گزارش جلسه کارگاههای آموزشی همسفران (96/5/9)
سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 13:37 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
 این جلسه سومین جلسه کارگاههای آموزشی کنگره 60، از دوره ی چهل و پنجم ، ویژه ی همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 96/5/9 به استادی خانم صبا  و نگهبانی خانم سمیرا  و دبیری خانم عاطفه با دستور جلسه «چگونه از سایت استفاده کنیم؟ مقاله نویسی»رأس ساعت 16 آغاز بکار کرد.

سخنان استاد :

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر


خدایا شوق خوب بودن و انجام کارهای خوب را روزی ما بگردان.

 

من قبل از هر چیز هفتهٔ سایت را به همهٔ عزیزانی که در این عرصه، در کلِ جمعیت احیای انسانی خدمت می‌کنند تبریک می‌گویم. امیدوارم که بالاترین پاداش‌ها را از خداوند و نیروهای الهی کنگره دریافت کنند .

همان‌طور که می‌دانید دستور جلسهٔ سایت به‌تازگی، تقریباً حدود 4 یا 5 سال است که به دستور جلسات سالیانه کنگره 60 اضافه‌شده است. هر دستور جلسه‌ای که اضافه می‌شود نشان دهنده اهمیت مسئله آن دستور جلسه برای کسی که می‌خواهد سفر کند، چه در درمان اعتیاد و یا سفرِ رسیدن به خود و چه در سفری که برای رسیدن به خداوند دارد.

قطعاً پرداختن به این دستور جلسه کمک می کند تا  سفرِ خود را خوب انجام دهیم و کامل‌تر شویم و همه ما نیاز داریم که بهرهٔ کامل را از این دستور جلسه ببریم.

جالب‌ترین نکته‌ای که توجّهٔ من را به این دستور جلسه جلب کرد، این بود که من شنیده ام  اولین کاری که جناب آقای مهندس در ورود به دفتر کارشان انجام می‌دهند، سر زدن به سایت کنگره 60 است. وقتی بنیان کنگره 60، اولین کارِ روزانه اشان را سر زدن به سایت کنگره 60 قرار بدهند، نشان‌دهنده این است که برای ایشان سایت بسیار تا بسیار اهمیت دارد. ایشان مأمور رساندنِ پیام رهایی به کلیهٔ انسان‌ها در دنیا هستند و این کانال تنها کانالی است که می‌تواند ایشان را در انجام مأموریتشان  موفق  بدارد و به همین دلیل است  که مسئولیتِ اصلی سایت هم بر عهدهٔ خودِ ایشان است و شخصاً بر دستور جلسات، مطالب و همهٔ پست‌ها نظارت می‌کنند و حتی می‌فرمودند: من هرروز تعداد بازدیدکنندگان، نظرهایی که گذاشته می‌شود را چک می‌کنم و از بالا رفتن این مقدار بسیار لذّت می‌برم، چون ما را دررسیدن به هدفمان که جهانی‌شدن کنگره 60 است نزدیک می‌کند.

دومین نکته‌ای که برای من خیلی جالب بود این مسئله بود که  کسانی که در سایت خدمت می‌کنند، انسان‌هایی هستند که خیلی زودتر به تعادل می‌رسند، و خدمتگزاران سایت  بعد از یک مدّتی که از خدمتشان در سایت می‌گذرد، تغییر را به‌خوبی در آنان می‌توان مشاهده کرد؛ و حتی همسفرانی که تقریباً در سه چهار سالِ اخیر در سایت شادآباد خدمت کرده‌اند، تقریباً 90 درصد آن‌ها کمک راهنما شده‌اند.

خوب این نشان می‌دهد که بازدهی که خدمت در سایت دارد بسیار بسیار بالا است.

دنبال جوابِ سؤال ِ خود بودم تا اینکه چهارشنبه صحبت‌های آقای امین را، در خصوص دستور جلسه هفتگی شنیدم و ایشان به  ذرّه‌ای و موجی بودنِ وجودِ انسان اشاره کردند و این که انسان از دو ناحیهٔ ذرّه‌ای و موجی تأثیر می‌گیرد، بعد که دقّت کردم دیدم که درست است. سیستم ایکس ما از ذرّه و موج انرژی می‌گیرد و بالاترین دریافت‌ها را، هم ازلحاظ ذرّه و هم ازلحاظ موج در سایت داریم.

ازلحاظ ذرّه: ببینید ما هر وقت می‌خواهیم حرف بزنیم، همین‌جور که می‌خواهیم حرف بزنیم، خیلی حرف می‌زنیم، ولی اگر همان حرف‌ها را به ما بگویند، شروع کنید به نوشتن، می‌بینیم که چقدر کارِ ما سخت‌تر می‌شود، یعنی همان چیزهایی را که گفتیم نمی‌توانیم بنویسیم و یا گوش کردن سی‌دی‌ها خیلی راحت  است ، ولی وقتی می‌خواهید بنویسید، می‌بینید یک مقدار کار سخت‌تر از گوش کردن جلو می‌رود. و ما نیاز به توانمندی های بیشتری برای مکتوب کردن حرف ها و یا سی دی ها داریم

اولین توانایی که باید داشته باشیم قدرت تفکر و تمرکز است. پس اولین نتیجه‌ای که  با نوشتن و ارسال پست مطالب در سایت می گیریم  بالا رفتن تفکر و تمرکزمان است  و دومین نتیجهٔ این است که به ما حسِ ارزشمندی می‌دهد، شما وقتی یک مطلبی را می‌نویسید و در سایت می‌گذارید، اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنید و حالِ شما خوب می‌شود، این ازلحاظ ذرّه‌ای، یعنی خیلی مستقیماً روی جسمِ ما تأثیر می‌گذارد و حسِ خوبی که از انجام کارمان در درجهٔ اوّل خودمان می‌گیریم.

به خاطر همین است که همهٔ آنانی که مطلبی را در سایت می‌گذارند، اولین بازخورد را خودشان می‌گیرند و همیشه می‌گویند از اینکه یک مطلبی را می‌گذارم، انرژی می‌گیرم و حالم خوب می‌شود  چرا که از  حسِ بی‌لیاقتی شخص کم می‌شود و به حسِ ارزشمندی او اضافه می‌شود.

و در ادامه با دریافت بازخورد خدمتهایش  عزت نفس شخص هم بالاتر می‌رود. این مسئله را من خودم تجربه کرده ام و نتیجه اش را دیده ام .

 از ناحیهٔ ذرّه‌ای با نوشتن، خدمت کردن، به خود انرژی می‌دهیم و حالِ خودمان را و سیستمِ ایکس جسمِ خودمان را خوب می‌کنیم.

حالا می‌ماند ازنظر موجی،  وضعیت موجی در رابطه با ارتباطاتی است که با دیگران برقرار می‌کنیم. در سایت  میزان ارتباطات خیلی قوی‌تر می‌شود، شاید شما در لژیون فقط با چندین نفر صحبت کنید و یا در کنگره نهایتاً با 50 نفر صحبت کنید، ولی در سایت این دامنه خیلی بزرگ‌تر می‌شود، کانالِ ارتباطی و کانال دریافت شما خیلی قوی‌تر می‌شود، برای همین است که شما هر وقت در هر سایت و وبلاگی در نمایندگی‌ها بازدید می‌کنید، می‌گویید، حالم خوب شد، چون تمامِ انرژی افرادی که در آن سایت دارند خدمت می‌کنند و محبتی که نسبت به یکدیگر دارند، به شما نیز انتقال پیدا می‌کند؛ یعنی شما هم جز آن مجموعه می‌شوید. پس با هر بار مراجعه به سایت تاثیر زیادی از ناحیه موجی می گیریم و بر سیستم ایکس خودمان اثر می گذاریم

 این ازلحاظ دو زاویه که  خدمت و مراجعه به سایت روی ما تأثیرگذار است، پس علت اینکه همسفران و مسافرانی که در سایت خدمت می‌کنند، زودتر به تعادل می رسند و حالشان خوب می شود همین تأثیر ذرّه‌ای و موجی که به‌صورت مستقیم روی سیستم ایکس آن‌ها است و خیلی زودتر از بقیه حالشان خوب می‌شود و به درمان می رسند ، سایت کنگره 60 شفاخانه‌ای است که خیلی زود انسان را به حالِ خوب می‌رساند.

دوّم اثری که خدمت در سایت دارد این است که محبت وجودی افراد را بالا می برد ،  با توجه به صحتبهای آقای امین در سی دی موانع محبت ، یکی از آیتم‌هایی که مانعِ رسیدنِ محبت، محبت اکسیری است که هر زخمی را شفا می‌دهد، یعنی عشق و محبت چیزی است که در هر شرایطی باشید، تأثیر خوب می‌گذارد، می‌گفتند؛ یکی از چیزهایی که مانعِ درکِ محبت در ما می‌شود، این است که ما توقع داریم، یکی از جاهایی که شما بی توقع کار می‌کنید سایت است، چون کسی را نمی‌بینید که از شما تشکر کند، یا به روی شما لبخند بزند، یا بازخورد کار ِ خود را نمی‌بینید. مثلاً شما که اینجا مشارکت می‌کنید تشویق‌ها خیلی مستقیم، اظهار لطف‌ها خیلی مستقیم صورت می‌گیرد، این انتظار هم برایتان به وجود می‌آید.

ولی در سایت که خدمت می‌کنید، دقیقاً چراغ خاموش و آرام و یا اینکه بدون توقع خدمت می‌کنید.

پس در اینجا کانال دریافتِ محبت و عشق برای ما باز می‌شود، چون واقعاً یاد می‌گیریم که خدمت را برای خودِ خدمت انجام بدهیم.

و بی توقع خدمت بکنیم.

زمانِ من تمام شد، می‌خواستم از تجربهٔ خود در سایت بگویم وقت نشد. ولی امیدوارم که مشارکت ِ دوستان، از تجربه‌های خیلی خوب و احساس‌های خوبی که با خدمت در وبلاگ به دست آوردند باعث بشود که‌موجی بدهد که انشالله همهٔ همسفرانِ ما وارد این فضا بشوند و همه بتوانند با خدمت کردن در این فضا زودتر به تعادل و حالِ خوش برسند.

ممنون.


تقدیر از راهنمایان وب لژیون ها، و

وبلاگنویسان شعبه

عکس :همسفر خانم فریدهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر صفورا یکشنبه 15 مرداد 1396 21:24
راهنمای عزیزم سرکار خانم صبا برای اولین بار پای استادییتان نبودم همان روز اول فرمایشاتتان را مطالعه کردم ونظرگذاشتم مولی متاسفانه ثبت نشده بود بهترینها را برایتان آرزومندم وسپاسگزارم از آموزشهای نابتان بخاطر وجود شما شکر شکر شکر
عاطفه جمعه 13 مرداد 1396 20:12
خدا قوت به استاد ارجمند خانم صبا عزیز
ممنون بابت تمام خدمتهایی که همواره با عشق همراست
خدا قوت به همه وبلاگنویسان شعبه که الحق به زیبایی هر چه تمام چرا غ وبلاگ را روشن نگه داشته اند
Foot Issues جمعه 13 مرداد 1396 14:44
I like the valuable info you provide in your articles.
I will bookmark your weblog and check again here frequently.
I am quite sure I will learn plenty of new stuff
right here! Best of luck for the next!
همسفر حوریه چهارشنبه 11 مرداد 1396 19:37
خداقوت خانم صبای عزیزم بسیار عالی دستور جلسه را برایمان باز کردید از شما سپاسگذارم.
همسفر نسیم چهارشنبه 11 مرداد 1396 16:15
خانم صبا مثل همیشه از صحبت هاتون آموزش و انرژی گرفتم،وقت کم بود و مشارکت نصیب سفر اولی ها بود،بازهم خدمت شما و همه ی عزیزان خدمتگزار تبریک و خداقوت عرض میکنم،فقط به عنوان یک درس که پیامدهای سنگینی برایم داشت به عزیزان خدمتگزار عرض میکنم که وابستگی به جایگاه خدمتی نداشته باشید چرا که تغییر جایگاه دیر یا زود اتفاق می افتد و وابستگی در ادامه حالتان را خراب میکند،همگی پیروز و سربلند باشید
مهدی صافی (21) چهارشنبه 11 مرداد 1396 13:42
سلام.خواهر بزرگوار سرکار خانم صبا، از خدمات ارزشمند جنابعالی در وبلاگ و گروه همسفران بسیار سپاسگزارم.
ضمنا در ابتدای جلسه دعای زیبایی فرمودید. آمین
وبلاگ نویسان گرامی تشکر. ☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر ربابه چهارشنبه 11 مرداد 1396 12:14
خانم صبای مهربانم،راهنمای گرانقدرم،از صحبتهای خوبتان انرژی گرفتم و خیلی خوشحال شدم و سپاسگزارم بابت آموزشهای بسیار خوبتان و این هفته را به شما تبریک میگم و از خانم فریده بابت خدمتی که میکند.خدا قوت.
خدیجه.باقری چهارشنبه 11 مرداد 1396 10:49
خانم صبا عالی بود خیلی خوب دستور جلسه را بیان کردید از شما وتمام کسانی که در سایت خدمت می کنند ممنونم خدا قوت
سمیه چهارشنبه 11 مرداد 1396 09:55
راهنمای خوبم خانم صبا خدا قوت و سپاسگزارم از خدمات ارزنده شما در وبلاگ شادآباد وهمینطور از صحبت های خوبتان در مورد برکات خدمت در سایت ممنونم. این هفته را به شما وتمامی خدمتگزاران وبلاگ ها تبریک میگویم.
همسفر رقیه چهارشنبه 11 مرداد 1396 08:13
خدا قوت خانم صبا عزیز و دوست داشتنی صحبتهاتون مثل همیشه عالی و پراز آموزشهای مفید بود من هم این هفته رو به شما مدیر لایق و کاردان وبلاگ شادآباد تبریک میگم و تشکر ویژه میکنم ازتون بابت این همه خدمت و یه تبریک ویژه دیگه میکنم از همه عزیزان خدمتگزار وبلاگ که عاشقانه خدمت میکنن اجرتان پاداش الهی
خانم فاطمه عزیز و خانم فریده عزیز خداقوت
همسفرناهید چهارشنبه 11 مرداد 1396 02:14
‌خداقوت به راهنمای گرانقدرم خانم صبا مثل همیشه صحبت های شمازیباودلنشین بوداین هفته رابه شما وتمامی عزیزانی که خدمت گذارسایت هستندتبریک وخداقوت میگم برای همه شما درجات الهی راخواستارم برای خواهران خوبم فریده وفاطمه بیرانوندبهترین هاراارزودارم
همسفر مریم چهارشنبه 11 مرداد 1396 00:43
راهنمای بزرگوار و مهربانم مثل همیشه پربار و اموزنده بیان نمودید از شما سپاسگزارم این هفته بر شما مبارک و پرشگون باد
خداقوت خدمت خانم سمیرا و عاطفه عزیز
فریده عزیزم ممنون از عکسهای زیبا ی شما
همسفر زهرا چهارشنبه 11 مرداد 1396 00:29
عرض سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم مثل همیشه بسیار عالی بود سپاسگزارم از تمام زحماتتان در لژیون و وبلاگ
مریم وحیدی چهارشنبه 11 مرداد 1396 00:11
خاتم فریده عزیز ممنون از عکسهای زیبایی که گرفتید وتبریک میگم هفته سایت رو به شما.خدا قوت خواهر گلم.
مریم وحیدی چهارشنبه 11 مرداد 1396 00:07
خدا قوت خانم فریده عزیز بابت عکسهای بسیار زیبا واین هفته را به شما تبریک میگویم.
مریم وحیدی چهارشنبه 11 مرداد 1396 00:02
خانم صبای عزیز صحبتهای شما عالی وکامل بود از آموزشهای بسیار خوب شما تشکر میکنم وهفته سایت را به همه عزیزان که در سایت خدمت میکنن تبریک میگویم و از خداوند برای همه این عزیزان بهترینها رو خواستارم به خصوص راهنمای گرانقدر وعزیز خانم صبا.
همسفر فاطمه ربی سه شنبه 10 مرداد 1396 23:25
خدا قوت خانم صبای عزیز عالی بود
الهام قدیری سه شنبه 10 مرداد 1396 22:24
راهنمای گرانقدرم خانم صبای عزیز ؛ بسیار لذت بردم و انرژی گرفتم . برای تمام زحمات شما صمیمانه سپاسگذارم ، اجرتان آرامش
خواهران عزیزم خانم فاطمه و خانم فریده سپاس و خداقوت . پاینده باشید
مسافرمحمودفریدونی سه شنبه 10 مرداد 1396 22:15
خداقوت صحبتهای کامل وجامعی بودسپاس گزارم
همسفرخدیجه موگویی سه شنبه 10 مرداد 1396 22:14
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا باوجوداینکه نتوانستم درجلسه استادی شماحضورداشته باشم اما با سرزدن به وبلاگ وسخنان جامع وکاملتان بسیارلذت بردم ممنون که مراباوبلاگ کنگره آشنا کردیدموفق ومؤیدباشید باآرزوی بهترینهابرای شما
همسفرخدیجه موگویی سه شنبه 10 مرداد 1396 22:14
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا باوجوداینکه نتوانستم درجلسه استادی شماحضورداشته باشم اما با سرزدن به وبلاگ وسخنان جامع وکاملتان بسیارلذت بردم ممنون که مراباوبلاگ کنگره آشنا کردیدموفق ومؤیدباشید باآرزوی بهترینهابرای شما
همسفر فروغ سه شنبه 10 مرداد 1396 22:11
خداقوت خدمت سرکار خانم صبای عزیز ودوست داشتنی بسیار عالی بود جلسه پرباری بود خیلی استفاده نمودم وتبریک به همه کمک راهنمایان وعزیزان خدمتگزار این هفته را به شما عزیزان تبریک وتهنیت میگویم.
نوشین سه شنبه 10 مرداد 1396 22:04
خداقوت به همه عزیزان که در سایت فعالیت می کنند این روز را به همگی تبریک می گویم و امیدوارم دقت کنیم که دستور جلسات نکات کلیدی و مهم بودند که دستور جلسه شدند پس در مورد آنها بیشتر از بیش دقت کنیم و سعی کنیم مطلب را درک نموده.
مریم نظری سه شنبه 10 مرداد 1396 21:12
خدا قوت خانم صبای عزیز مثل همیشه جامع و کامل دستور جلسه را توضیح دادین.
من متاسفانه نتونستم در جلسه حضور داشته باشم ولی به لطف خواهر عزیزم خانم بیرانوند گزارش کامل ارائه داده است از سخنان پر از آموزش شما استفاده کردم.
جا دارد هفته سایت خدمت شما و همه ی عزیزانی که در سایت شادآباد خدمت می کنند تشکر و قدرانی کنم.
فریده ی عزیزم و فاطمه ی عزیزم خدمتتان الهی
مسافر رضا جدیدی،لژیون نوزدهم سه شنبه 10 مرداد 1396 21:07
خداقوت خدمت استاد نگهبان و دبیر جلسه،مطالبی سرشار از انرژی و آموزش را مطالعه کردم خداقوت خدمت وبلاگ نویسان
همسفر سکینه سه شنبه 10 مرداد 1396 17:25
سلام و درود خداوند بر شما
خانم صبای عزیزم از صحبتهایتان بسیار لذت بردم و استفاده کردم،مثل همیشه عالی و تاثیر گذار
از وبلاگ نویسان محترم هم نهایت تشکر را دارم که مطالب را سریع انعکاس می دهند ،من از دیروز منتظر بودم یک بار دیگر دستور جلسه را مطالعه کنم.واقعا زحمت میکشید ،خدا قوت
از خانم فریده عزیز هم بسیار سپاسگزارم برای عکسهای زیبایشان
نسرین سه شنبه 10 مرداد 1396 16:01
خانم صبای عزیز حیف که درجلسه حضور نداشتم ولی ازطریق همین سایت توانستم صحبت های که ارائه دادید بخوانم وانرژی لازم راازمطالب خوبتان دریافت کنم. آرزوی درخشش درجایگاهای بالاتر برای شما خدمتگزار کنگره آرزومندم. واین هفته زیبا رو به شما مدیر وبلاگ شادآباد وهمه عزیزان وبلاگ نویس وهمچنین کمک راهنمایان عزیز تبر یک عرض میکنم. خانم فاطمه وخانم فریده عزیز برایتان عشق به خدمت درمراحل بالاتر راآرزومندم
لیلا محمدلو سه شنبه 10 مرداد 1396 15:23
خداقوت و سپاس خانم صبای عزیز جلسه بسیار خوب و پرانرژی بود هفته ی سایت رو خدمت شما و همه عزیزان وبلاگنویس تبریک عرض میکنم. پیروز و سربلند باشید.
خداقوت خانم بیرانوند عزیز، سپاس بابت تهیه گزارش کامل
مجتبی سه شنبه 10 مرداد 1396 14:48
خداقوت خدمت استاد، نگهبان و دبیر محترم
سرکار خانم صبا بسیار کامل و جامع در مورد دستور جلسه بیان کردید سپاسگزارم. این هفته زیبا رو خدمت شما و همه خدمتگزاران در بخش وبلاگ ها و سایت کنگره تبریک می گویم و آرزوی بهترین ها را برایتان از خداوند خواستارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: