تولد باپیام فرمانبردار بودن
جمعه 29 بهمن 1395 ساعت 11:54 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

از مشخصات بارز احمد آقا فرمان‌بردار بودنشان در کنگره است طی پروسه زمانی موردنظر به درمان رسید ولی کارهای نیمه‌کاره زیادی دارد. در لژیون خدمت می‌کند نگهبان لژیون است و در این خدمت آموزش هم می‌بیند. در ورزش هم خوب عمل می‌کند هم درزمینهٔ شنا و هم در فوتسال فعالیت می‌کند و تیمشان  به فینال مسابقات راه‌یافته است. در حال حاضر سفر سیگار می‌کند و فرمان‌بردار بودنش تا این نقطه کمکش کرده این پتانسیل را دارد که در جایگاه‌های کنگره خدمت کند، ما باید این را بدانیم که حل مسائل ما در گروی حل مسائل دیگران است.

روز پنج شنبه مورخ 1395/11/29 دوازدهمین جلسه از دور  کارگاههای آموزشی عمومی مسافران و همسفران نمایندگی شادآباد به استادی آقای فرهاد نیکخواه ،نگهبانی آقای محمدعلی و دبیری آقای مجید با دستور جلسه وادی دوازدهم و تاثیر آن روی من و نیز اول سال رهایی و تولد آقای احمد جلمبادانی برگزار گردید.


سخنان استاد:

خوشحالم که یکبار دیگر خداوند وکنگره این فرصت را در اختیار من قرار داد تا بتوانم در این جایگاه خدمت کنم.

طبق روال پنج شنبه‌ها صحبت من در دو بخش تقسیم می‌شود، یک بخش در مورد دستور جلسه وبخش دیگر در مورد تولد.

دستور جلسه این هفته هم به دو بخش تقسیم می‌شود، در مورد وادی دوازدهم و مراسم درختکاری که در این وادی گفته‌شده است.

در وادی دوازدهم گفته می‌شود که در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود؛ و گفته می‌شود ما در جهانی زندگی می‌کنیم که قوانینی دارد. در این وادی هم گفته می‌شود که انسان به دو بخش تقسیم‌شده است صور آشکار و صور پنهان، صور آشکار از جنس فیزیک و ماده و خاکی است و در جهان خاکی قرارگرفته است و نیاز است شخصی که در این جهان زندگی می‌کند پیرو قوانین آن عمل نماید و یکی از قوانین، زمان است. انسان مجموعه‌ای است از خواسته‌ها و برای اینکه به خواسته‌هایش برسد باید پارامتر زمان را در نظر بگیرد و بخش دوم سعی و تلاش انسان برای رسیدن به خواسته است.
برای توضیح این مطلب از مثال مصرف‌کنندگان استفاده می‌کنم، درگذشته پارامتر زمان را در نظر نمی‌گرفتند و از طریق مختلف راه‌ها را انتخاب می‌کردند و دوست داشتند سریع به نتیجه برسند مثل urod،urd، سقوط آزاد و روش‌های دیگر، چون زمان را حذف می‌کردند نه‌تنها نمی‌توانستند مسائلشان را حل کنند، بلکه مشکلات بیشتری را به وجود می‌آوردند.

به‌طور مثال شخصی که مصرف‌کننده است برای اینکه این شخص درمان شود، باید سه مرحله تغییر، تبدیل و ترخیص در او انجام گیرد، در وادی دوازدهم گفته می‌شود که شخص مصرف‌کننده برای رسیدن به درمان باید زمان را در نظر بگیرید و سه نیرو به شخص کمک می‌کند تا درمان شود؛ و آن سه نیرو که در این راه به شخص کمک مکنند عبارت‌اند از: القا، احیا، تحرک

القا یعنی انتقال آگاهی و دانش که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم و فیزیکی ومتا فیزیکی صورت می‌گیرد. برای شخصی که می‌خواهد به درمان برسد یکسری القائات لازم است، کنگره به زیباترین شکل القائات نابی را دارد، این القائات از طریق آموزش در جلسات، گوش دادن به سی دی، آموزش در لژیون، برای یک سفر اولی در قالب شربت ot اتفاق می‌افتد که تمامی این موارد القائات مثبت است و کمک می‌کند که شخص تغییر کندو تبدیل شود.

مورد دوم احیا است برای احیا شدن باید تمام آموزش‌ها را در جهان ذهنم، تصویرسازی وزنده کنم و پارامتر سوم تحرک می‌شود یعنی حرکت کنم و آموزش‌ها را کاربردی نمایم، باید مطالبی را که یاد می‌گیریم کاربردی کنیم به عبارتی رهجو فرمان‌برداری کند از راهنما در استفاده از میزان شربت و مطالب آموزشی،

تا بتوانیم به پایان سفر و نقطه ترخیص و رهایی از اعتیاد برسیم. انشا الله بتوانیم از بند جهالت دور شویم و به سمت عشق و محبت حرکت نماییم.

این هفته، هفته درختکاری است آقای مهندس سفارش کردند که در این امر مهم شرکت کنید تمام اشخاصی که مدتی از سفرشان می‌گذرد می‌توانند در درختکاری شرکت کنند و هدف از این امر مهم این است که تخریب‌های گذشته را جبران کنیم و ثمره درخت را ببینیم و از آن مواظبت و نگهداری کنیم.سخنان استاد در مورد آقای جلمبادانی:

احمد آقا در آذرماه سال 93 وارد لژیون من شد با مصرفش تریاک خوراکی، 3 تا 4 گرم بود، مصرف بالایی داشت، با برادرهای دیگرش به کنگره آمده بود که احمد آقا وارد لژیون من شد و خدا رو شکر به رهایی رسیدند و احمد آقا مسیرش را در کنگره ادامه داد، از مشخصات بارز احمد آقا فرمان‌بردار بودنشان در کنگره است طی پروسه زمانی موردنظر به درمان رسید ولی کارهای نیمه‌کاره زیادی دارد. در لژیون خدمت می‌کند نگهبان لژیون است و در این خدمت آموزش هم می‌بیند. در ورزش هم خوب عمل می‌کند هم درزمینهٔ شنا وهم در فوتسال فعالیت می کندو تیمشان به فینال مسابقات راه‌یافته است. در حال حاضر سفر سیگار می‌کند و فرمان‌بردار بودنش تا این نقطه کمکش کرده این پتانسیل را دارد که در جایگاه‌های کنگره خدمت کند، ما باید این را بدانیم که حل مسائل ما در گروی حل مسائل دیگران است که اگر می‌خواهیم مشکلاتمان حل شود باید خدمت کنیم و مشکل دیگران را حل کنیم، اگر احمد آقا تا به اینجا خوب پیشرفت کرده است، نباید زحمات همسفر احمد آقا را نادیده بگیریم، همسفری بوده که شرایط را فراهم کرده که ایشان توانسته به این جایگاه برسد در کنگره خدمت کند در ورزش پیشرفت چشم‌گیری داشته باشد. من همیشه به مسافران می‌گویم که هرگز مانع آمدن همسفرانشان به کنگره نشوند؛ و قطعاً آموزش‌های همسفر نتیجه آموزش‌های مفید و ارزشمند راهنما است و این روز را به خانم صبا تبریک می‌گویم و از زحماتشان تشکر می‌کنم. همچنین از زحمات خانم صادقی در سفر اول تشکر می‌کنم.
اعلام سفر مسافر احمد :
آنتی ایکس مصرفی :تریاک، به روش dst، با شربت ot، رشته ورزشی شنا، فوتسال، مدت رهایی چهارده ماه به راهنمایی آقای فرهاد نیکخواه
آرزوی مسافر: هر چه زودتر کنگره جهانی شود تا همه انسان ها بتوانند از این نعمت بزرگ استفاده کنند.
آرزوی همسفر: تمام سفر دومی ها که در یک ایستگاه توقف کردند هر چه زودتر حرکت کنند واین جایگاه را تجربه کنند.


سخنان آقای احمد جلمبادانی:

از 15 سالگی مواد مخدر از نوع تریاک استفاده می‌کردم هفت سال استفاده نکردم واعتماد به نفس بالایی به دست آورده بودم ومی گفتم من هیچ وقت معتاد نمی‌شوم، بعد از آن مدتی هفته‌ای یکبار استفاده کردم وبعد چند روز یکبار وبعد از آن هر روز وهر شب، در سر کار کم می‌آوردم و باز هم مصرف می‌کردم ورسیدم به مصرف چند وعده در روز، شدم مصرف کننده، 11 سال به صورت مداوم استفاده می‌کردم تا اینکه به خواست خداوند با کنگره آشنا شدم، در کنگره 60 به درمان رسیدم، همه افراد با مصرف مواد تخریبی دارند که بیشترین تخریب که من در زمان اعتیاد داشتم این بود که خیلی می‌خوابیدم وبیشترین تخریب را در زمان خواب داشتم. پنج بار در هنگام رانندگی در صبح تصادف کردم چون خواب بودم.

از زمانی که در کنگره درمان شدم وضع زندگی‌ام خیلی فرق کرده، حالم خیلی خوب است، بعضی‌اوقات در سرکار، خودم تعجب می‌کنم که چگونه بدون مصرف مواد می‌توانم زمان طولانی را کارکنم. خداوند بزرگ را شاکرم.

از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و آقای امین تشکر می‌کنم، از راهنمایم آقای نیک‌خواه تشکر می‌کنم، از راهنمای همسفرم در سفر اول خانم شهین و در سفر دوم خانم صبا تشکر می‌کنم خیلی برای ما زحمت کشیدند. از همسفرم کمال تشکر رادارم، از برادر لژیونی‌هایم تشکر می‌کنم، از مرزبان وایجنت محترم کمال تشکر و قدردانی رادارم و از تمام شما عزیزان که در جشن تولد ما شرکت کردید سپاسگزارم.سخنان راهنمای همسفر خانم صبا:

خداوند را بسیار سپاسگزارم که در این زمان یک تجربه دیگر را روزی من کرد و به زمانم در این لحظه برکت خوبی داد. در درجه اول من به آقای نیک‌خواه تبریک می‌گویم این تولد را و بسیار تشکر می‌کنم بابت صحبت‌های خوبی که در جایگاه استادی داشتند و برای من پر از آموزش بود مخصوصاً این جمله‌ای که فرمودند حل مسائل ما به‌واسطه حل کردن مشکلات دیگران است، یعنی سعی کنیم هرجایی که به گره‌ای برخوردیم سعی کنیم گره‌ای از دیگران را بازکنیم به ایشان تبریک می‌گویم و امیدوارم خدمت‌هایشان ادامه‌دار باشد و زمان‌هایشان با این خدمات برکت بیشتری داشته باشد به مسافر آقای احمد هم تبریک می‌گویم خیلی خوشحالم برای رسیدنشان به این نقطه و در ادامه به خانم شهین هم که زحمت آموزش خانم زهره را در سفر اول داشتند تبریک می‌گویم قطعاً زحمات اصلی به گردن ایشان بوده است امیدوارم انرژی‌های خوب این تولد در این لحظه به ایشان برسد؛ اما در مورد دستور جلسه مطلب کوتاهی را عرض می‌کنم، امروز به مقوله وادی 12 فکر می‌کردم و بیشترین چیزی که برایم مقوله زمان بود ناخودآگاه به یک واقعه تلخی که در هفت سال پیش برایم اتفاق افتاده رفتم و با یادآوری آن لحظه حالم خیلی بد شد، دل‌تنگ شدم، به صورتی که بغض گلویم را گرفت و گریه کردم، دیدم زمان چه موجود عجیبی است، چقدر خوب است که همه‌چیز می‌گذرد و ما در زمان باقی نمی‌مانیم قطعاً اگر من در آن زمان باقی می‌ماندم نابود می‌شدم وقتی به نعمت زمان فکر کردم دیدم بزرگ‌ترین نعمتی است که خداوند به ما داده است و در کش و استفاده کردن از آن به ما کمک می‌کند به تعادل و تکامل برسیم، بسیاری از مشکلات ما با توجه به صحبت‌های آقای امین که در سی دی گوش می‌کردم برای انسان امروزی است یا در زمان گذشته است یا در زمان آینده و هیچ‌وقت درزمانی که باید نیست و آموزشی را که باید در زمان بگیرد نمی‌گیرد و چون آموزشش را نمی‌گیرد اسیر زمان‌هایش می‌شود و از آن مسئله عبور نمی‌کند و این نیازمند این است که هرلحظه تفکر و تمرکز کنیم تا در هرلحظه متوجه شویم که چه چیزی را باید در این لحظه، دریافت کنیم. معمولاً ما در زمان‌های انسان‌های دیگر اسیر می‌شویم گاهی اوقات ما در زمان عزیزانمان اسیر می‌شویم و در رؤیاهای آینده عزیزانمان می‌رویم، همسفر در زمان مسافر می‌رود و این باعث می‌شود که هیچ‌کس در جایگاه خودش نباشد، انسان‌هایی می‌توانند به تعادل و تکامل و حال خوش برسند که و سیستم ایکس خیلی خوبی داشته باشند که هرلحظه در همان لحظه باشند مثلاً الآن که در تولد هستیم همین لحظه قرار است که به ما چیزی برسد نه اینکه الآن در فکر تولد خودمان باشیم و یا به پیام خودمان فکر کنیم. هر نعمتی در خداوند صاحب و موکلی دارد خداوند را قسم می‌دهم به صاحب زمان، امیدوارم همه ما در همین زمان حالمان خوب شود.

معمولاً زمان‌هایی که ما در کنگره هستیم می‌گویم حالمان خوب است و زمان‌های خوبی داریم، بودن ما در این مکان به زمان ما برکت داده است، این‌قدر نعمت آگاهی است که اگر مایکی از آن را دریافت کنیم زمان برای ما پر خیروبرکت می‌شود این‌قدر فرصت خدمت هست که کوچک‌ترین آن را که انجام دهیم زمان ما معنای خوبی پیدا می‌کند. امیدوارم تمام زمان‌های ما با آموزش و خدمت پر خیروبرکت شود، امیدوارم از زمان‌هایمان عبور کنیم و به تکامل برسیم و دچار رکود نشویم، آرزویی که خانم زهره کردند بعضی‌ها در سفر اول یا دوم می‌مانند و دچار رکود می‌شوند

همین ماندن و رکود باعث می‌شود که حال ما بد شود.

اما در خصوص خانم زهره: همین‌طور که همه در مشارکت‌هایشان گفتند یکی از فرمان‌بردارترین همسفرانی بود که قبل از اینکه در لژیون من باشد، این فرمان‌برداری در ایشان قابل‌مشاهده بود و اما نکته بسیار مهمی که من می‌توانم در رابطه با ایشان بگویم این است که یک اشتیاق بسیار بسیار زیادی به فهمیدن دارد، این‌قدر این همسفر تشنه فهمیدن است، تشنه خوب شدن است همیشه دوست دارد از آن چیزی که هست یک پله فراتر رود و خوب شود و همین موضوع حس‌های خوبی را از ایشان ساطع می‌کند و همین روزی‌های خوبی از آگاهی را به سمت ایشان می‌فرستد و خیلی دوست دارد که به خوب شدن نزدیک شود چون خوب شدن انتها ندارد و بابت این حس به ایشان تبریک میگویم و این بهترین حسی است که یک انسان می‌تواند داشته باشد که هیچ‌گاه فکر نکند تمام‌شده است و خوب است، لحظه‌ای که ما فکر کنیم خوب هستیم آغاز بد شدن ما است. اشتیاق عجیبی به علم و آگاهی‌های کنگره دارد و اشتیاق به خدمت در کنگره را دارد. امیدوارم خداوند خدمت در جایگاه کمک راهنمایی را روزی‌اش کند و امیدوارم که خداوند به زمان‌هایش برکت بیشتری دهد.


سخنان همسفر خانم زهره:
من هم در ابتدا از خدا تشکر می‌کنم که اذن ورود به کنگره را برای ما صادر کرد از بنیان کنگره 60 و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما فراهم کردند تشکر می‌کنم، از استاد جهان‌بینی آقای امین دژاکام تشکر می‌کنم، امیدوارم بدون هیچ کم‌وکاستی به خواسته درونی‌شان برسند. از خانم شهین تشکر می‌کنم امیدوارم در هر جا که هستند سلامت باشند. از راهنمای مسافرم آقای نیک‌خواه که ما را در این راه خیلی کمک کردند، تشکر می‌کنم، از مادر آقای نیک‌خواه تشکر می‌کنم ایشان در پارک طالقانی همیشه به من پیام امید و صبوری می‌دادند و خدا را شکر که مسافرم درمان شد. از خانم صبا راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم و از صمیم قلب می‌گویم که خیلی دوستش دارم، بهترین‌ها را برایشان آرزو می‌کنم. از تمام کسانی که در این رهایی به ما خدمت کردند تشکر می‌کنم. از همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید تشکر می‌کنم. از تمام خواهرانم در لژیون هم در سفر اول و هم سفر دوم تشکر می‌کنم از فرزندانم که همیشه همراه من بودند سپاسگزارم.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمانه همسفر داود یکشنبه 1 اسفند 1395 12:25
خدا قوت به آقای نیکخواه و خانم صبا عزیزم و تبریک و شادباش به مسافر احمد و همسفر گرامی شون. خیلی نکات خوب و آموزنده ای فرمودید خانم صبای عزیزم ان شاله بتونیم از زمان بهترین استفاده رو بکنیم در راه ارتقاء خودمان و نزدیکی به خداوند.
مسافر مجید نامداری شنبه 30 بهمن 1395 16:29
اقا فر هاد عزیز تبریک بابت تولد احمد اقا .احمد جان به شما و همسفر گرامیتان هم تبریک می گویم و بهترینها را برایتان ارزومندم.
همسفر بیرانوند شنبه 30 بهمن 1395 13:24
خداقوت خدمتگزاران کنگره 60،
جلسه عالی بود.
تولد رهایی و فرمانبرداری، تعادل و حرکت بسوی تکامل بر کنگره 60 مبارک باد.
راهنمایان ارجمند خانم صبای عزیز و
مهربان ، آقای نیکخواه بزرگوار ، تولد بر شما مبارک و پرشگون باد.
خداقوت و سپاس.
خانم زهره عزیز و صبورم ، تولد بر شما و مسافر گرامیتان تبریک و شادباش.
سلامت، شاد و سربلند باشید.
توفیق خدمت را از فضل خداوند منان برایتان در جایگاه کمک راهنمایی خواهانم.

راهنمای گرامی خانم لیلای عزیز خداقوت و سپاس از زحمات شما.
خدمتتان پرثمر .
سمیه چمانه شنبه 30 بهمن 1395 11:23
این تولد زیبا و با شکوه را به آقای نیک خواه و خانم صبای عزیز تبریک عرض میکنم،وبرای این مسافر و همسفر عزیز آرزوی سلامتی و پیروزی در تمام مراحل زندگی دارم.
خدا قوت به همه خدمتگزاران عزیز
مجتبی شنبه 30 بهمن 1395 11:09
عرض تبریک دارم خدمت کمک راهنمای محترم آقای نیکخواه و آقای جلمبادانی و خانواده محترمشان
خدیجه.باقری شنبه 30 بهمن 1395 10:48
خانم زهره به شما ومسافران این تولد را تبریک میگویم وامیدوارم شما را در جایکاه کمک راهنمایی ببینم وبه خانم صبا هم تبریک می گویم


همسفر فروغ جمعه 29 بهمن 1395 17:30
تبریک و شادباش به کمک راهنمایان محترم سرکار خانم صبا و آقای نیکخواه خداقوت عزیزان. و تبریک و تهنیت به آقا احمد و خانم زهره این شیرینی گوارای وجودتان. پایدارباشید
ایرج ورمزیار جمعه 29 بهمن 1395 15:51
خداقوت به کمک راهنمایان گرامی اقای فرهادنیکخواه وسرکارخانم هاشمی...تبریک وشادباش خدمت اقای احمدجلمبادانی وهمسفرگرامیشان تابادچنین باداااا.تشکرازوبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic