم سمیرا وخانم لیلا صحبت هاتون عالی بود وبه من ارامش داد خداقوت به شما عزیزان وگروه وبلاگ نویسان
فرحناز چهارشنبه 20 بهمن 1395 10:51
خداوندبه خدمتتان برکت بدهد سمیرا ولیلای عزیزخوشحال هستم که در شعبه شاداباد خدمت میکنید از مطا لب اموزشی وجذابیکه شما دو عزیز ثت می کنید کمال تشکررا دارم به امید اوج گرفتن بیشتر شماعزیزان
سمانه همسفر داود چهارشنبه 20 بهمن 1395 10:23
خدا قوت خدمت خانم سمیرا عزیز و خانم لیلای عزیز به نکات خیلی خوبی اشاره فرمودید متشکر.
سهراب خراسانی چهارشنبه 20 بهمن 1395 08:17
سلام و درود خدمت شما، خدا قوت بدهد بابت خدمت در کنگره
مطالب و موضوع جالبی بود که استفاده کردم
ممنون از شما و موفق باشید
ایرج ورمزیار سه شنبه 19 بهمن 1395 23:18
خواهران گرامی خسته نباشید...ازمطالبی که عنوان نمودید وازخدمات شایسته ای که دراین شعبه ارایه میدهیدمیتوان استنتاج نمودکه توانسته اید وظایف رهجوبودن راکاربردی بانجام برسانیدهمواره موفق باشید.
سمیه چمانه سه شنبه 19 بهمن 1395 22:11
خدا قوت به همه عزیزانی که در وبلاگ نمایندگی شاداباد خدمت میکنند.
از جذاب ترین مطالبی که همیشه در بین بقیه مطلب ها دنبال میکنم،همین است که شما عزیزان بعد از یک هفته خدمتی وپر کار که حجم زیادی از مطالب را ثبت میکنید،از حس وحالتان واز تغییرات به وجود آمده سخن میگوئید،بسیار لذت میبرم و از تجارب همه شما عزیزان می آموزم.
مثل همیشه موفق و پیروز باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic