فلسفه خلقت؛ در باب دستور جلسه
یکشنبه 7 آبان 1396 ساعت 10:34 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
فلسفه خلقت؛ در باب دستور جلسه
به قلم مسافر مهدی


کسی که در حرکت خود از یک جلودار و فرمانده تبعیت کند و طبق فرامین او عمل کند و به این نتیجه میرسد که هیچ انسانی به جهت بیهودگی قدم به حیات نمینهد. طبق فرمان انسان آفریده شده تا در حیات مادی روش حل مشکلات را بیاموزد و با حل این مسائل انسان مرحله به مرحله رشد و تعالی می یابد، یعنی از مرحله نفس اماره تا نفس مطمئنه، یعنی هدف از حیات تعالی و تشرف انسان به مقامات عالیه است. تا جایی که فرشتگان نیز به آن راه ندارند و رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند.

بنام قدرت مطلق الله

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر

درباب دستور جلسه: وادی دوم و تاثیر آن روی من

این وادی در ابتدای امر، فلسفه خلقت یا همان چرایی آفرینش را به ذهن انسان متبادر میسازد. سوالی که در ذهن انسان متفکر را به چالش میکشد، پاسخ به این سوال بی شک حدکت او را در مسیر زندگی مشخص میکند ولی آیا انسان به تنهایی و بدون هدایت نیرویی برتر میتواند پاسخ درستی به این سوال بدهد؟

فرستادن پیام آوران الهی مشخص میکند که پاسخ به بعضی از سوالات انسان بدون مدد قدرت مطلق ناممکن مینماید، در واقع خداوند خطوط اصلی و کلی را بوسیله این فرستادگان روشن میسازد تا بشر را از سرگردانی در این حیات مادی نجات دهد، چون این همواره مهمترین مسئله است که: (ز کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود*به کجا میروم آخر ننمایی وطنم)

فرقی نمیکند انسان مصرف کننده باشد یا نه، اگر پاسخ درستی به این سوال ندهد دچار پوچی و بیهودگی میشود، چون از خود میپرسد حتی اگر دنیا سراسر لذت باشد و در نهایت نیستی و نابودی باشد، این آمدن و رفتن چه فایده ای دارد؟ این احساس نیستی انسان را بی هویت میکند و ادامه حیات را ناممکن میسازد و به همین دلیل عده ای دست به خودکشی میزنند و چون هدف را پیدا نمی کنند و دلیلی برای ادامه دادن ندارند.

حال کسی که در حرکت خود از یک جلودار و فرمانده تبعیت کند و طبق فرامین او عمل کند و به این نتیجه میرسد که هیچ انسانی به جهت بیهودگی قدم به حیات نمینهد. طبق فرمان انسان آفریده شده تا در حیات مادی روش حل مشکلات را بیاموزد و با حل این مسائل انسان مرحله به مرحله رشد و تعالی می یابد، یعنی از مرحله نفس اماره تا نفس مطمئنه، یعنی هدف از حیات تعالی و تشرف انسان به مقامات عالیه است. تا جایی که فرشتگان نیز به آن راه ندارند و رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند.

گاهی انسان نه تنها خود بلکه آفرینش جهان را بیهوده میپندارد، و همه بخاطر جهل اوست و غفلت و بی خبری اش او نمیداند که چقدر مقام دارد و او نمیداند که کائنات به سبب وجود او آفریده شده اند و به قول شاعر:(ابروبادومه وخورشید وفلک درکارند*تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری )

یعنی حرکت کل کائنات برای زندگانی انسان و اندیشیدن اوست و چرا که انسان جانشین خداوند بر روی زمین میباشد و نباید از این امر غافل باشد و حال چگونه چنین عظمتی میتواند بیهوده باشد، همانگونه که در کنگره میگوییم همه سیستم میکوشد تا یک انسان به رهایی برسد و در دنیا نیز همه میکوشند تا انسان به تعالی برسد. پایان.

نگارنده: مسافر مهدی رهجوی کمک راهنمای محترم مسافر سعید(لژیون سوم)

تایپ: مسافر مهدی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 5 دوشنبه 8 آبان 1396 20:03
خداقوت برادر محترم آقای مهدی بسیار عالی بود انشاءالله جایگاه های بالاتر بدرخشید
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار دوشنبه 8 آبان 1396 10:04
سلام خداقوت مهدی میرزایی عزیز بسیار زیبا و عالی بیان نموده ای و برایتان بهترینهارو آرزومندم
فریدون جنابی یکشنبه 7 آبان 1396 12:31
بااحترام...مهدی عزیز خیلی عالی مرقوم نمودید . شما لپ مطلب و هدف کلی نظام آفرینش را گفتید . پایدار باشید ...یاعلی
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21) یکشنبه 7 آبان 1396 09:52
سلام آقا مهدی عزیز
بسیار عالی و رهگشا نگارش فرمودید
آری *ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری*
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic