کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه 97/01/27
دوشنبه 27 فروردین 1397 ساعت 22:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

این جلسه، سومین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره  60 ویژه همسفران نمایندگی شادآباد، روزهای دوشنبه مورخ 97/01/27 با استادی همسفر مریم، نگهبانی همسفر آیدا و دبیری همسفر نسرین با دستورجلسه « وادی هشتم »رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

خداوندا ما را مشتاق اعمالی گردان که به حرکت ما در صراط مستقیم بیانجامد.

ابتدا خدا را شکر می‌کنم که به من هم این توفیق داده شد که در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم. از راهنمای عزیزم خانم صبا خیلی تشکر می‌کنم که این فرصت را به من دادند، امیدوارم یک جلسه پر از انرژی و پر از آگاهی داشته باشیم.

دستور جلسه امروز همان‌طور که می‌دانید وادی هشتم است که با حرکت راه نمایان خواهد شد.

آموزش‌های کنگره ۶۰ همه برای این هستند که ما در تفکرات و دیدگاه‌هایمان به تعادل برسیم. وادی‌ها هم ازجمله این آموزش‌ها هستند که یکسری قوانین را به ما آموزش می‌دهند که در کل زندگی ما این قوانین جاری هستند و اگر ما این قوانین را خوب یاد بگیریم بازیکنانی خواهیم شد که در زندگی‌مان خیلی خوب بازی می‌کنیم و هم خودمان و هم دیگران از بازی ما لذت خواهند برد.

وادی هشتم وادی حرکت است. همه‌چیز در هستی حرکت دارد و هیچ‌چیزی سکون ندارد و همه‌چیز درحرکت شکل می‌گیرد؛ حتی کوه‌هایی که به چشم ما ثابت هستند هم درحرکت‌اند و ما آنها را ثابت می‌بینیم.

یکی از نام‌های نیروهای منفی، نیروهای بازدارنده است و هدفشان این است که ما را از حرکت بازبدارند. این نیروها از نقاط ضعف و قوت ما استفاده می‌کنند تا مانع حرکت ما شوند. شاید بپرسید چگونه از نقاط قوت ما استفاده می‌کنند؟!

یکی از نقاط قوت که خداوند به ما داده است دوراندیشی است و ما زمانی که می‌خواهیم کاری انجام دهیم دوست داریم که انتهایش را، تمام جزئیات و پیچ‌وخمش را ببینیم و نیروهای بازدارنده دقیقاً از همین استفاده می‌کنند و باعث می‌شوند که ما حرکت نکنیم و یا اینکه زمان حرکت ما، از ابزار ترس و اضطراب استفاده می‌کنند تا مانع حرکت ما شوند؛ چون نیروهای بازدارنده خیلی خوب می‌دانند که سقوط ما در سکون و توقف است.

همه ما می‌دانیم که تفکر بسیار خوب است و در وادی اول همه ما به تفکر کردن دعوت شدیم تا درزمینهٔ هر کاری تفکر کنیم و اطلاعات جمع‌آوری کنیم؛ ولی تفکر به‌تنهایی راه گشا نیست و باید تفکر به عمل برسد. در این رابطه ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید حساب خانه تا بازار دوتاست؛ یعنی ما هر چه در خانه بنشینیم و دودو تا چهارتا و حساب‌وکتاب کنیم؛ ولی زمانی که وارد عمل شدیم ممکن است محاسبات ما به گونه دیگری باشد.

در وادی یازدهم هم ما می‌گوییم که چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان به دریا و اقیانوس می‌رسند و این نشان‌دهنده حرکت است و آب هم اگر درجایی بماند و راکد باشد تبدیل به گنداب و مرداب می‌شود؛ اما نکته‌ای که درحرکت مهم است این است که هدف و خواسته ما مشخص باشد و خودمان بدانیم که چه هدفی داریم و برای رسیدن به هدفمان تلاش کنیم. همه ما زمانی که وارد کنگره شدیم هدفمان مشخص بود و برای درمان اعتیاد وارد کنگره شدیم؛ ولی ابتدای راه جزئیات را نمی‌دانستیم. نمی‌دانستیم که چه چیزی در انتظار ماست و سفرمان چگونه خواهد بود! به کنگره آمدیم و از راهنما فرمان‌برداری کردیم، قوانین و حرمت‌های کنگره ۶۰ را رعایت کردیم و کم‌کم راه برای ما مشخص شد و به هدفمان رسیدیم و انشاء اله که بقیه هم می‌رسند.

نکته مهم دیگر این است که سعی کنیم از سفرمان لذت ببریم و فقط به هدف توجه نکنیم؛ یعنی انسان‌های نتیجه گرایی نباشیم و از سفرمان لذت ببریم و سعی کنیم بهترین برداشت‌ها را از سفرمان داشته باشیم.

اگر هدف ما رسیدن به صلح و آرامش باشد، کنگره ۶۰ به ما گفته که باید جبران خسارت کنیم و این جبران خسارت را باید اول از خودمان شروع کنیم. ما اول باید خودمان را به خاطر تمام اشتباهات و قصوراتی که قبلاً داشتیم ببخشیم و فکر نکنیم که فقط مسافرها جسم و روان خودشان را تخریب کردند بلکه ما همسفران هم به طرق مختلف در جسم و روانمان تخریب ایجاد کردیم و با افکار و اندیشه‌های منفی و همچنین با عدم آگاهی که نسبت به جسم خود داشتیم نسبت به جسممان خیلی بی‌تفاوت بودیم؛ مثل خواب نامناسب، تغذیه غلط و حتی بی‌توجهی به ورزش؛ ولی کنگره آموزش‌های خوبی را در این زمینه در اختیار ما قرار داده که اگر از آنها استفاده کنیم قطعاً می‌توانیم این خسارات را جبران کنیم.

دومین جبران خسارت در رابطه با خانواده است که در این وادی به آن اشاره‌شده است، اینکه ما نقش و مسئولیتمان را در خانه به‌عنوان فرزند، همسر و مادر بشناسیم و به آن عمل کنیم .

 درنهایت جبران خسارت نسبت به جامعه مطرح‌شده است؛ همان‌طور که ما از جامعه انتظارات زیادی داریم، جامعه هم از ما انتظارات زیادی دارد و فکر نکنیم که خسارت زدن به جامعه خیلی کار بزرگ و عجیب‌وغریبی است بلکه همین انداختن زباله در خیابان خسارت بزرگی است یا استفاده از ظروف یک‌بارمصرف و پلاستیک و یا وقتی‌که به طبیعت می‌رویم و این‌قدر نسبت به طبیعت بی‌تفاوت هستیم همه خساراتی است که ممکن است به طبیعتمان وارد کرده باشیم و می‌بایست تمام سعی خود را بکنیم تا این خسارات را با اعمال ارزشی که انجام می‌دهیم جبران کنیم و از قدرت انتخاب و اختیاری که خداوند در اختیارمان قرار داده در جهت اعمال ارزشی‌مان بهره ببریم و فرمان‌بردار قدرت مطلق باشیم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما ممنونم.

عکس : همسفر فریده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ربابه شنبه 1 اردیبهشت 1397 10:24
خانم مریم،خواهر گرامیم،جایگاه استادی را تبریک میگم امیدوارم که در جایگاههای بالاتر ببینمت ، بسیار عالی بود. خدا قوت به خانم الهام و خانم فریده
نوشین جمعه 31 فروردین 1397 19:38
استاد عزیز
جایگاه شما مبارک باشه و این برکت به زندگی شما نور و روشنایی ببخشه .
محمد ملاولی چهارشنبه 29 فروردین 1397 19:45
با عرض سلام وخدا قوت خدمت همسفر گرامی خانم مریم وخسته نباشید به نگهبان ودبیر محترم، از مطالب آموزنده شما که میتواند راه گشای انسانهای باشد که هنوز خود را بدرستی نشناخته و قوانین زندگی را درک نکرده اند،سپاسگزارم وخدا قوت به خانم صبا بابت پرورش همچنین رهجویانی.
فاطمه ا چهارشنبه 29 فروردین 1397 19:06
مریم عزیزم خدا قوت عالی بود.به شما خواهر عزیزم بابت جایگاه استادی تبریک میگم ان شاءالله در تمامی مراحل زندگی در صراط مستقیم خوش بدرخشید وبا تشکر ازاستاد مهربانم خانم صبا و عزیزانی که در وبلاگ خدمت میکنند.
زهره چهارشنبه 29 فروردین 1397 12:07
خواهر عزیزم بسیار عالی بود خداقوت به خانم صبای عزیز بابت رهجوی فعال وخداقوت به وبلاگ نویسان.
الهام یاراحمدی چهارشنبه 29 فروردین 1397 07:57
خانم مریم عزیز بسیار عالی در این جایگاه درخشیدید از سخنان شما بسیار لذت بردم وآموزش گرفتم امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی نیز موفق باشید
چهارشنبه 29 فروردین 1397 07:57
خانم مریم عزیز بسیار عالی در این جایگاه درخشیدید از سخنان شما بسیار لذت بردم وآموزش گرفتم امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی نیز موفق باشید
همسفر الهام 1 چهارشنبه 29 فروردین 1397 00:13
خواهر عزیزم ، خانم مریم،جایگاه استادی را به شما تبریک می گویم،بسیار از صحبت های ارزشمند شما استفاده نمودم و خود شما نمونه بارزی از حرکت در وادی هشتم هستید،امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی هم موفق باشید
خدا قوت به خانم الهام عزیز.
مسافر توحید (21) سه شنبه 28 فروردین 1397 20:46
سلام
خداقوت و بسیار عالی
تا باد چنین بادا...
ایرج ورمزیار(21) سه شنبه 28 فروردین 1397 17:20
بااحترام وعرض ادب خدمت استادونگهبان ودبیرجلسه..استادمحترم ضمن تبریک جایگاه استادی ازبیان مطالب ارائه شده توسط شمابسیارآموزش گرفتم واین نشان ازدرک بالای شماازفراگیری آموزشهای ناب کنگره وکاربردی نمودن آن داردبی شک بیان این موضوعات واین وادی بدینگونه زیباورسابیانگرذهنی محرک درمسیرارزشهاست وروبه تکامل بودن راوی آنست که شماازآن بهره مندمیباشید نکته جالب توحه درمطالب شماجبران خسارت ورسیدن به آرامش است مه بدرستی بیان نمودیدبی شک تاجبران خسارت ننماییم آرامش واقعی بمارخ نشان نخواهدداد.‌...درعجبم کسانیکه هنوزهیچ جبران خسارتی ننموده چگونه میخواهندبه آرامش برسند...؟تبریک فراوان به مسافرعزیزمهدی صافی بخاطرهمسفر خستگی ناپذیروکوشایشان...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده
همسفر سکینه1 سه شنبه 28 فروردین 1397 14:46
خواهر مهربانم،خانم مریم ،اولین تجربه جایگاه استادی را خدمتتان تبریک عرض می کنم.بسیار عالی در مورد وا دی هشتم صحبت کردید.موفق باشید.
به تشکر از وبلاگ نویسان
عفت سه شنبه 28 فروردین 1397 13:56
تبریک وخدا قوت خدمت خانم مریم بسیار عالی بود
خدا قوت به خانم الهام وخانم فریده
سپاسگزارم
مهدی صافی (21) سه شنبه 28 فروردین 1397 11:56
سلام. همسفر گرانقدر بسیار زیبا و آموزنده در مورد وادی هشتم مطالب را بیان فرمودید. بعد از قبولی در آزمون کمک راهنمایی تجربه‌ی این جایگاه را هم خدمت سرکار تبریک عرض مینمایم. تشکر ویژه از راهنمای محترم شما، سرکار خانم صبا بابت خدمات و آموزش‌های عالی ایشان.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر فاطمه سه شنبه 28 فروردین 1397 11:47
خداقوت ، تبریک و سپاس خدمت خانم مریم عزیزم ، جایگاه استادی را خدمت شما تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.
بسیار عالی حضور پیدا کردید ، و جامع، مفید و موثر دستور جلسه را بیان نمودید.
شما راهنمای موفق و متفکری هستید ، و انشاءالله بزودی با دریافت شال ، لژیونی پربار را به سرمنزل مقصود که رهایی از اعتیاد و احیای انسانی است می‌رسانید.
به فضل خداوند منان سلامت و موفق باشید.
خداقوت و تبریک خدمت خانم صبای عزیزم برای وجود بابرکت رهجویی چون
خانم مریم
خدمتگزاران جلسه خداقوت، سپاس
خدمتگزاران وبلاگ خداقوت و سپاس
الهام قدیری سه شنبه 28 فروردین 1397 09:36
مریم عزیزم تجربه جایگاه استادی رو به شما تبریک میگم. امیدوارم به جایگاه های بالاتر برسید . پیروز و سربلند باشید
همسفر مرضیه سه شنبه 28 فروردین 1397 09:07
خانم مریم عزیزم تجربه ی این جایگاه را به شما تبریک میگم و بسیار خوش درخشیدید، ان شاء الله قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی
الهام و فریده ی عزیزم ان شاء الله همیشه حال دلتان خوب باشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: