گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 18:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
 سی دی لنگر کشتی، آقای مهندس به دو نوع مدیریت اشاره می‌کنند؛ یکی مدیریت بر سیستم پایدار و یکی مدیریت بر سیستم ناپایدار یا مدیریت بحران.


لژیون ویلیام وایت با استادی خانم ربابه، با دستور جلسه لنگر کشتی را بکشید، رأس ساعت ۱۴: ۳۰ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد: 
انسان ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی دارد؛ یکی از ویژگی‌های منفی این است که انسان ساده‌لوح‌ترین موجود می‌باشد و شدیداً تحت تأثیر کلمه است و اصلاً به‌درستی و عمق آن کلام فکر نمی‌کند و تحت تأثیر این القائات می‌باشد. انسان هر چه نادان‌تر باشد، ساده‌لوح‌تر است و روی ریشه کلام تفکر نمی‌کند و سریع عکس‌العمل نشان می‌دهد.
در سی دی لنگر کشتی، آقای مهندس به دو نوع مدیریت اشاره می‌کنند؛ یکی مدیریت بر سیستم پایدار و یکی مدیریت بر سیستم ناپایدار یا مدیریت بحران.
من و همه همسفرانی که در کنگره هستند، به‌نوعی در حالِ مدیریتِ بر یک سیستم ناپایدار هستیم، بخصوص همسفرانی که مانند من خودشان را درگیرِ مصرف نیکوتین کردند و یا همسفرانی که قرص‌های آرام‌بخش و اعصاب مصرف می‌کنند، کار برایشان کمی سخت‌تر است؛ زیرا هم درون آشفته و نامتعادلی دارند؛ که باید مدیریت شود و هم زندگی و خانواده به‌هم‌ریخته‌ای که توسطِ اعتیاد، ستون‌هایش سست شده است!
این‌یک قانون در بُعدِ حیات فیزیکی است؛ که دائماً انسان‌ها با بحران‌های متعدد درگیر هستند تا بتواند مسیر رشد و تکامل را طی کند. پس کنترل این وضعیت نیاز به آموزش و مهارت بسیار بالایی دارد. خدا را هزاران مرتبه شکر می‌کنم؛ که مسیر کنگره ۶۰ برای من و همنوعانم بازشده تا بتوانیم آموزش ببینیم و با کسب تجربه و تغییر تفکرات خود، ساختار جدید و محکمی را در درون و بیرون خود بنا کنیم.
در پیام لنگر کشتی را بکشید، پرنده تمثیل روح و نفس انسان است و منظور از کشتی، جسم انسان است.
گاهی خود انسان می‌داند باید جای خود را تغییر دهد و حرکت کند؛ ولی در میان مشکلات و طوفانِ مصیبت‌ها گرفتارشده است و باید برای نجات یافتن از نیروهای درون قوت بگیرد. یکی از این نیروهای درون این است که به خود امیدواری بدهیم و خود را باور کنیم که می‌توانیم.
من بارها در سفر نیکوتین با ناامیدی روبرو شدم؛ اما هر بار به خودم امید دادم و با خودم می‌گفتم: تو می‌توانی و هرکجا احساس ترس و ناامیدی می‌کردم، فوراً تصویر رهایی خود را در ذهنم می‌ساختم و این تصویرسازی به من انرژی زیادی می‌داد تا به مسیرم ادامه دهم.
در این شرایط دو راه بیشتر نداریم؛
یا خود را محکوم شکست کنیم و اجازه دهیم نیروهای منفی بر ما چیره شوند و یا به خود بگوییم: من باید موفق شوم و از این مهلکه نجات پیدا کنم.
همه‌چیز در درون ماست و بیرون هیچ خبری نیست!
برای خلاصی از طوفان‌ها و مشکلات باید نوع دیگری شویم؛ یعنی تفکر و رفتار و کردار ما باید تغییر کند؛ که به وجود آوردن این تغییرات سخت است؛ اما با آموزش‌های کنگره، سهل و آسان می‌شود، به‌شرط اینکه لنگر کشتی را بکشیم و با آموزش‌های جلسات و لژیون همگام شویم.

تهیه و تنظیم : همسفر فریده
ویراستار : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 5 یکشنبه 5 آذر 1396 00:20
کمک راهنمای محترم لژیون ویلیام وایت خانم سمانه خداقوت به شما و اعضا لژیون شما انشاءالله رهایی تمام اعضا
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21 ) چهارشنبه 1 آذر 1396 21:27
سلام
خداقوت و امیدوارم راهتان پررهجو باد
ایرج ورمزیار(21) چهارشنبه 1 آذر 1396 20:59
خداقوت خدمت راهنمای بزرگوار لژیون ویلیام وایت گروه همسفران نمایندگی شاد ابادوهمه اعضاپیروزوسربلندباشید..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic