تجربه های بهاری 1
دوشنبه 6 فروردین 1397 ساعت 08:01 | نوشته ‌شده به دست همسفر صبا | ( نظرات )
در سال نو و بهاری دیگر باید به عظمت هستی و طبیعت و وجود خودمان و چگونه زندگی کردن بیشتر تفکر نماییم. باید لحظه را درک کرد. روزهای آغازین فروردین زیبا است، باید از زیبایی‌ها لذت برد. حتماً به توصیه‌های بنیان کنگره و راهنما در مورد ایام تعطیل توجه داشت و با عشق فرمانبردار بود.

در اواخر سال 96 با آمدن حال و هوای بهاری به شعبه شادآباد و باتوجه به تعطیل بودن نمایندگی تا بعداز تعطیلات نوروز و نیاز همسفران و مسافران به یکسری آموزش‌ها و تجربیات در خصوص مواجه با این تعطیلات گفتگویی با کمک راهنمایان گروه خانواده ترتیب داده شد و هر کدام تجربیات و توصیه‌هایی برای برطرف کردن برخی نگرانی‌های همسفران و برخورداری از یک بهار خوب داشتند که در چند قسمت بیان می‌گردد، یکی از اضلاع مثلث دانایی تجربه است که در این پست با بهره مندی از تجربیات کمک راهنمایان گرامی راهی برای توسعه دانایی ماگشوده می‌شود که با تفکر و آموزش به تکامل بیشتری در این زمینه دست خواهیم یافت.

در ابتدا صحبت از تعطیلات کنگره در ایام نوروز شد، چون یکی از دغدغه و نگرانی‌های همسفران و مسافران دوری و فاصله گرفتن از کنگره بود و این ترس در درونشان ایجاد شده بود که با فاصله گرفتن از کنگره به مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

در ابتدا مرزبان‌های عزیز شعبه نظرشان را درباره تعطیلات و چگونگی استفاده از آن بیان کردند.

خانم لیلا ابتدا فرمودند:

 

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

با آمدن اسم تعطیلی، شاید فکر کنیم که همه چیز تعطیل است و نباید کاری کنیم، اما برای کسی که به کنگره می‌آید تعطیلات می‌تواند فرصت خوبی باشد. من اگر در سفر اول به سر می‌برم طوری باید برنامه ریزی کنم که از کنگره دور نشوم؛ در کنگره می گوییم، به مسافرت نرو و کارهایی که فکرت را بهم می‌ریزد انجام نده؛ این‌ها همه برای این است که لطمه ای به سفرت نخورد و بتوانی براحتی سفر اول را تمام کنی؛ اما مثل یک انسان عادی می‌توان از تفریحات و سرگرمی ها در کنار خانواده استفاده کرد و با یک برنامه ریزی ساده، از سی دی‌ها و نوشتارهای کنگره دور نشد.

اگر هم در سفر دوم به سر می‌بریم در کنار دید و بازدیدها و سایر تفریحات، مثل یک دانشجو که تعطیلات را فرصت خوبی برای مرور و مطالعهٔ دروس می‌داند به مطالعه بپردازیم.

به طور مثال روزی یک سی دی گوش کنیم و خود را برای آزمون کمک راهنمایی آماده کنیم.

سایت کنگره را فراموش نکنیم؛ چرا که سایت بهترین امکاناتی است که امروزه در اختیار ماست و ما می‌توانیم با استفاده از آن همیشه بروز باشیم.

سپس خانم فاطمه مرزبان شعبه نظرشان را بیان کردند و از برنامه‌شان برای تعطیلات گفتند:

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

ابتدا از خداوند می‌خواهم سال جدید، سال پرخیر و برکتی برای تمام انسانها و هموطنانم باشد و اعضای کنگره نیز در سلامتی و آرامش افزون تری بسر ببرند. جسم و روان نیاز به استراحت دارد و تعطیلات به نوعی استراحت و اوقات فراغت بیشتری را برای ما رقم می‌زند. خانواده در کنگره 60 از مقام و منزلت والایی برخوردار است، مانند تعطیلات تابستان و ایام نوروز گذشته که در کنگره بودم، به فرمان راهنمایم، می‌خواهم ساعات بیشتری و با مهربانی افزون تر در کنار مسافر و فرزندانم باشند. در طی سال بخاطر حضور و خدمتم در کنگره وقت کمتری گذاشتم، باید در تعطیلات ساعات خوب و خوشی را برایشان رقم بزنم. با حوصلهٔ بیشتر، چون ایشان با صبوری در طی سال کمک حال من برای خدمت در کنگره بودند. می‌خواهم بیشتر به میل و علایق خانواده‌ام اوقات شادتری را بگذرانم؛ و در عین حال از آموزش‌های کنگره هم دور نباشم. بازدید از وبلاگ و سایت را داشته باشم. سفر اولی‌ها و سفر دومی‌ها بنابر نظر راهنما ممکن است تکالیف سبکی داشته باشند که برایشان لازم است. دید و بازدید و مهمانی‌ها و با خانواده بودن نیز، لازم است. در سال نو و بهاری دیگر باید به عظمت هستی و طبیعت و وجود خودمان و چگونه زندگی کردن بیشتر تفکر نماییم. باید لحظه را درک کرد. روزهای آغازین فروردین زیبا است، باید از زیبایی‌ها لذت برد. حتماً به توصیه‌های بنیان کنگره و راهنما در مورد ایام تعطیل توجه داشت و با عشق فرمانبردار بود.

سپس تمامی کمک راهنمایان مشارکتی در خصوص تعطیلات و نحوه عملکرد در تعطیلات گفتند.


 

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر

خداراشکر در کنگره به لطف آقای مهندس عزیز، در مورد هر موضوعی یک سی دی داریم که تفکر درست را به ما می‌آموزد، در مورد چگونگی استفاده بهترِ از تعطیلات هم آقای مهندس عزیز بسیار جامع صحبت کرده‌اند چراکه انسان در دو موقعیت ضمیر باطن خود را نشان می‌دهد یکی در مواقع سختی و فشار و گرفتاری و خشم و دیگری در زمان آسایش و فراغت و خوشی؛ بنابراین در این ایام فراغت، باید خود را نظاره کنیم چقدر تفکر کنگره در ما رسوخ کرده و سراغ اولین چیزهایی که می‌رویم چیست؟ آیا ولنگار می‌شویم و دنبال لذت‌های سطحی می‌رویم و یا با کاربرد آموزش‌های کنگره به دنبال لذت‌های عمیق‌تر هستیم؟ ببینیم آیا آن قسمت زیبای نفس، آن روح ما رو می‌آید و یا جن ما؟ آیا مهربان‌تر می‌شویم یا بداخلاق‌تر؟ اگر نیتمان برای تعطیلات نوروز بهره‌گیری برای سازندگی خود، برای معنویت، برای محاسبه خودمان باشد خداوند، عالم را بر اساس نیت ما نورانی خواهد کرد و قطعاً این فرد از تفریحش چنان سودی می‌برد که خیلی‌ها از عبادتشان هم آن سود را نمی‌برند.

خداوند در فصل بهار زیبایی‌ها را به نمایش می‌گذارد، امیدوارم آن‌قدر محو این زیبایی‌ها شویم که نازیبایی‌های زندگی‌مان را فراموش کنیم و در پی خواسته‌های رنگارنگ نفسانی، خود و دیگران را اذیت نکنیم.


سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

برنامه‌ریزی داشته باشیم. حتماً یک ساعت در هرروز را به خودمان اختصاص دهیم، روزها به‌سرعت برق و باد می‌گذرند. سعی کنیم بهترین استفاده را از زمان داشته باشیم. زمانی که در کنگره و آموزش‌های آن هستیم، سعی کنیم آینده و حال را به بهترین شکل بسازیم. قرار نیست برای همیشه این آموزش‌ها روزی ما باشد، پس سعی کنیم حداقل روزی یک سی دی، گوش کنیم.


سلام دوستان صدیقه هستم یک همسفر

با برنامه‌ریزی می‌توانیم استفاده درست از تعطیلات داشته باشیم تا هم به مسائل شخصی برسیم و هم بتوانیم از آموزش‌ها و منابع آموزشی کنگره استفاده کنیم.


سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

آقای مهندس یکی از وظایف رهجو را برقرار کردن تعادل در مثلثی می‌داند که یک ضلع آن وظایف و مسئولیت ما نسبت به کنگره 60 است و ضلع دیگر آن وظایف و مسئولیت در قبال راهنما و لژیون است و ضلع سوم وظایف و مسئولیت در قبال خانواده و کارمان است و من فکر می‌کنم در تعطیلات هم ما باید به‌گونه‌ای حرکت و عمل کنیم که این سه ضلع در تعادل باشد و همان‌طوری که زمان بیشتر داریم که به خانواده‌مان برسیم نباید به علت تعطیلی کنگره 60 ارتباطمان را کاملاً با کنگره قطع کنیم و خوشبختانه باوجود سایت کنگره 60 و سی‌دی‌های آموزشی می‌توانیم از منابع و متون کنگره 60 استفاده کنیم و از آموزش‌ها نیز عقب نمانیم.


سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر

همان‌طور که می‌دانیم انرژی‌های مثبت و صوت سازنده می‌تواند بسیار در روح و روان ما تأثیرگذار باشد؛ پس چه چیزی بهتر از آموزش‌های کنگره. اگر یک یا دو شب مسواک نزنیم شاید چندان آسیبی در پی نداشته باشد و قابل جبران باشد؛ ولی باید به این موضوع آگاه باشیم که اگر قرار باشد در تعطیلات سال نو به‌طور کل مطالب و آموزش‌های کنگره را کنار بگذاریم قطعاً متضرر می‌شویم؛ پس سعی کنیم گوش کردن به سی‌دی‌های کنگره را در برنامه کاری‌مان داشته باشیم تا حس و حال بهتری را در این ایام تجربه کنیم.


سلام دوستان نسیم هستم یک همسفر

اصولاً به نظر من هر چه فاصلهٔ ما با آموزش‌های کنگره بیشتر می‌شود عملکردمان ضعیف‌تر می‌شود.

شاید برای منِ نوعی حجم اطلاعاتی که درمجموع این سال‌ها از کنگره دریافت کرده‌ام زیاد باشد، اما همان‌طور که همه می‌دانیم از دریافت تا اجرایی کردن فاصلهٔ زیادی است و علاوه بر آن تکرار مکرر این آموزه‌ها تأثیر بسزایی در عجین شدنشان با ذره‌ذرهٔ وجود ما دارد. به‌طوری‌که شاید امروز من در جایگاهی که هستم هنوز تا رسیدن به وادی نفس مطمئنه راه بسیاری دارم اما حداقل این تکرارها نفس اماره را ضعیف و نفس لوامه را در برابر ورود کوچک‌ترین ناخالصی حساس کرده. این‌ها را گفتم که با وقفه ۲ هفته‌ای تعطیلات نوروز که بین ما و آموزش‌های ناب کنگره می‌افتد نگذاریم فاصلهٔ ما زیاد شود. با مرور مطالب و مراجعه به آرشیو سی‌دی‌های گوش نکرده در حفظ تعادل خودمان تلاش کنیم.


سلام دوستان فرحناز هستم همسفر

پیشاپیش نوروز سال ۹۷ را خدمت عزیزان تبریک عرض می‌کنم. من خودم تمام سعی‌ام را می‌کنم که از لحظه‌لحظه این تعطیلات به بهترین نحو استفاده ببرم و تنها چیزی که به نظر بنده بار ارزشی دارد بالا بردن دانایی آگاهی است. پس تمام تلاشم را خواهم کرد تا از دقایق آن به‌خوبی استفاده کنم.


سلام دوستان آزاده هستم همسفر

تعطیلات عید برای هرکسی متفاوت است مثلاً برای من که شاغل هستم و واقعاً تعطیلی محسوب می‌شود، فرصت بیشتری برای دورهم بودن و کنار خانواده بودن را برایم ایجاد می‌کند ولی معمولاً زمانی که به سفر می‌روم در مسیر و بیشتر زمانی که نیاز دارم سی‌دی‌های جناب مهندس و آقای امین را گوش می‌کنم و به بچه‌هایم می‌گویم به دلیل این‌که زمان بیشتری با مسافرشان در خانه هستند کاملاً می‌توانند از این فرصت برای نزدیک‌تر شدن به همدیگر استفاده کنند و البته صبوری را تمرین کنند.


سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

شرط اولیه یک رهجو خوب بودن، فرمان‌برداری او است. اگر در سفر اول باشد باید تحت فرمان راهنما باشد و به مسافرت نرود چون سفر رفتن اثرات بدی روی سفر یک مسافر می‌گذارد و باید جوری رفتار کند که از آموزش‌ها دور نباشد و سی‌دی‌ها را در ایام تعطیل گوش بدهند.

یک رهجوی سفر دوم هم باید در ایام تعطیلات سی‌دی‌هایی طبق نیازش گوش بدهد.


سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

همان‌طور که از نام تعطیلات مشخص است یعنی خیلی چیزها تعطیل است، نوبت فراغت است و جدایی از خیلی چیزهای تکراری و روزمره. تعطیلات شبیه روزهای دیگر سال نیست و قرار نیست همان مقررات حاکم بر این روزها جاری باشد، به‌طور مثال من که در طول سال به خاطر شغلم باید ساعت 6 از خواب برخیزم، ساعت 7:30 صبحانه بخورم، دیگر در تعطیلات هم نباید ساعت 7:30 صبحانه بخورم و کمی با شرایط خانواده‌ام خودم را تطبیق می‌دهم. تمام تلاشمان را بکنیم که هم به خودمان خوش بگذرد و هم دیگران از با ما بودن حالشان خوش شود. سخت نگیریم و یکجوردیگر باشیم مهربان‌تر از قبل، زیباتر از قبل، همچون طبیعت بهار.

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهام قدیری یکشنبه 12 فروردین 1397 19:40
عرض تبریک سال نو خدمت همه عزیزان و سپاس برای تمام زحمات سال گذشته . پیروز و سربلند باشید
مریم شنبه 11 فروردین 1397 18:28
سال نو را به همه ی کمک راهنماهای گرامی تبریک میگویم .ممنون ازمطالب آموزنده شما عزیزان موفق باشید .به راهنمای عزیزم خانم صبا هم سال نو را تبریک میگویم واز خداوند برای شما بهترینها را خواستارم .
همسفر سکینه1 پنجشنبه 9 فروردین 1397 13:07
سال نو را خدمت کمک راهنمایان عزیز و گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.از مطالب خوب و ارزشمند شما استفاده کردم.ان شاالله همگی بتوانیم از تعطیلات بهترین نتیجه بگیریم.
همسفر سکینه1 چهارشنبه 8 فروردین 1397 11:46
سال نو را خدمت کمک راهنمایان عزیز و گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.از مطالب خوب و ارزشمند شما استفاده کردم.ان شاالله همگی بتوانیم از تعطیلات بهترین نتیجه بگیریم.
همسفر سولماز چهارشنبه 8 فروردین 1397 00:38
عرض تبریک سال نو خدمت مرزبانان محترم شعبه و کمک راهنمایان عزیز ،و سپاس بابت تلاش های عاشقانه تان برای تک تک همسفران.امیدوارم به پاس زحمات بی دریغ تان،آرامش مهمان همیشگی زندگی تان باشد و سالی پر خیر و برکتی را پیش رو داشته باشید.همچنین از نکات آموزنده ای که اشاره کردید بسیار سپاسگذارم و انشالله بتوانم آنها را در حد توانم کاربردی کنم.
کمک راهنمای محترم خانم صبای عزیز هزاران بار از زحماتتان بابت مطالب بسیار جذاب ،متنوع،و پرباری که در وبلاگ درج میکنید تشکر میکنم و برایتان از خداوند متعال سلامتی و پیروزی را طلب میکنم
مسافر توحید(21) سه شنبه 7 فروردین 1397 07:00
سلام
خداقوت و بسیار عالی
از همه کمک راهنمایان همسفران و همچنین اسیستانت محترم و گروه مرزبانی خانواده به دلیل ایجاد محیط آموزشی عالی برای همسفران تشکر و قدردانی میکنم و از زحمات کمک راهنمای محترم سرکار خانم رعیت پناه هم کمال تشکر را دارم. خداقوت به شما همسفران متعالی
سال نو مبارک
معصومه همسفر مسعود سه شنبه 7 فروردین 1397 00:41
سال نو را خدمت تمام عزیزان و کمک راهنمایان تبریک عرض میکنم و امیدوارم سالی توام با سلامتی و خیر و برکت برای همگی باشد .خدا قوت به خانم صبای عزیز خدمتتان پر برکت باد.
دوشنبه 6 فروردین 1397 19:16
خدا قوت به همه ی عزیزان کمک راهنما
امیدوارم بهترین استفاده را از با هم بودن و بهار و در کنار خانواده ببرند .
رقیه رهجوی خ معصومه عبدی دوشنبه 6 فروردین 1397 18:53
خدمت تمام کمک راهنماهای عزیز سال نو را تبریک وتهنیت عرض مینمایم
امیدوارم بهترینها روزیتان شود
بابت تمام اموزشهای شما قدردانی میکنم
خداقوت وبلاگ نویسان
رقیه رهجوی خ معصومه عبدی دوشنبه 6 فروردین 1397 18:53
خدمت تمام کمک راهنماهای عزیز سال نو را تبریک وتهنیت عرض مینمایم
امیدوارم بهترینها روزیتان شود
بابت تمام اموزشهای شما قدردانی میکنم
خداقوت وبلاگ نویسان
مریم همسفر مهدی (1) دوشنبه 6 فروردین 1397 17:14
با عرض سلام و تبریک سال نو . ممنون از کمک راهنمایان گرامی برای این مطالب مفید و آموزنده . امیدوارم بهترین برداشت ها را از تعطیلات داشته باشیم .
ممنون از خانم صبای عزیز و مهربان
نسرین دوشنبه 6 فروردین 1397 16:19
خانم صبای عزیز بابت درج مطالب،سپاسگزارم
نسرین دوشنبه 6 فروردین 1397 16:17
عرض خداقوت به کمک راهنمایان گروه همسفران وسپاس ویژه بابت تمام تلاش بی وقفه وبی دریغ شان برای آموختن دانش ناب کنگره وکمک به زندگی همسفران دربند افیون.
آرزو میکنم به خواسته ها قلبی خودتان برسید.
مرزبانان گروه خانواده ممنون وسپاس ازلطف بی نهایتتان.
سالی پرازمهر ومحبت رابرایتان آرزو میکنم
مرجان دوشنبه 6 فروردین 1397 15:43
با عرض تبریک به شما عزیزان ممنونم از نکات ارزنده ای که مطرح کردید درس گرفتم و سعی میکنم در حد توان کاربردی کنم موفق و پایدار باشید
خانم صبای نازنینم خداقوت
همسفر زهرا لژیون شانزدهم دوشنبه 6 فروردین 1397 14:33
سلام
خدا قوت بابت یکسال خدمتهای بی دریغ کمک راهنمایان محترم و زحمتکش و تبریک سال نو خدمت کمک راهنمایان عزیز و مرزبان های محترم و همواره موفق و پیروز باشید
فاطمه صالحی دوشنبه 6 فروردین 1397 13:33
سال پر خیر و برکتی را برایتان از خداوند میطلبم، سال نو همگی مبارک
خداقوت خانم صبای عزیز
فهیمه دوشنبه 6 فروردین 1397 12:00
شبی با بید می رقصم ، شبی با باد می جنگم
که من چون غنچه های صبحدم بسیار دلتنگم
هلیا دوشنبه 6 فروردین 1397 09:44
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
همسفر فاطمه دوشنبه 6 فروردین 1397 09:18
خدا را شکر برای تعطیلاتی که با برکت الهی آمیخته است، برکات رهایی ، دانایی ، عمل به دانایی ، رفتار با خانواده ، رفتار یک سفر اولی با مصرف کننده اش و رها کردن مسافر و سپردن آن به قدرت روش dst و دستان توانمند راهنما،
خدا را شکر برای آرامش یک همسر و فرزندان در کنار یک مسافر ، که می‌خواهد درمان کند و نیاز به پرستاری دارد ، خدا را شکر برای آرامش فرزندانمان در سلیه سار آموزشهای الهی کنگره ، خدا را شکر که در تعطیلات بهاری دیگر ما رهجو و همسفر کنگره ی 60 هستیم ،و در شمار سربازان خدمت به هستی ، خدمت در راه درمان و رهایی انسانهای در بند اعتیاد و معضلات اعتیاد بسر می‌بریم.
در بهاری دیگر ، شکرگزار خدایمان بودیم در زندگی قانونمند ، قانون عشق و محبت ،صفا و صمیمیت ، قدردانی و سپاس ، صبر و امید ، باید با جوانه ها و شکوفه ها متولد شد و زندگی آموخت و زندگی کرد.........زندگی زیباست و خداوند بخشنده و مهربان است.....

پست بسیار زیبایی بود ، مرزبان محترم خواهر عزیزم خانم لیلای عزیز و کمک راهنمایان ارجمند و ارزشمند کنگره 60 خداقوت و سپاس ، عالی بود آموختم و لذت بردم. فضل و لطف خداوند منان بر سرتان ، اجرتان نگاه الهی ، رحمت خداوند وجودتان را دربرگیرد.
[گل
]

خانم صبای عزیز راهنمای گرامیم خدمتتان
پربرکت ، سپاس بیکران ،
دستان خدمتگزارتان را می‌بوسم و بر جشم می‌نهم.
همسفرسهیلارهجوخانم معصومه دوشنبه 6 فروردین 1397 09:10
سال نو راخدمت تک تک عزیزان کمک راهنماهای عزیز تبریک عرض میکنم ،سالی پرازخیروبرکت براتون آرزو دارم
خداقوت وپرتوان یاشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: