شخص، شخیص خودت
یکشنبه 28 آبان 1396 ساعت 13:57 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجتبی اسکندری | ( نظرات )
وادی سوم یک تلنگر بزرگ و درس ارزشمنداست که به من می آموزد ای توحید تو خودخواستی مصرف کننده مواد مخدر بشوی پس بدان کسی نمی تواند به تو کمک کندکه از بندسیاهی و تباهی بیرون بیایی جزخودت یا به قول آقای مهندس(شخص شخیص خودت)

بنام نامی قدرت مطلق

(شخص شخیص خودت)

بار مسئولیت بر عهده خود ما می باشد، باید به خودمان نگاه کنیم، باید از خودمان سؤال کنیم که با خود چه کرده ایم؟

در وادی اول یاد گرفتیم که برای ساختن یک زندگی سالم و رهایی از بند افیون و اعتیاد ابتدا باید تفکر نمود، در وادی آگاه شدیم و امیدوار به ادامه مسیر، اما در این وادی تکلیف بصورت کامل مشخص می شود.

هر کدام از ما پتانسیل و استعدادهای خاصی داریم که برای شکوفایی آنها باید در صراط مستقیم گام برداریم، این وظیفه من رهجو می باشد که بعد از تفکر و خارج شدن از احساس پوچی و نا امیدی خود را برای حرکت آماده کنیم.

نافرمانی از دستور الهی و استفاده از مواد ممنوعه یک رفتار ناهنجار و مخرب می باشد که آن گریز از مسئولیت و روحیه طلب کاری یا به قولی شانه خالی کردن از مشکلات است و زمین و زمان را مقصر می دانیم جز خودمان، یقیناً تا اینگونه فکر کنیم هیچ اتفاق خوبی نخواهد افتاد و باید این تفکر مخرب و باز دارنده را از خود دور نمائیم، در وادی سوم کتاب عشق همانند یک تیر کوبنده بر دل این تفکر مخرب می کوبد و آن را از بین می برد.

مراد عشق آقای مهندس همیشه می فرمایند:

خوشا به حال کسانی که از آموزگار می آموزند، زیرا اگر آموختیم که آموخته ایم در غیر اینصورت از روزگار به بهاء بسیار گزاف و با جبر خواهیم آموخت.

وادی سوم یک تلنگر بزرگ و یک درس ارزشمند است که به من می آموزد ای توحید تو خود خواستی مصرف کننده مواد مخدر بشوی پس بدان هیچ کس نمی تواند به تو کمک کند که از بند سیاهی و تباهی بیرون بیایی جز خودت یا به قول آقای مهندس (شخص شخیص خودت).

هیچ بیماری درمانگر ندارد بلکه فقط خودت هستی که باید درمانگر درد خودت باشی، هر بیماری یک روش درمان و یک پروتکل اجرای روش دارد و باید خود بیمار مراحل رهایی از بیماری را طی کند، در کنگره 60 صورت مسئله اعتیاد کشف شده و روش درمان، پروتکل درمان و یک راهنما به فرد کمک می کند، اما من مسافر باید بدانم که بار اعتیاد خویش را کاملاً بر دوش بگیرم و حمل نمایم تا با راهنمایی های راهنما و آموزشهای ناب کنگره 60 آنها را کاربردی کنم تا کم کم به تدریج مشکل اعتیاد خودم را حل نمایم تا از آن دور شوم و به سفر خود ادامه بدهم.

اعتیاد بنده مشکل خود من است و دیگران هیچ تقصیری ندارند، خودم جسم و روانم را تخریب نموده ام، این فقط خود من بودم که در تارهای سیاه افیون و اهریمن اسیر گشته ام، من با حماقت و نادانی خویش باعث شدم که پیله ای سیاه دور خود بکشم و هر روز بیش از پیش به قهقرا فرو رفته ام، اگر حالا خواهان رهایی و آزادی از بند افیون هستم باید خودم به تنهایی طی طریق کنم و تنها کمکی که کنگره و راهنما می تواند به من نماید نشان دادن راه و آموزش است، همین دو راه برای کسانی که خواهان حقیقی رهایی هستند و قدم برداشته اند برای درمان در کنار آموزش بصورت عملی و کاربردی حتماً به سر انجام عالی خواهد رسید.

برای درک بیشتر مطلب یک مثال نیاز است؛

برای یک بیماری معمولی مانند سرما خوردگی با مراجعه به پزشک یک نسخه تجویز می شود که باید خودم داروها را خریداری کنم و طبق ساعات و دوز مشخص شده مصرف نمایم، البته با مراقبت و تغذیه مناسب مانند خوردن سوپ شلغم، بورانی کدو حلوایی، استفاده از بخور و خوردن مرکبات به همراه استراحت کافی و طی زمان درمان، از تشدید بیماری جلوگیری نمایم تا به درمان نهایی برسم.

دقت کنیم که تمام موارد بالا صرفاً مراحل درمان یک بیماری ساده است، بیماری شناخته شده حدوداً تک بعدی که فقط جسم را تحت الشعاع قرار می دهد، حال بنگرید که درمان یک بیماری چند بعدی و مزمن بنام اعتیاد که طی سالیان زیاد در جسم و روان و حتی در افکارمان رسوخ و پیله نموده است چه باید کرد.

اگر قبلاً آگاه و دانا نبودیم حال که هم آگاهیم و هم دانا که با سوء مصرف مواد مخدر چه بلایی سر خویش آورده ایم و خدا را شکر که اذن ورود به کنگره 60 برایمان صادر شده، پس لازم و ضروری است که بسیار بیشتر از بیماریهای دیگر فرمان پذیر باشیم و از بدن خویش مراقبت نماییم.

حال که بستر الهی مهیا است و تمام آموزشها و دانش ها بصورت رایگان برای ما فراهم شده است پس دیگر جای درنگ نیست، فقط باید کمر همت را ببندیم تا بهترین درمان و سلامتی را صید نماییم، استفاده ار مواد ممنوعه نا آگاهانه و جاهلانه توسط خود ما انجام شده است و حالا که خواهان رهایی از جهل و نادانی سابق خویش هستیم باید نیرو های قوی درونی خویش را بهتر بشناسیم و از آنها الهام بگیریم، همچنین از شناسایی نیروهای مخرب و باز دارنده غافل نباشیم چون بارها از آقای مهندس شنیده ام که، شیاطین به زیباترین شکل ممکن وارد افکار و اندیشه ما می شوند تا ما را وادار به انجام کارهای ضد ارزشی و نا معقول بصورت زیبا و دل ربا به ما القاء نماید و این تزویر شیطان است که یک عفریته زشت و وحشتناک را زیبا مینماید و به شکل عروس بر ما قالب خواهد نمود تا گوهر جان ما را بستاند چون اگر عفریته باشد هیچگاه کسی بخاطر او سمت مواد نمی رود و اصلاً هیچ انسانی فریبش را نمی خورد.

با خودم همیشه فکر می کنم که چرا با وجود علم، آگاهی و حتی تحصیلات عالیه چرا اسیر القائات اهریمن و افیون شده ام و به وسوسه های او پاسخ مثبت داده ام، زیرا اهریمن بسیار آرام و با ظاهری زیبا رسوخ می نماید و با ده هزار توجیح از نا آگاهی ما استفاده می نماید و ما هم به دلیل عدم وجود دانایی مؤثر و عدم بینایی واقعی که به دلیل وجود پرده ای از خمر بر جلوی چشمانمان فریب خورده و در دام شیطان گرفتار می شویم.

اولین و آخرین اشتباه ما است که نیروهای اهریمنی را ساده و کم قدرت می دانیم و اطلاعی از تکنیک ها و تاکتیک های نیروهای مخرب نداریم، تنها راه چاره و جلوگیری از تکرار اشتباه آن است که مسلح به سلاح علم و دانش و شناخت حقیقی اعتیاد بشویم و زره فولادی کنگره را برتن کنیم تا آخر عمر تمام آموزشهای کنگره را کاربردی نماییم.

نتایجی که از وادی سوم دستگیر بنده حقیر شده بدین شرح است؛

ابتدا، پذیرش تمام مسئولیت ها و اعمال گذشته خودمان را قبول نماییم و بدانیم فقط خودمان بودیم که با دستان خود اسیر این زندان تاریک و سیاه شده ایم.

دومین نتیجه برداشتن قدم است که باید سختی و دشواری راه را با دل و جان قبول نماییم و در برداشتن گام بصورت تدریجی و کاربردی تلاش نماییم و همانطور که در متن وادی سوم آمده است، درختان ایستاده می میرند و تا لحظه مرگ از تلاش خود دست بر نمی دارند ما هم با امیدواری، سربلندی به زندگی نگاه کنیم و تا جایی که می توانیم سدها و موانع را یکی پس از دیگری از سر راه برداریم.

سومین نتیجه، چگونگی حرکت در مسیر رهایی را با تفکر و تدبیر و تسلیم محض روش الهی کنگره 60 و همچنین راهنمای خویش (صراط مستقیمو نظر انسان شایسته و والا) گردیم و با گرفتن تصمیم درست و صالح به حرکت خویش در مسیر درست ایمان داشته باشیم.

نکته: پذیرش و درک روشنایی باعث خروج از دره های محفوف اعتیاد است

نتیجه کلی از این نوشتار: در دل هر وادی مرا با بخش عمده ای از مشکلات و موانع در مسیر درمان آشنا می کند و یک درب را می گشاید و کلید حل مشکلات و عبور آنها را در اختیار بنده قرار می دهد، که باید خود من از این درب و وادی گذر نمایمتا به ساحل آرامش نهایی نائل شوم.

نگارنده: مسافر توحید از لژیون 21

تصویر بردار: مسافر مجتبی

تایپ: مسافر رضا

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی صافی (21) سه شنبه 30 آبان 1396 22:26
سلام. آقا توحید عزیز خیلی خوب بود. درود بر شما.
از دیدن تلاش شما خوشحال هستم.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر فاطمه سه شنبه 30 آبان 1396 00:57
مسافر محترم آقای توحید بسیار تا بسیار عالی بیان نمودید. جامع ، پرمحتوا و مفید. و به زیبایی تفکر والای خود را که حاصل اموزشهای الهی کنگره است به قلم آوردید. و بسیار و بخوبی خود را دیدید و به شناختِ خویشتنِ خویش نائل گشتید. انشأالله که موفق و ثابت قدم باشید . از فضل الهی برای شما و همسفر آگاه ، دانا و توانایتان سلامتی ، رهایی ، توفیق در خدمت و جایگاه کمک راهنمایی را خواهانم. شما مسافر و همسفر موفق الگوی صبر و امید هستید. خداوند به تفکر و قلمتان برکت و نگاه الهی عنایت بفرماید.
خدمت راهنمایان محترم شما مسافر و همسفر فعال و نمونه تبریک و خداقوت عرض می‌نمایم. لطف الهی شامل حال ایشان باشد ، همواره موفق و موید
باشند.

وبلاگنویسان خداقوت و سپاس ، ممنون از گزارش های زیبا و تلاش خالصانه ی شما در خدمت . موفق باشید.
همسفر فروغ لژیون 5 سه شنبه 30 آبان 1396 00:25
خدمت شما مسافر محترم آقای توحید که در این مدت کوتاه راه صحیح کنگره راپیدا نمودید تبریک میگویم وتبریک ویژه دارم به کمک راهنمای شما جناب آقای ورمزیار بی شک اینها ثمره آموزشهای ناب ایشان است .انشاءالله به زودی شاهد جشن رهایی شما وهمسفرتان خواهیم بود.
حمیده همسفرهادی دوشنبه 29 آبان 1396 23:41
با سلام وخداقوت به مسافر آقا توحید برداشت بسیار زیبایی از وادی سوم داشتید
خدا قوت به گروه وبلاگ
همسفر زهرا دوشنبه 29 آبان 1396 16:25
سلام خداقوت عالی و بی نقص برداشت نمودید.خداوند پشت و پناهتان باد
همسفر مریم دوشنبه 29 آبان 1396 16:23
سلام مسافر اقا توحید
خداقوت عالی و درجه یک نگارش کردید.برداشتهای شما همیشه عالی و کاربردی هست.به خواهرم و همسفرتان تبریک عرض میکنم برای داشتن همچنین مسافر عالی. امیدوارم خدمت در کنگره نصیب شما و همسفرتان گرداند
مجتبی دوشنبه 29 آبان 1396 15:00
خداقوت توحید عزیز مثل همیشه عالی بود. خدا به قلمتان برکت بدهد
الهام لژیون خانم سمیه چمانه دوشنبه 29 آبان 1396 08:48
باسلام خدمت اقا توحیدمثل همیشه عالی وبسیار پر محتوابود مطالب شما نشان از درک وآگاهی بالایتان است بسیار خوشحالم برای شما وهمسفرتان که خیلی زود جایگاه خود را در کنگره پیدا کردیت وروز به روز در حال پیشرفت وبهبودی هستید ماشالاه اقا توحید خداوند بهترینها رابرای شما وهمسفرتان رقم بزند
مسافر رضا یکشنبه 28 آبان 1396 22:17
سلام مسافر آقا توحید
نوشتار شما همیشه به اندازه ای درس دارد که از خواندن آن لذت وافری میبرم. سفر اولی با این همه قدرت و صلابت در گفتار و نوشتار نوید یک محصول بی نقص را میدهد. درک مطلب و کاربردی کردن مطالب رفیع کنگره در شما آشکار است. ارزوی موفقیت های بیشتر برای شما هستم . خداقوت و حق یارتان
مسافر علی یکشنبه 28 آبان 1396 18:27
سلام آقا توحید
برداشت و نوشته شما ممتاز است. امیدورام محصول پر باری در این کنگره الهی برداشت نمایید. تاثیر گذار و جامع بود.خداقوت
فریدون جنابی یکشنبه 28 آبان 1396 15:06
بااحترام...مثل همیشه شما کلمات را که از دانایی و حاص و باور تان حکایت میکند کنارهم مثل یک تابلو نقاشی قراردادید و آنراهدیه کردید به من مسافر که زندگی با مشکلات زیباست ...یاعلی
ایرج ورمزیار(21) یکشنبه 28 آبان 1396 15:05
توحیدعزیز... بسیارعالی بودخداوندروشاکرهستیم که درمسیرکنگره بسوی تعالی شدن گام برمیداریم وازنورالله بهره میگیریم ارامش هدیه کوچکی ازاین حرکتهامیباشدکه به ان دست خواهیم یافت...پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم..
محمدرضا یکشنبه 28 آبان 1396 14:50
سلام خداقوت
آقا توحید عالی عالی عالی دیگاه شما را ستایش میکنم که اینقدر زود و خوب راه کنگره را درک کردید. از نوشتار شما پی به بینش و دانش کنگره ای پی میبرم. حقا که یک فرد کنگره ای به تمام هستید. بزودی رهایی شما را باهم جشن خواهیم گرفت. امیدوارم از خدمتگزاران عالی کنگره باشید. تبریک به راهنمای شما آقا ایرج که از آن معلم عشق چنین شاگردی باید متولد شود.خداقوت آقا ایرج ورمزیار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات