عملی کردن آموزشها ؛ رسیدن به آرامش واقعی
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 13:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه شمسیان | ( نظرات )
باید این موضوع را در نظر بگیریم که آموزش‌هایی که ما می‌گیریم چه مسافر و چه همسفر، باید کاربردی کنیم نه اینکه فقط آموزش بگیریم، بنویسیم، حفظ کنیم، نوشته رو نوشته انباشته کنیم، نه! اصل موفقیت و پیشرفت، در عملی کردن آموخته‌ها می‌باشد.


به نام ایزد منان
سلام دوستان مونا هستم همسفر(رهجوی خانم منیره)
همان‌طوری که می‌دانید آموزش نقش بسیار مهم و اساسی در درمان یک مسافر دارد و این را هم باید در نظر داشته باشیم؛ که آموزش نقش بسیار مهم و اساسی در پیشبرد یک همسفر نیز دارد. در جهان کنونی که ما در آن زندگی می‌کنیم خیلی از انسان‌ها در حال آموزش و یادگیری علم می‌باشند؛ ولی ممکن است این یادگیری صرفاً برای رسیدن به هدف یا رسیدن به‌جایی و مقامی و یا رسیدن به یک‌مرتبه شغلی عالی باشد.
ممکن است خیلی از انسان‌ها فقط در زندگی، علم زیادی را در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارند یاد بگیرند؛ ولی آموخته‌های خود را کاربردی نکنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که آموزش‌هایی که ما می‌گیریم چه مسافر و چه همسفر، باید کاربردی کنیم نه اینکه فقط آموزش بگیریم، بنویسیم، حفظ کنیم، نوشته رو نوشته انباشته کنیم، نه! اصل موفقیت و پیشرفت، در عملی کردن آموخته‌ها می‌باشد.
یک مسافر و یک همسفر موفق باید این نکته را بدانند؛ که اولاً برای چه موضوعی به کنگره می‌آیند؟ برای چه باید آموزش بگیرند؟ برای چه سی دی گوش دهند؟ و... بله در ابتدا برای درمان اعتیاد است؛ ولی در ادامه، مسئله اصلی و اساسیِ بعد از درمان، رسیدن به آرامش و آسایش در زندگی است و بعد حل کردن مشکلات زندگی و مهم‌تر از آن رسیدن به نفس مطمئنه و در آخر رسیدن به قدرت مطلق. پس ما با آموزش گرفتن در کنگره با خواندن کتاب‌ها و گوش کردن به سی‌دی‌ها و مهم‌تر از آن کاربردی کردن آنها در زندگی به آرامش واقعی می‌رسیم. انسان زمانی که در مسیر آموزش قرار می‌گیرد، می‌آموزد که چگونه مشکلات خودش را حل کند و می‌آموزد که از ضد ارزش‌ها دوری کند و قدم درراه مستقیم بردارد.
با آمدن به کنگره، چه ما همسفران و چه مسافران، می‌آموزیم که اصلاً برای چه به کنگره آمده‌ایم؟ می‌آموزیم که ما همسفران هم ممکن است از درون دچار مشکل باشیم و اینکه ما هم در ضد ارزش‌ها غوطه‌وریم، ضد ارزش‌هایی مثل غیبت کردن، تجسس کردن، خشم، حسادت، کینه و ... حال بهتر است برای رسیدن به آرامش و رسیدن به قدرت مطلق، سی‌دی‌ها، نوشتارها و کتاب‌ها را نه‌فقط بخوانیم و علم خود را بالا ببریم بلکه بیاییم آنها را در زندگی کاربردی کنیم و کوچک‌ترین کاری که در کنگره می‌توانیم انجام دهیم تا حال بهتری داشته باشیم، این است که خدمت کنیم و از خدمت کردن هراسی نداشته باشیم و از آن لذت ببریم.


سلام دوستان معصومه هستم همسفر مسعود(رهجوی خانم منیره)
به نظر من، سی‌دی‌ها در آموزشِ اعضاء کنگره نقش اساسی دارد و من نیز به‌عنوان یک عضو در کنگره، از سی‌دی‌ها بسیار آموزش گرفتم و می‌گیرم. گوش کردن سی‌دی‌ها برای من، آرامش نیز به همراه دارد، دلیلش هم این است که صدای بزرگ‌مردی را می‌شنوم؛ که حالِ خوشِ مسافرم و خودم را مدیون او هستم.
انرژی مثبتی که با گوش کردن سی‌دی‌های استاد امین و آقای مهندس می‌گیرم وصف شدنی نیست. این حس را خیلی از عزیزان دارند، یقیناً عوامل زیادی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این حس به ما القاء شود. شاید باورتان نشود، بارها شده مشکلی برایم در سفر یا در زندگی شخصی پیش‌آمده با تفأل بر یک سی دی و گوش دادن آن، راه‌حل مشکل خود را یافته‌ام.
با گوش دادن سی‌دی‌ها و نوشتن آن آموزش‌های زیادی می‌گیرم، آموزش‌هایی که در هیچ‌یک از مراکز علمی و دانشگاهی و ... یافت نمی‌شود. سی‌دی‌ها و آموزش‌ها، واضح و روشن است و قابل‌درک برای تمامی اقشار جامعه. یکی از محاسن گوش کردن این سی‌دی‌ها این است که اگر آنها را در زندگی کاربردی کنیم، به‌یقین آرامش واقعی بر زندگی حکم‌فرما خواهد شد.
 آنقدر به گوش کردن سی دی عادت کرده‌ام؛ که اگر زمانی برایم مقدور نباشد سی دی گوش کنم، انگار یک‌چیزی گم‌کرده‌ام و خللی در انرژی خود و درونم احساس می‌کنم و از طرفی چون سی‌دی‌ها را با مسافرانمان گوش می‌دهیم، بار آموزشی بالایی برای ما دارد و در جهت کاربردی کردنِ پیامِ سی دی هر دو تلاش می‌کنیم.
در اینجا برای جناب مهندس و آقای امین، عمر باعزت همراه با سلامتی آرزو می‌کنم و امیدوارم بیشتر و بیشتر بتوانیم از علم و وجود ایشان بهره‌مند شویم و درس درست زندگی کردن بیاموزیم.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر( رهجوی خانم منیره)
با این که مدت کوتاهی است وارد کنگره شده ام، حس می کنم با هر بار حضورم در کلاس ها، مطالبی تازه می آموزم، مطالبی که لازمه بهتر زندگی کردن است، زیرا با کاربردی کردن آموخته هام حال خوبی به سراغم می آید.
من با گوش کردن و نوشتن سی دی ها مطالب زیادی آموختم؛ مثلا من از نوشتن یک صفحه نامه عاجز بودم و غلط املایی زیادی داشتم از وقتی سی دی ها را گوش می کنم و می نویسم، نوشتنم بسیار خوب شده است و احساس آرامش می کنم. صحبت های آقای مهندس به دل می نشیند و باعث آرامش آدمی می شود به طوری که، اگر کسی هم اصلا با آقای مهندس آشنا نباشد و او را نشناسد جذب سی دی ها می شود. من از هر سی دی پند و اندرزی می گیرم. 
تمام سی دی ها حامل پیام ها و درس های بزرگی برای ما هستند. با گوش کردن سی دی ها دیدگاهم  نسبت به همه چیز عوض شده است و به زندگی امیدوار شده ام. خدا را بابت این همه اتفاقات خوب شکر می کنم و به آموزش گرفتن ادامه می دهم.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه لژیون 12 چهارشنبه 8 آذر 1396 13:19
سلام خدا قوت خانم مونا خیلی زیبا نوشته بودید
نوشین یکشنبه 5 آذر 1396 13:14
ممنون خانم مرضیه خداقوت
نوشین یکشنبه 5 آذر 1396 13:13
خانم معصومه ممنون از مشارکت خوبتان . خداقوت
نوشین یکشنبه 5 آذر 1396 13:11
مونای عزیزم ممنون استفاده کردم .
همسفر فروغ لژیون 5 یکشنبه 5 آذر 1396 00:26
خانم مونا وخانم معصومه بسیار زیبا و جامع بود خداقوت
ایرج ورمزیار(21) شنبه 4 آذر 1396 09:23
همسفرگرامی خداقوت عالی بود تشکرازشما بابت مطالب خوبتون تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه همسفران..
همسفرنجمه جمعه 3 آذر 1396 23:07
خواهرلژیونی های عزیزم سیارزیباوکامل بیان کردیدلذت بردم خداقوت .موفق ویربلندباشید.وبلاگنویسان عزیزخداقوت
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21 ) جمعه 3 آذر 1396 22:16
سلام خدمت همسفران بزرگوار
خداقوت عالی، کارا و بسیار دقیق بود. راهتان پررهجو باد
همسفر مریم. (1) جمعه 3 آذر 1396 18:26
عرض خدا قوت خدمت شما همسفران عزیز موفق و موید باشید
سپاس از وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic