کارگاه آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60+مراسم تجلیل از کمک راهنمای محترم مسافر مهدی
سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 19:46 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره شصت و دوم سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60؛ نمایندگی شادآباد روزهای سه شنبه مورخ 1396/11/24 با استادی مسافر نادر و نگهبانی مسافر اسماعیل و دبیری مسافرحسین با دستور جلسه )OT) راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر.

خیلی خوشحالم یکبار دیگر در نمایندگی شاد آباد حضور دارم، یکی از خوبیهای کنگره 60 این است وقتی مدتی را از آن دور هستیم و برمی گردیم با چهره های جدید مواجه می شویم و نشان دهنده این موضوع است که کنگره همیشه پویا می باشد و در حال بروز شدن است.

دستور جلسه امروز از دو قسمت تشکیل شده ابتدا دستور جلسه هفتگی و دومین قسمت مراسم تقدیر و تجلیل از زحمات کمک راهنمای محترم مسافر مهدی حیدری که خدمت های فراوانی در زمینه کمک راهنمایی انجام داده است.

دستور جلسه وادی ششم می باشد، وقتی این وادی به ما می گویدحکم عقل را در قالب فرمانروای بزرگ کاملاً به اجرا در آوریم، یعنی اینکه یک معقوله ای صحبت می کند که حاکم است و حکم می نماید و باید به این موضوع بسیار اهمیت بدهیم چون یک فرد مصرف کننده خیلی در اتهام این مقوله است که مرتب به او می گویند تو نادانی، عقلت کار نمی کند و خیلی اتهام های دیگر، در کنگره 60 به فرد مصرف کننده با دید دیگری نگاه می کنند و معتقند یک فرد مصرف کننده بیمار است اما کم عقل نیست.

در کنگره ما یاد گرفتیم و باید آموزش بدهیم که باید فرماندهی شهر وجودی را تحویل گرفت یعنی آخرین آرایش جسم، آرایش فرمان عقل می باشد، در کتاب یک جمله ای می باشد که می گوید عقل در تکامل مانند ماشین تابع خود می باشد اما روح با لطافت منحصر به فرد خود با اراده عقل رهبری می شود، معنی این جمله این است که مکانیزم کارکردن عقل را کسی نمی داند، چرا؟ چون نشان از فرّ ایزدی و بزرگی خداوند دارد، مفهوم این جمله به ما می خواهد بگوید وقتی که کارها به درستی انجام می شود یعنی این کار عقلانی می باشد، اگر کاری را ما به سختی انجام می دهیم یعنی این کار عقلانی نیست، اما آن موتوری که تشبیه شده به عقل با یک سوختی کار می کند و آن سوخت همان حس می باشد.

این موتور درست است است که نشان از فرّ ایزدی دارد اما یکجا نیاز به سوخت دارد، برای رسیدن به فرمان فکر و عقل یک راه بسیار ساده وجود دارد که آن حس خوب می باشد وقتی اینطور باشیم موتور که خود به خود کار می کند ما باید به آن سوخت خوب بزنیم تا به خوبی کار کند، اگر در باک یک ماشین ما با بنزین یک لیوان آب یا تینر بریزیم مطمئناً بد کار می کند چون مکانیزم آن ماشین با بنزین است، ما وقتی کار خوب انجام می دهیم یعنی بنزین می زنیم به ماشین ولی اگر کار ضدارزشی انجام بدهیم یعنی در کنار بنزین به آن نفت یا آب اضافه می کنیم که باعث می شود موتور خوب کار نکند این مثال بهترین مثال در رابطه با عقل انسان است که ما یاد بگیریم از ضدارزشها دوری کنیم و به سمت ارزشها حرکت کنیم تا در ادامه به فرمان عقل برسیم.

اما بخش دوم جلسه مراسم تجلیل و قدر دانی از کمک راهنمای محترم مسافر مهدی می باشد.

مهدی عزیز از سال 1386 در شعبه انقلاب وارد لژیون من شد و به درمان رسید، خدا را شکر از همان ابتدا بعد از درمان خودش در مسیر کمک راهنمایی قرار گرفت قبول شد، لژیون زد و خیلی از مصرف‌کنندگان را به درمان رساند، من در ادامه برای ایشان آرزوی سعادت و سلامتی روزافزون از خداوند منان رادارم

 


سخنان کمک راهنمای محترم آقای مهدی:

واقعاً نمیدانم از کجا شروع کنم! یا از کجا شروع شد. وادی، وادی اعتیاد بود و از جای شروع شد و اصلاً متوجه نشدیم، ولی حتماً باید میشد.

سفر، سفر سختی بود، سفر اعتیاد، بسیار سخت بود و در آن شکست و یاس و نا امیدی و حقارت و خورد شدن بود و تمام استخوان هایت در وادی اعتیاد خورد می شکند و خورد می شوی!

برای همین هست که میگوییم که " درد توی، دوا توی و شفا توی  "

ولی وقتی با کنگره آشنا می‌شوی، اینجا چه هست که صحبت از نور می‌شود!

دنبال نور بودیم در کوچه و پس‌کوچه‌ها و از دست فروشنده مواد مخدر! به دنبال نور بودیم ولی نار تحویلمان می‌دادند!

اینجا با عشق سفر می‌کنیم و نوع سفرمان از نور و عشق و محبت است.

در کنگره مسافری از جنس خود ما که دستانش به آسمان رسیده است و نور را جرعه، جرعه به کام ما می‌ریزد. اینجا وادی عشق و محبت بوده و خواهد بود.

وقتی درمان شدم از راهنما خودم اجازه خواستم تا برای آزمون کمک راهنمایی آماده شوم و ایشان هم اجازه دادند و قبول شدم و کمک راهنما شدم و بعد متوجه شدم که اصلاً این‌ها نیست و تمام این‌ها بهانه است که شما عاشق شوی و عاشق خدای خودت بشوی و باز بروی و باز بروی و هیچ جا سکون جایز نیست...

باید ما برویم تا دیگران هم فیض خدمت را لمس کنند و باید رفت و عشق یعنی رفتن و رسیدن و عاشق شدن و باز رفتن و گذشتن و باز رفتن ...

اینجا از راهنما عزیزم بسیار تشکر می‌کنم و از دیده‌بان محترم و ایجنت محترم شعبه آقای سبزه‌ای و از آقای خان عزیز و از تمام عزیزانی که از شعبات مختلف کنگره 60 تشریف آورده‌اند، بسیار سپاسگزارم و قدردانی می‌کنم. و از تمام شما مسافران محترم برای شرکت در این مراسم تشکر و سپاسگزاری می‌کنم

 

 تهیه گزارش و تایپ: مسافر رضا

تصویربردار: مسافر مجتبی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم نظری دوشنبه 30 بهمن 1396 23:13
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست.
جناب آقای حیدری یوم الفصل مبارک باشد. برای همه ی زحماتی که با عشق برای خانواده نظری کشیدید بی نهایت سپاس گزارم و بهتربن ها برای شما و خانواده محترمتان را از خداوند منان خواستارم.
انشاءالله که همیشه در اوج بدرخشید.
سمیه چمانه جمعه 27 بهمن 1396 11:53
با عرض سلام خدمت استاد بزرگوار جناب آقای نادری،مثل همیشه سخنان شما بسیار عالی و پر بار و آموزنده بود
سپاس و آرزوی بهترین ها برای شما
و عرض تبریک به آقای حیدری و آرزوی موفقیت برای شما در ادامه مسیر خدمتی در کنگره
صادق هستم از لژیون سوم جمعه 27 بهمن 1396 01:34
سلام صادق هستم یک مسافر.
خیلی خیلی زیبا بود اقای حیدری استفاده زیاد بردیم وامیدوارم به بهترینها برسی که لایق و شایسته انها هستی.
همسفرمعصومه عبدی پنجشنبه 26 بهمن 1396 13:11
اقای حیدری عزیز همیشه پایدار و برقرار باشید در کنار خانواده.
همسفرمعصومه عبدی پنجشنبه 26 بهمن 1396 13:10
اقای حیدری عزیز همیشه پایدار و برقرار باشید در کنار خانواده.
همسفر فروغ لژیون 5 پنجشنبه 26 بهمن 1396 11:26
جناب آقای فراهانی بسیار عالی بود و تشکر از زحمات آقای حیدری بابت این لژیون خوب وموفقشان خداقوت اجرتان با الله
همسفر سکینه پنجشنبه 26 بهمن 1396 03:11
خدا قوت خدمت راهنمای گرامی آقای نادری
با تشکر از زحمات و خدمات عاشقانه آقای حیدری در در مان بیمارانی که از اعتیاد و مصرف مواد رنج می برند.خدمتتان پر برکت.خداوند همواره یاورتان
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم
مریم نظری پنجشنبه 26 بهمن 1396 00:40
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست.
جناب آقای حیدری یوم الفصل مبارک باشد. برای همه ی زحماتی که با عشق برای خانواده نظری کشیدید بی نهایت سپاس گزارم و بهتربن ها برای شما و خانواده محترمتان را از خداوند منان خواستارم.
انشاءالله که همیشه در اوج بدرخشید.
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار چهارشنبه 25 بهمن 1396 22:51
سلام خداقوت به تمامی استادان عزیز
مسافر توحید شکیبایی(21) چهارشنبه 25 بهمن 1396 20:20
سلام
خداقوت
همسفر فاطمه چهارشنبه 25 بهمن 1396 18:48
سپاس از راهنمای گرامی آقای نادری. بسیار زیبا در مورد دستور جلسه صحبت فرمودید؛ استفاده کردیم.امیدوارم خداوند به زندگیتان برکت دهد.
آقای حیدری بزرگوار هر کجا هستید سرتان سلامت. امیدوارم صعود کنید به آنجایی که مد نظرتان می باشد. بابت تمامی مهربانی هایتان، آموزش هایتان از شما سپاسگزارم و برایتان بهترین ها را آرزو می کنم.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 15:54
خداقوت و عرض تبریک خدمت راهنمای بزرگوار جناب اقای نادری و جناب اقای مهدی حیدری عزیز
همسفر مرضیه چهارشنبه 25 بهمن 1396 14:32
آقای فراهانی بسیار متفاوت و عالی و از دیدگاه زیبایی در مورد عقل صحبت فرمودید، سپاسگزارم
آقای حیدری بابت تمامی زحماتتان سپاسگزارم، انشالله در کنار همسفر محترم و نازنینتان به هر آنچه از خیر و خوبی است دست یابید. انشالل همه ی گمگشتگان بتوانند به نور وجودی خود پی ببرند و نار خود را به نور تبدیل کنند
همسفر مرضیه چهارشنبه 25 بهمن 1396 14:32
آقای فراهانی بسیار متفاوت و عالی و از دیدگاه زیبایی در مورد عقل صحبت فرمودید، سپاسگزارم
آقای حیدری بابت تمامی زحماتتان سپاسگزارم، انشالله در کنار همسفر محترم و نازنینتان به هر آنچه از خیر و خوبی است دست یابید. انشالل همه ی گمگشتگان بتوانند به نور وجودی خود پی ببرند و نار خود را به نور تبدیل کنند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات