پله صعود تا قرب خدا
شنبه 25 شهریور 1396 ساعت 08:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

این عزیزان مسیر درمان را طی کرده‌اند و به حال خوش رسیده‌اند و چون حس‌های آنها سالم شده، حال با عمل سالم و رفتار پرمهر خود، درصدد خدمت و نفع رساندن به دیگر افراد هستند.

یا باسط

 

گاهی خدا می‌خواهد با دست‌تو، دست دیگر بندگانش را بگیرد. وقتی دستی را به یاری می‌گیری، بدان؛ که دست دیگرت در دست خداست.

خدمت به همنوع، یک پله از هزاران پله صعود تا قرب خدا و رسیدن به کمال انسانی است. افرادی؛ که با خلوص نیت و انگیزه پاک، توفیق خدمت به دیگران را دارند، حس انسانیت در آنها زنده و بیدار شده است. در سطح کلان پیشوایان معصوم ما، از خدمت‌گزارترین بندگان خدا نسبت به مردم بوده‌اند؛ زیرا آنان راه‌های رسیدن به سعادت در دنیا و آخرت را به مردم نشان داده‌اند و در سطح کنگره نیز آقای مهندس، الگوی خدمت به افراد دردمندی هستند؛ که از اعتیاد در رنج و عذاب‌اند و بعد از ایشان خدمتگزاران در کنگره ازجمله؛ ایجنت، اسیستانت، مرزبان، ... به‌عنوان الگوی خدمتگزاری، برای سایر افراد در کنگره می‌باشند.

در کنگره 60، قوانین و مقررات تصویب‌شده توسط بنیان‌گذار کنگره 60 و دیده‌بانان محترم، به ایجنت و اسیستانت شعبه، برای اجرا توسط مرزبانان ارائه‌شده است. نشان ایجنت شال کرم‌رنگ می‌باشد؛ که مابین شال سفید دیده‌بانی و شال زرد مرزبانی است و به عبارتی؛ ایجنت، رابط بین دیده‌بانان و مرزبانان است و بر عملکرد مرزبانان نظارت می‌کند. اسیستانت نیز همان ایجنت گروه خانواده است.

به‌طورکلی مرزبان؛ یعنی پاسدار حریم یک مکان و مرزبانان کنگره، حافظ حریم و مرز کنگره‌اند تا چیزی این مرز را از تعادل خارج نکند. مرزبان‌ها وظیفه اجرایی دارند و موظّف هستند محیط امن آموزشی و علمی برای افراد ایجاد کنند.

اجرای قوانین برای آرامش و امنیت افراد است و اگر بایدونبایدها به‌خوبی رعایت شود، می‌شود مکان امن کنگره؛ که در حرمت‌ها ذکر می‌شود و شعبه‌ای می‌تواند رهایی بالایی داشته باشد؛ که افراد با آرامش و زیر سایه حفظ حرمت‌ها و اجرای قوانین حرکت کنند.

این عزیزان مسیر درمان را طی کرده‌اند و به حال خوش رسیده‌اند و چون حس‌های آنها سالم شده، حال با عمل سالم و رفتار پرمهر خود، درصدد خدمت و نفع رساندن به دیگر افراد هستند. حس اولین نیرویی است؛ که قوه عشق را بکار می‌اندازد. زمانی؛ که حس‌ها سالم شد و ناخالصی‌های وجود کمتر شد، آن‌وقت است؛ که می‌توان عشق ورزید و بدون چشم‌داشت، درراه خدمت به خلق حرکت کرد. اینان بی توقع در کنگره خدمت می‌کنند و برایشان مهم نیست چه کسی می‌بیند و مانند خورشید به دیگران می‌تابند و عشق و خدمت بلاعوض نثار دیگر افراد می‌کنند و چون بی توقع کار می‌کنند، خاصیت موجی و ذره‌ای‌شان قوی شده و حالشان خوب می‌شود.

آرامش سهم کسانی است؛ که بی منّت عشق، محبت و مهربانی می‌بخشند. مهربان بودن، مهم‌ترین قسمت انسان بودن است و این دل انسان است؛ که او را سعادتمند می‌کند. این افراد کسانی هستند؛ که ظرفیت بخشش بالایی دارند و از وقت، محبت و عشق خود می‌بخشند و خداوند در دل این عزیزان محبت خدمت را قرار داده است.

همه ما از الطاف این عزیزان بهره‌مند بوده و هستیم؛ اما در مسئله‌ای؛ که بنده داشتم و لطف این عزیزان شامل حالم شد، فراموش نمی‌کنم؛ که خانم نوشین و خانم منیره عزیز، تمام تلاش خود را بکار بستند. خانم منیره بر این باور بودند؛ که در هنگام خدمت این‌گونه می‌پندارند؛ که  « تا چند مدّت دیگر باید این جایگاه را تحویل دهم و من هم دوباره در کنار بقیّه افراد قرار می‌گیرم» و به همین دلیل مردم‌داری را سرلوحه کار خویش قراردادند و چنین طرز فکری برایم بسیار جالب و آموزنده بود؛ که ایشان هرلحظه در تصمیماتشان، گذرا بودن جایگاهشان، مدنظرشان است و کاملاً به این قضیه واقف هستند؛ که هدف از هر جایگاه تنها خدمت و محبت است و بس!

همه این عزیزان می‌دانند؛ که مسافران و همسفران با چه حال خرابی وارد کنگره می‌شوند و با تمام وجود یاری گرشان هستند. افرادی؛ که در این جایگاه قرارگرفته‌اند، حتماً این لیاقت و ظرفیت را داشته‌اند و وظیفه ما این است؛ که نهایت ادب و احترام را نسبت به این عزیزان رعایت کنیم. این هفته را خدمت این بزرگواران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از زحماتشان سپاسگزارم.

این هفته، عمل شکرگزاری را بار دیگر با یکدیگر تمرین می‌کنیم تا با قدردانی از این نعمت، خداوند هم از ما راضی‌تر باشد، چرا؛ که بنده شکرگزار خداوند، همیشه از بقیّه بالاتر است و ارج‌وقرب بیشتری نزد خداوند دارد. خدایا؛ کمکمان کن تا انسان‌های بهتر و بخشنده‌تری شویم.

از خداوند می‌خواهم؛ که من و مسافرم هم مشمول رحمتش قرار بگیریم و بتوانیم جایگاه‌های خدمتی را تجربه کنیم.

 

نگارنده: همسفر مرضیه از لژیون یکم

تهیه و تنظیم: همسفر الهام قدیری

عکس: همسفر فریده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه عبدالحسینی دوشنبه 27 شهریور 1396 01:06
خواهر عزیزم عالی بود استفاده کردم و من هم آرزو می کنم در کنار مسافرتان به بهترین جایگاههای خدمتی برسید .
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت وسپاس
همسفر رقیه یکشنبه 26 شهریور 1396 08:03
خانم مرضیه عزیز بسیار زیبا و آموزنده بود خداوند به علمتان برکت بدهد انشاالله به زودی مسیر الهی کنگره برای مسافرتان باز شود و طعم شیرین رهایی روزیتان شود آمین
خداقوت به عزیزان وبلاگ نویس
معصومه همسفرمسعود یکشنبه 26 شهریور 1396 03:02
خدا قوت خانم مرضیه ،برای دعای شما آمین می گویم ،شما الان هم از خدمتگزاران لایق کنگره هستید
همسفر زهرا یکشنبه 26 شهریور 1396 00:10
خدا قوت مرضیه عزیز،انشاالله به زودی شاهد ورود مسافرتان به کنگره و بعد از آن رهایی ایشان باشیم
صدیقه شنبه 25 شهریور 1396 23:51
خانم مرضیه عزیز قلم زیبایی دارید،آرزومیکنم اذن ورود مسافرتان صادرشود ورهایی شیرین نصیب وقسمتتان.خداقوت به خدمتگزاران سایت.
فاطمه همسفر پوریا شنبه 25 شهریور 1396 21:44
سلام و خدا قوت مرضیه عزیز.
خیلی خوب ارزش جایگاه ها را بیان کردید.
امیدوارم هر چه زودتر به رهایی برسید و شما را در جایگاه های خدمتی ببینیم.
ثریا شنبه 25 شهریور 1396 20:14
خانم مرضیه عزیز خدا قوت بسیار عالی ودلنشین بیان نمودید. ازقدرت مطلق خواستارم که هر چه زودتر رهایی روزیتان شود و توفیق خدمت نصیبتان.سپاس فراوان از وبلاگ نویسان محترم
مریم نظری شنبه 25 شهریور 1396 19:02
خدا قوت مرضیه ی عزیزم مثل همیشه عاالی بود.
برای دعای آخرت آمین می گویم.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
مسافر رضا بهروزی لژیون۷ شنبه 25 شهریور 1396 18:35
خدا قوت همسفر محترم اموزنده بیان کردی مطالب را در پناه خدا
مهدی صافی (21) شنبه 25 شهریور 1396 17:56
سلام. خواهر گرامی خداقوت.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
سعید رسولی از لژیون نوزدهم شنبه 25 شهریور 1396 17:04
یاد گرفتن سپاسگذاری کار انسان معمولی نیست بلکه آگاهی ودانش اجتماعی میخواهد واینگونه تقدیر و تشکر شما نشان از بینش ودانش وآموزشهای والا دارد آرزوی بهترین جایگاهها را برای شما عزیز بزرگوار را خواستارم
همسفر حوریه شنبه 25 شهریور 1396 12:58
خواهر خوبم خانم مرضیه عزیز خدا قوت .بسیار عالی بود،آموزش گرفتم.از خداوند می خواهم توفیق خدمت به مخلوقین را به شما ومسافر عزیزتان عنایت کند. آمین.
خانم الهام وفریده عزیزم خدا قوت.
حمیده همسفر هادی شنبه 25 شهریور 1396 12:27
خانم مرضیه بسیار عالی بود ممنون
خدا قوت به گروه وبلاگ نویسان
همسفر مریم شنبه 25 شهریور 1396 12:09
خواهر خوبم بسیار عالی بود به امید رهایی. پیروز و سربلند باشید
ایرج ورمزیار(21) شنبه 25 شهریور 1396 12:03
خواهرگرامی خداقوت عالی بود تشکرازشما بابت مطالب خوبتون پیروزوسربلندباشید.. ‌تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
فاطمه همسفر ابوالفضل شنبه 25 شهریور 1396 11:28
خانم مرضیه خیلی خوب بود
خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفر فتانه شنبه 25 شهریور 1396 10:53
خانم مرضیه بسیار عالی بود خداقوت. با آرزوی خدمتی عاشقانه برای شما و مسافرتان
نسرین شنبه 25 شهریور 1396 10:33
خانم مرضیه عزیز عالی بود,ان شاءا... با رهایتان سندی میشوید برای خدمت درکنگره, آرزوموفقیت برایتان دارمدرضمن این هفته زیبا برتمامی عزیزان خدمتگزار مبارک باشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: