گزارش جلسه خصوصی همسفران روز دوشنبه مورخ ۹۶/۰۲/۱۸
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 ساعت 11:13 | نوشته ‌شده به دست همسفر صالحی | ( نظرات )
این جلسه، هفتمین  جلسه از دوره چهل و چهارم کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد، روزهای دوشنبه مورخ ۹۶/۰۲/۱۸ با استادی خانم لیلا محمدلو، نگهبانی خانم لیلا مرادزاده و دبیری خانم سمیه باقری با دستور جلسه، کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر و تصاویر آن راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:
 سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر
ابتدا خدا را شکر می‌کنم که توفیق این خدمت نصیب من کرد. بعد از راهنمای گرانقدرم سرکار خانم آزاده بسیار سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند که این جایگاه تجربه کنم و آموزش بگیرم.
کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر یکی از بهترین کتابهای بود که من تا الان خواندم به خصوص صفحه اول کتاب که می گوید من آب می آورم تو آن قدر بنوش که سیراب شوی اما نه زیر آب.


 این کتاب به صورت ساده و روان، اساسی ترین مطالب و اندیشه‌های فلسفی را بیان می‌کند و جالب‌تر اینکه آقای مهندس دژاکام شرح حال زندگی خودش را در این کتاب بیان می‌کند و این بیشتر باعث جذب من برای خواندن این کتاب می شود.
 این کتاب تجربیات آقای مهندس است که با تخریب بیش از ۱۷ سال مواد مخدر تصمیم می گیرند مواد مخدر مصرفی خود را کاهش دهند و از اواسط بهمن سال ۹۵ در ماه رمضان این اتفاق می‌افتد و آقای مهندس با الهامی که از ماه رمضان می‌گیرد باعث می‌شود مقدار و زمان مصرف مواد مخدر خود را منظم و مرتب کند و از وضع خود آگاه شود.
این تصمیم باعث موفقیت ایشان می شود و در تاریخ  ۷۶/۰۹/۱۵ به درمان قطعی اعتیاد می‌رسند و این همان روش دی اس تی است که کامل ترین روش درمان اعتیاد است.
 در واقع مواد مخدر که سالیان سال و به مرور زمان وارد تمام سلول‌های بدن و اجزای بدن شده و حتی در فکر و اندیشه هم وارد شده، این ۱۱ ماه فرصت خوبی است که سیستم هایی از کار افتاده بازسازی و ترمیم شود؛ و آقای مهندس به این موفقیت و رهایی می رسند.
بعد از اینکه به موفقیت می‌رسند تصمیم می‌گیرند تجربیات خود را تحت کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر منتشر کنند.
به نظر من این کتاب رساله کنگره ۶۰ است و از هیچ جایی کپی نشده و همان طور که در کتاب آمده این کتاب چاوشی از چندین حلقه آفرینش است و باورش برای هرکسی سخت است.
این کتاب تحقیق مستند در مورد صورت مسئله اعتیاد و چگونگی روش درمان آن است که قابل استفاده برای همه انسان های که در وادی اعتیاد هستند و راهشان را گم کردند است، به نظر من لازم و ضروری است که از این کتاب استفاده کنند.
الان بعد از ۱۹ سال انتشار، به چاپ بیست و هشتم رسیده حتی به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شده. جناب مهندس از ۱۴ تصویر در این کتاب استفاده کردند که این تصاویر و مطالب درون کتاب می‌توانند بهترین نقشه در طول سفر ما باشد.
من که سفره اول هستم وقتی سفرم را شروع می‌کنم ممکن است در طول سفر به سختی هایی برسم و اگر بخواهم از گذرگاه ها و سختی‌ها عبور کنم نیاز به یک راهنما و یک نقشه دارم؛ که این کتاب بهترین خودآموز و راهنمای درمان می‌تواند باشد چون تصاویر و مطالب درون کتاب نشان دهنده راه و مسیر درست در طول سفر من است.
 چه سفر اولی و چه سفر دومی می تواند موقعیت سفره خود را با این تصاویر و مطالب مطابقت دهد و هر کسی بنا به دانایی خودش می‌تواند از این کتاب برداشت کند.
من در تابستان ۹۵ که در لژیون سفر دومی ها برای آزمون کمک راهنمایی آماده می‌شدم این کتاب را به طور جدی خواندم و برای من خیلی شیرین و جذاب بود و با خودم گفتم کاش از ابتدای سفرم این کتاب را با دقت مطالعه می‌کردم این را برای کسانی میگویم که تازه سفرشان را شروع کرده اند، به خاطر اینکه وقتی ما سفرمان را شروع می‌کنیم اگر با این کتاب پیش برویم لحظه به لحظه سفر می تواند با تصاویر و مطالب این کتاب باشد و می تواند کمک خیلی خوبی برای ما باشد چون که این کتاب تجربیات آقای مهندس است و علمی که تجربه شده باشد سندی بی‌نقص است.

من یک خاطره ای از این در دستور جلسه دارم که برایم خیلی جالب بود اوایل خدمتی که می خواستم در وبلاگ انجام دهم خانم صبا؛ که از همین جا از ایشان بسیار سپاسگزارم که لیاقت خدمت در وبلاگ را به من دادند از من خواستند که دستور جلسه روز دوشنبه را بنویسم و برای ایشان بفرستم که ببینند توانایی من برای خدمت در وبلاگ در چه حد است؛ که دستور جلسه همین کتاب از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر بود که من با نهایت دقت سخنان استاد را نوشتم و همه سعی من این بود که بدون هیچ مشکل نگارش باشد و برای خانم صبا بفرستم که ایشان همیشه لطفشان شامل حال من بود من را تشویق کردند و خدمت در وبلاگ روزی من شد.
 می خواستم این را بگویم که این دستور جلسه اولین دستور جلسه ای بود که در ذهن من هک شد و برایم جالب بود که با اولین استادی من رقم خورد و این اتفاق باعث شد که من متوجه شوم که هر اتفاقی و هر خدمتی که در کنگره می‌افتد بی دلیل نیست و هر چیزی در جایگاه خودش است و انجام هر خدمتی می‌تواند برای ما درسی داشته باشد.
 در ادامه امیدوارم همه همسفران عزیز از این کتاب را چه در مسیر زندگی و چه در طول سفر شان در کنگره  استفاده کنند و الگوی خود قرار دهند.
همان طور که آقای خود خدامی فرمودند؛ که باهر با خواندن این کتاب ما به نکات جدید می‌رسیم و همیشه برای ما تازگی دارد و هیچ وقت تکراری و کهنه  نمی شود.
ممنونم از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیرا چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 11:08
خانم لیلای عزیز عالییی مثل همه خدمتهای دیگرتان...
در خدمت وبلاگ که افتخار همکاری با شما داشتم،،شما بهترین تصویر را از خودتان در ذهنم حک کردید
امیدوارم کنگره هرگز از وجود خدمتگزارانی خالص از جنس شما خالی نباشد.
همسفر فروغ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 02:21
خداقوت خانم لیلا بسیار جامع و کامل صحبت نمودید جلسه عالی بود .باتشکر از شما وخانم نگهبان و خانم دبیر انشاالله پله های بالاتری ببینمتان .خداقوت گروه وبلاگ
مرجان سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 21:15
با سلام به خواهر خوبم خانم لیلا بسیار عالی در مورد دستور جلسه صحبت کردید استفاده کردم برایتان امیدوارم جایگاههای خدمتی بالاتری را تجربه کنید
عرض تبریک به راهنمای گرانقدرم خانم آزاده عزیز
خداقوت به گروه وبلاگ
مرجان سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 21:14
با سلام به خواهر خوبم خانم لیلا بسیار عالی در مورد دستور جلسه صحبت کردید استفاده کردم برایتان امیدوارم جایگاههای خدمتی بالاتری را تجربه کنید
عرض تبریک به راهنمای گرانقدرم خانم آزاده عزیز
خداقوت به گروه وبلاگ
مجتبی سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 13:42
خداقوت به همه دوستان
خدمتتان پر برکت
مسافر شعبان سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 13:39
هرض سلام وخدا قوت به خدمتگزاران وبلاگ یه خدا قوت به استاد جلسه حستان را درمورد دستور جلسه عالی بیان کردید لذت بردم برایتان جایگاه کمک راهنمائی را از خدا خواستارم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic