عدالت؛ اولین سال رهایی مسافر مجتبی اسکندری
یکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت 14:25 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
مجتبی یک بار سفرش را در لژیون دیگری شروع کرد و بعد چند ماه از کنگره رفت، اما دوباره بعد از چند سال به کنگره بازگشت و وارد لژیون من شد اینبار گوش به فرمان شد، شروع به گرفتن آموزش های کنگره کرد و با تلاش و زحمت  توانست سفرش رو به خوبی به پایان برساند و در سفر دوم هم شروع به خدمت کرد. در حال حاضر در بخش وبلاگ نمایندگی مشغول خدمت است و اگر امروز حال خوش را تجربه می کند عین عدالت است و امیدوارم که جایگاهای دیگر را نیز تجریه کند.

ششمین جلسه از دوره شصت و پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 به استادی آقای رضا نادری و نگهبانی آقای علی کریمی و دبیری آقای  هادی میرزائی با دستور جلسه (عدالت؛ آیا همه افراد در کنگره با هم برابر هستند؟) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. در ضمن اولین سال رهایی مسافر مجتبی را جشن گرفتیم.سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

خیلی خوشحالم که امروز در جمع شما عزیزان هستم، حضور گرم جناب آقای خان را در شعبه شادآباد داریم و حداقل این تولد بهانه ای شد که بازهم بتوانیم بزرگان و عزیزانی را ببینیم که باعث دلگرمی ما در کنگره هستند و می توانیم حتی با دیدنشان گاهی به سفرمان خوب ادامه دهیم و انرژی لازم را داشته باشیم.

در رابطه با دستور جلسه و تولد مجتبی عزیز، یه مقدار در مورد دستور جلسه صحبت می کنم، دستور جلسه ای که شاید سوال خیلی از ما باشد چه در کنگره و چه در خارج از کنگره؛ آیا در کنگره همه با هم برابر هستند؟ آیا در بیرون هم همه با هم برابر هستند؟ خیر!  چرا؟ چون اگر قرار بود همه در یک جایگاه باشند و همه بتوانند بصورت مساوی از آن چیزی که هست استفاده کنند سنگ روی سنگ بند نمی شود، در واقع عدالت اینگونه است که هیچ چیزی سر جای خوش نباشد، وقتی این اتفاق افتاد در واقع همه چیز سر جای خودش است، البته ظاهراً. بعنوان مثال انگشتان دست هیچ کدام با هم برابر نیستند، وقتی هیچ کدام با هم برابر نیستند در واقع همه چیز سر جای خودش است، اگر قرار بود همه انگشتانمان به اندازه انگشت شصت بود چه اتفاقی برای ما می افتاد؟ نمی توانستیم به کارهای روزمره خودمان برسیم. در کنگره و اجتماع هم به همین گونه است، همه با هم برابر نیستند چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید، این اتفاق هیچ وقت نخواهد افتاد که همه با هم برابر باشند.
فقط در یک حالت همه با هم برابر هستند، بچه مدرسه ای کلاس اول که می خواهد به مدرسه برود همه آنها با هم فقط درهمان اول با هم برابر هستند، چرا؟ چون همه آنها بی سواد هستند و برای یاد گرفتن و آموزش آمده اند و بعد از یکسال دیگر هیچ کدام با هم برابر نیستند. در کنگره همه فقط در روز اول با هم برابر هستند، در روزهای بعدی دیگر با هم برابر نیستند. دو تا تازه وارد که با هم به کنگره می آیند فقط در روز اول با هم برابر هستند ولاغیر و دیگر برابری وجود نخواهد داشت. آیا این عدالت است یک سنگ یک کیلوئی یک دانه است و یک کیلو پرتقال حداقل 5 تا می باشد، آیا این عدالت است؟ خوب قاعدتاً می گوییم بله. در کنگره هم به همین صورت هست افرادی هستند که با توجه به خدمتی که می کنند هر یک نفرشان به اندازه 10 نفر است، مثلاً آقای مهندس خودشان به اندازه بیست هزار نفر است، یکی مرد جنگی به از صدهزار..
وقتی از ما سوال کنند که سفرمان وقتی تمام شد بعنوان مثال همین مجتبی اگر ازش سوال کنید که آیا شانسی آمدی کنگره و آیا اتفاقی به این جایگاه رسیدی؟ مطمئناٌ می گوید نه. خوب هرکدام ما در کنگره و یا خارج از کنگره فرقی نمی کند در هر جایگاهی که هستیم مطمئناٌ عین عدالت می باشد و باید اینگونه باشد و فقط بایستی سعی کنیم که زحمت بکشیم، غیر از زحمت و تلاش چیز دیگری نیست.


سخنان استاد در مورد تولد:

اما در مورد تولد مجتبی عزیز، در ابتدا پدر مجتبی وارد کنگره و لژیون من شد و با توجه به سن و سالی که داشت خیلی نگران سه تا پسرش بود که هر سه مصرف کننده بودند. یک روز به ایشان گفتم شما بیا سفر کن  برو و نگران نباش، گفت بعنی چی؟ گفتم یعنی شما  بیا سفر کن و بچه هات رو ول کن و تنها راهش همین است، با سختی هایی که داشت سفرش را تمام کرد و پسراش وقتی دیدند که پدرشان با 70 سال سن توانست به رهایی برسد آنها هم وارد کنگره شدند و شروع به سفر کردند.

مجتبی یک بار سفرش را در لژیون دیگری شروع کرد و بعد چند ماه از کنگره رفت، اما دوباره بعد از چند سال به کنگره بازگشت و وارد لژیون من شد اینبار گوش به فرمان شد، شروع به گرفتن آموزش های کنگره کرد و با تلاش و زحمت  توانست سفرش رو به خوبی به پایان برساند و در سفر دوم هم شروع به خدمت کرد. در حال حاضر در بخش وبلاگ نمایندگی مشغول خدمت است و این عین عدالت است که امروز حال خوش را تجربه می کند و امیدوارم که جایگاهای دیگر را نیز تجریه کند. در آخر هم امیدوارم که مجتبی و حمید بتوانند الگویی برای آن یکی برادرشان که مصرف کننده است باشند و او هم به کنگره بیاید و درمان شود. من این روز به مجتبی و خانواده محترمشان تبریک می گویم.


در ادامه به دوستانی که در این هفته از لژیون بیل ویلیام ال وایت (درمان نیکوتین و سیگار) به رهایی رسیدند توسط دیده بان محترم جناب آقای خان گل رهایی داده شد.تقدیر و تشکر از نماینده شعبه شادآباد در تیم کشتی کنگره 60 توسط دیده بان محترم جناب آقای خان.در ادامه اولین سال رهایی مسافر مجتبی را جشن گرفتیم.


اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس شیشه، تریاک، مدت سفر اول یازده ماه و ده روز، روش دی اس تی، با داروی اوتی راهنما جناب آقای نادری، رشته ورزشی پینگ پنگ، رهایی 1 سال و 17 روز. در ادامه سفر سیگار دارم مدت 8 ماه به راهنمایی جناب آقای رضوانی در حال حاضر 6 قطعه


آرزوی مسافر:

آرزو می کنم دوستان سفر اولی که دچار مشکل در سفرشان هستند بتوانند در مسیر درمان حرکت کنند و به سفر دوم برسند.


آرزوی همسفر:

آرزو می کنم که همه سفر اولی ها این جایگاه را تجربه کنند.

سخنان مسافر:

از همه شما عزیزان ممنونم که امروز تشریف اوردید، بابت مشارکت هاتون خیلی ممنونم و واقعا انرژی زیادی از مشارکتها گرفتم و فکر می کنم لایق این همه تعریف نبودم.

ابتدا میخواستم خیلی کوتاه از دوران قبل از وارد شدن به کنگره بگویم، من تقریبا ۹ الی ۱۰ سال مواد مخدر مصرف کردم که  الی ۶ تا ۷  سال به صورت کنترل شده بود و فقط تریاک و گهگاهی گرس و شیشه مصرف میکردم تا اینکه مصرف شیشه هم کم کم زیاد شد و هردو‌ مواد را با هم مصرف میکردم تا اینکه با اصرار خانواده و پدرم وارد کنگره ۶۰ شدم و شروع به سفر کردم که این سفر بیشتر از ۴ ماه طول نکشید و دیگر به کنگره نیامدم و این شروعی بود برای غرق شدن در عمق تاریکیها و بدترین روزهای زندگیم رو در این سه سال دوری از کنگره دیدم، مصرف موادم به شدت بیشتر شد و روز به روز حالم بدتر و بدتر می شد هرچقدر بیشتر مصرف میکردم حالم بهتر نمیشد و به همین دلیل موادهای دیگر نیز اضافه شد تا اینکه ۴ مواد را با هم مصرف می کردم که عمده مصرفم شیشه و گرس بود و به جرات می توانم بگویم که اگر یکسال دیگر مواد ها رو مصرف میکردم باید بجای کنگره تیمارستان میرفتم، اما خداراشکر اذن دوباره ورودم به کنگره صادر شد و وارد لژیون آقا رضا شدم.

اما اینبار سعی کردم گوش به فرمان باشم و آموزش بگیرم و در طول سفرم فقط یک جلسه بخاطر سرماخوردی  غیبت داشتم و تمام جلسات را شرکت کردم. خداروشکر با کمک آقا رضا و آموزش های کنگره توانستم سفر خوبی انجام دهم و به سفر دوم برسم.

یک خاطره کوچک از سفر اولم تعریف کنم، ما در لژیون باید سی دی هفته را گوش می کردیم و می نوشتیم که دو سه ماه از سفرم می گذشت که بخاطر تنبلی یازده دقیقه از سی را گوش دادم و خواستم برای آقا رضا زرنگی کنم یه مقدار هم از اینترنت مطلب به نوشتم اضافه کرده بودم، دفتر را دادم به آقا رضا که امضا کنند چند لحظه نوشته ام رو خوند و بهم نگاه کرد و گفت یازده یا دوازده از سی رو گوش دادی درسته؟ ماندم چه بگویم و تسلیم شدم، آنجا بود که فهمیدم اگر راهنما از من کاری میخواهد انجام دهم قبل از من خودش آن کار را انجام می دهد و از آن به بعد تمام سی دی ها را می نوشتم و در لژیون مشارکت می کردم.

در مورد سفر سیگار هم میخواستم کوتاه بگویم که زمانی که سفرم را شروع کردم ترس زیادی داشتم که شکست بخورم اما با کمک و راهنمایی اقای رضوانی در جلسات شرکت کردم و خوشبختانه امروز ۸ ماه و ۱۷ روز است که سفر بدون گریز داشتم و تغییرات زیادی در خودم میبینم و به همه دوستان سفر اولی و دومی پیشنهاد می کنم که حتما سفر سیگارشان را شروع بکنند و تغییرات را حس کنند. در آخر هم از راهنمای بزگوارم اقا رضا خیلی ممنونم که واقعا زحمات زیادی برای من کشیدند، خیلی دوستتان دارم و ارزوی بهترین ها را برایتان دارم و امیدوارم زندگیتان همیشه سرشار از آرامش باشد، از راهنمای سیگارم اقای رضوانی خیلی سپاسگزارم، از اقای اکراد خیلی ممنونم که اجازه دادند در لژیونشان باشم و آموزش بگیرم، از بچه های وبلاگ و اوتی خیلی ممنونم که همیشه من را حمایت کردند، از جناب آقای خان و داداش لژیونی هام خیلی ممنونم که امروز تشریف آوردند، و در نهایت از گروه مرزبانی و ایجنت محترم هم سپاسگزارم که اجازه خدمت در وبلاگ را به من دادند.
سخنان همسفر:

سلام دوستان حمید هستم یک مسافر

من هم این روز را در ابتدا به مجتبی تبریک می گویم و آرزو می کنم که جایگاه های بالاتر و کمک راهنمایی را تجربه کند. خوب مجتبی چند سال بود که مواد مصرف می کرد اما چهره اش به آن صورت نشان نمی داد که با اصرار خانواده و پدرم به کنگره آمد و بعد از چند وقت از کنگره رفت و مصرفش چند برابر شد و پس از سه سال دوباره به کنگره بازگشت و جریمه شد و انصافا سفر خوبی انجام داد و توانست به سفر دوم برسد و شروه به خدمت کند و در حال حاضر هم سفر سیگار می کند، من مجدد این روز را بهش تبریک می گویم و آرزوی بهترین هارو براش دارم.  مرزبان کشیک: مسافر علی رحیمی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Can you get taller with yoga? چهارشنبه 25 مرداد 1396 10:09
I am truly thankful to the owner of this website who has shared this wonderful article at here.
فریده جمعه 20 مرداد 1396 20:57
آقا مجتبی این تولد و نحول بر شما مبارک و میمون باد.
از خواندن گزارش تولد و دیدن عکسها بسیار تا بسیار لذت بردم.
خدا قوت به وبلاگ تویسان محترم
خدمتتان پربرکت و سهمتان تعادل
میلادکاظمی پنجشنبه 19 مرداد 1396 10:27
مجتبی عزیز انشاءالله در مسیر زندگیت همیشه موفق باشی و هر روز حس های جدیدتر وناب تر را تجربه کنی،مبارک باشد
علی عربی از شعبه سمنان چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:37
سلام.عرض تبریک به راهنمای عزیز...
تبریک ویژه خدمت اقا مجتبی گل.
.
.
.
.پاینده و مستدام باشید.
خداقوت به کادر سایت و نویسنده
با احترام مسافر علی عربی از شعبه سمنان
محمد حیدری( شادآباد ) چهارشنبه 18 مرداد 1396 07:46
مجتبی عزیز تبریک بابت یکسال رهایی و پایدار بودن جنابعالی امیدوارم در مسیر زندگی سلامت باشید و پر تلاش و بابت خدمت در وبلاگ نمایندگی شادآباد یک خداقوت ویژه و در ادامه راه خدمت در جایگاههای بالاتری شما را ببینیم متشکرم.
همسفر بیرانوند سه شنبه 17 مرداد 1396 18:10
خدمت راهنمای گرامی آقای نادری بزرگوار ، خداقوت و تبریک عرض می‌نمایم و از خدمتهای والای ایشان در کنگره سپاسگزارم.
سخنان در موردِ دستورجلسه عالی بود ، آموزش گرفتم.

مسافر محترم آقای اسکندی تولد بر شما تبریک و شادباش ، در مسیر زندگیتان سلامت و موفق باشید.
انشأالله در جایگاه کمک راهنمایی شما را ببینیم.
خدمت همسفر محترم تبریک و خداقوت عرض می‌نمایم.

خدمتگزاران خداقوت و سپاس،
خدمتگزاران وبلاگ خداقوت و سپاس.

خدا را شکر برای تولدهای زیبا و باشکوه که نشان دهنده قدرتِ روش dst هستند ، و اینچنین تعادل در یک مصرف کننده شیشه را بعد از درمان در کنگره 60 به نمایش می‌گذارند.
خدایا شکر و سپاس
خدایا برای وجود پدرحسین مهربان ، بنیان کنگره شکرشکرشکر
مریم نظری سه شنبه 17 مرداد 1396 16:24
تبریک به آقا محتبی و خانواده ی محترمش و خدا قوت وتبریک خدمت آقای نادری و آقای رضوانی
آرزوی رسیدن به جایگاههای بالاتر را از خداوند برای شما خواهانم.
همسفر سکینه سه شنبه 17 مرداد 1396 11:40
آقای نادری و آقای اسکندری اولین سال رهایی و تولد را تبریک می گویم،خدمتتان پر برکت،ان شالله با سفر خوب شما برادرتان هم به زودی قدم در راه کنگره می گذارد.
خدا قوت به عکاس و وبلاگ نویسان محترم.
همسفر اکرم سه شنبه 17 مرداد 1396 09:45
آقای نادری سپاس از زحمات شما، ان شاالله در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
آقای مجتبی عزیز، این تولدو به شما تبریک میگم و بهترین ها رو از خدا برای شما میخوام
علی مختاری سه شنبه 17 مرداد 1396 09:25
تبریک به آقای نادری عزیز ودوست داشتنی وهمچنین به مجتبی عزیز...تا باداچنین بادا
رقیه سه شنبه 17 مرداد 1396 05:56
یا سلام.برادر عزیز من هم تبریک میگویم و برایتان روزهای خوب پیش رویتان را بهتر و بهتر و بهتر از آنچه تصور کنید آرزو کنم...
مسافر جلال دوشنبه 16 مرداد 1396 21:44
احتراما تبریک فراوان خدمت اقای نادری وخیرمقدم خدمت اقای خان که با حضورشان انرژی خاصی به شعبه دادند وتبریک فراوان به مجتبی عزیز که واقعا از نزدیک شاهد زحماتی که در وبلاگ میکشید هستم وامیدوارم هر چه زودتر درجایگاه کمک راهنمایی ببینمتون.
مسافررضاجدیدی،لژیون نوزدهم دوشنبه 16 مرداد 1396 20:21
باعرض سلام در ابتدا خیر مقدم عرض میکنم خدمت جناب آقای خان و جناب آقای نادری وتبریک به آقا مجتبی که واقعا مستحق بهترین وبالاترین جایگاهاست و یک خداقوت ویژه خدمت گروه وبلاگ
مسافرمحمودفریدونی دوشنبه 16 مرداد 1396 17:01
سلام وخداقوت خدمت عزیزان مجتبی عزیزاولین سال رهاییت راتبریک میگویم به آقای نادری هم تبریک ویژه میگم
همسفر شمسیان دوشنبه 16 مرداد 1396 14:55
مسافر گرامی، آقای اسکندری تبریک مجدد بابت اولین سال رهاییتان؛ این جشن با شکوه گوارای وجود همه ی شما.
آقای نادری بزرگوار از شما نیز سپاسگزارم بابت تمامی مهربانی هایتان، راهنمایی هایتان و .... .و همیشه دعاگویتان هستم: خداوندا تو را قسم می دهم به خدایی ات، آنان که دستگیرند، دستگیرشان باش و آنها را در بهترین، زیباترین و پرآرامش ترین مسیر زندگی شان قرار ده، مسیری که خوشبختی و آرامش خاطر را در لحظه لحظه زندگی خود بچشند. این تولد بر شما نیز میمون و مبارک باد.
ایرج ورمزیار(21) دوشنبه 16 مرداد 1396 10:48
تبریک وهزاران شادباش بخاطراین رهایی باشکوه خدمت استادعزیزجناب اقای نادری وجناب اقای مجتبی اسکندری بزرگوار...جناب اقای اسکندری شمالایق بهترینهایی وبنده برایت بهترین هاروارزومیکنم...پیروزوسربلندباشید...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: