آغاز آموزش (مصاحبه با سرکار خانم سمیه باقری)
پنجشنبه 3 فروردین 1396 ساعت 16:01 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )

در کنگره گفته می‌شود رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی آغاز آموزش است زیرا زمانی که می‌خواهی مطلبی را به دیگران آموزش بدهی را اول خودت باید به‌خوبی درک و عمل کرده باشی تا بتوانی آن را به رهجو هایت انتقال بدهی. خدا را شکر با تشکیل لژیون آموزش برایم آغاز شد .

یا واجد


با عرض سلام و ادب خدمت سرکار خانم سمیه عزیز، از اینکه وقتتان را در اختیار بنده قرار دادید بسیار سپاسگزارم، خواهشمندم به سؤالات ذیل پاسخ بفرمائید.


چندمین بهار است که در کنگره هستید؟

سلام دوستان سمیه هستم همسفر رضا

خدا را شکر چهارمین بهار است که در کنگره حضور دارم. 


بهترین اتفاقی که در کنگره در سال 95 افتاد ازنظر شما؟

به نظرم یکی از بهترین اتفاقات در گنکره رونمایی از کتاب ادموند و هلیا در پارک طالقانی بود و واقعاً مراسم بسیار خوبی بود. این کتاب به‌طور رسمی به منابع دیگر آموزشی کنگره اضافه شد. کتاب فلسفی عمیقی، اما بسیار ساده و دل‌نشین است و بهتر از همه که این کتاب را امضاشده و از دستان خود آقای مهندس هدیه می‌گرفتیم. 


بهترین خاطره از لژیون در سال 95 مربوط به چه رویدادی بوده است؟

یکی از بهترین خاطرات لژیون روزی بود که همراه سه خواهر دیگر شال کمک راهنمایی گرفته بودیم و در لژیون آن روز حس بسیار خوبی داشتم و احساس آرامش می‌کردم. تصاویر بودنم از روزهای اول که با یک کوه غم، اندوه، اشک و ناله از اعتیاد مسافرم وارد کنگره شدم و امروز اشک شوق می‌ریختم. چراکه من نیز می‌توانم جزئی کوچک از خدمتگزاران کنگره باشم و پیام کنگره را به انسان‌های دردمند دیگر برسانم؛ و همین‌طور روزی که فرمان تشکیل لژیونم را دادند یکی از بهترین روزهای سال ۹۵ بود. 


بهترین آموزشی که در سال 95 گرفتید و کاربردی کردید؟

در کنگره گفته می‌شود رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی آغاز آموزش است زیرا زمانی که می‌خواهی مطلبی را به دیگران آموزش بدهی را اول خودت باید به‌خوبی درک و عمل کرده باشی تا بتوانی آن را به رهجو هایت انتقال بدهی. خدا را شکر با تشکیل لژیون آموزش برایم آغاز شد و من می‌توانستم تاریکی‌ها و نقص‌هایم را ببینم و سعی بر اصلاح و درست کردن خودم را داشته باشم؛ زیرا زمانی که راهنما خودش در مسیر تزکیه و پالایش نباشد، اصلاً رهجو گوشی شنوا برای صحبت‌هایش ندارد، چه برسد به عمل کردن آن‌ها. بهترین آموزش برایم این بود که اگر می‌خواهی دیگران را تغییر بدهی باید این تغییر را اول از خودت شروع کنی. خدا را شکر می‌کنم بابت این جایگاه خدمتی و آموزش‌های آن‌که روزی من گردید. شکر. شکر. شکر.


بهترین سی دی که گوش کردید و علت آن؟

البته کمی مشکل است انتخاب یک سی دی از میان تمامی سی‌دی‌ها که هرکدام از آن‌ها حاوی مطالب بسیار غنی و ارزشمند هستند. ولی یکی از بهترین سی‌دی‌هایی که امسال گوش کردم سی دی خانه دل بود که می‌گفت می‌تواند خانه دل تو پر از کینه نفرت و زهر باشد و یا اینکه برعکس خانهٔ دلت پر از مهر و محبت باشد و دلی می‌تواند جایگاه خداوند باشد که دلی پر از مهر و محبت و خالی از بغض‌ها و کینه‌ها باشد؛ یعنی رسیدن به وادی چهاردهم و تکمیل شدن جهان‌بینی و دیدن و برداشت مثبت کردن از هر اتفاقی که برایمان میافتد و در این سی دی جناب آقای مهندس اشاره کردند در هر اتفاقی که برایمان میافتد ما در کل صحنه فقط یک سکانس را می‌بینیم و بقیه آن را خودمان می‌سازیم که هم می‌توانیم خوب وهم بد بسازیم. البته رسیدن به این‌که خالق تصاویرِ درست باشیم احتیاج به قدرت تفکر و تعمق بالایی دارد و در تعالیم دینی هم مسیر تزکیه و پالایش درجایی است که به قلب و دلی سالم برسیم دلی که پر از عشق و محبت، دلی پر از حضور خدا باشد.


یک دعا برای کنگره 60، یک دعا برای نمایندگی شادآباد و یک دعا برای همسفران؟

دعا برای کنگره: خدایا کمک کن کنگره جهانی بشود تا تمام مردم دنیا که درگیر طوفان اعتیاد هستند بتوانند به ساحل درمان و تعادل و آرامش برسند.

دعا برای نمایندگی شادآباد: خداوندا کمک کن نمایندگی شادآباد طوری پیش برود و حرکت کند که بنیان کنگره ۶۰ از آن راضی باشد.

دعا برای همسفران: خدای خوبی‌ها به‌تمامی همسفران کنگره ۶۰ کمک کن بال پرواز باشند و بتوانند با بخشش‌ها و گذشتشان دنیا را به مکانی بهتر که پر از صلح و آرامش است تبدیل کنند. 


یک پیام از کتاب به سلیقهٔ شما...

خداوند خود محبت است، خداوند خود عشق است، خداوند خود حیات است و اوست که هر آنچه خلق کرده در اختیار مخلوق خود، یعنی انسان نهاده و خورشیدی را برای زیستن و پیدا کردن راهش بر بالای سر او نهاده تا خود را به اعماق ظلمات نسپارند و به کاربرند آنچه در درون دارند و نمی‌بینند و آنچه بیرون است که فقط اندکی را مشاهده می‌کند و ارتباط خود را با هستی همیشه برقرار سازند، یکدل و یک‌زبان باشند تا به صلح و آرامش و رستگاری ابدی دست یابند. 


در پایان از شما بابت زحمات و خدماتتان در وبلاگ و همین‌طور طراحی سؤالات خوبتان سپاسگزاری می‌کنم و سالی پر از عشق، محبت و سلامتی را برای خانوادهٔ بزرگ کنگره ۶۰ آرزو می‌کنم.

کمک راهنمای همسفر؛ سمیه باقری

تهیه و تنظیم: همسفر فریده و لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
manicure سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 05:32
Hello there, You've done a great job. I'll certainly digg it
and personally suggest to my friends. I am confident they'll be benefited
from this site.
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 07:53
Good info. Lucky me I found your website by accident
(stumbleupon). I have saved it for later!
همسفر منیره جمعه 11 فروردین 1396 11:27
خانم سمیه عزیز چهارومین بهار کنگره ایتون مبارک الهی همیشه لبتان خندان باشه
همسفر رقیه جمعه 4 فروردین 1396 10:30
خانم سمیه عزیز خداقوت صحبتهاتون عالی بود عشق به خدمت همیشه در چهره ی شما نمایان است امیدوارم که برکت این خدمتهاتون هزار برابر به زندگیتون برگرده و یه آمین میگم بابت دعای زیباتون که گفتید کنگره جهانی بشه که آرزوی قلبی همه ماست
نسرین جمعه 4 فروردین 1396 10:10
خانم سمیه عزیز خیلی زیبا بود. شما یک رهجوی عاشق به خدمت درکنگره هستید وبه واسطه عاشق بودن شما درمسیر راهتان آرزو میکنم لژیون پربار وپرازعشق داشته باشید وامیدوارم درسال جدید به اهداف بزرگی دست یابید. عزیزان گروه وبلاگ خداقوت
فاطمه عبدالحسینی جمعه 4 فروردین 1396 01:02
با عرض خدا قوت و تبریک سال نو خدمت گروه وبلاگ
خواهر عزیزم امیدوارم سالی پر از خیر و برکت در پیش داشته باشید.
همسفر بیرانوند پنجشنبه 3 فروردین 1396 18:38
راهنمای گرامی خانم سمیه عزیز خواهر مهربانو صبورم ، برای وجودت به خانم صبای عزیز راهنمای عزیزمان ابریک می‌گویم. شما همیشه در لژیون الگو بوده اید و همیشه رهجوی دانا و توانای خانم صبا هستید.
شما گل سرسبد لژیون در درمان ، رهایی و تعادل هستید، نمونه یک رهجو و همسفر خالص و عاشق ،
و اینک که نشان راه شدید ، بر حلقه های احیای انسانی شعاعی اضافه نمودید و رهجویانی چون خود زلال و شفاف ، خواهید داشت.
لژیونتان پویا و جاری ، پربرکت و پرثمر در جهت اهداف الهی.
خانم سمیه عزیز ، خداقوت و سپاس ، از تجربیات ارزشمند شما ، درس آموختم.

خدمتگزاران خداقوت و سپاس،
اجرتان آرامش الهی، خدمتتان
پربرکت
همسفر فاطمه لژیون خانم سمیرا پنجشنبه 3 فروردین 1396 18:35
کمک راهنمای عزیز خانم سمیه،،با سلآم و خدا قوت خدمت شما، انشالله سال 96سال پر برکت همراه با سلامتی ،برای شما و خانواده ی محترم شما باشد
ایرج ورمزیار پنجشنبه 3 فروردین 1396 17:43
کمک راهنمای محترم سرکارخانم باقری..‌ضمن تبریک سال نوامیدوارم سال اتی سال پرباری سرشار ازموفقیت برای شما ولژیونتان باشد.تشکرازوبلاگ نویسان گرامی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو