گفتگو با اسیستانت محترم همسفر منیره
سه شنبه 21 آذر 1396 ساعت 22:13 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

به نظر من بعد از خداوند، بنیان‌گذار کنگره ۶۰ اصلی‌ترین نیرو در استحکام این بنا هستند و علت اینکه این بنا مستحکم باقی‌مانده و خواهد ماند این است که خودشان با گوش و پوست‌واستخوان اعتیاد را درک کردند و دلیل دیگر، تلاش‌ها و تحقیق‌هایی بوده که در این زمینه انجام دادند بدون اینکه هیچ نقصی داشته باشد و باز اینکه ایشان به‌عنوان بنیان‌گذار همه ی قوانینی را که وضع و عنوان می‌کنند، اول خودشان اجراکنندهٔ آن هستند و خودشان تجربه می‌کنند و مطالب دیگر که خیلی زیاد است.
در یک جمله می‌توانم بگویم مهم‌ترین ویژگی این است که آقای مهندس حرف و عملشان یکی است.

با عرض سلام و درود خدمت شما اسیستانت محترم سرکار خانم منیره
بسیار سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار ما قراردادید تا گفتگویی داشته باشیم در جهت آشنایی بیشتر با بنیان کنگره ۶۰ و نحوهٔ ادارهٔ این سیستم پایدار.

در ابتدا خودتان را معرفی کرده و اعلام سفر بفرمایید؛
سلام دوستان منیره هستم همسفر حسین؛
آنتی ایکس مصرفی شیشه وشیره،
روش درمان دی اس تی، مدت سفر یک سال، راهنما مسافرم آقا رضا، راهنمای خودم خانم سارا، رهایی ازاعتیاد7سال و6ماه، رهایی ازسیگار4سال و3ماه، ورزش مسافرم والیبال، ورزش خودم دارت

•شما علاقه و میل بسیاری به خدمت در سیستم کنگره ۶۰ دارید و این از مسئولیت‌های شما مشهود است، چه در شعبه شادآباد و چه در پارک طالقانی. لطفاً بفرمایید خدمت کردن در این سیستم چه دستاوردهایی برای شما داشته و دارد؛ که تا این حد مشتاق به خدمت هستید؟
خدمت کردن در کنگره باعث می‌شود تا بیشتر روی خودم کارکنم و در باز کردن گره‌های درونی ام به من کمک می‌کند. وقتی خدمت کردن در چهارچوب و قوانین کنگره ۶۰ باشد، روزبه‌روز حال آدم بهتر می‌شود و از درون، حس شادی و نشاط داری و بیشتر از اینکه به دیگران خدمت کنی به خودت خدمت می‌کنی و حالت خوب می‌شود و به صلح و آرامش درونی نزدیک می‌شوی. در هر خدمتی که من هستم، همیشه به یک مسئله خوب فکر می‌کنم و به خودم یادآوری می‌کنم که این جایگاه را روزی باید تحویل دهم و مثل بقیه روی صندلی‌ها بنشینم.
دوست دارم همیشه در پی وصل کردن باشم و اصولی خدمت کنم و به قول استاد بزرگوارمان آقای مهندس، مردم‌دار باشم و همین مسائل باعث می‌شود من در خدمت کردن دچار منیت نشوم و با عشق و تواضع به خدمت کردن بپردازم. امیدوارم خداوند کمک کند و لایق خدمت باشم تا خانواده آقای مهندس از من راضی باشند.

•ازنظر شما و با توجه به نوع آموزش‌ها، هدف آقای مهندس از بنیان "جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ " تنها درمان اعتیاد بوده است؟
در وهلهٔ اول بله فقط درمان اعتیاد بوده؛ اما در ادامه راه نمایان شده است و مهندس متوجه شدند کوچک‌ترین کاری که در کنگره انجام می‌شود درمان اعتیاد می‌باشد. خیلی مسائل دیگر هست که ما در کنگره فرامی‌گیریم و مهندس چند بار در سخنانشان فرمودند: هدف کنگره ۶۰ انسان‌سازی است.
فقط خدا می‌داند از روز اول آقای مهندس چه فراز و نشیب‌هایی را پشت سر گذاشتند تا ما امروز راحت و با آرامش روی صندلی‌های کنگره می‌نشینیم و به‌راحتی آموزش می‌بینیم و درمان می‌شویم، پس بر ما فرض است نگه‌دارندهٔ این راه و بنیان باشیم، با درست حرکت کردن و فرمان‌برداری کردن؛ چون اگر کنگره دچار مشکلی شود، از ماست که بر ماست.

•ویژگی‌ها و مشخصه‌های یک بنیان است که می‌تواند به حفظ و توسعهٔ آن کمک کند، ازنظر شما کدام نقاط قوت و ویژگی‌ها در کنگره ۶۰ سبب شده است تا امروز به این نقطه برسد؟
به نظر من بعد از خداوند بنیان‌گذار کنگره ۶۰ اصلی‌ترین نیرو در استحکام این بنا هستند و علت اینکه این بنا مستحکم باقی‌مانده و خواهد ماند این است که خودشان با گوش و پوست‌واستخوان اعتیاد را درک کردند و دلیل دیگر، تلاش‌ها و تحقیق‌هایی بوده که در این زمینه انجام دادند بدون اینکه هیچ نقصی داشته باشد و باز اینکه ایشان به‌عنوان بنیان‌گذار همه ی قوانینی را که وضع و عنوان می‌کنند، اول خودشان اجراکنندهٔ آن هستند و خودشان تجربه می‌کنند و مطالب دیگر که خیلی زیاد است.
در یک جمله می‌توانم بگویم مهم‌ترین ویژگی این است که آقای مهندس حرف و عملشان یکی است.

•ما چطور می‌توانیم با الگو گرفتن از بزرگ و استاد راهنمای خود جناب مهندس دژاکام، در جهت استحکام بنیان خانوادهٔ خود بهره ببریم؟
بهترین آموزش‌ها را ایشان در سی‌دی‌ها به ما می‌دهند و می‌توانیم بهترین کلیدها را از آنها پیدا کنیم. آقای مهندس به‌روشنی در سی‌دی‌ها در مورد تمام مسائل زندگی صحبت می‌کنند و شرح می‌دهند و گاهی انگار ایشان در وسط زندگی همهٔ ما قرار دارند، آنقدر زیبا عنوان می‌کنند و به‌قدری رسا راهکار می‌دهند که اگر کمی با عشق و با هوشیاری به مطالب دقت کنیم می‌توانیم تمامی مسائلمان را حل کنیم.

نظر خود را در مورد این جمله بفرمایید "ساکنین آباد می‌توانند یک بنای ویران را آباد کنند و ساکنین ویرانگر می‌توانند یک بنای آباد را به ویرانه تبدیل کنند."
این جمله برمی‌گردد به درون انسان‌ها و تفکرات آنها. در کنگره من باید تلاش کنم به‌خوبی آموزش‌ها را دریافت کنم و درون خودم را به سمت صلح ببرم تا بتوانم به پایداری این بنا کمک کنم. بارها آقای مهندس فرمودند: من با شما کنگره‌ای‌ها معنا پیدا می‌کنم، پس من به‌عنوان یک فرد، در کنگره نقش مهمی دارم، اگر هرکسی به‌اندازهٔ خودش این موضوع را درک کند و دیگران را به صلح و آرامش دعوت کند، می‌شوند ساکنین آباد که دلسوزانه برای کنگره تلاش می‌کنند.

•یک پیشنهاد یا توصیه به تازه واردین و سفر اولی‌ها؛
تازه واردین عزیز؛ نوبت باران محفوظ است، فقط صبر داشته باشید و با عشق به راه خود ادامه دهید و در جلسات حضور مداوم داشته باشید.
سفر اولی‌های عزیز؛ تمام تلاش خود را بکنید که قالب جسمتان را درست و بی‌نقص بسازید تا بتوانید در کنگره به‌راحتی مسیر خود را طی کنید.

•یک توصیه به سفر دومی‌ها و کمک راهنماها؛
سفر دومی‌های عزیز؛ تمام تلاش خود را کنید یک خدمتگزار واقعی برای کنگره باشید و کمک راهنما شوید تا انشالله بتوانید به حس ناب آن دست پیدا کنید.
کمک راهنماهای عزیز؛ شما بهترین‌ها هستید و سربازانی که به‌فرمان آقای مهندس مشغول به خدمت شده‌اید و بدانید خداوند لیاقت این جایگاه را به هرکسی نمی‌دهد، پس به خود ببالید و در صراط مستقیم با عشق و در صلح به راه خود ادامه دهید.

•یک توصیه به مرزبان‌ها؛
مرزبان‌ها با پای‌برهنه به روی آتش راه می‌روند و این یعنی عبور از این جایگاه کاری است هم سخت و هم سهل. این عزیزان باید از عشق بسیار و صبر و استقامت بالایی برخوردار باشند تا به‌درستی این خدمت را انجام دهند. یک مرزبان باید خیلی هوشیار باشد تا به‌خوبی مسائل شعبه را رصد و اقدام به حل نماید. باید روحیهٔ مردم‌داری بالایی داشته باشد تا هم با افراد کنگره و هم با تازه‌واردها به‌خوبی رفتار کند.
بازهم می‌گویم؛ تنها مطلبی که جناب مهندس همیشه یادآوری می‌کنند روحیهٔ مردم‌داری بسیار مهم است.

سپاس از خدمات وبلاگ نویسان شعبه شادآباد


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 5 دوشنبه 27 آذر 1396 15:43
سرکار خانم منیره بسیار زیبا و کامل بود خداقوت
مسافر توحید رهجوی لژیون ( 21 ) چهارشنبه 22 آذر 1396 09:32
سلام خدمت همسفران بزرگوار و بزرگمنش
والاترین و دقیق ترین و جامع ترین تعریف از مهندس عشق و محبت را فرمودید: هر کاری را اول خودشان عمل میکنند بعد از ما میخواهند که حرکت کنیم.
این طریقت رسولان و مبشران است که به عمل کار براید به سخندانی نیست. وقتی حرف و عمل یکی است نشانه و آیت الهی در آن است.
خدا قوت راهنمای بزرگوار و اسیستانت گرامی
خداقوت راهنمای آینده و مرزبان گروه همسفران
بی شک عشق و علاقه شما به خدمت در این کنگره الهی مرا به سوی رهایی و تعادل سوق میدهد. مرحبا به این خواست و باور شماها. خداقوت
از خواهران بزرگوار فعال در گروه وبلاگ نویس خانواده کمال تشکر و قدردانی را دارم. خداقوت
همسفر فاطمه چهارشنبه 22 آذر 1396 08:43
سپاس و تشکر از شما خانم منیره بابت انتقال دانسته هایتان. امیدوارم خداوند همچنان بر داناییتان برکت دهد تا همچنان یار و کمک رسان همسفران آشفته حال و سردرگم باشید.
خدا قوت خدمت خواهرای خوبم، خانم فاطمه و خانم فریده عزیز. آموختیم.
معصومه همسفر مسعود سه شنبه 21 آذر 1396 23:33
اسیستانت و راهنمای عزیزم خدمت خالصانه و عاشقانه تان همیشه برای ما الگو بوده است از مصاحبه شما بسیار لذت بردم و آموزش گرفتم خدمت در کنگره لیاقت میخواهد که این لیاقت و شایستگی در شما به وضوح مشخص است برایتان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون از خداوند خواستارم.
مونا سه شنبه 21 آذر 1396 23:17
با سلام و خسته نباشید بابت مطالب خوب و جامع وآموزنده تان کمال تشکر را دارم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic