ماه رمضان ؛ ماهی برای تمرین ١٤وادی
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 20:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه شمسیان | ( نظرات )
در متد Dst هم در انتهای سفر وجود شخص ، مملو از عشق و محبت می شود و این یعنی رسیدن به وادی چهارده.


یا علیم
سلام دوستان پریناز هستم كمك راهنما یك همسفر
خدا رو شكر می كنم كه یك بار دیگر فرصت خدمت در وبلاگ و سایت كنگره به من داده شد،دستور جلسه این هفته الهام از رمضان است . ماه مبارک رمضان از این جهت حائز اهمیت است که آقای مهندس دژاکام روش درمان DST یا تدریجی را در این ماه طرح‌ریزی نمودند یا به عبارتی به ایشان الهام شد و در این ماه مبارک مقدار و زمان مصرف مواد خود را تثبیت کردند و وقتی فهمیدند دو وعده از پنج وعده مصرفشان منظم شده است آن را نظم بخشیدند و دانستند چقدر مواد مصرف می‌کنند.در واقع  چون زایش و تولد کنگره 60 در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاده و هیچ اتفاقی ، اتفاقی نیست برای سایر اعضاء نیز سالیان سال است که این ماه مبارک از ارزش و اعتباری خاصی برخوردار است.
آنچه امروز از كنگره می بینیم همه و همه از دستاوردهای حركت آقای مهندس در ماه رمضان بوده، ماه رمضان بستری است كه كنگره در آن متولد شد،لذا شباهتهای زیادی بین متد Dst و ماه رمضان و روزه داری وجود دارد كه در ادامه به بخشی از آن شباهتها میپردازیم.
در ماه مبارک رمضان از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنیم و طبق نظم و ساعات مقرری که اعلام ‌شده از طعام مفید استفاده می‌کنیم در روش Dst هم جیره و وعده مصرفی مسافر هم در مقدار مشخص و زمان مشخصی مصرف می شود. در این ماه از انجام یکسری از اعمالی که ضد ارزش شمرده می‌شوند، مانند : تهمت زدن ، دروغ گفتن ، حق یکدیگر را پایمال کردن و....چه در كلام،چه در رفتار و چه افكار و اندیشه پرهیز می نماییم در متد Dst نیز شخصی كه تحت درمان و آموزشهای كنگره قرار دارد در كلام،رفتار و افكار و اندیشه از افكار منفی پرهیز می نماید.متد Dst همانند روزه گرفتن به نوعی پرورش،تربیت و تقویت نفس است برای پرهیز از کلی کارهای ضد ارزش و امتناع کردن از انجام آن‌ها یا "نه گفتن" به خواسته‌های نامعقول نفس .در روزه گرفتن نقطه تحمل انسان در نخوردن و نیاشامیدن و عمل ضد ارزشی انجام ندادن بالا می رود و سعی می‌کند در طول روز از بیان الفاظ ناشایست جلوگیری کند و کلامش تغییر کند و کم‌کم اندیشه خوب و نیک در او پدیدار گردد تا در کردار او این اعمال نیک نمودار گردد .
 در ابتدای ماه رمضان خیلی سخت است که انتظار این‌ها را داشت اما همان طور که در وادی نهم برای بالا بردن نقطه تحمل به دو پارامتر نیاز هست ؛یکی تکرار منظم موضوع و دیگری زمان ، این اتفاق یعنی بالا بردن نقطه تحمل در انجام ندادن مسائل ضد ارزشی هر چه جلوتر می رویم بیشتر محقق می‌شود و می‌توان از این ماه پله‌ای برای جهش‌های بزرگ استفاده کرد و در پایان ماه شاهد کالبد تازه جان گرفته و سرشار از انرژی بود که از برکات این ماه مبارک است .
در ماه رمضان صبر پیشه می كنی كه بتوانی روزه كامل بگیری در كنگره یاد می گیری صبر كنی تا به درمان برسی.
در ماه رمضان نظم و قانون را بیش از قبل رعایت می كنی ،كنگره هم بر اساس همین اصول و قوانین پایه گذاری شده.با الهام گرفتن از این ماه مبارک و مواردی که در بالا اشاره شد مسافر سفر اول به هیچ‌وجه نباید سفر خودش را خراب کند و داروی خود را باید سر ساعت مصرف کند و از زیاد کردن دارو و بی‌رویه خوردن آن جلوگیری کند این یعنی خودداری کردن 
در آخر ماه رمضان خدا به بنده هایش عیدی می دهد و روز خیلی خوبی است در كنگره هم آخر سفر موقعی كه آقای مهندس گل رهایی رو به مسافر و همسفر می دهد اشك شوق از چشمهایشان جاری می شود ،در انتهای ماه رمضان هم در جسم و هم در روح و روان اشخاص تزكیه انجام شده و عاری از هر گونه سم ،مواد مضر و حسهای بد و اعمال ضد ارزشی می شود .
در متد Dst هم در انتهای سفر وجود شخص ، مملو از عشق و محبت می شود و این یعنی رسیدن به وادی چهارده..
 حالا با الهام گرفتن از رمضان می‌توانم قدر این فرصت را بدانم و کاری بکنم که در تعادل کامل و با بهبود عملكرد سیستم X از تولیدسروتونین ، دینورفین ، اندروفین ، انکفالین ، دوپامین و...لذت ببرم و طعم بهشت های خداوند را بچشم یا همچون خماری باشم که در بهشت هست و هیچ لذتی نمی برد.

نگارنده : کمک راهنما سرکار خانم پریناز
تهیه و تنظیم : همسفر فاطمه شمسیان و همسفر مریم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه دوشنبه 1 خرداد 1396 23:55
خانم پری ناز بسیار خوب شباهت های ماه رمضان و روش دی اس تی را بیان کردید.ممنون از وبلاگ نویسان.
همسفر سکینه دوشنبه 1 خرداد 1396 23:55
خانم پری ناز بسیار خوب شباهت های ماه رمضان و روش دی اس تی را بیان کردید.ممنون از وبلاگ نویسان.
مریم همسفر محمد دوشنبه 1 خرداد 1396 22:17
خانوم پریناز عزیز پاینده و سالم باشید واقعا راهنمای شایسته شماست خیلی عالی وپر محتوا توضیح میدید ممنون که هستید
همسفر فروغ شنبه 30 اردیبهشت 1396 13:26
سرکار خانم پریناز بسیار کامل بود خداقوت
سمانه همسفر داود شنبه 30 اردیبهشت 1396 09:06
خدا قوت راهنمای عزیزم بسیار عالی .
لیلا طاهری جمعه 29 اردیبهشت 1396 11:39
خداقوت خدمت راهنمای بزذگوارم خانم پریناز.امیدوارم همانطوری که فرمودیدبتوانیم طبق روش دی اس تی باالهام ازماه مبارک رمضان ازضدارزشهابرای همیشه دوری کنیم ودرآخرپاداش نیک بگیریم.باتشکرازگروه وبلاگ.
lمسافر مجید جمعه 29 اردیبهشت 1396 06:27
خدا قوت. چه تشبیه قشنگی.
رقیه جمعه 29 اردیبهشت 1396 02:52
با سلام...خانم پریناز عزیز ممنون از شما...از نوشته هایتان پرواضح است که اساس کنگره بر پایه خواست و دستور خداوندی بنا نهاده شده و همین هم راز ماندگاری و اثر آن شده...اینکه مصرف مواد در زندگی ها پیدا شده، ضد ارزشی بس نیرومند است که پیدا کردن راه غلبه بر آن، یعنی پیدا کردن راهی خدایی بر پایه شناخت کامل از بشر، جسم، روح و تمام جنبه های زندگی این آفریده ی خداوند می باشد و همین و همین یعنی راهی که خداوند هم نظر خاصی بر آن دارد....به امید وصل تمامی گرفتاران این دام شیطانی و چنگ زدنشان به این طناب اتصال به ارزشهای الهی و خویشتن یابی و در نهایت خدایابی.....
معصومه رهجوی خانم پریناز جمعه 29 اردیبهشت 1396 02:34
کمک راهنمای بزرگوارم خانم پریناز مثل همیشه عالللی و پر محتوا بود خدا قوت به شما و وبلاگ نویسان محترم
جمعه 29 اردیبهشت 1396 02:33
کمک راهنمای بزرگوارم مثل همیشه عاللللی و پر محتوا بود خدا قوت به شما و به گروه وبلاگ نویسان
جمعه 29 اردیبهشت 1396 02:30
کمک راهنمای بزرگوارم خانم پریناز مثل همیشه عالللی و پر محتوا بود خدا قوت به شما و وبلاگ نویسان محترم
رویا جمعه 29 اردیبهشت 1396 01:52
راهنمای عزیزم خانم پریناز .خدا قوت به اندیشه و قلمتان.واقعا عالی نگاشتید.موفق باشید .
ایرج ورمزیار پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 22:39
کمک راهنمای محترم سرکارخانم رموزی خسته نباشید...بسیارخوب وشیوابیان نمودید...دقیقااینگونه است رمضان ماه تربیت نفس...تهذیب نفس...وتکامل نفس است...پیروزباشید. تشکرازوبلاگ نویسان محترم.
سهراب خراسانی پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 21:50
خدا قوت کمک راهنمای محترم
بسیار عالی بیان نمودبد، استفاده کردم
تشکر از شما و موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic