گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
سه شنبه 11 مهر 1396 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )

زمانی من به افکار منفی توجه می‌کنم؛ که به خاطر طمع خود می‌خواهم خیلی چیزها را داشته باشم و تا وقتی؛ که من از یک سری خواسته‌هایم نگذرم، همین‌طور سرگردان هستم و حتماً باید در من افکار مثبت به وجود بیاید تا بتوانم به نیروهای مخرب غلبه پیدا کنم.


گزارش ویلیام وایت همسفران؛
روز دوشنبه مورخ 96/07/10 با دستور جلسه «جهان‌بینی» باراهنمایی خانم سمانه رأس ساعت 14:30 دقیقه آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان همسفران:
خانم سمانه: ما در وادی اول آموزش گرفتیم چگونه تفکر کنیم؟ در وادی دوم متوجه شدیم بیهوده نیامده‌ایم، در وادی سوم متوجه شدیم هیچ‌کسی به‌اندازه خودمان به فکر خودمان نیست و نباید توقع داشته باشیم؛ که دیگران جای ما فکر کنند، در وادی چهارم آموزش گرفتیم نباید مسئولیت را به گردن خداوند بگذاریم؛ و اما در وادی پنجم، شخص وارد فعل و کار می‌شود و وادی‌های قبلی برای آمادگی فکری ماست و نوعی نگرش را برای ما به وجود آورد تا دست‌به‌کارهای اجرایی بزنیم و به شکل درست حرکت کنیم.
ما در جهان‌های مختلفی زندگی می‌کنیم؛ که حداقل سه جهان را به‌صورت خیلی مشهود می‌بینیم:
۱- جهان فیزیکی: همین جهانی است؛ که ما با انسان‌ها زندگی می‌کنیم و قابل‌رؤیت است.
۲- جهان خواب: زمانی؛ که می‌خواهیم یک سری تصاویر و داستان‌ها و یک سری چیزها را در جهان خواب رؤیت می‌کنیم.
۳- جهان ذهن: ما بسیار در جهان ذهن قدرتمند هستیم و هر چیزی؛ که غیرممکن هم به نظر برسد، فقط کافی است تا بخواهیم و بتوانیم در زمان بسیار کوتاه در ذهن خود به وجود بیاوریم.
خانم ربابه: جهان ذهنی؛ که همه‌چیز غیرممکن را می‌تواند بسازد، برای این آفریده‌شده و در اختیار انسان قرارگرفته تا انسان بتواند به اختیار خود و انتخابش به آن جایگاه خودش برسد و در هستی هر چیزی؛ که به همان اندازه قدرت سازندگی دارد، به همان اندازه قدرت تخریب دارد و من با این ابزار می‌توانم تفکر؛ تعلق و تصمیم‌گیری درست انجام دهم؛ که می‌تواند مرا به هدفم نزدیک‌تر کند.
ذهن انسان در سه حالت است:
۱- آرامش ناشی از جهالت یا نفس اماره و خواسته‌های نامعقول؛ که در این حالت انسان در جهل است؛ ولی در ابتدا آرامش است و در ادامه به رنج می‌رسد، مثل ابتدای زمان مصرف نیکوتین خودم؛ که در چند سال آینده به مشکلات و بیماری‌های جسمی برخورد کرده بودم.
۲- نفس لوامه: در این حالت شخص در فشار و عذاب زیادی است و باید انسان جهانِ ذهنی خودش را خوب بشناسد تا بتواند از وادی پنجم عبور کند و برای عبور از وادی پنجم باید آرامش را به جهانِ ذهنی خود برگردانیم.
۳-نفس مطمئنه: انسان راه درست را می‌رود و در آرامش است.
خانم فریده: برای اینکه آرامش به ذهن برگردد، انجام دادن یک سری کارها حیاتی است، مثل دوری از ضد ارزش‌ها، خودداری، صبر، قناعت، غیبت و پس‌انداز
زمانی؛ که انسان به چیزی فکر می‌کند، حتماً جاذبه‌ای برایش وجود دارد؛ که به آن فکر می‌کند حالا می‌خواهد فکرِ آدم و یا پول باشد و هر چیز دیگری. هر چیزی برای اینکه انسان را جذب کند، بایستی میدان جاذبه داشته باشد و این میدان جاذبه می‌تواند هم در جهت منفی و هم در جهت مثبت باشد.
خانم ربابه: زمانی؛ که موضوعات بدی به ذهن من بیاید؛ یعنی من یک خواسته نامعقول با یک میدان جاذبه قوی دارم؛ که افکار و اندیشه‌هایی از جنس خودش را جذب می‌کند.
خانم سمانه: برای خارج شدن این میدان جاذبه باید ابتدا افکار منفی را از ذهن خود بیرون کنیم. در ابتدای کار می‌گوید: دوری از ضد ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها افعالی هستند؛ که میدان‌های جاذبه منفی را در ما تقویت می‌کنند، مثل بدگویی کردن؛ که یک فعل ضد ارزشی است و اگر این فعل به انسان بچسبد؛ دیگر شبانه‌روز همراه آدم است و قابل‌رؤیت هم نیست و انسان همیشه احساس سنگینی می‌کند؛ ولی هیچ فکر منفی هم نمی‌بیند.
بعد دوری از ضد ارزش‌ها مکمل آن خودداری است. وقتی ذهن من منفی می‌شود، آن‌وقت چیز مثبتی وارد ذهن من نمی‌شود و فکر منفی می‌خواهد من را دوباره برگرداند؛ ولی من نباید به آن توجهی کنم.
زمانی من به افکار منفی توجه می‌کنم؛ که به خاطر طمع خود می‌خواهم خیلی چیزها را داشته باشم و تا وقتی؛ که من از یک سری خواسته‌هایم نگذرم، همین‌طور سرگردان هستم و حتماً باید در من افکار مثبت به وجود بیاید تا بتوانم به نیروهای مخرب غلبه پیدا کنم.
خانم ربابه: موضوع بعدی قناعت است؛ یعنی بیشترین استفاده از کمترین امکانات یا بهینه‌سازی و باید صبر را هم در ادامه داشته باشد و اگر من تمام وادی‌ها را از حفظ هم باشم؛ ولی نتوانم از خواسته‌هایم بگذرم نشان‌دهنده این است؛ که هیچ تغییری به وجود نیامده است و با گذشتن از خواسته‌ها شرایط ذهنی تغییر می‌کند.
خانم سمانه: ما در خدمت کردن یاد می‌گیریم از یک سری خواسته‌ها بگذریم و اگر به زندگی انسان‌های بزرگ نگاه کنیم، کسانی بودند؛ که از یک سری خواسته‌هایشان چشم‌پوشی کردند و زمانی؛ که از خواسته‌های خود بگذریم آنگاه جهش اتفاق می‌افتد.
خانم فریده: شرایطی را؛ که سفر ایکس به وجود می‌آورد، به انسان کمک می‌کند؛ که از یک سری چیزها بگذرم و تا از خواسته‌هایم نگذرم اتفاقی نمی‌افتد. اگر ذهن من در روز ۲۰ ساعت به چیزهایی مختلف فکر کند، گویی در جهنم هستم و زمانی؛ که جهان ذهنی از کنترل خارج می‌شود، برای ما جهنم را به وجود می‌آورد و برای رسیدن به تعادل باید وادی پنجم را در زندگی اجرایی کنیم تا اینکه به آرامش برسیم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه سه شنبه 11 مهر 1396 13:52
خداقوت به خانم سمانه ولژیون پر بارتان بابت مطالب آموزنده.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic