دوری از حاشیه؛گفتکو با کمک راهنما خانم حمیده
سه شنبه 20 تیر 1396 ساعت 13:14 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

•از نظر شما چرا این دستورجلسه"حرمت کنگره ۶۰ و چرا رابطه کاری و مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟" در چیدمان دستور جلسات بین وادی دهم و وادی یازدهم گنجانده‌شده است؟
نشانگر اهمیت رعایت حرمت‌هاست، باوجوداینکه در هر جلسه نوشتار خوانده می‌شود، این موضوع در دستور جلسات سالانه قرارگرفته تا همه متوجه اهمیت بالای این مطلب باشند و خود را ملزم به رعایت قوانین بدانند.در ضمن باید یکسری صفات گذشته در انسان تغییر کرده باشد تا با رعایت حرمتها و قوانین به چشمه های جوشان و رودهای خروشان بپیوندد و به بحر و اقیانوس برسند!

یا علیم


با سلام و درود خدمت شما کمک راهنمای محترم سرکار خانم حمیده
سپاسگزارم از اینکه به ما فرصت دادید تا با این گفتگو از دانش و تجربیات شما بهره ببریم و بیشتر بیاموزیم.

•در ابتدا لطفاً خود را معرفی نمایید.
سلام دوستان حمیده هستم همسفر امیر، با تخریب متادون و شیشه وارد کنگره شدیم، مدت 16 ماه باراهنمایی خوب خانم پریناز و آقای ایرج ورمرزیار، به روش DST با داروی OT سفر کردیم، رشته ورزشی مسافرم والیبال و شنا، رشته ورزشی خودم دارت و بدمینتون، رهایی دو سال، شش ماه و هفت روز.

•برای شروع بفرمایید از نظر شما چرا اجرای قوانین و حرمت‌ها در کنگره تا این حد مورد اهمیت هست؟
جمعیت احیای انسانی کنگره 60؛ NGO قوی است که خدا را شکر وسعت روزافزون دارد، هیچ مکانی بدون بزرگ‌تر اداره نمی‌شود و مسلماً تدابیر بزرگی نیاز است تا این‌همه آدم در صلح و آرامش کنار هم همسو و همدل باشند تا به درمان برسند و پس از درمان برای خدمت به همنوع، کنار هم بمانند.
من تجربه حضور در گروه‌های دیگر هم داشتم و دیده می‌شد که اهداف از بین رفته و حاشیه‌ها باعث تخریب زندگی‌ها می‌شد، هر کلمه از حرمت دلیل بزرگی برای حفظ زندگی، حفظ مصرف‌کننده تازه‌وارد، مسافر سفر اولی و سفر دومی دارد.
هر قسمت از حرمت یک زندگی را نجات می‌دهد و رعایت نکردن آن به مرز نابودی و فنا می‌کشد.
بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن ممکن است پیش‌پاافتاده به نظر برسد، ولی در صورت عدم رعایت، مسائلی برای خود به وجود می‌آوریم که حداقل‌ترین خسارت، دور شدن از کنگره، درمان و رهایی مسافر است.
مهم‌ترین هدف از حضور در کنگره رهایی مصرف‌کننده است که با عدم رعایت حرمت‌ها این هدف خدشه‌دار خواهد شد و اینجاست که اهمیت رعایت قوانین و حرمت‌ها رخ‌نمایی می‌کند.

•فکر می‌کنید چه مسئله‌ای سبب شده تا بی تعادل‌ترین افراد وقتی در این مکان کنار هم جمع می‌شوند تحت تأثیر حرمت‌ها و قوانین قرار می‌گیرند و فرمان‌بردار می‌شوند؟
مسئله اصلی، هدف انسان‌هاست که در کنگره، درمان اعتیاد و رسیدن به رهایی است. شخصی که خواسته قوی برای درمان و رهایی داشته باشد فرمان‌بردار راهنما خواهد بود، تازه واردین با حضور در هر جلسه دو بار نوشتار حرمت را می‌شنوند، با تأکید راهنما در لژیون این قوانین و حرمت‌ها را ملکه ذهن می‌کنند و متوجه می‌شوند برای رسیدن به رهایی باید از راه راست تخطی نکرده و همیشه فرمان را بی‌چون‌وچرا رعایت کنند.

• نگاه شما نسبت به حریم انسان‌ها و خانواده و سازمان‌ها، قبل و بعد از کنگره چه تغییری کرده است و چطور این تغییر حاصل‌شده است؟
قبل از ورود به کنگره خودم را محق می‌دانستم وسط بحث دو نفر دیگر وارد شوم و نظر بدهم، بدون شناخت کافی از دیگران ارتباط دوستانه و خانوادگی برقرار می‌کردم، بعد از ورود به کنگره آموختم و در زندگی کاربردی کردم و تغییرات را به عینه دیدم.

•از نظر شما چرا این دستورجلسه"حرمت کنگره ۶۰ و چرا رابطه کاری و مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟" در چیدمان دستور جلسات بین وادی دهم و وادی یازدهم گنجانده‌شده است؟
نشانگر اهمیت رعایت حرمت‌هاست، باوجوداینکه در هر جلسه نوشتار خوانده می‌شود، این موضوع در دستور جلسات سالانه قرارگرفته تا همه متوجه اهمیت بالای این مطلب باشند و خود را ملزم به رعایت قوانین بدانند.در ضمن باید یکسری صفات گذشته در انسان تغییر کرده باشد تا با رعایت حرمتها و قوانین به چشمه های جوشان و رودهای خروشان بپیوندد و به بحر و اقیانوس برسند!

•آیا حرمت‌ها فقط مخصوص زمان، فضا و مکان کنگره ۶۰ می‌باشند؟
خیر، رعایت این حرمت‌ها در همه ی زمان‌ها و مکان‌ها، باعث زندگی راحت‌تر خودمان و آرامش وجودمان خواهد شد.

•با رعایت کردن کدام‌یک از حرمت‌ها حس می‌کنید مسیر سفر برایتان امن‌تر شد؟
ممنوع بودن ارتباط بیرون از کنگره خیلی به سفر ما کمک کرد، مسافرم خیلی خونگرم است و با هرکسی دوست می‌شد و سریع رفت‌وآمد برقرار می کرد و معروف شده بود به اینکه یک‌روزه دوست صمیمی پیدا می‌کرد.

•درزمینهٔ رعایت نکردن حرمت‌ها در کنگره و عواقب آن؛ یکی از تجربیات خود را که در طول سفر اول داشته‌اید در صورت امکان بفرمایید؟
ما سفری طولانی داشتیم، اوایل که با کنگره آشنا شده بودیم، یلدا نوزاد بود، من چند روزی به منزل پدرم در قزوین رفته بودم و وقتی برگشتم متوجه شدم که مسافرم با یکی از دوستانش که هم لژیونی بودند خانه را تبدیل به مکان مصرف کرده‌اند و باهم خیلی صمیمی شده‌اند، جالب اینکه همسر دوستش هم مسافرم را می‌شناخت و گویا امیر به منزل آن‌ها هم می‌رفت، وقتی هم از این مسئله ناراحت شدم، همسر دوست امیر پیشنهاد کرد که برای شوهرت دعا بگیر که دوستت داشته باشد!
ولی در سفر مجددی که داشتیم خدا را شکر مسافرم از تجربیات گذشته درس گرفته بود و هرگز پا روی خط قرمزها نگذاشت.

 


•از نظر شما چرا پوشیدن پیراهن سفید و شال سفید در کنگره یک حرمت است؟
هر مکان پوشش خاص خود را دارد، در مدارس لباس فرم با یکرنگ و یک‌شکل دیده می‌شود، در شرکت‌های خاص و بیمارستان و ... هم این لباس فرم به شکل خاص خود طراحی‌شده است.
لباس فرم کنگره پوشش سفید است که اجبار به متحدالشکل بودنش نیست ولی رنگ سفید اجباری است، رنگی که در صورت شکست نور رنگین‌کمان زیباست، رنگی که منشأ نور و امید است در دل‌شکسته مسافران و همسفران.
وقتی یک تازه‌وارد، همسفر یا مسافر رهاشده را در لباس سفید می‌بیند، حس امید و شادی از او دریافت می‌کند و امیدوار قدم برمی‌دارد.
این حرمتی است که همیشه با عشق رعایت می‌کنم.

•در مورد حرمت این جایگاهها یك جمله بفرمایید.
مسافر؛ با رعایت قوانین كنگره ٦٠ در پروسه درمان dst قرار بگیرد و گوش به فرمان آموزشهای کتگره و راهنمایش باشد.

 
همسفر؛ با حضور به موقع در جلسات و لژیون و رعایت قوانین كنگره ٦٠ ،تحت فرمان راهنما به ماموریت همسفرى خود بپردازد و در مسیر مسافرش دخالت نكند.

 
راهنما؛ به عنوان نماینده ى كنگره ٦٠ الگوى كاملى باشد و نسبت به آموزشها همیشه به روز باشد و بر پایه معرفت، عمل سالم و عدالت رفتار كند.

رهجو؛ در چهارچوب قوانین انجیو حرکت کند و فرمانبردار مطلق راهنما باشد در هر مقام و منصبى كه هست.

لژیون؛ حضور به موقع در این کارگاه آموزشی، انجام تكالیف و پیوند محبت بین اعضاء و فرمانبردارى از راهنما

استاد؛استاد جلسه براى اینكه چند دقیقه براى اعضاء صحبت كند ساعتها مطالعه و تفكر كرده است پس باید با سكوت و تفكر به سخنانش گوش دهیم و با مشاركتها و تشویق ها حمایتش كنیم و در نظم جلسه كوشا باشیم.

 
مرزبان؛ پاسداران حفظ حرمتها و قوانین كنگره ٦٠ هستند كه باید گوش به فرمان آنها باشیم
و با عشق همكارى لازم را به عمل آوریم تا این مکان مقدس برای ما و آیندگان امن بماند.

اسیستانت؛ راهنماى مرزبانها و بزرگتر شعبه هستند كه در راستاى حفظ امنیت شعبه براى بخش همسفران با عشق خدمت مى كنند و كمترین وظیفه ى ما نسبت به این جایگاه احترام و قدردانى و فرمانبرداری است.

طبیعت؛ طبیعت و تمام اجزاى آن حریم خود را دارند كه نباید وارد حریم آنها شویم كه عواقب خوبى ندارد.به طور مثال حفظ درختان و استفاده ى صحیح از آب كه مدتى است در كنگره بسیار به آنها مى پردازند از حفظ حرمتهای طبیعت هستند!

 

با سپاس فراوان از خانم حمیده

تهیه و تنظیم:همسفر فریده و فاطمه صالحی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه جمعه 23 تیر 1396 21:04
کمک راهنمای محترم ،خانم حمیده .از پاسخهایی که داده بودید لذت بردم و استفاده کردم،ان شالله حافظ قوانین و حرمتهای کنگره باشیم تا سفر موفقی داشته باشیم.
همسفرنجمه پنجشنبه 22 تیر 1396 19:14
خانم حمیده عزیز بسیارزیباوکامل بیان کردیدخداقوت موفق وسربلندباشید. عزیزاجرتان باایزدمنان
سمانه همسفر داود پنجشنبه 22 تیر 1396 08:31
خدا قوت حمیده جان
مجید مرادی پنجشنبه 22 تیر 1396 01:02
این گفتگو به قدری زیبا و پرمحتوا و دلنشین است که ارزش چندین بار خواندن را دارد
هر بار که خواندم بیشتر متوجه زیبایی و تاثیر مثبت مطالبتان شدم...
خدا قوت و خدا قوت و خدا قوت...
مجید مرادی چهارشنبه 21 تیر 1396 17:55
لذتی که از خواندن این گفتگو بهم دست داد در قالب واژگان نمی گنجد و با نوشتار نمیشود بیان نمود...
شما مصداق و نمونه ی بارز و آشکار خواستن و توانستن در کنگره هستید...
خدا قوت
سهراب خراسانی سه شنبه 20 تیر 1396 23:45
خدا قوت کمک راهنمای محترم
بسیار مصاحبه خوب و مفیدی بود، موفق باشید
فاطمه همسفر ابوالفضل سه شنبه 20 تیر 1396 18:43
حمیده جان خوب بود خدا قوت
ایرج ورمزیار سه شنبه 20 تیر 1396 15:12
کمک راهنمای محترم سرکارخانم امینی.. مصاحبه خوبی بود خداوندراشاکریم که بواسطه اموزشهای ناب کنگره ادراکات درستی راازهستی بدست اورده ایم.. پیروزوسربلندباشید.. تشکرازوبلاگ نویسان محترم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic