گفتگو با مدیر وبلاگ نمایندگی شادآباد مسافر محمد
دوشنبه 6 فروردین 1397 ساعت 18:01 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجتبی اسکندری | ( نظرات )

در نفس آخر زمستان سال 96، به خدمت مدیر و مسئول محترم وبلاگ نمایندگی شاد آباد رسیدم. تا با ایشان گفتگوی صمیمی داشته باشم، از گذشته و آینده. شما دوستان عزیز را به این گفتگوی زیبا دعوت می کنم.

یا ابصار

ضمن سلام خدمت شما، لطفاً خودتان را معرفی کنید.
سلام دوستان، محمد هستم یک مسافر
تخریب 21 سال، آخرین آنتی ایکس شیره و تریاک به روش DST و با شربت OT به مدت 11 ماه سفر کردم و به راهنمایی زنده یاد آقای امیر حسین باقری و ورزش در کنگره دارت و رهایی 4 سال و 4 ماه و غیر سیگاری هستم.
دست خط زیبا و متن زیبای جناب آقای مهندس را که برای در گذشت زنده یاد راهنمای شما بود را خوانده ام، از راهنمای بزرگوار تان بفرمایید؟
انسان پاک، دانا و نیک سرشت بودند و همیشه مطالبی که ارائه می کردند به روز بود. در آموزش ها با نظم، به روز بودن، تاکید به مطالب مهم و اجرای کردن مطالب سخن می گفتند. آموزش همراه عمل مد نظر ایشان بود. ایشان راهنمای ارزنده ای بودند و هر چه دارم از ایشان است.

فرق زندگی قبل درمان و بعد درمان چگونه است؟
در زمان که در وادی مصرف کننده بودم یک فکر افیونی و سیاهی داشتم. مواد مخدر را به عنوان یک نیرو زا نگاه میکردم! فکر میکردم که توانای زیاد در این ماده نهفته است! در کنگره 60 آموزش گرفتم و پس از رهایی متوجه شدم که معنی زندگی چیست؟! و با تفکرات ناب و عالی راهنمای گرانقدرم متوجه شدم که عمری را به اشتباه رفته ام و اصل زندگانی همین روزگار خوش و خرم است که مواد در آن جایی ندارد. الان زندگی راحتی دارم و فرق زندگی قبلی من با زندگی فعلی، از زمین تا آسمان است. تمام مشکلات را با برنامه ریزی و اتکا به آموزش های کنگره حل نموده ام و اخلاق و رفتارم آنقدر تغییر داشته است که روز به روز مشکلات ام کمتر میشود.
با کدام وادی ارتباط بیشتری دارید؟
وادی اول، وادی تفکر. هر مسئله یا عملی که بخواهم انجام بدهم. ابتدا فکر میکنم حتی مشورت هم میکنم بعد عمل میکنم و این مهمترین آموزش است که قبل از انجام هر کاری باید فکر کرد. در وادی هفتم هم تفاوت خردمندان و غیره در همین تفکر کردن است. در همه وادی ها رد تفکر کردن را می یابیم. پایه و اساس آموزش های کنگره در تفکر است.
برای اصلاح نا خالصی ها در صور پنهان چه باید کرد؟
آموزش ها را باید خوب فرا بگیرم و بعد خوب نهادینه کنم و بکوشم که در تزکیه نفس کوشا باشم. تمام مسائل که در مسیر من مسافر قرار دارد در کتب و نشریات و سی دی های کنگره 60 یافت می شود. باید بتوانم که ذره، ذره به تعادل و تعالی دست پیدا کنم. با رسیدن به سفر دوم باید به شناخت خویشتن بپردازیم تا در پالایش درون هم موفق باشیم.نظم، چقدر در سفر اول مهم است؟
اولین و مهمترین موضوع نظم است. نظم را از سفر اول یاد گرفتم و این راه و الگوی راهنمایی عزیزم بود. شما وقتی به همه کار های خوب میرسید که نظم داشته باشید. با نظم کار عقب افتاده خیلی کم است و در نظم میشود به تعقل و تفکر رسید.
خدمت های خودتان در طی سفر اول و دوم را بفرمایید و نقش خدمت در رسیدن به تعادل را ذکر کنید؟
سفر اول در نمایندگی استاد معین بودم و در آبدار خانه، باز سازی پشت بام و قیر گونی و هر جا که راهنما اشاره میکرد، میرفتم. در نشریات نمایندگی شهرک غرب خدمت نمودم . مرزبان نمایندگی شهرک غرب بودم. در زمانی که راهنمایی عزیزم، دستیار دیده بان بودند با ایشان به شهرستان های مختلف می رفتیم و ناظر بر انتخابات بودیم. در حال حاضر مسئول وبلاگ نمایندگی شاد آباد هستم و هر کجا لازم باشد مایلم خدمت کنم. خدمت حال خوش را برای آدمی می آورد. هیجان بالا و انرژی بالا را در خدمت به همنوعان می توان پیدا کرد. شادی و شعف من پس خروج از نمایندگی به خانه و خانواده ام منتقل می شود.
در خدمت اصل مهمی داریم به نام عمل سالم، چگونه باید به عمل سالم در خدمت رسید؟
باید دیگران قضاوت کنند. ولی سعی میکنم که مسئولیتی که بر عهده من گذاشته شده را به نحو احسنت انجام دهم و حقیقتاً در کارم دقیق و درست عمل کنم. هر چه که در زمینه کامپیوتر و وبلاگ نویسی دارم، پس از درمان حاصل شده است. مدیون کنگره 60 و زنده یاد راهنمای عزیزم هستم. در سفر اول تمام سی دی های سال 94 و شش ماهه سال 95 را در وبلاگ راهنمای عزیزم قرار دادم. عمل سالم یک پایه و ستون انسانیت است. هر انسان برای تعالی باید عمل سالم انجام دهد و همیشه درست ترین کار را انجام دهد.
حس شما به سال نو و طبیعت چگونه شده است؟
در زمانی که در دنیای تاریکی بودم، هیچ حسی به طبیعت نداشتم ولی الان حس خیلی خوبی به طبیعت دارم و هر وقت در اردوی درخت کاری شرکت کردم، با حس خوب و سالی متفاوت آغاز نمودم. الان به تمام درختان بلوار کشاورز سلام میکنم و هر روز از آنها تشکر میکنم که برای ما هوای عالی و پر اکسیژن درست میکنند. همه هستی دارای حس است و باید بتوانیم حس خوب را به سمت خودمان جذب کنیم.
چگونه از تعطیلات استفاده کنیم؟
سعی می کنم که یک سری سی دی ها را داشته باشم. با خانواده به مسافرت بروم. طبیعت گردی میروم و در کنار خانواده از اولین روزهای سال نو و جدید، لذت میبرم .همه سفر اولی ها باید فرمانبردار راهنمای شان باشند و هرچه راهنما صلاح دانست باید انجام دهند. برای سفر اولی مسافرت دارای مخاطرات است و تا جایی که می توانیم باید رعایت کنیم تا آسیب نبینیم. سفر و درمان باید در اولویت ما باشد.
کوتاه پاسخ دهید؟
کنگره 60: عشق و محبت
خانواده عزیز دژاکام: قدرت و موفقیت
نمایندگی شاد آباد: صلح و آرامش
زنده یاد امیر حسن باقری: عشق بنده
خانواده: مکان امن
شال نارنجی: خیلی دوست دارم ولی هنوز اذن صادر نشده است. سعی می کنم و امیدوارم که اذن آن صادر شود.
کلام آخر:
سال نو و جدید را به بنیان کنگره 60 و خانواده بزرگ و گرامی جناب آقای مهندس تبریک می گویم و به کل اعضای کنگره 60 تبریک می گویم. امیدوارم که این سال یک جهش در اهداف بلند جناب آقای مهندس باشد. تمام سفر اولی ها در سال جدید لباس درمان را بر تن کنند و از این تعطیلات به سربلند برگردند و روند درمان را با قدرت ادامه دهند. این سال جدید دارای خیر و برکت زیادی برای اعضای خانواده بزرگ کنگره 60 باشد.
از زحمات شما در وبلاگ نمایندگی شاد آباد تشکر و قدر دانی میکنم و از اینکه وقت تان را در اختیار بنده قرار دادید، سپاسگزارم و امیدوارم سال خوبی برای شما و کل اعضای کنگره 60 و تمام جهانیان باشد.

عکس: مسافر رضا جدیدی
تهیه گفتگو و تنظیم: مسافر توحید 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمیدافشار چهارشنبه 15 فروردین 1397 19:09
خدا قوت خسته نباشید از خداوند درسال جدید بهترینها رابرای هرسه عزیز (محمدحیدری ورضاجدیدی و آقا توحید ) خواستارم به امید موفقیت وشادکامی
مجتبی 5 . شاد آباد دوشنبه 13 فروردین 1397 13:08
سلام و خداقوت به محمد عزیز . پایدار و سلامت باشی.
مهدی صافی (21) یکشنبه 12 فروردین 1397 23:59
سلام. آقا محمد عزیز گفتگوی زیبایی بود. خداقوت.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
مسافر حمید چهارشنبه 8 فروردین 1397 19:59
سلام
چه گفتگوی زیبا و پر محتوای
خداقوت به هردو عزیز
رضا از لژیون2 سه شنبه 7 فروردین 1397 23:05
خدا قوت وخسته نباشید خدمت اقا محمد وبقیه مسافران که در تعطیلات هم چراغ وبلاگ را روشن نگه داشته اید.ارزوی سالی پر از موفقیت وپربار برای شما وهمه خدمتگزاران شعبه شاد اباد
مسافر توحید(21) سه شنبه 7 فروردین 1397 07:01
سلام
خداقوت
سال نو مبارک
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات