می نویسم برای راهنمایم
پنجشنبه 4 آبان 1396 ساعت 18:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
عزیزتر از جانم، ای تویی که لبخندت را، آموخته‌هایت را، آرامش را به من هدیه نمودی، بهترین درودها و دعاهای خیرم را بدرقه راهت می‌کنم. بابت همه این روزهای قشنگی که برایم ساختی، ممنون. ممنون بابت همه آن چیزهایی که بی‌منت به من آموختی. 


به نام قدرت مطلق
آن روز که از رفتنت سخن به میان آمد، دلم لرزید. به خودم گفتم: نگران چه هستی؟ مگر نه اینکه در کنگره رفتنی نیست؟ او نیز می‌ماند، آرام باش!
دل آرام گرفت و روزها از پی هم آمدورفت. لحظه موعود فرارسید و دوباره ندا آمد؛ که وقت رفتن است، وقت ترخیص! مدت‌زمانی است که بادلم نجوا دارم که از بهر چه غمگینی؟ او می‌ماند، مثل همه آنانی که به‌ظاهر رفتند؛ ولی همیشه هستند؛ اما از برای دلِ پرآشوب من دیگر هیچ کلامی تأثیرگذار نبود. دل می‌گرفت، اشک روان می‌شد. به خودم نهیب می‌زدم: این چه اوضاعی است که برای خودساخته‌ای؟ پس این‌همه آموزش چه شد؟ مگر نیاموختی پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است؟ مگر نیاموختی...؟ آموختم ای عقل؛ اما نام من دل است و تو حال مرا نمی‌فهمی!
چشمانم را می‌بندم، به ناگاه لحظه ورود به کنگره جلوی چشمانم نقش می‌بندد. پاهایم می‌لرزید و مرا یارای راه رفتن نبود. روح در بدن نداشتم، همچون مرده‌ای متحرک. بر روی یکی از صندلی‌ها جای گرفتم. وای از آن روزها، وای از آن لحظات، چه سخت می‌گذشت ثانیه‌ها. با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کردم. آن روز چشمانم به‌جای اشک، خون می‌بارید. غصه‌هایم اندازه یک کوه بود و جهل و نادانیم چندین برابر آن کوه!
زمانی که وارد لژیونت شدم مرا کنار خود نشاندی و آرام لب به سخن گشودی. کلمه به کلمه حرف‌هایت بر جان‌ودلم نشست و بیشتر از همه نگاه مهربانت آرامم کرد. اصلاً لازم نبود مهربانی کنی، چشمانت با آدمی سخن می‌گفت و او را به آرامش دعوت می‌نمود. تو شدی فرشته زندگی‌ام و من آن روزها لحظه‌شماری می‌کردم که دوباره ببینمت تا با یک نگاهت و یا یک جمله آرام شود این دل ناآرام من. مهربانی‌هایت اندازه یک اقیانوس بود و آموزش‌هایت نابِ ناب. گوش‌به‌فرمانت شدم همچون یک سرباز و به خود می‌بالیدم در رکاب تو سفر می‌کنم.
به یاد می‌آورم در آن روزهای سخت چگونه تکیه‌گاه من شدی، چگونه آموزش‌هایت را به من منتقل کردی و چگونه مرا به صبر توصیه نمودی؟
آن روزها میوه جانت را به امان خدا رها می‌کردی تا رها کردن را به من بیاموزی! آنقدر غرق آموزش دادن می‌شدی که ایمان‌دارم فراموشت می‌شد فرشته زندگی‌ات، گوشه‌ای مشغول بازی است و خداوند چه مهربانانه جواب مهربانی‌هایت را می‌داد و او را در پناه خود از همه آسیب‌ها حفظ می‌نمود. روزهای قشنگ زندگی ما شد روزهای قشنگ زندگی تو. با خنده‌هایمان خندیدی و زمانی که غصه‌دار بودیم، سنگ صبور قصه‌های پر غصه ما شدی. در سرمای زمستان، در گرمای شدید تابستان، در باد و باران، همیشه و همیشه کنارمان بودی.
حال اینک شما بگویید: چه بگویم به‌پاس تشکر؟ چه بگویم بابت این‌همه زحمات بی‌دریغ؟ چه بگویم از برای این‌همه عشق بلاعوض؟ قلمم را یارای نوشتن نیست؛ مگر می‌شود این‌همه محبت و مهربانی را سپاس گفت؟
عزیزتر از جانم، ای تویی که لبخندت را، آموخته‌هایت را، آرامش را به من هدیه نمودی، بهترین درودها و دعاهای خیرم را بدرقه راهت می‌کنم. بابت همه این روزهای قشنگی که برایم ساختی، ممنون. ممنون بابت همه آن چیزهایی که بی‌منت به من آموختی. ممنون که دل‌شکسته‌ام را رایگان درمان نمودی و من به‌پاس احترام و قدردانی از زحمات عاشقانه‌ات، در برابر نام قشنگت که پدر عشق بر تو نهاد، راهنمای عزیزم، سر تعظیم فرومی‌آورم و بر دستان پرمهرت بوسه می‌زنم.
 هرکجا هستی دلت شاد، زندگی‌ات آباد.

نگارنده : همسفر فاطمه شمسیان رهجوی خانم پریناز


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حمیده چهارشنبه 10 آبان 1396 09:56
فاطمه عزیز بسیار زیبا نوشتید
این باور ماست که خانم پریناز عزیز مسلما تا همیشه کنار ما هستند و از ایشان انرژی می گیریم
نسرین یکشنبه 7 آبان 1396 10:01
خانم فاطمه عزیز نوشته تان عالی بود
موفق وپیروز باشید
سمیه چمانه شنبه 6 آبان 1396 21:56
خانم فاطمه عزیز احسنت بر شما ،بسیار زیبا بود و پر احساس ،آفرین بر شما و این روحیه بزرگ قدر دانی و سپاسگزاری،من با تمام وجودم برایت دعا میکنم که این آرامش ابدی و ماندگار باشد و دل آرام باشی و با طمأنینه در مسیر کنگره به راهت ادامه بدهی....
مهدی صافی (21) شنبه 6 آبان 1396 15:09
سلام. همسفر محترم خیلی کامل بیان فرمودید. خداقوت.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر فاطمه شنبه 6 آبان 1396 13:57
سلام و درود خداوند بر راهنمایی الهی و رهجویی فرمانبردار و خدمتگزار

وقتی چنین رهجویانی پرونده ی راهنمایی را آذین می‌بندند ، راهنما سرافراز و سربلند نزد پرودگار سر تعظیم فرود می‌آورد و ندا می‌دهد : خدایا فرمانیردار بودم و فرمانبردارانی پرورش دادم که با شهامت بگویم ؛ من راهنمایی هستم که نشان راه شدم و ماموریت الهی ام را بخوبی به سرانجام رساندم، و اینک وارد مرحله ایی دیگر از خدمت می‌شوم تا ادامه ی نظم هستی پابرجا بماند.
خداقوت و تبریک به راهنمای پرتوان خانم پریناز عزیز برای لژیونی پربار و رهجویانی توانا چون خانم فاطمه
خداقوت و تبریک به خانم فاطمه ی عزیز برای قلم زیبا و پرمحتوایشان
بسیار زیبا بیان نمودید و عقل و عشق و ایمان را در وجود راهنمایی الهی به تصویر کشیدید. انشالله جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنید ، تا قلب راهنمایتان را شاد کنید ، و اینک نیز در جایگاه والای راهنمای تازه واردین و دهها خدمت در شعبه خوش می درخشید ، و با تجربه کمک راهنمایی شادی بیش از پیش را برای خانم پریناز به ارمغان می‌آورید.

ممنون از قلم توانایتان که در شکرگزاری راهنما نیز مانند همیشه خوش
درخشید

خانم مریم خداقوت و سپاس
اجرتان کمک راهنمایی
مجید مرادی_لژیون نوزده-شادآباد جمعه 5 آبان 1396 18:16
بسیار زیبا و تکان دهنده س...
امیدوارم پایان این نقطه سرآغاز روزهای بهتر و پربارتر باشد برای کمک راهنمای محترم و شما
خداقوت خدمت شما و وبلاگ نویسان محترم
همسفر مرضیه جمعه 5 آبان 1396 17:35
بسیار عالی بود خانم فاطمه ی عزیزم، انشالله همیشه موفق و موید باشید
رقیه پنجشنبه 4 آبان 1396 23:16

یا سلام، ممنون خانم فاطمه عزیز.قطعا حرف دل همه رهجویان خانم پریناز عزیز را نوشتید.خانم پریناز عزیز کتاب زرینی را بستند و حالا صفحات سفید دیگری را طلاکوب خواهند کرد.و حتما برکات خدمت جدید ایشان دوباره دامن کنگره را سبز و سبز و سبز خواهد کرد....زیباترین آرزوهایمان را تقدیم ایشان میکنیم....
باز هم ممنون از شما
همسفر سکینه پنجشنبه 4 آبان 1396 18:10
عالی بود .موفق باشید.
با تشکر از وبلاگ نویسان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: