گفتگو با کمک راهنمای محترم خانم سمیرا رعیت پناه
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 14:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

در ابتدا متوجه شدیم زندگی‌مان از چرخه طبیعی خارج‌شده و برای بازگرداندن آن به سیر طبیعی‌اش مهم‌ترین صفتی که باید تغییر کند صفت اعتیاد است و تغییر این صفت، به‌راحتی ممکن نیست و همت والا می‌طلبد، اما در جریان کنگره که باشی، به رهایی و انواع صفات خوب می‌توانی مزین شوی.

یا علیم

با سلام و عرض ادب خدمت راهنمای گرامی خانم سمیرا رعیت پناه، امیدوارم در کنار هم گفتگوی خوبی داشته باشیم، در جهت درمان اعتیاد و احیای انسانی که اهداف کنگره 60 است. امیدوارم خوانندگان همیشه همراه ما نیز، از این پرسش و پاسخ بهره‌مند شوند.
 خانم سمیرای عزیز ضمن تشکر از همکاری و خدمت شما،
ابتدا اعلام سفر نمایید تا به گفتگوی خود ادامه دهیم.
سلام دوستان سمیرا هستم همسفر ابراهیم
آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیشه و تریاک، مدت سفر: 13 ماه، به راهنمایی آقای حنفی و آقای ورمزیار و راهنمای خودم خانم صبا
مدت رهایی 5 سال و 9 ماه و 15 روز

به‌عنوان نخستین پرسش،
1-از سه حس متفاوت خودِ در سه زمان متفاوت، قبل از ورود به کنگره، بعد از قرار گرفتن در مسیر درمان و اینک که در جایگاه خدمت کمک راهنمایی هستید، برای ما مختصر بگویید.
قبل از کنگره، مستأصل، مضطرب، اما در جستجوی بهترین راه
در مسیر درمان، پر از حس ایمان و باور ایمان به کنگره، ایمان به راهنمای مسافرم و ایمان به مسافرم
اکنون اندکی عشق هم با تفکر و ایمان نسبی که در طول راه به دست آورده بودم همراه شده، هرچند مثلثم بسیار کوچک است اما به برکت آموزه‌های کنگره امیدوارم در هر سه بُعد بزرگ‌تر شوم.

2-چه مدت است تشکیل لژیون دادید؟ حاصل تلاش‌های شما تاکنون چند رهایی به دنبال داشته است؟ حس شما در سهیم بودن رهایی یک مصرف‌کننده مواد مخدر و همسفرش؟
اولین روز تشکیل لژیونم 95/4/14 بود هنوز یک سال نشده! به لطف خداوند، رهایی روزی لژیونمان شده، اولین رهایی لژیونم، در حالی رقم خورد که همسفر، کمتر از 2 ماه بود قدم در کنگره می‌گذاشت و این درس را برایم داشت که در هیچ رهایی‌ای، نقش خود و آموزش‌های خود را پررنگ نبینم، نقاش خداوند است و شاهکار روش درمانی کنگره! بنابراین هر رهایی را رحمتی ویژه از جانب پروردگارم بدانم که اجازه داده من هم در شادی‌ها سهیم باشم و این رهایی زمانی بود که حال روحیم بسیار نامساعد بود و این رهایی واقعاً حالم را خوب کرد!

 

3-با ورود یک تازه‌وارد آشفته به لژیون خود، اولین خدمتی را که می‌توانید به او کنید چیست؟ آیا زمانِ ورود خود، برایتان تداعی می‌شود؟
اولین خدمتی که می‌توانم در حق یک تازه‌وارد انجام دهم این است که در احساسش اختلال ایجاد نکنم، چراکه قرار است سفر دورودرازی را همراه با راهنما طی کند، اگر با احساسش همخوانی نداشته باشد در تاریکی‌هایش متوقف می‌شود.
تجربه‌ای که در این زمینه دارم، یک‌بار متوجه نشدم همسفری تازه‌وارد است و به فرزند کوچکی که در آغوش داشت محبت کردم و فکر می‌کنم همین باعث شد مرا انتخاب کرد ولی وصل نشد!
به نظرم بهترین خدمت به تازه‌وارد این است به حس و اختیارش احترام بگذارم چراکه فقط مهم این است که رهجوی کنگره باشد و با آموزش‌های کنگره، یک زندگی از قعر تاریکی‌ها نجات یابد.

4-در مدت‌زمانی که در کنگره حضور داشتید، در مراحل درمان، رهایی و خدمت مسافرتان شاهدِ تغییر صفات مسافرتان به جهت مثبت بودید؟ توضیح مختصری بدهید.
خدا را شکر که مسافرم خیلی خوب وصل شد و این وصل 7 سال مستدام بوده، اوایل تغییراتش چشمگیر بود، در آزمون کمک راهنمایی قبول شد، اما بعدها احساس کردم کمی آموزشش متوقف‌شده و درجا می‌زند اما به لطف خداوند، با وصل شدن دوباره همسرش به کنگره، احساس می‌کنم آموزش‌های کنگره در زندگی‌شان مجدداً جاری شد.

5-فرمان‌برداری و اطاعت و یا نافرمانی از راهنما در یک رهجو چه نتایج و یا عواقبی را می‌تواند به دنبال داشته باشد؟
قطعاً هر فرمانی که راهنما می‌دهد برای خروج از مسائل و فراز و نشیب سفر الزامی است و کسی که نافرمانی می‌کند نه‌تنها مسائلش حل نمی‌شود بلکه مسئله‌های زندگی‌اش را سخت‌تر می‌کند و علاوه بر این، حس راهنما را نسبت به خود مکدر می‌کند و اشتیاق راهنما برای خدمت به او کم می‌شود!

6-اهمیت حضور در کارگاه‌های آموزشی را به چه صورت در لژیونِ خود بیان می‌کنید؟
این سفر سفری مقدس است، هم سهل است و هم سخت، کسی که سفرش را شروع می‌کند، مطمئناً نیروهای الهی به کمکش می‌آیند و سختی‌ها را از دوشش برمی‌دارند و اگر کسی سنگینی بسیاری را بر دوشش احساس می‌کند یعنی هنوز سفرش را آغاز نکرده، هرچند سال‌ها از حضورش در کنگره گذشته باشد، زیرا سفر وقتی آغاز می‌شود که هر آنچه برای رسیدن به مقصد نیاز دارد در طول سفر با خود بردارد، کسی که بی‌علت، در کارگاه‌های آموزشی شرکت نمی‌کند، مشارکت نمی‌کند، اعلام سفر و خدمت نمی‌کند، هر جلسه دو بار حرمت‌ها را مرور نمی‌کند، هنوز سفرش را آغاز نکرده و رنجی که متحمل می‌شود هم از این بابت است.

7-درمان سیگار اکنون در کنگره 60 از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر دراین‌باره سخنی دارید، بیان کنید.
مسلماً اعتیاد به سیگار یک اختلال جدی در عملکرد جسم، روان و جهان‌بینی، محسوب می‌شود و امیدوارم همه افرادی که درگیر این تاریکی هستند اهمیت حضورشان در این کره خاکی را درک کنند و برای خروج از تاریکی‌ها، محکم قدم بردارند.

8-شما به مشارکت در کارگاه‌های آموزشی اهمیت می‌دهید، اوایل هم مشارکت برایتان آسان بود؟ از اولین مشارکت خود بگویید و اگر رهنمودی به اعضای کنگره در این رابطه دارید، بفرمایید.
سوشال فوبیا یا همان ترس اجتماعی موضوعی است که اکثر افراد با آن مواجه هستند، مشارکت برای من هیچ‌وقت آسان نبود الآن هم آسان نیست، اما تغییری که پس از مدتی مشارکت کردن، از خود متوجه می‌شوی بسیار دل‌چسب است، مشارکت کمک می‌کند ظرف وجودی‌ات از اطلاعات و دانش خالی شود و دوباره برای پر کردن آن تلاش کنی بعد که خود را مرور می‌کنی می‌بینی نسبت به گذشته چقدر داناتر و توانمندتر شده‌ای! به‌کل درگیر این بازی شدن و غور در پیوستگی دستور جلسات ما را به مسائلمان آگاه می‌کند.

9-یک رهنمود و یا توصیه به سفر اولی‌ها و یک رهنمود به سفر دومی‌ها؛
 سفر اولی‌ها را توصیه می‌کنم به صبر و حرکت مداوم و فرمان‌برداری از راهنما و اولویت قرار دادن کنگره!
و سفر دومی‌ها را توصیه می‌کنم به گره خوردن با یک خدمت مداوم!

 

10-سخنی با راهنمایتان؛
راهنمای عزیزم، زیباترین فرد در زندگی‌ام هستید و من همچنان مسحور زیبایی تفکر، زیبایی اعمال، رفتار، گفتار و قلب مهربانتان هستم و امیدوارم در بوم هستی، زیباترین نقش‌ها، به دستان توانمند شما ترسیم شود.

11-سخنی با مسافرتان،
برادر عزیزم، چه مأموریت سخت و تلخی را به عهده گرفتی برای رساندن ما به صراط مستقیم! امیدوارم بالاترین مواهب روزی‌ات شود که به‌واسطه تو بهترین مواهب روزی‌ام شده است.

12-اگر بخواهید از حرمت‌های کنگره دو حرمت را انتخاب و بیان کنید، کدامها هستند؟
اگر حرمتی هست، برای احترام و حفظ عزت‌نفس و ارزش وجودی خودمان است، هر مورد یک ارزش به ما می‌افزاید، هر کس می‌خواهد بداند، برای کنگره و نیروهای الهی کنگره چقدر می‌ارزد ببیند چه تعداد از حرمت‌های نوشته و نانوشته کنگره را رعایت می‌کند.

13-یک جمله یا پاراگراف کوتاه از وادی دهم؛
شهر به‌یک‌باره به طغیان دچار می‌گردد اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمامی آبادی حاکم می‌شود...
آنانی که مجذوب رحمت قدرت مطلق می‌شوند، به ارتقاء می‌رسند...
بدون دست‌وپا سر بر سجده الله بسیار آسان است.
و چرخه تغییر صفت: تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم، عشق سالم

14- شما به‌عنوان یک همسفر برای درمان مسافرتان و به تعادل رسیدن خودتان، چگونه از وادی دهم بهره گرفتید؟
در ابتدا متوجه شدیم زندگی‌مان از چرخه طبیعی خارج‌شده و برای بازگرداندن آن به سیر طبیعی‌اش مهم‌ترین صفتی که باید تغییر کند صفت اعتیاد است و تغییر این صفت، به‌راحتی ممکن نیست و همت والا می‌طلبد، اما در جریان کنگره که باشی، به رهایی و انواع صفات خوب می‌توانی مزین شوی.

15-دعایی به درگاه قدرت مطلق
خداوندا امروز از طرح الهی و تقدیری که برایم رقم زدی بسیار راضی و سپاسگزارم کمکم کن بعدازاین، هر قدمی برمی‌دارم فقط در پی جلب رضایت تو باشد.
با تشکر و طلب دعای خیر برای خانم فریده عزیز و خانم بیرانوند گرامی که به من لطف داشتند و مرا برای این خدمت برگزیدند.

از شما راهنمای گرامی بسیار سپاسگزارم که وقت ارزشمند خود را در جهت خدمت، در اختیار ما گذاشتید. از فضل خداوند سلامتی و توفیق روزافزون در خدمت را برایتان آرزومندم.

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه شنبه 3 تیر 1396 16:07
سوالات و پاسخ های بسیار زیبا و تاثیر گذاری بود،خانم سمیرای عزیز،خیلی خوب و با دقت پاسخ دادیدخیلی لذت بردم.موفق و پلیدار باشید.خدا قوت به وبلاگ نویسان
همسفر مرضیه شنبه 3 تیر 1396 11:07
خانم سمیرای عزیز مصاحبه ی عالی ای بود، از پاسخ های بسیار آموزنده شما سپاسگزارم، انشالله در مسیر خدمت به همسفران موفق و کامیاب باشید و قله ی سعادت و خوشبختی را فتح کنید
خانم فاطمه و فریده ی عزیز از طرح سوالات بسیار ارزشمند و خدماتتان در این عرصه بسیار سپاسگزارم
همسفرنجمه پنجشنبه 1 تیر 1396 05:02
خانم سمیراکمک راهنمای محترم فوق العاده زیبا وتأثیرگذاربود،موفق وسربلندباشید،وبلاگ نویسان عزیزخداقوت
همسفر مهدیسا چهارشنبه 31 خرداد 1396 02:29
وقتی سوالات را میخواندم جوابهایی در سرم میگذشت اما وقتی پاسخهای شما را خواندم چقدر لذت بردم، چه زیبا پاسخ دادید، راهنمای عزیزم الهی که به برکت این خدمت همیشه حالتان خوش و قلبتان آرام باشد.
خدمتگزاران وبلاگ پایدار باشید.
همسفر فروغ سه شنبه 30 خرداد 1396 19:23
سرکار خانم سمیرا کمک راهنمای عزیزم بسیار تابسیار از مصاحبه شما لذت بردم و صحبتهای شما برای ما خوانندگان سرشار از امید و تسلیم در برابر قدرت مطلق شدن را به همراه داشت .انشاالله که روزی بتوانم تمام ضدارزشهای وجودی خودم رابشناسم و بتوانم آنها را کنار بگذارم ودر صراط مستقیم قرار بگیرم و خداراشکر میکنم که در بدو ورودم رهایی مسافرم با حضور شما شیرین تر شد.
مجتبی سه شنبه 30 خرداد 1396 14:47
کمک راهنمای محترم سرکار خانم رعیت پناه و سرکار خانم بیرانوند مصاحبه بسیار عالی و اموزنده بود سپاسگزارم. سرکار خانم انصاری خداقوت
سمیرا نوری سه شنبه 30 خرداد 1396 00:44
خانم فریده عزیز و خانم بیرانوند سپاس.
کمک راهنمایی گرانقد خانم سمیرای عزیز.مصاحبه ی تاثیر گذاری بود و استفاده کردم.از اینکه می بینم تسلیم امر خداوند شدی و به حکمت ان پی بردی و این راه را با جان و دل قبول کردی برایت خوشحال.انشاالله که در این راه ومسیر موفق و پیروز باشی.
راهنمای عزیز و دوست داشتنی ام خانم صبا.بودن در کنارت و استفاده کردن از اموزش هایت بهترین معجزه ی زندگی ام بوده.انشالله که همیشه در سلامت و عافیت به سر ببرید.
مریم نظری سه شنبه 30 خرداد 1396 00:29
خدا قوت و سپاس از خانم فریده ی عزیز برای طرح سوالهای کلیدی و سپاس از خانم سمیرا برای پاسخ کامل و جامع
سمیه دوشنبه 29 خرداد 1396 23:01
خواهر خوبم سمیرا جان پاسخ های شما بسیار شیرین وجذاب و آموزنده بود .خدا قوت به خدمتگزاران وبلاگ.
ایرج ورمزیار دوشنبه 29 خرداد 1396 22:58
کمک راهنمای محترم سرکارخانم رعیت پناه.. مصاحبه شماحاوی مطالب زیباودرعین حال تامل برانگیززیادی بود وپیامهای عمیقی درجهت امیدداشت امیدوارم درادامه لژیون موفقی داشته باشید .. پیروزباشید..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات