حس خوب کمک راهنمایی
چهارشنبه 3 آبان 1396 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
یکی از دلایل موفقیتم این بود؛ که فرمان‌بردار راهنمایم بودم. یادم نمی‌رود راهنمایم گفته بود: در هر شرایطی حتی بیماری، کتاب یا جزوه بخوانید؛ زیرا هستی با در نظر گرفتن شرایط، پاداشتان را می‌دهد


یا علیم


سلام دوستان فاطمه (الیاسی) هستم همسفر
خیلی خوشحالم و حس خوب و قشنگی دارم. زمانی که راهنمای عزیزم خبر قبولی‌ام را داد از خوشحالی در پوستم نمی‌گنجیدم و از خداوند خواستم که من را یاری کند تا بتوانم در این راهی که قدم گذاشتم و درواقع دعوت شدم، به بهترین نحو ممکن خدمت را شروع کنم و به سرانجام برسانم و تا آنجا که می‌توانم خدمت درست و نیک انجام بدهم.
وقتی به کنگره آمدم، حال من هم مثل تمام همسفرها خراب بود و انگار که حال مسافرم به حال من گره‌زده شده بود. کم‌کم با آمدنم به کنگره و گرفتن آموزش‌ها که البته در ابتدا خیلی برایم مفهوم نبود؛ چون خیلی غمگین بودم؛ ولی کم‌کم یاد گرفتم که باید به حرمت‌ها و قوانین احترام بگذارم و فرمان‌بردار راهنما و قوانین کنگره باشم.
فرمان‌بردار بودن راه و رسم خودش را دارد؛ که باید در مسیر آموزش و در صراط مستقیم قرار گرفت. این دستور جلسه خیلی در زندگی شخصی من کاربرد داشت. من با فرمان‌بردار بودن در کنگره توانستم خیلی از حدومرزهای زندگی شخصی خود را در جامعه و خانواده بشناسم و کمک بزرگی به من کرد. امیدوارم که همه انسان‌ها در صراط مستقیم قرار بگیرند و گوش‌به‌فرمان استادهایشان باشند.


سلام دوستان سکینه هستم همسفر
زمانی که وارد کنگره شدم، بدون آنکه بدانم فرمان‌برداری چیست، طبق قوانین و با باور قلبی و از صمیم قلب راهنمایی را انتخاب کردم و این اولین گام فرمان‌برداری من بود. مدتی طول کشید تا با کنگره و روش آن آشنا شوم. صبر کردم و با عشق به سخنان راهنمایم (فرمانده) دل سپردم تا به‌طورقطع به روش کنگره ایمان آوردم.
من سال‌ها به دلیل جهل و نادانی‌ام از صراط مستقیم خارج‌شده بودم و عنان زندگی را به اهریمن سپرده بودم و زندگی را از روزنه نگاه محدود و کوچک خود می‌دیدم. نمی‌دانستم به خاطر ضد ارزش‌هایی که انجام دادم، خیلی از انتخاب‌هایم را محدود کردم و به‌واسطه آن زندگی‌ام سخت‌تر شده است. وقتی انسان آموزش ندیده باشد یا فرمانده آگاه و دانایی نداشته باشد، فرمان‌برداری نمی‌کند و یا فرمان‌ها را اشتباه انجام می‌دهد؛ ولی بعد گرفتن آموزش‌ها و تبدیل کردن آنها به دانایی مؤثر، در نفس مطمئنه قرار می‌گیرد و می‌تواند انتخاب‌های درستی انجام دهد. در کنگره با گرفتن آموزش‌ها و تکرار دستورات و فرمان‌هایی که توسط راهنما صادر می‌شد، پی به خیلی از ضد ارزش‌ها و نقاط ضعفم بردم؛ که انشالله بتوانم در مسیر به تزکیه برسم.
فرمان‌برداری کردن قطعاً پاداشی هم دارد. حال خوش و لذت بردن از زندگی و رضایت خداوند، نتیجه آن است. اجرای قوانین و حرمت‌های کنگره، برگرفته از کلام‌الله است و عمل به آنها، انسان را به سعادت و آرامش می‌رساند.
از کودکی در آرزوی معلم شدن بودم. اوایل که آمده بودم و راهنماها را می‌دیدم با خودم گفتم: این کار هم معلمی است و چه‌بسا بالاتر. شرکت در امتحان کمک راهنمایی، فرمان راهنمای دلسوزم بود و به کمک ایشان و لطف خداوند توفیق قبولی یافتم.
از خداوند بزرگ سپاسگزارم و امیدوارم یاری‌ام کند تا توفیق خدمت در جایگاه مقدس و ارزشمندِ کمک راهنمایی را داشته باشم.
از راهنمای گران‌قدرم، خانم صبای عزیزم سپاسگزارم؛ که لحظه‌ای من را تنها نگذاشت و در سختی‌های زندگی‌ام همیشه کنارم بود. بهترین پاداش‌های الهی نصیبش.


سلام دوستان زهره هستم همسفر
پروردگارا؛ قرار دل‌های بی‌قرار ما باش، حضورمان را پرمعنا کن، وجودمان را لبریز از آرامش کن، قلب‌هایمان را سرشار از عشق کن، کلاممان را لبریز از محبت کن، فراوانی را در زندگی ما جاری کن، انسانیت ما را کامل کن و ایمان ما را زیاد کن. سد مشکلات شکسته، دل‌های ما را روشنایی ببخش و ما را از بندگان شاکر قرار بده. خداوندا؛ فرمان‌برداری از فرمان‌هایت را به ما بچشان.
شرط سفر در کنگره ۶۰، فرمان‌برداری از فرمان‌های راهنماست؛ زیرا ما را به‌سوی تکامل هدایت می‌کند، فرمان‌برداری که از سر رضایت و تسلیم شدن باشد، نه از روی گله‌مندی.
یکی از ویژگی‌های اصحاب امام حسین فرمان‌برداری کردن آنها بود؛ چراکه هیچ‌وقت نپرسیدند چرا به این سفر می‌رویم و اینها الگوهای ما هستند. فرمان‌برداری کنیم تا به‌فرمان خداوند، به فرماندهی هم برسیم.
روزی که باخبر شدم در آزمون کمک راهنمایی، به اذن خداوند قبول شدم، سجده شکر به‌جا آوردم. خداوند را سپاسگزارم که بر من منت گذاشت تا بتوانم به هم نوع خود خالصانه خدمت کنم.
یکی از دلایل موفقیتم این بود؛ که فرمان‌بردار راهنمایم بودم. یادم نمی‌رود راهنمایم گفته بود: در هر شرایطی حتی بیماری، کتاب یا جزوه بخوانید؛ زیرا هستی با در نظر گرفتن شرایط، پاداشتان را می‌دهد و روز امتحان با شرایط خیلی سختی خود را به شعبه رساندم و تا آخرین لحظه کتاب می‌خواندم. خوب حرکت کنیم و فرمان‌بردار باشیم؛ حتی اگر شرایط مورد رضایت ما نباشد.
انشالله تمام کسانی که خواستار این جایگاه هستند، به خواسته خود برسند و خدمتگزار لایقی برای کنگره باشیم.
از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از استاد جهان‌بینی آقای امین دژاکام تشکر می‌کنم؛ که چنین بستری را فراهم کردن تا ما بتوانیم آموزش بگیریم و به دانایی برسیم.
به راهنمای بزرگوارم سرکار خانم صبا تبریک میگویم و به خاطر تمام آموزش‌ها و زحمت‌هایی که از عصاره جان خود کشیدند کمال تشکر را دارم. از خداوند برایت بهترین‌ها را خواستارم.


سلام دوستان مریم هستم همسفر مهدی
شنیدن خبر قبولی در آزمون کمک راهنمایی، یکی از بهترین خبرهایی بود که در زندگی شنیدم. خیلی خوشحال بودم؛ که جایگاه عشق و خدمت روزی‌ام شده است. جایگاهی پر از آموزش و برکت. در کتاب 60 درجه خواندم، انسان برای آموزش و خدمت قدم به حیات نهاده است و جایگاه کمک راهنمایی هم آموزش است و هم خدمت. خدمتی پر از عشق، عشقی بلاعوض.
عشق و محبتی که در وجود راهنمایم دیدم و همین محبت و مهربانی ایشان مرا هرروز به این جایگاه مشتاق‌تر کرد و سعی کردم با اطاعت از ایشان و بهره بردن از آموزش‌های پربارشان به این جایگاه برسم و برای باغ لژیون ثمره خوبی باشم. امیدوارم که بتوانم ادامه‌دهنده این زنجیره عشق باشم و صادقانه و عاشقانه در این جایگاه خدمت کنم و چراغ راهی باشم برای کسانی که راه را گم‌کرده‌اند.
از مسافرم ممنونم که بودنم در کنگره را مدیون او هستم و او با سفر خوبش آرامش و امنیت را برای من ایجاد کرد و همیشه حامی و پشتیبان من بوده است. امیدوارم که او هم در این جایگاه مقدس قرار بگیرد؛ زیرا که او لایق بهترین‌هاست.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین یکشنبه 7 آبان 1396 09:51
عزیزان آرزوی موفقیت برایتان درمسیر عشق وایمان دارم وامید دارم دراین جایگاه عالی خواهید درخشید
خانم مریم عزیز خداقوت
مهدی صافی (21) جمعه 5 آبان 1396 18:24
سلام. مطالب گویای دلیل قبولی شما همسفران گرامی در آزمون کمک راهنمایی می‌باشد. تبریک خدمت راهنمای محترم سرکار خانم صبا.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفرنجمه جمعه 5 آبان 1396 01:28
عرض تبریک خدمت خانم صبای عزیزوتمامی عزیزانی که جایگاه والای کمک راهنمایی روزی شان شد.خداقوت موفق وسربلندباشید. خانم مریم عزیزخداقوت
همسفر فاطمه پنجشنبه 4 آبان 1396 09:45
خواهران عزیزم تبریک و شادباش بر شما که به این جایگاه والا رسیدید.
بطور حتم حرکت خوب و سالم شما این جایگاه را برایتان رقم زده ، و همیشه در کنار تک تک شما عزیزان آموختم.
امیدوارم در ادامه ی راه و پروسه ی درمان جدید و فصل دیگر در زندگی مان و در جایگاه یک راهنما استوار و ثابت قدم باشیم ، و قدردان آموزشهای کنگره ، پدر حسین مهربان و خانواده ی محترمشان و راهنمای مهربان و عزیزمان
باشیم و خدمتگزارانی لایق برای کنگره و هستی باشیم.
خانم صبای عزیز برای وجود خواهرانم به شما تبریک می‌گویم ، خداقوت باغبان خوبی ها ، باغتان آباد ،
امیدوارم در ادامه ی راه جون شما عمل کنیم ، شاید بتوانیم شکرگزار وجود با برکتتان باشیم.
از فضل خداوند برای خواهران عزیزم خانم مریم ، خانم زهره ، خانم فاطمه و خانم سکینه سلامتی و توفیق روزافزون در خدمت را خواهانم.


خانم مریم عزیز سپاس بیکران از تهیه ی گزارش زیبایتان ، خداقوت اجرتان کمک راهنمایی
ایرج ورمزیار(21) پنجشنبه 4 آبان 1396 08:33
این حس خوب خدمت وظهوربندگی حق تعالی گوارایتان باد...
فریده پنجشنبه 4 آبان 1396 08:19
خواهران دوست داشتنی من
پروازتان مبارک؛امید دارم با این خدمت در آسمان تکامل و تعادل اوج خواهید گرفت.
حق یارتان
همسفر مرضیه چهارشنبه 3 آبان 1396 23:25
عرض تبریک مجدد خدمت خواهر لژیونی های خوبم و عرض خدا قوت و تبریک خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا،
امیدوارم خواهران عزیزم در این مسیر موفق باشند
مسافر محمود لژون 8 چهارشنبه 3 آبان 1396 21:21
باعرض ادب واحترام خدمت همسفران محترم وکمک راهنمایان دلسوزبه امیدموفقعیت همه شماعزیزان.
همسفر سکینه چهارشنبه 3 آبان 1396 17:38
امیدوارم همه عزیزانی که در کنگره قرار دارند طعم شیرین رهایی و کمک راهنمایی را بچشند و از خدمتگزاران کنگره باشند.
از راهنمای بزرگوارم و همه دوستانی که در رهایی ها و تولدها سهیم هستند سپاسگزارم.
با تشکر از خانم مریم
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21) چهارشنبه 3 آبان 1396 09:12
سلام همسفران بزرگوار و کمک راهنمایانی که توفیق خدمت در جایگاه رفیع نایل شده اید.
به نظز حقیر جایگاه راهنمایی هم شان جایگاه ولایت است.چقدر زیباست دست فتاده ای راگرفتن. و چقدر با ارزش است دست فتاده ای که خواهان رهایی از افیون عهست را بگیری و ایشان را با نور الهی آشنا کنی.
خداقوت برشما که سیاهی افیون را به نور معرفت الهی و آرامش تبدیل میکنید.
خوشا به سعادت شما
خوشا به سعادت شما که جایگاهی بزرگ نزد حضرت حق دارید.
آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.
بتازید بر شیطان افیون
بتازید بر دل سیاه و تباه اهریمن
خداقوت خدا قوت خداقوت
مسافر توحید رهجوی مراد عشق و استاد بزرگمنش آقای ایرج ورمزیار
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: