کارگاه آموزشی عمومی گنگره 60؛ روزهای پنج شنبه
پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت 18:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجتبی اسکندری | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره شصت و ششم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی شادآباد 
استاد: مسافر مسعود   نگهبان: مسافر حسین     دبیر موقت: مسافر روح الله 
با دستور جلسه: ( هفته همسفر ) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

سخنان استاد:

سلام دوستان مسعود هستم یک مسافر.

خیلی خوشحالم که مجدداً خدمت شما عزیزان رسیدم، نمایندگی شادآباد برای من یک دنیا خاطره است و چون از سالهای قبل هر زمانی که آمدم یک تغییرات قشنگی رخ داده که نمونه اش این نظم و ترتیب و مخصوصاً این موضوع که تمام دوستان سر ساعت در کارگاه آموزشی حاضر شدند.

از اینکه رو به پیشرفت و طرقی هستیم خیلی خوشحال هستم، همه دوستان سی دی را گوش دادید و چون زمان کم داریم تکرار فرمایشات مهندس را نمی کنم فقط مرور کوچکی می کنم که بدانیم که همه مسافر هستیم. یک درخت تنومند مسافر است، یک روزی یک هسته بوده و در ادامه تبدیل به یک درخت تنومند می شود و یک روز هم از بین خواهد رفت. ما هم همینطور هستیم از تولد تا مرگ مسافر هستیم و در طول این تولد تا مرگ نیز سفرهای زیادی انجام می دهیم، گاهی سفر می کنیم از ظلمت به نور و گاهی از نور به ظلمت.


طبیعتا وقتی بحث سفر پیش می آید یک همسفری هم باید باشد، چون انسانها نمی توانند تنها باشند، تنها فرق ما با حیواناتی که بر مبنای قریضه زندگی می کنند این است که حیوانات تا یک زمانی از فرزندان خود مراقبت می کنند اما بعد از اینکه بزرگ شدند آنها را رها می کنند ولی ما انسانها تا آخر عمر به نزدیکان خودمان وابسته هستیم و شاید یکی از دلایل اشرف مخلوقات بودن انسان همین باشد، که ما نمی توانیم بی عاطفه باشیم و یکدیگر را رها کنیم.

به فرموده آقای مهندس ما انسانها دارای سه نفس هستیم، نفس اماره، نفس لوامه و نفس مطمئنه، در ما انسانها نفس اماره بعضی مواقع حکمفرماست و آن وقتی که ما همسفرانمان را بسیار اذیت و ناراحت می کنیم، ما اگر به هر جایگاهی رسیدیم نباید هیچ وقت یادمان برود که چه گذشته ای داشتیم، خیلی از ما همسفرهای زندگیمان را خیلی اذیت کردیم چون در مرحله نفس اماره بودیم، اما در ادامه به مرحله ای رسیدیم که خودمان را سرزنش کردیم و به اشتباهاتمان پی بردیم به کنگره 60 آمدیم تا بهبود پیدا کنیم، در اینجا این بهبود را سفری می نامیم از ظلمت به نور، از تاریکی به روشنایی، از ضعف به قدرت، از ترس به شجاعت، اینها یک سفر هستند و ممکن است یک سال یا دو سال طول بکشد و این زمان زیاد مهم نیست، ولی سفر بزرگ زندگی می باشد و ما نیاز به همسفر داریم. جالب این است که همان همسفری که در گذشته بیشترین تخریب را به آنها وارد کردیم می آیند و بزرگترین حامی ما در این سفر بزرگ می شوند.جایگاه همسفری قداصت دارد چون یک روزی توسط مسافر ناراحت شده اند اما در ادامه بزرگترین فداکاری را در حق همین مسافر می کنند.

شاید یکی از برجستگی های بزرگ کنگره 60 وجود همین همسفران و راهنمایان همسفران در کنگره می باشند. همه ما در گذشته به روش های مختلف تلاش برای به درمان رسیدن کرده بودیم اما به دلیل اینکه اطرافیان ما آموزش ندیده بودند نمی دانستند که چگونه باید با ما برخورد نمایند و همین شک و بی اعتمادی که خانواده به ما داشتند باعث می شد که دیدگاه منفی در مورد ما داشته باشند و یکی از دلایل ناموفق بودن ما همین مسئله بوده است.

یکی از بزرگترین کارهایی که جناب آقای مهندس انجام دادند این بود که مسفران را به کنگره آوردند با یک شرط که همسفر تمام دانسته ها و داشته هایت را پشت در کنگره بگذار، باید به کنگره بیایید و از افرادی که در گذشته زجر کشیدند آموزش بگیرید. ما حتی در دانشگاها نیز همچنین آموزش های را یاد نمی گیریم.جایگاه همسفر در کنگره بسیار مقدس و قابل احترام است و بدون وجود همسفر فکر نمی کنم مسافری به درمان برسد، به همین دلیل من گاهی دیده ام آقای مهندس در مورد بعضی از مسافرانی که همسفر ندارند فرموده است که بعد از وارد شدن به لژیون دیگر مسافران می توانند همسفر آن مسافر شوند.

یک زمانی بود که در دوره جوانی شب ها مرا در جوب ها پیدا می کردند، مادرم خیلی زجر کشید و متاسفانه امروز دیگر نیست که از ایشان تشکر بکنم. خوش به حال شما که هستید، قدر اشک چشم همسفرانتان را بدانید، قدر محبت هایشان را بدانید. امیدوارم که دیگر به هم زجر ندهیم، اگر به نفس مطمئنه برسیم قطعا همه چیز برایمان زیبا خواهد شد. یک روزی در مورد یکی از فرزندانم به مشکل بزرگی برخورد کرده بودم نمیدانستم که چکار باید بکنم و تمام کارهایم به بن بست می رسید، آقای مهندس یک روز در پارک فرمودند که مسعود دیگر هیچ کاری انجام نده، گفتم چرا؟ گفت شما از سر دلسوزی یک کارهایی را انجام می دهید که اشتباه است، اگر فرزندت قرار باشد از بین برود از بین خواهد رفت و تو با این کارهایت داری فرزندت را بین می بری، در این زمان شما نباید هیچ کاری انجام دهید و به خداوند قسم در طول چهار هفته مشکلم حل شد. خیلی از وقتها ما نباید کاری انجام دهیم و این می توند بزرگترین کاری باشد که می کنید.

 من این روز را خدمت تمام همسفران تبریک می گویم، شما همسفران آنقدر مهم هستید، آنقدر مقدس و محترم هستید که من فکر می کنم که فقط خداوند می تواند اجر شما را بدهد.

خدارا شکر می کنم که امروز در این جایگاه هستم  به واسطه حضور در کنگره 60 امروز زندگی زیبایی را تجربه می کنم و همه اینها را از همسفرانم دارم.

ای خدا این وصل را هجران مکن       سرخوشان عشق را نالان مکن

باغ جان را تازه و سرسبز دار           قصد این مستان و این بستان مکن

چون خزان بر شاخ و برگ دل مزن      خلق را مسکین و سرگردان مکن

این طناب خیمه را برهم مزن      خیمه توست آخر ای سلطان مکن

نیست در عالم ز هجران تلختر        هرچ خواهی کن ولیکن آن مکنمرزبان کشیک: مسافر محمد علی
تهیه گزارش و تایپ: مسافر رضا
تصویربردار: مسافر مجتبی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 5 دوشنبه 27 آذر 1396 15:48
ضمن تشکر از جناب آقای حاج رسولی بسیار لذت بردم از فرمایشات ایشان وهفته همسفر رابه همه عزیزان تبریک میگویم
مسافر امیر دانایی شنبه 25 آذر 1396 10:58
ضمن خیر مقدم و خداقوت به آقای دکتر حاج رسولی به شعبه شادآبادازبیانات و حس خوبتان لذت بردم و ضمن عرض تبریک به تمامی همسفران پاک سرشت کنگره ۶۰ خدا قوت به همگیتان
سعید رسولی از لژیون نوزدهم شنبه 25 آذر 1396 07:55
خداقوت وخسته نباشید خدمت دوستان وبلاگ
مرجان شنبه 25 آذر 1396 00:03
با درود خدمت استاد گرامی جناب آقای حاج رسولی جلسه عالی و پرانرژی بود از سخنان گهربار استاد آموزش گرفتم ،شکر که لیاقت حضور در این جلسه را داشتم
هفته همسفر نیز بر تمامی همسفران عاشق کنگره مبارک و پرشگون
خداقوت به وبلاگ نویسان محترم
نسرین جمعه 24 آذر 1396 07:19
آقای دکتر رسولی جلسه ای پرازعشق رابرگزار نمودید واقعا دراین جلسه برای اولین بار به خود بالیدم که همسفر مسافرم شدم چه بسا ضدارزشهای درونم زیادتر ارمسافرم بوده آمدم تادرمان کنم ووجودم راپاک کنم از ضدارزشها
این هفته زیبا برشما پدرصبور مبارک باشد
روزهمسفر برتمامی همسفران عاشق مبارک باشد
فریدون جنابی پنجشنبه 23 آذر 1396 22:00
بااحترام...هفته تجلیل و تشکر از عزیزان همسفر کوهی از محبت و عاطفه بر همگان بویؤه مسافران و اعظای کنگره 60 مبارک باد باشد که دراین هفته با تفکر بیشتر به این فرشتگان توجه شود شاد و سرافراز پایدار باشید ...یاعلی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: