کارگاههای آموزشی همسفران دوشنبه ؛ مورخ 1396/10/25
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
این جلسه هشتمین جلسه از دوره ی چهل و ششم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه ی همسفران مورخ25 /10/ 96 به استادی خانم ترانه و نگهبانی خانم فاطمه و دبیری خانم مریم با دستور جلسه "غذای ما دوای ما ، دوای ما غذای ما " رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.


خدا را شکر می‌کنم یک‌بار دیگر روزی من قرار داد و قسمتم شد این جایگاه را تجربه کنم و بتوانم آموزش بگیرم. از اینکه در کنار شما عزیزان هستم خیلی خوشحالم. این دستور جلسه یک دستور جلسه خیلی خاص هست. همان‌طور که تمام دستور جلسات کنگره یک جورایی، آموزش‌های خاصی را به ما می‌دهد و در زندگی روزمره ما خیلی به دردمان می‌خورد، به نظر من این دستور جلسه هم مستثنی نیست و خیلی به درد زندگی ما و جسم و روان ما می‌خورد. یکی از آموزش‌های خوب و ناب کنگره روی قسمت درمان برای جسم، روان، جهان‌بینی هست که این دستور جلسه رابطه مستقیم با این مقوله دارد.


همان‌طور که می‌دانیم علم در کل دنیا چه در کنگره به‌روز هست و خیلی پیشرفت کرده. اگر ما خدایی نکرده دچار بیماری شده باشیم، خیلی راحت می‌توانیم از طریق منابع مختلف دسترسی پیدا کنیم و از طریق اینترنت، کتاب‌های مختلف، جزوه‌ها و سی‌دی‌های مختلف برویم و در مورد آن بیماری خاصمان تحقیق کنیم، بررسی کنیم ببینیم علت آن بیماری ما چیست. ما در بدنمان یکسری هورمون‌ها و یکسری نروترانسمیترها داریم که در بدن ما دارند ترشح می‌کنند. یکسری مواد شبه افیونی داریم اینها در بدن ما دارند ترشح می‌کنند. حالا ما بدنمان برای ترشح این هورمون‌ها نیاز به یکسری مواد و املاح دارد که از بیرون به بدن ما برسد. این مواد و املاح از چه طریقی به بدن ما می‌رسد؟ از طریق خوراکی‌ها و مواد غذایی که ما به بدنمان می‌رسانیم. بدن ما نیاز ضروری و مبرم به مواد غذایی و خوراکی‌هایی دارد که ما استفاده می‌کنیم. برای اینکه این هورمون‌ها بتوانند ترشح کنند و بتوانند حال ما را خوب کنند و ما به آن تعادل و آرامش واقعی که می‌خواهیم برسانند.
خداوند در خیلی از جاها در قرآن در آیات مختلف اشاره‌کرده که من انسان را از خاک آفریدم؛ بنابراین نتیجه می‌گیریم هر چیزی که در خاک وجود دارد مثل املاح، مواد معدنی، کلسیم، فسفر، ید و غیره هر چیزی که در خاک و طبیعت هست در بدن انسان هم وجود دارد. حالا کمبود یا فقر یکی از این مواد و املاح باعث می‌شود که ما یک بیماری خاص و یا یک نوع نارسایی به بدنمان برسد و ما دچار یک بیماری بشویم که آن تعادل بدن ما را مختل کند و باعث می‌شود که ما از آن حالت طبیعی و نرمال خارج شویم.
ما برای اینکه دچار این بیماری نشویم باید ابتدا طبع بدن خودمان را و مزاج بدن خودمان را بشناسیم. هر شخصی با شخص دیگر طبعش و مزاجش فرق می‌کند. امکان دارد طبع من سرد و طبع شما گرم باشد. من باید بدانم که اگر طبعم سرد است، خوردن چیزهای سرد مثل ترشیجات، آب‌لیمو، ماست و غیره زیاد به طبع من جور درنمی‌آید؛ اما اگر هم خواستم بخورم، باید یک مکمل غذایی برای اینها در نظر بگیرم. اگر می‌خواهم ماست بخورم روی آن پودر گل سرخ و یا نعناع اضافه کنم. من نمی‌گویم اصلاً پنیر نخوریم اگر می‌خواهیم بخوریم باید با یک مکمل مثل گردو بخوریم. گردویی که سر سفره‌مان بشکنیم و استفاده کنیم، نه گردویی که دو ماه در یخچال مغز آن را نگه‌داری کردیم.


غذاها کلاً برای سلامتی و برای انرژی دادن به بدن ما هستند. غذاها نیازهای دائمی بدن ما هستند. حکیم‌های قدیمی مثل زکریای رازی، ابوعلی سینا معتقد بودند که اگر یک بیماری می‌آید به سراغ شخص خیلی بهتر است که با رژیم غذایی و با اصلاح مواد غذایی آن بیماری درمان شود به‌جای اینکه داروهای مختلف به آن شخص داده شود. امروزه خودمان هم خیلی بهتر می‌دانیم اگر به یک پزشکی مراجعه کنیم برای درمان یک بیماری، درمان نگه‌دارنده انجام می‌دهند؛ یعنی انسان را در مقطعی نگه می‌دارند با داروهای خاصی و برای درمان دارویی نمی‌دهند یا اینکه سریع می‌رسند به مرحله عمل کردن و این اصلاً نقطه‌نظر خوبی نیست. پارسال من کمردرد گرفته بودم که نمی‌توانستم درست راه بروم و رفتم پیش پزشک و مراحل پزشکی‌اش را طی کردم و گفتند کبد چرب هم دارید و دکتر به من تأکید کرد که کمرم را باید عمل کنم. من ازآنجاکه اصلاً به عمل کردن راضی نبودم، همسرم هم همین‌طور ایشان رفت و تحقیق کرد از منابع مختلف و بیشتر از طب سنتی. مواد غذایی استفاده کردم و ورزش‌های سبک انجام دادم، زالو درمانی و حجامت انجام دادم و مداوا شدم و تا به امروز هیچ مشکلی ندارم. توانستم از طریق اصلاح مواد غذایی خودم را مداوا کنم و برای کبد چربم صبح‌ها سرکه وسکنجبین درست می‌کنم حالا با عرق نعناع و سرکه سیب با عسل همراه می‌کنم و می‌خورم. کسی که اینجا می‌نشیند و به شما می‌گوید باید یک موادی را مصرف کنید و یک موادی را مصرف نکنید ابتدا خودش باید این اعمال را انجام داده باشد. به‌جای روغن پالم و جامد از روغن کنجد و زیتون استفاده کنیم. من خودم از دنبه استفاده می‌کنم آن را آب می‌کنم و برای بوی بد آن به آن سیب‌درختی یا هویج اضافه می‌کنم. از غذاهای سنتی استفاده کنید مثل آبگوشت و کله‌جوش اینها قوی‌تر از غذاهایی مثل لازانیا و پیتزا هستند. من نمی‌گویم اینها را استفاده نکنید ولی به حداقل برسانید.

تهیه گزارش : همسفر معصومه


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سولماز چهارشنبه 27 دی 1396 13:09
کمک راهنمای محترم خانم ترانه ی عزیز و گرامی سپاس بابت حضورتان در شعبه ، و سخنان بسیار جامع تان در باب دستور جلسه.برایتان از خداوند بهترین ها و سلامتی همیشگی را از خداوند متعال خواستارم...تا همیشه شاد باشید
خانم فاطمه و مریم عزیز پاداش خدمت های عاشقانه تان ، آرامش و آسایش در پناه قدرت مطلق
مریم حسینی سه شنبه 26 دی 1396 18:31
خدا قوت به وبلاگ نویسان
خدا قوت به خانم ترانه عزیز بسیار خوشحال شدم دوباره در شعبه شما را دیدم به من انرژی دوباره دادید و بسیار خوب در مورد دستور جلسه صحبت کردید امیدوارم در هر کجا هستید موفق باشید و سلامتی خود را بدست اورید
سه شنبه 26 دی 1396 10:46
خداقوت به همگی عزیزان
لذت بردم و انرژی گرفتم
خانم ترانه امیدوارم همیشه لبان پر خنده و صورت پر از آرامش شما را در جایگاههای مختلف خدمتی شاهد باشیم و انرژی بگیریم .
خانم مریم عزیزم همچنین جایگاه خدمتی جدید شما را تبریک می گویم و امیدوارم به بالاترین جایگاهای خدمتی در کنگره برسید .
بهترینها نصیب و قسمتتان .
مسافر توحید رهجوی لژیون (21) سه شنبه 26 دی 1396 09:44
سلام
خداقوتف ب تمام همسفران محترم ووالا مقام ،
همیشه از سخنان شما ها درس و آموزش گرفته ام و نکات بسیاری را یادداشت میکنم و مطمنم که بدون وجود همسفر تکامل میّسر نخواهد بود.
خداقوت به تمام خدمتگزاران این کارگاه آموزشی عالی. اجرکم عند الله
همسفر فاطمه سه شنبه 26 دی 1396 07:31
استاد محترم پیشکسوت گرامی خانم ترانه ی عزیز خداقوت و سپاس بیکران ، دستور جلسه را عالی بیان فرمودید.
ممنون از حضور شما در این خدمت ، خدمتتان پربرکت. از تمام تلاشها و زحمات شما راهنمای گرامی در راه احیای انسانی در کنگره 60 سپاسگزارم، از خدمات خالصانه و عاشقانه تان در طی سالیان حضور در شعبه ممنون هستیم.
از فضل الهی سلامتی و توفیق روزافزون در خدمت را برای شما بزرگوار خواهانم.
نگهبان محترم خداقوت و سپاس.
دبیر محترم خدمت دبیری بر شما مبارک و پرشگون باد، خداقوت.
خدمتگزاران جلسه و وبلاگ خداقوت، خدمتتان پربرکت.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: