کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60؛ جشن گلریزان
سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت 19:19 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60؛ نمایندگی شادآباد روزهای سه شنبه  1396/08/16 با استادی مسافر علی و نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه ( جشن گلریزان) راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود. 

سخنان استاد:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر.

من در ابتدا جا دارد این جشن بزرگ را به همه اعضا کنگره 60 تبریک عرض نمایم، به اعضای لژیون مالی و در راس تمام اعضاء به آقای مهندس دژاکام تبریک میگویم که واقعا برای پنجاه سال بعد هم یک تفکر عظیمی را در پیش دارند و اجرا میکنند به ما هم آموزش میدهند.جشن گلریزان جشن بزرگی است و دستورجلسه بسیار مهمی میباشد، همانطور که آقای مهندس فرمودند یکی از اضلاع مستحکم مجموعه ها بخش مالی آن میباشد، یعنی اگر پول نباشد ما هیچگاه نمی توانیم یک مجموعه را اداره نماییم.

من در ابتدا میخواهم کنگره 60 را معرفی نمایم، کنگره 60 یک سازمان مردم نهاد میباشد یعنی نه دولتی است و نه شخصی چون توسط خود اعضاء اداره میشوند، متعلق به هیچ شخص خاصی نیست تمام مسائل مالی باید درون خود سازمان صورت بگیرد و توقع از شخص یا ارگانی نیست بخواهد بیاید و کمک نماید، همانطور که از اسم کنگره 60 پیداست باید تابع قوانین باشد که در آن کشور حکم فرما هست، قوانین جاری کشور ما هم میگوید مسائل مالی سازمانهای مردم نهاد توسط خودشان انجام میگیرد.


کنگره 60 برای شخص نیست، تا زمانیکه فعالیت مینمایند مربوط به خودشان و بنیانگذار کنگره می باشد و اگر خدایی نکرده بخواهند دست از فعالیت بکشند آن موقع مربوط میشود به اوقاف و مانند مساجد در اختیار اوقاف قرار میگیرد، تمام این مسائل را گفتم که نگران کمک های مالی خود نباشیم که واقعا من خودم برای کمک کردن هیچ جا را بهتر از اینجا ندارم چون خیلی از انسان ها را به درمان رسانده و هر فرد مصرف کننده که به رهایی می رسد یک جامعه به رهایی میرسد.

من خودم یادم می آید زمانی با چه وضعیت و تخریبی به کنگره آمدم، اما الان به حال خوش رسیدم اعتیاد و سیگار را درمان نمودم، حتی خوابم هم تنظیم شد واقعاً خودم هم باورم نمیشد که بتوانم یک روز سیگار و مواد نکشم، اما امروز چه شد ما امروز ورزش می کنیم، مطالعه می نماییم، توانایی های از دست رفته بر اثر مواد مخدر را دوباره بدست آوردیم.

 من تمام این حرفها را زدم تا بگویم که وقتی الان مواد مصرف نمی نمایم باید بدانم خداوند مسیری را سر راه من قرار داد تا امروز با حالی خوب در این جایگاه قرار بگیرم پس الان باید بدانم وقتی آن زمان کلی پول صرف مواد مخدر و تباهی نمودم الان میتوانم با یک حرکت خوب و عمل سالم مبالغ بزرگی را برای این جشن گلریزان پرداخت نمایم.

 در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر می رسیم به یک مطلبی بنام عبور از گذرگاههای سخت، دقیقا بخشش نمودن و پول دادن یعنی عبور از ما باید به جایی برسیم که بتوانیم از پولمان بگذریم این هم جزو پروسه درمان ما میباشد، وقتی من بتوانم از پولم بگذرم حتما از خیلی خواسته های نامعقول هم خواهم گذشت، کنگره 60 خدا را شکر مسائل مالی را توسط خود اعضاء حل می نماید.

من جا دارد از خانواده محترم فلاح که چند سالی است این محل شعبه را در اختیار ما قرار دادند که به عنوان شعبه شادآباد استفاده می نماییم تشکر و قدر دانی می نمایم واقعا کار بزرگی انجام دادند.

اگر می خواهیم همیشه در زیر سقف جلسه ها را برگزار نماییم باید کمک کنیم، البته اجباری نیست اما افرادی که توانایی مالی را دارند این دستور جلسه عملی میباشد و باید انجام بدهیم.

آقای مهندس در چند سی دی گذشته فرمودند که بعضی ها ثروتمند زندگی میکنند و بعضی ها ثروتمند از دنیا میروند، ما باید سعی کنیم ثروتمند زندگی کنیم ما در کنگره 60 یاد گرفتیم بخشش نمودن یعنی عبور از گذرگاههای سخت میباشد.َ


سخنان ایجنت محترم:

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر.

من در ابتدا این هفته را به تک تک شما دوستان تبریک عرض مینمایم و آرزو دارم در انتها یک جلسه پر بار برگزار نماییم.

بنده هم از جانب خودم و کلیه اعضاء نمایندگی شادآباد از خانواده محترم فلاح سپاسگزارم که اینجا را در اختیار کنگره 60 قرار دادند تا بتوانیم راحت تر به درمان رهجویان بپردازیم.

اما باید دست به دست هم بدهیم و کمک کنیم تا بتوانیم برای نمایندگی بزرگ شادآباد یک جایی را خریداری کنیم، شاید روز این بزرگواران اینجا را بخواهند آن موقع باید کجا برویم که بتوانیم به این راحتی جلساتمان را برگزار نماییم، من خودم چند سالی است در امور مالی کنگره 60 هستم دقیقا می دانم چه خبر است و اینجا هم به دوستان قدیمی گفته ام که شعب تهران تقریبا ماهیانه سه میلیون اجاره میدهند اما ما اینجا هیچ اجاره ای نمیدهیم، شما فکر میکنید اجاره چگونه پرداخت میشود، این سبدهایی که هر روز در شعب چرخانده میشود هزینه قند، چای و دیگر مخارج نمایندگی هاست و بیشتر از این هم نمیشود.
 ما در نمایندگی شادآباد این اجاره را به لطف خانواده فلاح نمی دهیم خوب تقریبا ماهیانه سه میلیون از دیگر نمایندگی ها جلو هستیم، چون آنها ماهیانه این پول را از همین لژیون مالی پرداخت مینمایند،  باید بدانیم ماندنمان اینجا شاید دائمی نباشد و هر وقت که ملکشان را بخواهند ما موظفیم شعبه را خالی کنیم و تحویلشان بدهیم، پس باید بفکر باشیم.

ما جشن گلریزان را جزو دستورات قرار دادیم تا همه آشنا بشوند که جشن گلریزان بابت چه برگزار میگردد و  در جلسه ای که با راهنمایان داشتیم گفته ایم به رهجویان اجبار ننمایند و در اختیار خودشان بگذارند شاید عده ای گرفتار باشند و نتوانند کمک کنند اما خوب یکسری هم هستند از وضع مالی خوبی برخوردار هستند که من امیدوارم کمک کنند تا دست در دست هم بتوانیم مکانی را برای نمایندگی شادآباد خریداری نماییم.

تهیه گزارش و تایپ: مسافر رضا
تصویربردار: مسافر مجتبی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین شنبه 20 آبان 1396 20:11
استاد گرانقدر درجایگاه برترین عالی درخشیدید.
شکرشکرشکر برای این عمل عظیم
همسفر سکینه پنجشنبه 18 آبان 1396 00:04
با تشکر از همه دوستانی که که با دل بزرگشان افتخار بزرگی را رقم زدند.خداوند همیشه یارتان.موفق باشید.ان شاالله خداوند گره از مشکلاتتان باز کند.
با تشکر از وبلاگ نویسان
همسفر فروغ لژیون 5 چهارشنبه 17 آبان 1396 23:56
خداقوت وتبریک به شما مسافران وخدمتگزاران بخشنده برای این عمل عظیم شکر شکر شکر
همسفر حوریه چهارشنبه 17 آبان 1396 17:12
خداقوت به مسافران عزیز وخدمتگزار بسیار جای شکر گزاری دارد که این قدر همه عزیزان برای آبادانی خانه دوم خویش تلاش می کنند.
خداوند به حال خوبتان .وبه حسقشنگتان وبه مالتان برکت عنایت فرماید.
پوران همسفرعباس چهارشنبه 17 آبان 1396 11:23
تبریک وخداقوت به اعضائ لژیون مالی که با بخشش از مال خود
توانستند به تزکیه وپالایش درونی برسند .امید وارم برکت این بخشش درزندگیان جاری باشد .ـ
امیدارم کسانی هم که دوست داشتند دراین حرکت عظیم شرکت کنند ولی موقعیت ان رانداشتند با حرکت درست در صراط مستقیم وبا برنامه ریزی درست درطی سال بتوانند این کار راانجام دهند .
خداقوت به وبلاگ نویسان
مسافر توحید رهجوی لژیون( 21 ) چهارشنبه 17 آبان 1396 10:14
سلام
روزی خواهد آند که به حضور در تمام لحظات کنگره افتخار خواهیم کرد.
به خودمان کمک کردیم و خواهیم کرد.این لحظات شیرین گوارای وجودتان باد.
خداقوت
شکر شکر شکر
فریده چهارشنبه 17 آبان 1396 08:20
خدا را هزاران مرتبه شکر که اجازه داد تا زمان ما و مال ما صرف امور سالم و خیر شود.
مشارکت مالی امسال نشان دهنده ی این است که سطح آگاهی شعبه بالاتر رفته است؛این رشد و تعالی بر همه ی اعضا مبارک باشد!
خداوندا! تمام عزیزانی که خواسته ی قلبی برای شرکت در این جشن و پرداخت مبالغ بالاتر در این گلریزان را داشتند را توانایی عطا فرما و این میل و تمنایشان را اجابت فرما 9643...
برای انجام این عمل عظیم
شکر شکر شکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: