درمان واقعی،(مصاحبه با راهنمای گرامی خانم اکرم)
سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 11:44 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
یکی از بهترین کارهایی که جناب مهندس برای درمان اعتیاد در نظر گرفت همین وجود لژیون‌ها است، به نظرم بسیار ضروری می‌باشد که مسافر و همسفر هر دو از منابع آموزشی استفاده کنند، البته با حضور در لژیون از انرژی جمع نیز استفاده می‌شود.


بنام قادر متعال 

با سلام و عرض ادب خدمت راهنمای گرامی خانم اکرم عزیز، امیدوارم گفتگوی خوب دیگری در جهت اهداف الهی کنگره داشته باشیم؛ و بتوانیم قدمی در راستای درمان اعتیاد و رسیدن به تعادل و احیای انسانی برداریم.

با تشکر از مخاطبین عزیز که انرژی‌های مثبت ایشان همیشه یار و همراه ما بوده است

ضمن تشکر از خانم اکرم عزیز برای وقتی‌که در اختیار خدمت و همکاری با ما قراردادند

خواهش می‌کنم ابتدا، قبل از وارد شدن در گفتگو برای ما اعلام سفری داشته باشید. 

سلام دوستان اکرم هستم همسفر

مسافر من با مصرف شیشه وارد کنگره شد، به روش dst، با داروی اوتی، مدت سفر 15 ماه، با تشکر از راهنمایی‌های ارزشمند آقای اکبر علیرضایی و سرکار خانم ترانه حیدری سفر خود را به پایان برد و هم‌اکنون مدت 3 سال و 3 ماه است که آزاد و رها است.

 

پرسش‌های خود را این‌گونه آغاز می‌کنم،

۱ -از تجربه‌هایی که برای درمان مصرف مسافرتان انجام دادید برای ما بگویید و چطور شد که کنگره 60 را انتخاب کردید؟

تقریباً از روزی که من متوجه اعتیاد همسرم شدم، راه‌های مختلفی را امتحان کردم، ابتدا پیش پزشک رفتیم، قرص‌هایی به ما دادند در یک دستمال‌کاغذی بدون نام و پوشش، هفتهٔ اوّل روزی یک عدد، هفته دوّم روزی 1/2، هفته سوم روزی 1/4 و بعد قرار بود پاک شود و چندین بار به کمپ مراجعه کرده و مدتی در آنجا تحت درمان بوده و یک‌بار هم از هیئتی به نام ابوالفضل درمانی  استفاده که آنجا هم مراسم خاصی داشت ولی هیچ‌کدام جواب نداد. تا اینکه یکی از اقوامِ ما از طریقِ اینترنت با کنگره 60 آشنا شده بود و به ما هم معرفی کرد که الحمدالله بهترین راه شد.


۲ -از درمان واقعی و به تعادل رسیدن مسافرتان در کنگره 60 بگویید.

مسافر من ابتدا کنگره را قبول نداشت و نمی‌آمد. می‌گفت اینجا هم که شربت می‌دهند، می‌خواهم هیچ‌چیز استفاده نکنم، به عبارتی به قول خودش از مصرف خسته شده بود. حدود یک سال و نیم‌من تنها به کنگره می‌آمدم بدون مسافر، پس‌ازآن کم‌کم با زمینه‌سازی‌هایی که در خانه می‌کردیم با توجه به آموزش‌های کنگره و لطف و رحمت الهی علاقه‌مند شد و آمد. من به کنگره خیلی ایمان داشتم و فکر می‌کنم که این القائات مثبت باعث حرکت مسافرم شد، البته از نگاه خودم می‌گویم. پس از ورود هم ابتدا باور نداشت ولی کم‌کم علاقه‌مند شد و پس‌ازآن واقعاً خوب سفر کرد و من تغییرات را به‌وضوح در گفتار و رفتار و کردار ایشان می‌دیدم، حتی دید ایشان به همه‌چیز در خانه و جامعه تغییر کرده بود و کم‌کم رو به تعادل پیش می‌رفت، ایشان قبلاً خیلی اهل ورزش بود، ولی کاملاً کنار گذاشته بود، ولی در حین سفر ورزش‌های سبک را به توصیه راهنمای ارجمندش شروع کرد و حالا در مسابقات مختلف شرکت می‌کند، اینجا بود که درمان واقعی اتفاق افتاد


۳ -تغییر نگاه و جهان‌بینی شما نسبت به درمان اعتیاد بعد از حضور در کنگره؟

البته تغییر نگاه بعد از حضور در کنگره اتفاق افتاد، در آنجایی که من هیچ شخص معتادی در زندگی و اطرافیانم نداشتم و هیچ اطلاعاتی، راجع به این موضوع نداشتم،  به همین جهت احساس می‌کنم با ناآگاهی خود و خانواده‌ام را بسیار اذیت کردم و چون در خانواده‌ای کاملاً مذهبی رشد کرده بودم  و له یک سری مسائل  اعتقاد داشتم، از قبیل اینکه به همسرم باید احترام خاصی بگذارم، شخصیتش را کوچک نشمارم، ولی این دیدِ من از روی آگاهی به شرایط موجود او نبود، با که از زاویه اعتقادی بود. ولی پس از کنگره بامطالعه جهان‌بینی و کسب آگاهی از خصوصیات یک فرد مصرف‌کننده  و به‌طورکلی اعتیاد، تمام‌کارهایی که در زندگی برای خانواده و همسرم، حتی خودم انجام می‌دهم آگاهانه است و این را با سپاس فراوان از خداوند متعال مدیون کنگره  می‌باشم.


۴ -بعد از تجربه جایگاه کمک راهنمایی تا چه اندازه به معنای این جمله پی برده‌اید که؛ کمک راهنمایی جز پروسه درمان است.

توضیح مختصری بدهید.

در ابتدا من این جمله را فقط در جزوه کمک راهنمایی خوانده بودم، (کمک راهنمایی جزء پروسه درمان است) شاید آن موقع این جمله فقط به راین در حدّ اطلاعات عمومی بود، ولی با تمام وجود در این مدت که به لطف خداوند در این جایگاه خدمت می‌کنم، احساس می‌کنم، کمک راهنمایی نه‌تنها جزء پروسهٔ درمان می‌باشد، بلکه ازنظر من بسیار لازم و ضروری برای پیشرفت  انسان  به‌سوی تعادل و تعالی است.


۵ -ارتباط وظایف رهجو و همسفر: 

 بله بدون شک وظایف رهجو و همسفر به هم ارتباط دارند، من هرچقدر رهجوی خوبی باشم و مطیع فرمان، مطمئناً همسفر خوبی هم خواهم بود.


۶ -ضرورت لژیون؟

یکی از بهترین کارهایی که جناب مهندس برای درمان اعتیاد در نظر گرفت همین وجود لژیون‌ها است، به نظرم بسیار ضروری می‌باشد که مسافر و همسفر هر دو از منابع آموزشی استفاده کنند، البته با حضور در لژیون از انرژی جمع نیز استفاده می‌شود.


۷ -تاکنون چند رهایی در لژیونتان داشته‌اید؟ درباره حس لحظه رهایی خودتان و رهجویانتان برایمان بگویید.

تاکنون 2 رهایی داشته‌ایم و به امید خدا 2 دو تا هم تا چند روز دیگر خواهیم داشت. حس رهایی خودمان بسیار حس خوبی بود، ولی یک‌چیز را از صمیم قلب می‌گویم، شادی من در رهایی رهجوهای لژیون بیشتر بود، چون آگاهان بود. روز رهایی خودمان متوجه نبودم چه‌کار بزرگی انجام‌شده چه اتفاق بی‌نظیری است، ولی باور بفرمائید با سفر رهجوها که همراه می‌شوم، بهتر و عمیق‌تر سفر می‌کنم و به تَبع لذتش بیشتر می‌شود. فکر می‌کنم در سفر رهجوها معنای واقعی این سفر را درک کردم 


۸ -در اوایل ورود به کنگره چگونه  طی کردن زمان برای درمان اعتیاد را پذیرفتید؟

من شخصاً این موضوع را خیلی خوب پذیرفتم، همیشه در زندگی طالب آموزش و فراگیری مطالب گوناگون بوده‌ام. خیلی خوب با این قضیه کنار آمدم و پروسه زمان را قبول داشتم، ولی مسافرم در ابتدا شکایت داشت، ولی کم‌کم بر اساس جهان‌بینی، دیدش عوض شد و حالا عمیقاً قبول دارد که وقتی زمان طولانی صرف شده تا یک شخص به فرد مصرف‌کننده‌ای تبدیل شود، پس بدون شک زمان می‌خواهد تا مصرف‌کننده به یک فرد عادی و سالم تبدیل شود.

 

۹ -ارتباط یک درمان و تعادل پایدار با روش تدریجی dst ؟ 

روش dst بسیار روش خوبی است، به را ی درمان، بدون شک باید پروسه زمان و استفاده دارو به‌صورت تدریجی و در کنارش آموزش و فراگیری جهان‌بینی باهم می‌شود درمان  و این ارتباط مستقیم  با تعادل پایدار دارد، اینجا است که به تعادل می‌رسیم و اگر درمان جلوتر برود تبدیل به تعادل پایدار می‌شود.

 

۱۰ -با یک سؤال یادی از راهنمای گرامی‌تان کنیم، وقتی  جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کردید و در لژیون قرار گرفتید، دید شما نسبت به راهنمایتان به سطح بالاتر و متفاوت‌تری نرسید؟

چرا، بنده عمیقاً این موضوع را حس کردم، دید من نسبت به ایشان متفاوت شده، احساس می‌کنم باشخصیتی روبه‌رو هستم مه همیشه به حرف‌ها و صدایش نیازمندم، حتی در مسائل غیر کنگره   شخصی که برایم منبع محبت و آرامش است؛ و نیازمند راهنمایی علمی و معنوی ایشان هستم

 

۱۱ -بنا بر اهمیت بالای درختکاری در کنگره 60، می‌توان درختکاری را یک اندیشه و رسالت انسانی نامید؟

قطعاً همین‌طور است، ماشت هر درخت کمک به ایجاد زیبایی در طبیعت و هوای پاک و... می‌باشد و این فقط از اندیشه انسانی و رسالت انسانی نشاءت می‌گیرد که به فکر هدیه‌ای برای آیندگان باشد.

 

۱۲ - اگر بخواهید به‌عنوان یک کمک راهنمای کنگره 60  ، درباره اهداف کنگره  ، درباره موضوعی در سال 96 تأکید کنید، چه موضوعی مدنظرتان است؟

موضوع مهمی که در ذهنم است این‌که؛ کنگره 60 بر پایه عدالت، معرفت و  عمل سالم بناشده است، سه مؤلفه که بسیاری را مجذوب خودکرده است. امیدوارم  قوانینی که گذارده می‌شود، این سه مؤلفه در آن پررنگ است تا از هدف اصلی کنگره 60 دور نشویم، ان‌شاءالله.

 

۱۳ -سخنی با کنگره 60 و مسافرتان؟

کنگره 60 را واقعاً مکانی مقدس و امن می‌دانم که امیدوارم در تربیت انسان‌ها و سوق دادن آن‌ها به سمت تعادل و سپس تعالی موفق و پیروز باشد و از مسافرم می‌خواهم که قدر این رهایی را بداند و انشا الله از خدمتگزاران کنگره باشد.

 

۱۴ -درمان سیگار؛

بدون شک درمان سیگار از معجزات بی‌نظیر کنگره می‌باشد، من بارها از مسافران مخصوصاً مسافر خودم، شنیده‌ام که درمان سیگار سخت‌تر از درمان مواد مخدر است. خدا را شکر که کنگره به فضل الهی و با اندیشه‌های بلند جناب مهندس به این افتخار نیز دست‌یافت ..شکرشکرشکر

 

برای حسن ختام دعایی کنید.

دعا؛ از خداوند می‌خواهم تمامی انسان‌هایی که قدمی در جهت بیرون آوردن بشریت از تاریکی‌ها برمی‌دارند به هر نحوی مادی و معنوی که در رأس آن جناب مهندس و خیلی از افرادی که به‌صورت چراغ خاموش در جامعه خدمت می‌کنند، طول عمر همراه باعزت و سلامتی و فضل خداوند شامل حالشان باشد و دعای خیر این بنده حقیر همیشه و همه‌جا بدرقه راه این عزیزان باشد.

باشد که همگی اعضای کنگره 60 شکرگزار این خوان گسترده‌ای که برایمان مهیا شده است، در عمل سپاسگزاری کنیم، ان‌شاءالله

با تشکر فراوان از خدمتگزاران سایت و خانم فاطمه عزیزموفق و پایدار باشید..

 کمک راهنما اکرم


از خدمت و همکاری شما راهنمای گرامی سپاسگزارم؛ و از فضل و لطف خداوند  برایتان سلامتی و توفیق روزافزون  خدمت در هستی را خواهانم.

تهیه و تنظیم، همسفرصالحی، همسفر بیرانوند

عکاس: همسفر فریدهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیم پنجشنبه 19 اسفند 1395 10:20
اکرم عزیزم بسیار از کلام پرمحتوای شما لذت بردم
خداراشکر برای وجود سراسر آرامشت
خانم بیرانوند و خانم صالحی و فریده نازنین خداقوت
ایرج ورمزیار سه شنبه 17 اسفند 1395 16:01
کمک راهنمای محترم به مطالب خوبی اشاره فرمودید همواره پیروز باشید...تشکرویژه ازوبلاگ نویسان تلاشگر...
رعنا سه شنبه 17 اسفند 1395 14:59
سرکار خانم اکرم راهنمای گرامی؛ از مطالب آموزنده تان سپاسگزارم.عزیزان وبلاگ نویس ممنون از گزارش عالی و پر محتوا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic