کارگاه آموزشی همسفران دوشنبه 8/8/1396
چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت 15:03 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

این جلسه چهاردهمین جلسه از دورهٔ چهل و پنجم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰  ویژهٔ همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 96/8/8 به استادی همسفر سکینه و نگهبانی همسفر سمیرا و دبیری همسفر فروغ با دستور جلسه "وادی دوم و تاثیر آن روی من" رأس ساعت ۱۵۳۰ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:سلام دوستان سكینه همستم همسفر

در ابتدا خداوند را شاکرم که به من اجازه داد در این جایگاه خدمت کنم. از خانم سمیرای عزیز و خانم صبا سپاسگزارم که این جلسه را به من واگذار کردند.
 در کنگره ۶۰ چهارده وادی وجود دارد که مانند ستون‌های پلی هستند؛ که ما را از سَمت ظلمت به سمت نور هدایت می‌کنند. دستور جلسه امروز وادی دوم است " هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. "
وادی اول می‌گوید: " با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر آنچه است روبه‌زوال می‌رود." یعنی هر چیزی که ما در درون به آن فکر می‌کنیم دنیای بیرون ما را می‌سازد. تفکرات منفی، اتفاقات بد و تفکرات مثبت، اتفاقات خوب را می‌سازند. در این وادی باید یاد بگیریم که باید چگونه فکر کنیم؟ به چه چیزهایی باید فکر کنیم و به چه چیزهایی نباید فکر کنیم؟
اگر توانستیم تفکرات خود را اصلاح کنیم، می‌توانیم وارد وادی دوم شویم، در غیر این صورت فقط در ظاهر به وادی دوم رسیده‌ایم. هر زمان، دُرست در مسائل خود تفکر کردیم، تازه متوجه می‌شویم چه خرابی‌هایی به بار آورده‌ایم و پس از آن حس ناامیدی در ما ظاهر می‌شود.
حس ناامیدی یکی از اضلاع مثلث جهالت است و کسی که ناامید می‌شود، دچار سکون و رکود می‌گردد، درنتیجه هیچ حرکتی از خود نخواهد داشت؛ بنابراین هیچ تجربه‌ای هم به دست نخواهد آورد و در تنهایی خود باقی می‌ماند و دیگران را مقصر مشکلاتش می‌داند و همیشه از خداوند گله‌مند و شاکی است. این وادی می‌خواهد به ما بگوید: هرکسی که هستی و هر چه کردی؛ امیدت را از دست نده، همه‌چیز را زمین بگذار و حرکت کن و امیدوار باش ؛ که می‌توانی تغییر کنی. این وادی می‌خواهد نیروها و توانایی‌های درون ما را برایمان نمایان کند و بگوید: با تکیه‌بر نیروهای درونت می‌توانی حرکت را آغاز کنی، به‌شرط آنکه آموزش‌ها را بگیری و کاربردی کنی.
به نظر من مهم‌ترین پیام این وادی این است که می‌خواهد بگوید: ای انسانی که آفریده شدی و اشرف مخلوقات هستی، تو برای ایفای یک نقش و برای یک هدفِ خاصی خلق شدی و اگر این نقش و هدف را پیدا کردی، آن‌وقت است که دیگر احساس پوچی و بیهودگی نخواهی کرد.
حالا از کجا باید بفهمیم که آن نقش را درست پیداکرده‌ایم یا نه؟ باید ببینیم آیا در آن نقشی که هستیم، احساس آرامش و رضایت قلبی داریم یا خیر. اگر احساس خوشی نداشتیم؛ یعنی آن نقش، نقش ما نیست یا اینکه آن نقش را به‌اشتباه ایفا می‌کنیم؛ به‌طور مثال، اگر من در نقش همسفر بودَنم، مسافرم را رها نکردم یا پرستارِ خوبی برایش نبودم و فقط به فکر آموزش گرفتن او و تغییر مسافرم بودم، این نشان می‌دهد که من نقشم را خوب ایفا نمی‌کنم.

مسئله‌ای که به ما کمک می‌کند تا نقش خود را پیدا کنیم و درست ایفا کنیم، گرفتن آموزش و کاربردی کردن آن است. بعد از آن شروع به حرکت می‌کنیم و حرکت کردن هم آسان نیست و برای حل مشکلات باید از رنج‌ها و سختی‌ها و از گذرگاه‌های سخت عبور کنیم تا به انسانی توانا و قدرتمند تبدیل شویم. در کنارِ همه این درد و رنج‌ها، همه ما حتماً دل‌خوشی‌های کوچکی هم داریم؛ که می‌تواند باعث حرکت ما شود. نباید فقط دردها و رنج‌ها را ببینیم باید آن دل‌خوشی‌های کوچک را هم ببینیم و شکرگزار آن باشیم. زمانی که شکرگزار باشیم به حال خوش می‌رسیم.
من خودم تجربه این را دارم؛ از زمانی که داشته‌هایم را بیشتر از نداشته هایم دیدم و هرروز صبح برای وجودِ مسافرم و فرزندم و عزیزانم شکر می‌کنم، حس و حال بهتری به من دست می‌دهد.

خداوند در قرآن می‌فرماید: إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یسْرًا؛ یعنی بعد از هر سختی آسانی است.
این آیه می‌خواهد به ما نوید بدهد؛ که مطمئن باش بعد از هر سختی آسانی است و وعده خداوند دروغ نیست.
خاطرهٔ کوچکی از زمان ورودم دارم؛ زمانی که من وارد کنگره شدم فکر می‌کردم اینجا مانند کمپ است و اگر مسافرم بیاید او را نگه می‌دارند و به مسافرم اصرار می‌کردم که بیاید؛ اما بعد از آمدنش وقتی متوجه شدم برای درمان باید شربت مصرف کند، تعجب کردم و خیلی ناامید شدم و با خودم فکر کردم بمانم یا بروم؛ اما باز فکر کردم مکانی که این‌قدر حس و حال خوب در آن جریان دارد، ممکن نیست جای بدی باشد و با امید دادن به خودم ماندم و به روش کنگره ایمان آوردم و نتیجه آن را هم دیدم.
 امیدوارم تمام سفر اولی‌ها لحظه رهایی را تجربه کنند. ممنونم که به صحبت‌های من گوش کردید.

 

در ادامه توسط اسیستانت شعبه به سه نفر از همسفرانی که وارد سفر دوم شدند گل رهایی اهدا شد.

 

و  اهدای گل رهایی ویلیام وایت بخش همسفران

 توسط اسیستانت محترم از 22 نفر از همسفرانی که در ماههای گذشته برای کمک به زمین مشارکت کرده بودند قدردانی شد؛

و پس از برگزاری انتخابات نگهبانی، مرزبانان محترم نگهبان دوره ی جدید را معرفی کردند به همراه دبیرشان؛

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرربابه پنجشنبه 11 آبان 1396 18:53
خانم سکینه،خدا قوت،جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم،انشاءالله در جایگاههای بالاتر خدمت کنید،و برایتان بهترینها را از خداوند میخواهم.
همسفر سکینه پنجشنبه 11 آبان 1396 15:06
ان شاالله همه ی خواهران سفر اولی ام حس خوب رهایی را تجربه کنند و همه دوستان و خواهران سفر دومی جایگاه های خدمتی بالا را تجربه کنند.
من از وجود تک تک شما آرامش گرفتم.خیلی خوشحالم که دوستانی چون شما دارم.از صمیم قلب دوستتان دارم
از خانم فریده بسیار سپاسگزارم.
زهره پنجشنبه 11 آبان 1396 13:45
خواهر عزیزم جایگاه استادی رو بهت تبریک می گویم .جلسه فوق العاده پربار وارامشی برگزار کردید.انشاالله در جایگاه های بالاتر بدرخشید.خداقوت به نگهبان ودبیر جلسه.
همسفر حوریه پنجشنبه 11 آبان 1396 12:30
خواهر خوبم خانم سکینه عزیز،جیگاه استادی گوارای وجودتان.بسیار خوش درخشیدید.همیشه در آرامش باشید.وجایگاههی بالاتر را تجربه کنید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز.
پنجشنبه 11 آبان 1396 11:52
خواهر خوبم، سکینه عزیز،خدا قوت.
صحبت های شما بسیار عالی و آموزنده و پر از انرژی و امید است.
ان شاالله همیشه موفق باشید.
عفت پنجشنبه 11 آبان 1396 11:50
خدا قوت خانم سکینه عزیز بسیار عالی وزیباوادی را بیان نمودید
سپاسگزارم با ارزوی موفقیت
همسفر مریم پنجشنبه 11 آبان 1396 11:42
خواهر خوبم بسیار عالی بود موفق و موید باشید
پوران همسفرعباس پنجشنبه 11 آبان 1396 11:39
خداقوت وتیریک خدمت خواهرخوبم خانم سکینه بابت جایگاه استادی امیدوارم درادامه راه لژیون پرباری داشته باشید
خداقوت به وبلاگ نویسان عزیز
همسفر زهرا پنجشنبه 11 آبان 1396 11:09
خواهر عزیزم خانم سکینه بسیار عالی در مورد دستور جلسه بیان نمودید و از آرامشتان لذت بردم ان شاالله در جایگاه های بالاتر شما را ببینیم .هموراه موفق و موید باشید
مریم پنجشنبه 11 آبان 1396 11:07
خواهر خوبم خانم سکینه عزیز بسیار عالی بود واز صحبتهای خوب شما وآرامشتان لذت بردم.آرزوی بهترینها را برای شما از خداوند میخواهم .موفق وپیروز باشید .
رعنا پنجشنبه 11 آبان 1396 11:04
خانم سکینه؛ این جایگاه را به شما خواهر خوبم تبریک میگویم.بسیار عالی و تاثیرگذار بود.همواره موفق باشید.
خداقوت به عزیزان وبلاگ نویس.
رعنا پنجشنبه 11 آبان 1396 11:04
خانم سکینه؛ این جایگاه را به شما خواهر خوبم تبریک میگویم.بسیار عالی و تاثیرگذار بود.همواره موفق باشید.
خداقوت به عزیزان وبلاگ نویس.
همسفرخدیجه موگوئی پنجشنبه 11 آبان 1396 10:30
باسلام وخداقوت خواهرعزیزم سکینه جان بسیار عالی بود فیض بردیم موفق ومؤیدباشید وممنون از خانم صبا به خاطر زحمتهای بی منتشان خداقوت وممنون از خانم الهام قدیری همگی سپاس
همسفر صفورا پنجشنبه 11 آبان 1396 10:29
خواهر عزیزم سرکار خانم سکینه جایگاه استادی مبارکتان باشداز خداوند برایتان توفیق خدمت روز افزون خواهانم وامیدوارم همیشه خوش بدرخشید ویک تبریک ویژه به راهنمای عزیزم خانم صبا برای وجود خواهری چون شما سربلندو پیروز باشید
همسفر زیبا پنجشنبه 11 آبان 1396 10:20
با سلام .خداقوت به خواهر عزیزم خانم سمیرا وخانم فروغ عزیزم بابت جلسات پر از آموزش وپر بارشان .خداقوت به خواهر عزیزم خانم سکینه بابت جلسه پر بار وآموزشی که داشتید بسیار عالی وزیبا بود .خیلی برای من آموزنده بود .برای آرامشی که داشتید خداوند را شاکرم وبه شما ازصمیم قلب تبریک عرض میکنم انشالله بالاترین جایگاههای هستی روزی شما باد .
خانم فریده عزیز خداقوت وتبریک بابت خدمتهای عاشقانه وخالصانه شما خواهر عزیزم .انشالله هستی قدردان شما باشد وبهترینها روزی شما باد.
فاطمه عبدالحسینی پنجشنبه 11 آبان 1396 10:09
خواهر عزیزم بسیار عالی و با آرامش کامل مطالب را بیان کردید به شما تبریک می گویم و جایگاههای بالاتر را برایتان آرزو دارم.
گروه وبلاگ خدا قوت و سپاس
خدیجه باقری پنجشنبه 11 آبان 1396 09:56
به خواهر خوبم این جایگاه را تبریک می گویم مانند همیشه عالی بود
الهام قدیری پنجشنبه 11 آبان 1396 09:47
سکینه عزیزم ؛ بسیاااار عالی بود . امیدوارم جایگاه های بالاتر را تجربه کنید . موفق و موید باشید .
گروه وبلاگ خداقوت و سپاس
عاطفه چهارشنبه 10 آبان 1396 23:50
خدا قوت به استاد عزیز و نگهبان ودبیر
ممنون از صحبتهای خوب و جامع خانم سکینه عزیز
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21) چهارشنبه 10 آبان 1396 16:42
سلام همسفران بزرگوار
خداقوت فرشتگان الهی
خداقوت که باعث جوانه زدن شعله عشق در مسافران خویش شده اید.
شما ها مایه فخر ما مسافران هستید.با حضور قلب خویش و خلوص نیت مارا دوچندان به کنگره پیوند میزنید. خداوند به حرکتان و عظمتان برکت عطا نمایید.
راهنمای گرانقدر خانم سمیرا گرامی و خانم فروغ گرامی قطعا اجر خدمتت خالصانه شما در جایگاه نگهبانی و دبیری همسفران در زندگیتان جاری شده است و امیدوارم مستدام باشد. خدمت خدمتگذاران منتخب در جایگاه نگهبانی و دبیری خانم های فاطمه گرامی و خانم صدیقه گرامی تبریک عرض مینمایم.امیدوارم خواسته و نیتان به مراد حاصل گردد و مستدام باشد. خداقوت و راهتان پررهجو
مسافر توحید رهجوی راهنمای بزرگمنش آقا ایرج ورمزیار لژیون 21
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic