عبور از گذرگاه های سخت؛ هفتمین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقای سلیمانی
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 10:18 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
این را بدون تعارف می گویم اگر امروز من در این جایگاه هستم و دارم نفس میکشم فقط و فقط بخاطر وجود آقای ربیعی هستش، من خیلی چیزها را از ایشان آموختم و همچنان از استادی و دریای معرفت ایشان جرعه جرعه می نوشم و امیدوارم که  این روند همچنان ادامه داشته باشد و هیچ وقت خداوند سایه ایشان را از سر من کم نکند.

سومین جلسه از دوره شصت و پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 به استادی آقای احمد ربیعی و نگهبانی آقای علی کریمی و دبیری آقای  هادی میرزائی با دستور جلسه (وادی یازدهم و تاثیر آن روی من) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود، در ضمن هفتمین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقای حسین سلیمانی را جشن گرفتیم.

سخنان استاد:

خداوند را سپاسگزارم که فرصتی پیش آمد تا در خدمت شما عزیزان باشم.

دستور جلسه امروزوادی یازدهم هست، فارغ از مطالبی که در وادی صحبت می شود در مورد حزکتی که وجود دارد، پیمانی که به نوعی میشه بسته باشیم در وادی هشتم، ضد ارزش ها را برای ما مشخص می کند، قوانینی را که در این وادی برای ما گفته می شود که کدام ما را در راه مستقیم ثابت قدم نگه می دارد و کدام ما را از این راه دور می نماید.

 درابتدای وادی وقتی در مورد چشمه های جوشان و رود خروشان صحبت می کند یعنی از حرکت صحبت می کند و حرکت لارمه زندگی می باشد، یعنی موجودی که حرکتی دارد پس زنده هست و زندگی می کند و این مسیرادامه خواهد داشت.

 وقتی حرکت انجام می شود اشتباهات  را در مسیر می شود اصلاح نمود، در این مسیر هست که نابودی راه مشخص می شود، در این مسیر هست که سراشیبی و سربالایی راه مشخص می شود، در این مسیر هست که به صخره خوردن و راه را پیداه کردن مشخص می شود و در نهایت رسیدن به آن آرامش و تمام این مسیر و کارهایی که انجام می شود برای رسیدن به بحر و اقیانوس است، هر چقدرهم رودخانه پرتلاطم بشود وقتی وارد دریا و به اقیانوس بیکران پیوند می خورد به یک آرامشی می رسد به شرطی که مسیر را به درستی طی کرده باشد. ره گشاییدن و رفتن هم سهل است هم آسان، هم اینکه بخواهیم در مسیر باشیم و هم بخواهیم حرکت کنیم می تواند برای ما در نهایت سختی هاش شیرین باشد و می تواند دشوار باشد.

تمام مسائل و آموزش هایی که ما در اینجا می بینیم و یاد میگیریم برای این است که در زندگیمان کاربردی کنیم، یاد می گیریم که با مسائل زندگی چگونه برخورد کنیم و قوانینی که ما را به آرامش می رساند چه قوانینی است، ما با رعایت کردن قوانین حالمان خوب می شود و در مسیر راحتر حرکت کنیم، و رعایت نکردن این قوانین می تواند ما را از مسیر خارج کند و به بیراهه بکشاند، یک چشمه جوشان با حرکت در مسیر اشتباه می تواند تبدیل به تالاب شود. 
سخنان استاد در مورد تولد:

در ابتدا من این روز را خدمت آقا حسین تبریک می گویم، خدمت همسفرشان و کمک راهنمای همسفرشان تبریک می گویم، خدمت جناب آقای مهندس دژآکام و اعضای کنگره60 نبز تبریک عرض می کنم.

حضور حسین یک فلش بکی است به 9 سال پیش، در شعبه انقلاب حسین وارد کنگره شد و در مسیر درمان قرار گرفت و با داروی اپیوم سفر کرد و مسیر را خیلی خوب طی کرد و به سفر دوم رسید، در سفر دوم شروع به خدمت کرد و در هرجایی که کاری از دستش بر می آمد انجام می داد و به بهترین شکل حرکت می کرد و از نظر من خیلی مستحکم و استوار حرکت کرد و قدیمی تر ها یادشان هست و شالوده شعبه شادآباد از شعبه انقلاب بود، ما بعد از انقلاب به پارک طالقانی رفتیم، بعد از پارک به شعبه شادآباد آمدیم و بعد از آن به مجموعه های دیگر رفتیم و فعالیت کردیم و چرخیدیم و چرخیدیم تا امروز حسین عزیز در این شعبه در حال خدمت می باشد، حسین در سالی که گذشت سختی های زیادی را تحمل کرد و این را بدانیم که وقتی صحبت از رودخانه و سختی های مسیر می شود این نیست که مثلا اولش سخته و بقیه مسیر راحت است نه اینگونه نیست و سختی ها همیشه وجود دارد و باید همیشه در حال حرکت باشیم. من یکبار دیگر این روز را به ایشان و بچه های لژیون ایشان تبریک می گویم و آرزوی بهترین ها را برای حسین عزیز دارم و امیدوارم پله های طرقی را به خوبی طی نماید.

قا

اعلام سفر مسافر:

آنتی ایکس تریاک، مدت 17 ماه سفر کردم به روش دی اس تی با داروی اپیوم رشته ورزشی والیبال، راهنمای عزیزم آقای احمد ربیعی رهایی 7 سال و 9 ماه


آرزوی مسافر:

آرزو می کنم به آرزوهای قشنگتان برسید و موفق باشید.

سخنان مسافر:

 
سلام دوستان حسین هستم مسافر

ابتدا از همه حضار تشکر می کنم که در جشن من شرکت کردید، امروز خیلی خوشحال هستم که هفتمین سال رهایی ام را جشن می گیرم. من از بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم. تشکر خیلی ویژه دارم از کمک راهنمای گرانقدرم جناب آقای ربیعی و واقعاً زحمت کشیدند و تشریف آوردند.

این را بدون تعارف می گویم اگر امروز من در این جایگاه هستم و دارم نفس میکشم فقط و فقط بخاطر وجود آقای ربیعی هستش، من خیلی چیزها را از ایشان آموختم و همچنان از استادی و دریای معرفت ایشان جرعه جرعه می نوشم و امیدوارم که  این روند همچنان ادامه داشته باشد و هیچ وقت خداوند سایه ایشان را از سر من کم نکند. نمی دانم چه حسی است اما این جرقه گرفتن تولد حدود دو ماه پیش در ذهن من زده شد و شاید نیاز بود که هفتمین سال را تولد بگیرم. در سال گذشته یک سری اتفاقاتی برای من افتاد که آقای ربیعی در جریان هستند و باز هم می گویم که اگر ایشان نبودند شاید خیلی اتفاقات ناگواری برای من می افتاد و راهنمایی های ایشان چراغ راهی شد برای من که از گذرگاه هخای سخت زندگی عبور کنم و آرامشی که امروز دارم را مدیون ایشان هستم.

بهرحال بعد از 7 سال شاید یکسری چیزها در ذهن انسان کمرنگ شود اما واقعیتش این است که در گذشته من هر چقدر هم مشکلات و گرفتاری هایی داشتم همه اینها در گذر زمان کمرنگ شد،  اما سیاهی های اعتیاد در ذهن من کوچیک و کمرنگ نشده است. بازهم می گویم همه اینها را مدیون جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان هستیم.

از برادر لژیونی هام که زحمت کشیدند و تشریف آوردند تشکر می کنم، از بچه های لژیون خودم تشکر می کنم. یک توصیه ای برای سفر اولی ها دارم، در گذشته که ما اینگونه بودیم و خیلی به راهنماهای خودمون احترام می گذاشتیم، خیلی به راهنماتون احترام بگذارید. ببینید یک شخص مصرف کننده با موجی از نیروهای منفی وارد لژیون می شود و این بار انرژی منفی بروی دوش راهنماست، این راهنما هستش که بار منفی ها را مدیریت می کند، این راهنماست که به رهجوی خودش القاء، احیاء و تحرک را نشان می دهد. زمانی که من خودم با راهنمام صحبت می کنم، زمانی که خوش و بش می کنم، زمانی که تلفنی با ایشان صحبت می کنم آرامش وجود من را فرا میگیرد و هیچ وقت نشد که من با ایشان تماس بگیریم کم انرژی باشند، همیشه پر انرژی و سرحال با من صحبت می کردند. امیدوارم که قدر راهنماهای خودمان را بدانیم.

امیدوارم که آقای ربیعی هر چه می خواهند خداوند به ایشان بدهد و امیدوارم خودشان و خانواده محترمشان به خواسته هایشان برسند. و یک تشکر ویژه از همسیفرم دارم که متاسفانه امروز نتوانستند تشریف بیارند، اما واقعاً خیلی به من کمک کردند و واقعاً بال پرواز من بودند. واقعا همسفرها نقش پررنگی در کنگره 60 دارند و مسیر سفر را برای مسافر هموارتر می کنند.

در آخر از همه عزیزان که امروز تشریف آوردند و در جشن من شرکت کردند تشکر می کنم و از اینکه به صحبت های من گوش دادید از همه شما سپاسگزارم.


مرزبان کشیک: مسافر علی رحیمی
تهیه گزارش و عکس: مسافر مجتبی اسکندری


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریدون جنابی شنبه 24 تیر 1396 22:22
بااحترام...جادارد از تصویر برداران و وبلاگ نویسان تشکر ویژه کرد شاد و سربلند باشید ...یاعلی
لیلا محمدلو شنبه 24 تیر 1396 21:45
خداقوت و تبریک به استاد محترم جلسه آقای ربیعی، این تولد زیبا را خدمت آقای سلیمانی تبریک عرض میکنم تولد بسیار آموزنده بود .
تابادچنین بادا
مجتبی شنبه 24 تیر 1396 17:49
تبریک خدمت آقای سلیمانی عزیز و کمک راهنمای محترمشان آقای ربیعی. خداقوت
ایرج ورمزیار شنبه 24 تیر 1396 17:20
خداروشکربه خاطراین تولد... خداروشکربخاطرحضوراستاداحمدربیعی دراین تولد... حسین عزیزتابادچنین باداشهدشیرین این تولدگوارایتان باد..
همسفر حوریه شنبه 24 تیر 1396 14:16
خدایا شکرت بابت این تولدهای زیبا.خدمت همه عزیزان مخصوصل جناب آقای حسین تبریک عرض میکنم .
باتشکر از زحمات آقای حیدری وآقای اسکندری.
فریدون جنابی شنبه 24 تیر 1396 13:59
بااحترام...ازمرزبانان عزیز و مخصوصا ایجنت محترم
آقای ابراهیم صادقی که در برگذاری تمامی تولد ها زحمت مضاعف را تحمل مینمایند بنوبه خودم قدر دانی و تشکر می نمایم شاد و سربلند باشید
...یاعلی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: