وبگردی از لژیون همسفر صبا
یکشنبه 9 مهر 1396 ساعت 10:33 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

آخرین دغدغه‌ای؛ که داشتید را به خاطر بیاورید؛ که حس‌هایی از جنس خشم، ترس و ناامیدی، اضطراب و نگرانی را تجربه کردید که تمام اینها نتیجه یک ساختار در درون خودتان است؛ ولی چون نمی‌دانید نتیجه کدام فکر درونی‌تان است، در عامل‌های بیرونی می‌خواهید؛ که این مسئله را کنترل و حل کنید.

یاخالق

خلاصه سخنان استاد:وادی اول آنقدرمهم و بزرگ است که خیلی جای صحبت دارد. در این وادی گفتیم که مبنای اینکه هر چیزی چگونه خلق می‌شود را می‌بایست بفهمیم که این مبنا این است که هر چیزی با یک تفکر پدیدار و خلق می‌شود. مثلاً مبنای اینکه این صندلی درست‌شده است این بوده است که اول فکر کرده‌اند. گفتیم همه اتفاقاتی که در زندگی ما می‌افتد دقیقاً خودمان خلقش کرده‌ایم. مثلاً امروز در ترافیک ماندم یا یک بیماری برایم پیش آمد خودم خلقش کردم و یا یک رشد اقتصادی برایم پیش‌آمده است بازهم خودم خلقش کردم. پس وادی اول می‌گوید خودت.

چگونه خلق کردیم؟ گفتیم؛ دنیا از جنس انرژی است به هر چیزی که فکر کنیم به آن انرژی می‌دهیم. مثلاً الآن فکر کنید اگر فرزندتان دستش را به فلان چیزمی زند چون آلوده است پس بیمار خواهد شد و دقیقاً انرژی که به هستی می‌فرستید در خصوص بیماری فرزندتان است و بیمار خواهد شد. حال به همه‌چیزهایی که از صبح به آن فکر می‌کنید نگاه کنید و ببینید هرلحظه چه چیزی را در زندگی‌تان دعوت می‌کنید.

هر چیزی؛ که در هستی خلقت پیداکرده، نتیجه یک فکر بوده است. کل هستی نتیجه فکر خداوند است یا کنگره ۶۰ نتیجه فکر آقای مهندس است، لژیون نتیجه فکر کمک راهنماست. پس هر ساختاری که می‌بینید، نتیجه یک فکر است. یک فکری اتفاق افتاده، یک روش آموزشی خلق‌شده و در اصل یک فکری آمده و تبدیل به عملیات شده است.
آخرین دغدغه‌ای؛ که داشتید را به خاطر بیاورید؛ که حس‌هایی از جنس خشم، ترس و ناامیدی، اضطراب و نگرانی را تجربه کردید که تمام این‌ها نتیجه یک ساختار در درون خودتان است؛ ولی چون نمی‌دانید نتیجه کدام فکر درونی‌تان است، در عامل‌های بیرونی می‌خواهید؛ که این مسئله را کنترل و حل کنید. اگر فکر درونی‌تان را تغییر دهید، انرژی‌هایی که شمارا در آن فکر نگه‌داشته است، قطع می‌شود و وقتی‌که فکرتان قطع شود، حوادثی که متناسب با آن فکر شما، به سمتتان می‌آید هم قطع می‌شود.
مثلاً من همکاری دارم که باور دارد اگر صدای کلاغ بشنود اتفاقات خوبی برایش می‌افتد و دقیقاً هر وقت صدای کلاغ بشنود منتظر اتفاقات خوب است. این فرد به چه چیزی در آن موقعیت فکر می‌کند؟ به‌اتفاق خوب و دقیقاً فردی را هم می‌شناختم که نقطه مقابل این باور را داشت و صدای کلاغ را نشانه‌ای از اتفاقات بد می‌دانست.

ریشه خیلی از باورهای ما که در زندگی‌مان است از گذشتگانمان است؛ برای جامعه‌مان است، برای پدر و مادرمان است. شما از حالا باید باورهایتان را بشناسید و به این نتیجه برسید که این اتفاقی که برایتان پیش‌آمده است ناشی از کدام باورتان است. مثلاً یکی می‌گوید من بدشانسم و یا اینکه اگر به دریا برویم دریا خشک می‌شود، هرچه سنگ است برای پای لنگ است. کسی که مدام به این‌ها فکر می‌کند به نظر شما هستی چه چیزی به او می‌دهد، صددرصد مشکل؛ چون هستی قانون است. خداوند در یکجاهایی می‌گوید من این کار را می‌کنم و در یکجاهایی می‌گوید ما. ما یعنی من و سیستمم. سیستم هستی نگاه می‌کند که باور شما چیست. باور من این است که من هرروز بهتر می‌شوم و مسافرم به رهایی می‌رسد و یکی هم هست که باورش این نیست و می‌گوید اینجا هم نمی‌توانند برای ما کاری بکنند و هستی به باورتان نگاه می‌کند و آن را برایتان مهیا می‌کند. پس باید موتور تفکرتان در وادی اول روشن شود که به چه چیزی فکر می‌کنید.

همه ما نگهبان داریم و اگر باورتان این باشد که نگهبانان شما جلوتر از شما حرکت می‌کنند و کارها را برایتان سهل و آسان می‌کنند، چون باورتان این است همین‌گونه هم خواهد شد. کسی که تفکرش تغییر کرده باشد به رویدادهای زندگی به چشم مسئله نگاه می‌کند نه مشکل و مسئله نگر است نه مشکل نگر.
به هر چیزی که خیلی فکر کنید باورتان می‌شود و این باورها در ذهنتان قانون شده و این قانون‌ها جلوتر از شما حرکت کرده و اتفاقاتی از همان جنس را، برایتان رقم می‌زند. شما در هر حلقه‌ای باشید باوری داشتید که در آن موج قرارگرفته‌اید. آنانی که کنگره را یافته‌اند ته وجودشان باور داشته‌اند که یک‌راه بهتری هم هست و یا اینکه خواستشان این بوده است که انسان بهتری شوند و در این مسیر قرارگرفته‌اند.
باور به‌راحتی تغییر نمی‌کند و می‌بایست به‌اندازه تمام انرژی‌هایی که برای تشکیل آن باورتان دادید انرژی صرف کنید.

شاید شما به زبان چیزی را بگویید ولی ته دلتان به گفته‌تان ایمان و باور نداشته باشید باید درون و بیرونتان یکی باشد تا آن خواسته عملی شود. پس باید باور داشته باشید. مثلاً جملات تأکیدی را می‌گویید ولی اتفاقی برایتان رخ نمی‌دهد علتش این است که خودتان، گفته‌های خودتان را باور ندارید. می‌گویید خودم را دوست دارم ولی خودتان را دوست ندارید.
خداوند به انسان‌هایی که تفکرمی کنند نظر خاصی دارد. برای همین من به شما گفتم که تفکر را در قرآن تحقیق کنید و ببینید خداوند چقدر راجع به تفکر کردن صحبت کرده است. یک‌لحظه
تفکر، برتر از هفتادسال عبادت است. فکر کنید، خیلی وقت‌ها ما خودمان به آتش زندگی‌مان هیزم می‌دهیم و می‌گوییم چرا من می‌سوزم. تفکر کردن نشان می‌دهد که من خودم این آتش را به پا می‌کنم و اولین کسی که خودم را قبول ندارد خود من هستم. اولین کسی که خود را شایسته و لایق نمی‌داند خود من هستم. چیزی که باعث می‌شود امواج بدی را بگیرد این است که خودتان را بی‌لیاقت بدانید.
چون خیلی از فکرهای ما به دلیل حس بی‌لیاقتی‌مان است اول باید آن حس را برطرف کنیم و عزت‌نفس داشته باشیم که بتوانیم خوبی‌ها را برای خودمان طلب کنیم.
نکته بعدی اینکه دعا خیلی در باورها تأثیر دارد و این باور را به شما می‌دهد که حتماً اتفاق خواهد افتاد و تفکرتان را با دعا کردن مقدس کنید.
هر چیزی زمانی دارد و اصرار و اجبار در به دست آوردن آن زیان‌هایی را در پی خواهد داشت و آرامشتان را از دست خواهید داد. همچنین اگر ساختار چیزی از پایه درست نباشد در هر مرحله‌ای که باشد نابود خواهد گشت.
 
برگرفته از لژیون همسفر صبا
http://hashemic60.mihanblog.com/

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه سه شنبه 11 مهر 1396 14:43
خانم صبای عزیزم ،مثل همیشه عالی بود چه زیبا حرفهایتان به وجودم می نشیند.خدا رو شکر بابت بودن در کنار شما بزرگواران وگرفتن بهترین درس زندگی.خیلی خوب از شما آموختم که با ذهن شلوغ نمیتوانم تفکر سالم داشته باشم.آموختم که اولویت بندی مسائلم بهترین راه برای تفکر وحل آنهاست .آموختم چگونه به تفکرات منفی بگویم ساعت ۲۵ بیا .آموختم با تفکر الهی است که می توانم به مخلوقین عشق بورزم واموختم........خداوند به عمرتان ،علمتان ،عشقتان برکت عنایت کند.
خانم فریده عزیزم پاداش خدمتهت رهایی ان شالله.
فاطمه عبدالحسینی دوشنبه 10 مهر 1396 23:55
راهنمای مهربانم از شما بسیار تشکر میکنم که با تفکر و تدبر بسیار قوی، ما را به سمت نور و حقیقت هدایت می کنید امیدوارم اجر همه زحماتتان در زندگی تان جاری گردد.
خواهر خوبم،فریده جان خدا قوت و سپاس اجرتان رهایی
مجتبی دوشنبه 10 مهر 1396 14:53
خداقوت خدمت همه اعضای لژیون.
مهدی صافی (21) دوشنبه 10 مهر 1396 14:05
سلام. مطالب زیبایی فرمودید. امید است با تفکرات صحیح و با حس خوب روز به روز در فرماندهی عقل، به قدرت بیشتری دست یابیم.
تبریک ویژه خدمت راهنمای محترم سرکار خانم صبا و همسفران گرامی لژیون یکم بابت موفقیت‌های اخیر در آزمون کمک راهنمایی و تازه واردین. پیروز و سربلند باشید.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
سمانه همسفر داود دوشنبه 10 مهر 1396 14:04
خدا قوت خانم صبای عزیزم بسیار آموزنده و عالی بود سپاس.
ایرج ورمزیار(21) دوشنبه 10 مهر 1396 10:30
کمک راهنمای محترم سرکارخانم هاشمی...خداقوت خدمت شما ذهن عالی...تفکرات عالی...کلام عالی..وعملکردعالی..نشان ازجهان بینی فوق العاده عالی شمادرتمام زمینه های زندگی وعلی الخصوص کنگره 60داردودلیل بارز ان این سیل اخیرموفقیت درازمون کمک راهنمایی همسفران ورهجویان شمادراین دوسال اخیرمیباشدکه مایه افتخارنمایندگی شادابادبوده وهستیدامیدوارم به پاس این خدمات ارزشمندارامش حقیقی میزبان زندگی باسعادتتان باشد...پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
مسافر توحید( 21 ) دوشنبه 10 مهر 1396 07:11
سلام راهنمای همسفران
ایمان حلقه گمشده ماست. خداقوت
متن جامع و کاملی نگارش نموده اید.
مسافر رضا جدیدی.لژیون نوزدهم دوشنبه 10 مهر 1396 01:30
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم سرکار حانم صبا بسیار برای من آموزنده بود سپاسگزارم و خداقوت خدمت گروه وبلاگ
سهراب خراسانی یکشنبه 9 مهر 1396 16:21
خدا قوت خدمت کمگ راهنمای محترم سرکار خانم صبا
بسیار کامل و پر محتوا بیان کردید، استفاده کردم.
تبریک خدمت شما و ر هجویان شما که در امتحان کمک راهنمایی و مشاوره تازه واردین قبول شده اند، پر واضح هست که این تعدا د قبولی حاصل یک تفکر خوب میباشد.
خدا قوت خدمت سرکار خانم فریده و وبلاگ نویسان محترم
همسفر بیرانوند یکشنبه 9 مهر 1396 13:13
خداوند قدرت اختیار و انتخاب را به انسان عطا نمود ، و چه زیباست که به این باور برسیم که خودمان برای خودمان آنچه را می‌خواهیم خلق می‌کنیم.
بدی ، خویی ، زشتی و زیبایی و....
و خداوند بخشنده و مهربان است ، آنقدر مهربان که اجباری ندارد که منِ انسان به چه چیزی فکر کنم یا نکنم،!

و با آموزش زندگی زیبا می‌شود ، نگاه شفاف می‌شود و تفکر خلق می‌شود.
سپاس از خداوندی را که کنگره را و پدرحسین بنیان کنگره را برایمان قرار داد .خدایا شکر برای وجود بابرکت ایشان ،
و خدا را شکر که راهنما داریم و جایگاهی برای آموزش بنام لژیون.

و این راهنما است که نشان راه می‌شود ، بذر را می‌بیند و پرورش می‌دهد ، طلا را می‌بیند و به خلوص آن از ناخالصی ها رهجو را یاری می‌کند.
راهنما به رهجو یاری می‌رساند تا آب آلوده را تصفیه کند و بنوشد تا عطشش برطرف شود.
رسوب زدایی باورها با دستان قدرتمند راهنما به رهجو آموزش داده می‌شود ،
و باورهای راستین نقش می‌زنند تفکر سالم را .
و ساختارها و قلعه های محکم و زیبا با تفکرات سالم ساخته می‌شوند،
خداوند مهربان صفحه ی سفید نقاشی را عطا می‌کند ، اگر سباه شد ، این انسان است که باید صفحه را سفید کند و باور جدید را نقاشی کند، و بداند ابر های تیره
باید برای آمدن باران وجود داشته باشند و آنها را زیبا ببینیم.
و چه زیباست تفکر سالم و زیبا.....

راهنمایم سپاس از سختی ها و تلاشهایی که برای تغییر باورهایم متحمل شدید ،
و اینک چشمهای بینایم را مدیون وجود شما هستم و زیبا دیدن هنر است و تفکر زیبا ، باور زیبا می‌طلبد.

بهترین دیدن ها ، دیدن واقعه ی عاشورا توسط حضرت زینب بود ، و شهادت هفتاد و دو تن و اسیری اهل بیت را زیبا دید در مسیر آزادگی و صراط
مستقیم

خدایا شکر الهی شکر.
خانم فریده ی عزیز خداقوت و سپاس،
اجرتان رهایی ، کمک راهنمایی و زیارت کربلای حسین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: