گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
پس هر حرفی می زنید حتما بدانید نتیجه اش چیست؟ و باید بدانیم انسانها عقاید و افکار مختلف دارند و ممکن است یک مطلب برای برخی مقدس باشد ولی برای ما نباشد و باید در بیان خود دقت کنیم.


گزارش ویلیام  وایت همسفران:
روز دوشنبه مورخ 1396/7/17 با دستور جلسه سی دی "بیان" با راهنمایی خانم سمانه راس ساعت 14:30 آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان همسفران :

خانم فریده: انسان وقتی می خواهد افکار و اندیشه اش را منتقل کنید از دو راه وجود دارد: 1- بیان 2- مکتوب یا نوشته؛ و‌مسئله مهم این است که زبان یک قرارداد است و نوشتن هم یک قرارداد است و زمانی که می خواهیم چیزی را بگوییم اول باید تصویرش در ذهن ما متصور شود و بعد بیانش کنیم؛ پس آنچه محتوای ذهن ما است را  به صورت کد تبدیل به کلام و بیان می کندو زمانی که متوجه شدیم در ذهن خود می بریم و به عقیده من با توجه به حس های درونی خود آن را ترجمه می‌کنم و ما می توانیم بعضی کلمات را به اشکال گوناگون بیان کنیم و اگر دقت نکنیم اکثرا بین انسانها سو تفاهم پیش می آید؛ چون من یک تفکری دارم بیان می کنم و شخصی که می شنود یک برداشت دیگری می کند و حتی ممکن است من منظور و هدفی هم ندارم ولی او تصور می‌کند که من قصد یا هدفی از بیان خود داشته ام.

خانم سمانه: در کلام ما نباید به کسی توهین کنیم؛ گاهی ممکن است کلام از دیدگاه من عادی باشد ولی با گفتن یک حرف به شخص یا گاهی به یک ملت توهین می شود و این نکته بسیار حائز اهمیت است که هر چه جایگاه بالاتر باشد این حرف‌ها مهم تر است و در نوشتار هم نباید به کسی توهین یا بی احترامی کرد.
یک جا گوینده و شنونده داریم و ارتباط را کلام ایجاد می کند؛ گاهی در بیان و نوشتار خود نیش و کنایه می‌زنیم و زهر می پرانیم و می‌خواهیم جوری بیان کنیم که متوجه نشوند ما نیش می زنیم ولی از بیان یا نوشتار ما کاملا مشخص است و اگر متوجه نیش زدن ما نشوند؛ معلوم است که غرضی داریم و نمی توان پنهانش کرد.
هر وقت حرفی را می شنوید باید روی آن تعمق و تفکر کنید؛ وقتی کسی یک حرفی می زند توجه کنید و ببینید عمق کار کجاست؟ هدف آن شخص از گفتن این حرف چیست؟ و نباید زود تصمیم گیری کنید.
موضوع بعدی این است که هر کسی را بخواهیم بدانیم که آدم خوب یا بدی است باید محصول آن را نگاه کنیم؛ ( شجره را از میوه آن می توان شناخت) مثل یک راهنما که باید دید چه محصولی را پرورش داده؛ شاگردانش چگونه هستند؟ یا چند نفر را به رهایی رسانده است؟ و آیا رهجویانش خدمتگزاران خوبی شده اند؟
پس هر حرفی می زنید حتما بدانید نتیجه اش چیست؟ و باید بدانیم انسانها عقاید و افکار مختلف دارند و ممکن است یک مطلب برای برخی مقدس باشد ولی برای ما نباشد و باید در بیان خود دقت کنیم.
موضوع بعدی این است که مفهوم کلام ما باید ساده باشد و زیبایی خط به قابل خواندن آن است و خط اگر زیبا باشد و قابل خواندن نباشد دیگر خط نیست و فقط نقاشی است.
وقتی با همسر؛ فرزند و یا دوست خود حرف می زنیم باید طوری بیان کنیم که ایجاد مشکل نکند و طوری بیان کنیم که اگر کسی خواست صحبت ما را تغییر دهد و بپیچاند؛ نتواند. 
علت بیماری ها و تغییر شکل سلول ها عوامل گوناگونی دارد که یکی از آنها تفکر و فکر انسان هاست و جهان بینی انسان می باشد.

خانم مونا: حال ما برای جلوگیری از تغییر شکل سلول ها به دو چیز نیاز داریم:
1-مواد غذایی مناسب: جدول مندلیف در بدن ما وجود دارد مثل: پتاسیم بدن ما اگر کم باشد ماهیچه ها شل می شوند و یا کمبود کلسیم هم پوکی استخوان می آورد و باید تمام مواد لازم را به بدن برسانیم.
2- فکر و اندیشه سالم: کسی که به هم ریخته است بیشترین ضربه را به خودش می زند و انواع بیماری ها به سراغش می آید و باید حسد؛ کینه؛ نفرت؛ ترس؛ استرس و... باید با جهان بینی برطرف کنیم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه کرمی پنجشنبه 20 مهر 1396 10:03
خانم سمانه عزیزم خدمتگزار محترم ...خدا قوت ..
همسفر حوریه سه شنبه 18 مهر 1396 22:46
خدا قوت وتبریک ،خدمت خانم سمانه عزیز بابت لژیون پربارشان.
خداقوت خدمت همه اعضای لژیون ویلیام وایت
وخدا قوت خدمت خانم مریم عزیز.
مسافر مجید نامداری سه شنبه 18 مهر 1396 22:13
خدا قوت به همگی.
(لیلاازشعبه سلمان فارسی) سه شنبه 18 مهر 1396 14:16
سلام خداقوت خدمت خانم سمانه عزیزودوستداشتنی خودم لژیون خیلی پرباروآموزنده ای داری بهترینهارابرایت آرزومندم
مجتبی سه شنبه 18 مهر 1396 14:11
خداقوت خدمت اعضای محترم لژیون ویلیام ال وایت گروه همسفران
مسافر سیگار ربابه سه شنبه 18 مهر 1396 10:38
خدا قوت به راهنمای خوبم خانم سمانه وسپاس از شما.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic