کارگاه آموزشی همسفران روز دوشنبه مورخ 11/2/1396
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 ساعت 11:56 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

این هفته ششمین  جلسه از دوره چهل و چهارم کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 11/2/96 با استادی اسیستانت محترم سرکار خانم منیره و نگهبانی خانم لیلا و دبیری خانم سمیه با دستور جلسه هفته راهنما راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

 
خلاصه سخنان استاد: سلام دوستان منیره هستم همسفر
خیلی خوشحالم كه امروز توفیق پیدا كردم تا در این جایگاه قرار بگیرم. 

در كنگره یكى از اصلى ترین پارامترها جهان بینى است و ما در كنگره باید تغییر كنیم و به دنبال نور باشیم. زمانیكه روى خودمان كار مى كنیم و شروع به تغییر مى كنیم به نور درون خود دست پیدا مى كنیم و این انوار خود را در تفكرات، كلام و رفتار ما نشان مى دهد. 
در تاریكى هیچ نورى وجود ندارد و براى اینكه بتوان در تاریكى حركت كرد نیاز به نور داریم؛

 روزى كه پیام تبریك آقاى مهندس به دستم رسید كلمه ى طارق عجیب مرا جذب كرد و خیلى مشتاق بودم تا در مورد آن بدانم تا اینكه خداوند راهنمایى را در مسیرم قرار داد و ایشان كاملاً آن را براى من باز كردند.
ریشه ى كلمه ى طارق از نور مى آید از نور تابنده و درخشنده!

در كنگره باید به گونه اى حركت كنیم كه ابتدا سیاهى ها و تاریكى خودمان را بخوریم؛ آن زمان تبدیل به ستاره مى شویم و مى توانیم تاریكى هاى اطرافمان را هم بخوریم و پس از آن تبدیل مى شوى به طارق!
مى شوى ستاره ى درخشانى كه قامت بلندى دارد و سقف را مى شكافد زمانیكه این تغییر رخ دهد مى توانى انسانهاى اطرافت را تسخیر كنى و من فكر مى كنم آقاى مهندس به زیبایى توانستند به این درجه برسند. 

زمانیكه دامنه ى كمك كردن تو وسیع مى شود و شروع به كمك مى كنى دقیقاً در آن نقطه اى كه نقش حمایت كننده را ایفا مى كنى و در حال كمك كردن هستى خودت تاریكى دارى و با خدمت به دیگران این تاریكى را در درون خود مى یابى و به نور تبدیل مى كنى و در معنویت ارتقا پیدا مى كنى. 

خداوند در وجود ما كمرنگى و پررنگى دارد وقتى در كنگره مشغول به خدمت هستى خداوند در وجودت پررنگ مى شود و با تمام وجود حسش مى كنى. 
این دور هم جمع شدن هاى كنگره خیلى زمانش كوتاه است زیرا شاید بتوانیم به مكانش برگردیم اما به زمانش نمى توان برگشت. 

من مى خواهم از سمت بیمارى به سمت سلامتى و تعادل حركت كنم و این فاصله براى طى كردن زمان مشخصى دارد كه اگر تلاش نكنم و یا با خطاهاى بسیار و كند حركت كنم شاید به مقصد برسم اما به تعادل لازم نمى رسم. 

معلم هایى كه در كنگره هستند شاید هر آنچه را كه درس مى دهد خودشان كاربردى نكرده باشند اما راهنماهاى كنگره ٦٠ قطعاً قبل از اینكه چیزى را از رهجو بخواهند خودشان آن را كاربردى كردند. 
آقاى مهندس هم مى گویند:من قبل از اینكه كارى را به شما بگویم خودم انجام مى دهم.

من زمانیكه با حال خراب و انبوهى از تاریكى ها و جسم بیمار وارد كنگره شدم خانم مجیدى را به عنوان كمك راهنما انتخاب كردم و ایشان بسیار براى من زحمت كشیدند كه جا دارد از همین جا هفته راهنما را به ایشان تبریك عرض كنم و امیدوارم انرژى این جشن به ایشان هم برسد و بدانند كه من همیشه و همه جا سپاسگزارشان هستم.
من امروز در كنگره راهنماهاى زیادى دارم كه قوت قلب من هستند و به من آموزش مى دهند و بسیار خوشحالم از این بابت و از راهنمای دیگر خودم که بیرون از فضای کنگره هستند و همیشه لطف ایشان شامل حال من بوده و هست هم کمال تشکر را دارم و این هفته را به همه ی این عزیزان تبریک می گویم.
 
آرزو مى كنم تمام دوستانى كه براى آزمون كمك راهنمایى تلاش مى كنند توفیق خدمت در این جایگاه را به دست آورند و همه ى كسانى كه شوق و خواسته ى رسیدن به این جایگاه را دارند به زودى روزیشان شود. 

در سى دى رب و مربى آقاى مهندس فرمودند:ما فقط سر تعظیم در مقابل خداوند فرود مى آوریم اما من سر تعظیم در مقابل كمك راهنماهاى كنگره فرود مى آورم!
ایشان كه بزرگ ما هستند اما من به عنوان كوچكترین عضو كنگره امروز مى خواهم سر تعظیم در مقابل همه شما كمك راهنماهاى عزیز فرود بیاورم. 

 
همه ى جایگاههاى كنگره خوب هستند و به ما كمك مى كنند تا گره هاى خود را بیابیم و من بسیار از آقاى مهندس و خانم آنى سپاسگزارم كه من را لایق خدمت اسیستانتى دانستند اما خدمت كمك راهنمایى از نظر من بهترین و والاترین خدمت است. 
در پایان باز این روز را به همه عزیزان كمك راهنما تبریك عرض مى كنم و ممنونم كه به صحبت هاى من گوش دادید. 
 
 
 
مراسم جشن و قدردانی از کمک راهنماها
 
 
 
 
 
 
 
 
مراسم تقدیر از همسفرهایی که معلم بودند
 
 
مراسم تجلیل از کمک راهنما سرکار خانم ماهرخ هاشم پور
 
 
 
خلاصه سخنان خانم ماهرخ:سلام دوستان ماهرخ هستم یک همسفر
در این مدت همه ی سعی خود را کردم تا آنچه را که می دانم در اختیار رهجوهایم قرار دهم شاید تا حدود کمی موفق بودم اما در پیشگاه الله آسوده خاطر هستم. از ابتدای تشکیل لژیون تلاش کردم من خودم را بیرون بگذارم و با من الهی وارد لژیون شوم زیرا اگر در کسب فضایل انسان دچار منیت شود دیگر نمی تواند ارتقا پیدا کند و همان فضیلت ها بندی می شود بر پای خودش و نمی تواند پرواز کند. ترک این جایگاه برای من سخت بود اما اراده ی خود را به اراده ی خداوند سپردم و تصمیمم را گرفتم؛ اتفاقات خوبی در درونم افتاده و بابت آنها خیلی خوشحالم و جا دارد اینجا از همه ی عزیزانی که به من کمک کردند تا در این جایگاه قرار بگیرم تشکر کنم و از آقای مهندس و خانواده ی محترمشان سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند تا بیاموزم.
از مسافر عزیزم ممنونم که ابتدا در زندگی من نقش نیروی منفی را داشت اما امروز تبدیل به نیروی الهی شده در کنارش خیلی آرامم و به وجودش افتخار می کنم.
از شما عزیزان درخواست می کنم هر کجا دلتان شکست و دعا کردید مرا هم یاد کنید.
 
و ادامه ی مراسم
 
 
 
 
 
 
 
 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمانه همسفر داود چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 15:25
تبریک به همه کمک راهنماهای گرامی به خصوص کمک راهنمای خوب و عزیز خودم خانم پریناز عزیزم که همیشه و همه جا در قلب من هستن و تا ابد قدردان زحمتشان هستم و از خداوند می خوام به تمام ارزوهاشون برسن.
سمیرا چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 10:50
خانم منیره عزیز، از تفسیر واژه طارق بسیار لذت بردم من هم، همچون شما، روزى كه پیام تبریك آقاى مهندس به دستم رسید كلمه ى طارق بسیار مرا جذب كرد و خیلى مشتاق بودم تا در مورد آن بدانم از شما بسیار ممنونم که به زیبایی بیان فرمودید.
تشکر ویژه از خانم فریده عزیزم، که برای برگزاری جشن ها و ثبت لحظات زیبا بسیار خدمت میکنند
مطمینم این خدمتها در بایگانی الهی ثبت می شود و به زودی شاهد رهایی و پروازتان در آسمان معنویت کنگره خواهیم بود.
مجتبی چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 09:33
خداقوت به همه دوستان
نجات دادن یک انسان مثل نجات دادن یک جامعه است و شما راهنمایان با نجات هر انسان مصرف کننده هم به شخص بیمار و هم به جامعه کمک مکنید. خدمتتان پر برکت و راهتان همیشه سبز و روشن
فاطمه عبدالحسینی چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 02:52
خانم منیره عزیز خدا قوت وسپاس فراوان
کمک راهنمایان عزیز اجرتان پاداش الهی
خانم ماهرخ بزرگوار در پناه حق همیشه دلتان شاد و سرشار از آرامش باشد.
مرضیه رهجوی خانم نسیم سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 22:33
خدا قوت به و تبریک به همه کمک راهنمایان ارجمند به ویژه خانم نسیم عزیزم
خدمتگزاران بخش وبلاگ خدمتتان پربرکت
ایرج ورمزیار سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 21:22
همه انسانها درخسرانندمگرانهایی که انسانهارابه صبروبردباری محبت وپرهیزگاری وحرکت بسوی ارزشهاتوصیه میکنندودرودبرشماکه راهنمایان انسانهای نیازمندهستیدهفته راهنمابرتمامی راهنمایان نمایندگی شادابادمبارکباد...
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic