وبگردی؛ برای چه ورزش می کنیم؟
سه شنبه 12 دی 1396 ساعت 23:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )

کنگره 60 سازمانی مردم نهاد است که دارای تشکیلات ورزشی وسیعی می باشد که در قالب تربیت بدنی کنگره 60 فعالیت می نماید .

بسم الله الرحمن الرحیم


دستور جلسه این هفته: جهانبینی ورزشی؛ برای چه ورزش می‌کنم؟


موضوع درمان کامل و قطعی اعتیاد، برای اولین بار در سطح جهانی، توسط کنگره 60 مطرح گردیده است. بسیاری از متخصصین و فعالان حوزه اعتیاد در دنیا، هنوز هم اعتقادی به درمان قطعی و کامل اعتیاد ندارند.
البته تا حدی حق دارند، زیرا نظریات ارائه شده و تشخیص ثبت شده متخصصین نسبت به بیماری اعتیاد، در کتاب‌های مرجع، اشتباه بوده است؛ به همین دلیل و تشخیص اشتباه در آسیب‌های بیماری اعتیاد و مکانیسم ایجاد آسیب‌ها، رویکردهای درمانی نیز بالتبع بر مبنای تئوری‌های غیر علمی طرح ریزی گردیده و در نتیجه شکست‌های پی درپی در این زمینه، باعث شکلگیری این باور گردیده که اعتیاد درمان ندارد.

مهندس حسین دژاکام، مبتکر و طراح متد و پروتکل DST، نویسنده کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و بنیان کنگره 60، بر اساس تشخیص صحیح از آسیب‌های بیماری اعتیاد توانستند برای اولین بار صورت مسئله اعتیاد را تشریح نمایند و بر همین اساس متد DST را طراحی و به اجرا بگذارند.

از زمان به کارگیری این متد، تاکنون هزاران نفر توانسته‌اند با به‌کارگیری این متد و استفاده از داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر (OT)  به درمان کامل و قطعی اعتیاد برسند و برای همیشه این دفتر را در زندگی خود ببندند.
کنگره 60 در کنار پروتکل DST و داروی قدرتمند OT (شربت تریاک) از ابزار یگری نیز در رسیدن به تعادل حداکثر در درمان اعتیاد، استفاده می‌نماید و آن، ورزش می‌باشد

این به این معنا نیست که کنگره 60 اعتیاد را با ورزش درمان می‌کند، خیر،  کنگره 60 چنین دیدگاهی ندارد.

کنگره 60 معتقد است، ورزش مکمل درمان اعتیاد است.

کنگره 60 معتقد است که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان؛ بنابراین اعضای کنگره 60 همزمان با درمان اعتیاد و پس از درمان اعتیاد، برای رسیدن به حداکثر تعادل جسمی، روانی و جهانبینی، ورزش را در سطح گسترده در دستور کار خود قرار داده‌اند.

کنگره 60 سازمانی مردم نهاد است که دارای تشکیلات ورزشی وسیعی می‌باشد که در قالب تربیت بدنی کنگره 60 فعالیت می‌نماید.

تربیت بدنی کنگره 60 دارای 14 رشته ورزشی می‌باشد که در تمام طول سال فعالیت‌های ورزشی آن‌ها ادامه دارد.

در همین راستا، در کنگره 60 همه ساله، المپیاد ورزشی جشنواره عقاب طلایی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، با حضور صدها ورزشکار که در کنگره 60 به درمان و رهایی رسیده‌اند، برگزار می‌شود.

این المپیاد در نوع خود و در سطح جهان بی نظیر است، رهایافتگان کنگره 60 در 14 رشته ورزشی شامل: تیراندازی با کمان، راگبی، فوتبال، والیبال، کشتی، تنیس روی میز، بدمینتون، فریزبی، دارت، شطرنج، شنا، آمادگی جسمانی، ایروبیک و ورزش باستانی در مدت زمان بیش از 10 ماه به رقابت می‌پردازند و سرانجام، فینال رقابت‌ها، همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در تیرماه هر سال برگزار می‌شود.

برای مثال در رشته فوتبال، بیش از 40 تیم فوتبال در کنگره 60  از نمایندگی‌ها و لژیون‌های مختلف و با حضور بیش از 400 فوتبالیست و در بیش از 300 بازی به رقابت می‌پردازند.

در رشته والیبال بیش از 25 تیم والیبال از اعضای کنگره 60 به رقابت می‌پردازند. دو رشته تیراندازی با کمان و راگبی در کنگره 60 در قالب باشگاه رسمی فعالیت می‌نمایند و ورزشکاران کنگره 60 تا سطح مربی گیری و داوری با مدرک رسمی از فدراسیون مربوطه پیش رفته‌اند.

در این دورشته، رهایافتگان کنگره 60 تا سطح حضور در تیم‌های ملی و رقابت با تیم‌های قوی و مطرح کشور صعود کرده‌اند.

جالب است بدانید که کلیه مسابقات ورزشی در کنگره 60 در ساعت مقرر و با نظمی مثال زدنی برگزار می‌شود و با جرات تمام می گوییم که نظیر آن وجود ندارد؛ کلیه بازی‌ها در روز و ساعت مقرر و حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، بدون تأخیر برگزار می‌شود. کادر برگزار کننده و طرح ریزی کلیه رقابت‌ها و بازی‌ها، مربیان و داوران همه از اعضای کنگره 60 و رهایافتگان کنگره 60 می‌باشند.

به راستی، ورزش کنگره 60 در این سطح و در این حجم، تعداد و اندازه، بیانگر چیست؟

آیا عده‌ای مصرف کننده یا به قولی معتاد که حالا ترک کرده‌اند، می‌توانند چنین صحنه‌هایی در این ابعاد، خلق نمایند؟

فعالیت‌های ورزشی کنگره 60 پیام بسیار مهمی برای جهانیان دارد و آن درمان قطعی و کامل اعتیاد است.

کسی که مواد مخدر را صرفاً ترک کرده، نمی‌تواند تیرانداز خوبی باشد و در تیراندازی با کمان که نیاز مبرم به ذهن آرام و تعادل بالای جسمی دارد، حرفی برای گفتن داشته باشد.

کسی که اعتیاد را ترک کرده، نمی‌تواند حتی سمت ورزش راگبی برود که از سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی محسوب می‌شود چه رسد به اینکه در آن رشته مقام هم بیاورد.

یک معتاد یا کسی که مواد مخدر را ترک کرده، نمی‌تواند فوتسال و والیبال را در آن شکل از نظم و اخلاق بازی کند.

ورزش در این سطح و با این کیفیت، در حوزه مصرف کنندگان مواد مخدر، فقط از درمان شدگان کنگره 60 بر می‌آید؛ زیرا آنها به مفهوم واقعی کلمه درمان شده‌اند، آن‌ها اعتیاد را ترک نکرده‌اند، آن‌ها درمان شده‌اند، آن‌ها به تعادل جسمی، روانی و جهانبینی رسیده‌اند.

ورزش در کنگره 60 مهر تاییدی است بر تعادل جسمی، روانی و جهانبینی و یا به عبارتی درمان اعتیاد. کسی که درمان نشده است چنین توانایی‌هایی ندارد.

جهانبینی ورزشی، برای چه ورزش می‌کنم؟

ما بایستی بدانیم که هدف از ورزش در کنگره 60 رسیدن به حداکثر سلامت و تعادل و حال خوش می‌باشد؛
هدف بعدی: کمک به پیشبرد اهداف کنگره 60 و رساندن این پیام به جهانیان است که اعتیاد درمان قطعی دارد.

می گوییم بیایید و ما را ببینید؛ آیا در رفتار، گفتار و ورزش ما علامتی از اعتیاد می‌بینید؟

پس ما درمان شده‌ایم، آن هم درمان قطعی با متد DST و داروی OT .

هدف ما از ورزش در درجه اول، این مسئله است، نه برد و باخت. ما منکر اهمیت و لذت برنده شدن در یک مسابقه نیستیم؛ مسئله‌ای که برای ما مهم است بهای بردن است. بردن به هر قیمت، هدف ما نیست، ما بها و ارزش برد و باخت را می دانیم و بر همین اساس در مسابقات شرکت می‌کنیم . ممکن است خیلی‌ها بهای برنده شدن را ندانند و برای رسیدن به آن دست به هرکاری بزنند، اما ما برای برنده شدن دست به هر کاری نمی‌زنیم؛ اصول و قوانین و حرمت‌ها و ادب و احترام را برای بردن زیر پا نمی‌گذاریم. جهانبینی ورزشی ما چنین است. ما ورزش را اینگونه می‌بینیم.

میدان ورزشی و زمین مسابقه برای ما، میدان به نمایش گذاشتن درمان کامل اعتیاد، تعادل و عمل سالم و به نمایش گذاشتن ادب، احترام و حرمت‌ها است نه چیز دیگر.

در کنگره 60 رهجو در پروسه درمان اعتیاد خود، برای ورود به رشته‌های ورزشی بایستی با راهنمای خود و مسئولین رشته ورزشی مربوطه هماهنگ باشد. اگر آن‌ها اجازه می‌دهند که مسافر سفر اول یا دوم وارد فعالیت‌های ورزشی شود، برای این است که می‌دانند این حرکت مکمل درمان اعتیاد است و حال او و تعادل او بایستی روز به روز بهتر و بیشتر شود و قرار گرفتن در میادین ورزشی به او کمک نماید مفهوم لذت‌های سالم را درک نماید، لذت ورزش سالم را درک کند.

اگر قرار باشد که زمین مسابقه یا میدان ورزشی تبدیل به میدان دعوا، معرکه گیری، اعتراض و بی احترامی به داور و دیگران باشد و همان مقدار تعادلی  هم که داریم در ورزش آن را از دست بدهیم و حال خوبمان تبدیل به حال خراب شود، همان بهتر که هرگز وارد این میادین و ورزش نشویم.

قرار است ورزش حال ما را بهتر کند و تعادل ما را بیشتر کند، نه اینکه با حال خوب برویم و با حال خراب بر گردیم!
ما در کنگره 60 یاد گرفته‌ایم که ادب و احترام از گران بها ترین عناصر زندگی ما هستند و در هر شرایطی آن‌ها را از دست نمی‌دهیم.

اعضای کنگره 60 و ورزش کاران کنگره 60 می‌دانند که نه تنها در ورزش، بلکه در هیچ کار دیگری، کار با زور و بی احترامی پیش نمی‌رود، نه تنها پیش نمی‌رود، بلکه متوقف می‌شود و همه چیز خراب می‌شود.

ما آموخته‌ایم که پیشرفت ما، در ادب، احترام و تعادل است. ورزشکاران کنگره 60 در نهایت احترام بازی می‌کنند و به داور و کادر بازی بی احترامی نمی‌کنند، به داور احترام می‌گذارند، به بازیکنان تیم مقابل احترام می‌گذارند، به خودشان احترام می‌گذارند و به بازی احترام می‌گذارند.

ورزشکاران کنگره 60 به خاطر یک امتیاز کمتر یا بیشتر و یا به خاطر یک پاس اشتباه سر یکدیگر داد نمی‌زنند و برای برد و باخت بازی نمی‌کنند، بازی را برای بازی، بازی می‌کنند، می‌دانند که این بازی است نه میدان جنگ، می‌دانند که چه ببرند و چه ببازند، در هر حال در حال آموختن و یادگیری هستند، در حال درک لذت حضور و بودن در زمین ورزشی هستند.

ما ورزش می‌کنیم برای اینکه سالم باشیم، بنیان کنگره 60 به ما آموخته‌اند که اگر نمی‌خواهید برای بیماری و درمانگاه و بیمارستان هزینه کنید، برای ورزش هزینه کنید و وقت بگذارید.

جهانبینی ورزشی ما اینگونه است، ما برای سلامتی و تعادل ورزش می‌کنیم، ما برای سپاسگزاری از قدرت مطلق ورزش می‌کنیم و در نهایت ورزش می‌کنیم که ثابت کنیم درمان شده‌ایم و اعتیاد درمان قطعی دارد و ثابت کنیم که می‌شود فوتبال و بقیه ورزش‌ها را در نهایت ادب و احترام بازی کرد.

با احترام، مسافر علی خدامی 

منبع: سایت کنگره 60


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحیدرهجوی لژیون (21) چهارشنبه 13 دی 1396 13:12
سلام
خداقوت ،مطلب کامل و پر از آموزشی بود.موفق و سربلند باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic