ایمان و عشق برای ساختن، سومین سال رهایی مسافر محمود
شنبه 1 اردیبهشت 1397 ساعت 18:04 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجتبی اسکندری | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از دوره شصت و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی شادآباد 
استاد: مسافرایرج نگهبان: مسافر ایرج   دبیر: مسافرمهدی
با دستور جلسه: ( جهان بینی 1 و 2) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
در ضمن  سومین سال رهایی مسافر محمود  را جشن گرفتیم.


سخنان استاد:

سلام دوستان، ایرج هستم یک مسافر

دستور جلسه این هفته در دو بخش است. ابتدا دستور  جلسه هفتگی و سرا سری کنگره60 که جهان‌بینی 1و2 است و دیگری : سومین سال رهایی مرزبان محترم مسافر محمود نوروزی می‌باشد.

از سخت‌ترین موارد آموزشی ما در کنگره 60 همین جهان‌بینی می‌باشد که بیش از 16 سی دی به‌جز نوشتارهای مرتبط از استاد امین دژاکام داریم. زمانی که وارد کنگره شدم، از خودم پرسیدم که برای درمان اعتیاد به اینجا آمده‌ام و دلیل اینکه چرا باید جزوه جهان‌بینی را بخوانم را به‌خوبی درک نکرده بودم. بعد متوجه شدم که من به‌مرورزمان یک نگرش خاص داشتم! و فقط دنیایی پیرامون خودم را می‌دیدم. خواسته‌های خودم را درک می‌نمودم. برای اینکه از این مسائل بیرون بیاییم باید مطالبی را یاد بگیرم و باید قوانین بازی را یاد بگیرم. وقتی قوانین بازی را یاد بگیری میتوانی وارد بازی بشوی. جهان‌بینی همان الفبای کنگره است. این الفبا به ما یاد می‌دهد که بتوانیم بخوانیم و بدانیم و دایره دید را بزرگ‌تر کنیم و بتوانیم قدرت ادراک و فهممان را بیشتر کنیم.

در رابطه با صور آشکار و صور پنهان خودمان بیشتر بدانیم و بهتر بدانیم که به‌واسطه مصرف مخدر چه آسیب‌های به ما و خانواده پیرامون ما واردشده است. در جزوه جهان‌بینی به‌صورت دید کلی به ما راهکار نشان می‌دهد. مدل نفس،مراتب نفس، حقه‌های نفس، مدل قلعه عقل و... نشان‌دهنده عمیق بودن این تعاریف است و برای کل انسان‌ها کاربردی و لازم و ضروری است. مشروط به آنکه من به‌صورت کامل توان درک مطلب را داشته باشم یا ظرفیت در خودم ایجاد نماییم.

خواسته‌های من در زمان مصرف به‌صورت تک‌بعدی بود! و مطلبی که برای شخص بنده قابل‌توجه بود، قانون دوم بر ذرات بود که همه خواسته به دلیل هدف خاصی دورهم جمع می‌شوند و به روش خاصی به رشد و توسعه خودشان ادامه می‌دهند. اندازه‌گیری خواسته با دانایی ما است. دانایی و مراتب دانایی از مهم‌ترین مطالب جهان‌بینی است. چون با دانایی متوجه می‌شوم در نقطه شروع در کجا قرار دارم. این مطالب جهان‌بینی باید خوب درک کرد و بدان عمل و کاربردی کرد. در این جزوات متوجه شدیم که جهان بر مبنای اضداد شناخته می‌شود و نقطه مقابل دانایی، جهالت قرار دارد. سی‌دی‌های از فرمان‌بری تا فرماندهی،نیروهای بازدارنده ذهن، جهان ذهنی و سی دی ینگ و یانگ که عین دیگر مطالب کنگره سرشار از محتوی است. امیدوارم که دوستان بیشتر به نشریات کنگره توجه داشته باشند. واجب است سرلوحه کارمان در کنگره خواندن کتب و استفاده از سی‌دی‌های کنگره باشد.

قسمت دوم دستور جلسه :

ولد سه‌سالگی مرزبان محترم شعبه مسافر محمود نوروزی است. ایشان در حدود 5/4 سال پیش وارد کنگره شد و از طریق برادرشان به کنگره آشنا شدند. روزهای اول خیلی مقاومت می‌کرد و بیشتر در ذهنیات خودش بود و به‌مرورزمان مسائل برایش باز شد و متوجه شد که کجا قرار دارد. از زمانی که وارد پارک طالقانی شد و ورزش کرد و شروع به خدمت کردن کرد، سیر صعودی خودش را شروع کرد. هرروز بهتر و بهتر شد و جزء رهجویانی بودند که هر راهنما آرزو داشتند که در لژیون باشد.این سالروز رهایی را به خودشان و همسفرشان و کمک راهنمای همسفر ایشان تبریک میگوییم و قطعاً اگر زحمات همسفرمحترمشان  و کمک راهنمای همسفرشان نبود، مسافر محمود نوروزی در این جایگاه نبود. ولی خدمت کردن را فقط در مرزبانی می‌بیند و این نقطه‌ضعف وی است و من مطمئنم که جوهر وجودی خوبی دارد و می‌دانم که با تغییر جایگاه به وضعیت خوب و مطلوب‌تری خواهد رسد. چون خدمتگزار لایقی هست و خدمت کردن را دوست دارد . امیدوارم که همیشه در حال خدمت در کنگره باشند و بهترین آرزوها را برای خودشان و خانواده محترمشان دارم.
اعلام سفر مسافر محمود:

آنتی ایکس شیره، تریاک و مدت 11 ماه و 7 روزبه روش DST و با داروی OT و به راهنمایی راهنمای گران‌قدرم آقای ایرج احمدی سفر کردم و در حال حاضر مدت 3سال و دو ماه است که آزاد و رها هستم

آرزوی مسافر:

دو خواسته دارم، اولین خواسته من این هست که در آزمون کمک راهنمایی پذیرفته شوم و دومین خواسته من این است که هر چه زود تر در محلی که تعلق به کنگره 60 است برای نمایندگی تهیه کنیم و بتوانیم تمام مراسم ها را در ساختمان خودمان بگیریم.

 

آرزوی همسفر سرکار خانم الهام:

آرزو دارم که تمام سفر اولی ها که در سفرشان اختلال ایجاد شده، خواست درمان و رهایی در ایشان ایجاد شود و این جایگاه را تجربه کنند.

آرزوی مسافر کوچک خانم ریحانه:

آرزوی می کنم که همه همسفران کوچک این جایگاه را تجربه کنند.


سخنان مسافر محمود :

خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم. با 10 سال تخریب وارد کنگره شدم و مواد مخدر برایم خیلی مشکلات داشت. سوء مصرف مواد مخدر برای اطرافیانم تبدیل به یک چماق شده بود! که همیشه بر سر من می کوبیدن و برایم بسیار دشوار بود.مواد مخدر باعث شده بود که من به سمت سیاهی ها بروم و مرتب به خانواده و همسفرم دروغ میگفتم! چون مصرف کننده یک پرده سیاهی بر روی افکار من کشیده بود و بجز آن سیاهی و تاریکی چیز دیگری نمی دیدم. سعی میکردم کخه درست باشم و در صراط مستقیم باشم ولی مواد مخدر نمی گذاشت که من آدم خوبی باشم. ولی این مصرف یک حسن برای داشت و من توانستم با کنگره 60 آشنا شوم. ابتدا حال خراب داشتم و اصلاً باورم نمیشد که اینجا با تمام دنیا متفاوت است.

جایگاه راهنما را در روز رهایی ام متوجه شدم که در آن روز پدر کمک راهنمای گرانقدرم در آی سی یو بودند و این فرد الهی بودند که برای رهایی من به کنگره آمد و هیچ کس بجز فرد کنگره ای عاشق این کار را نمی کند که پدر بیمارش را رها کند و برای روز رهایی رهجویش بیاید! باید قدر چنین مردان زنان الهی را بدانیم. از جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشام کمال تشکر و قدر دانی دارم که این روش درمان را کشف نمودند و این مکان امر الهی را برایمان مهیا نموده است، تا به درمان برسیم و زندگی خوب یداشته باشیم. از کمک راهنمای گرانقدرم آقای ایرج احمدی کمال تشکر و قدردانی را دارم و زحمات زیادی برای درمان من کشیده است و همیشه قدردان ایشان هستم. از زحمات مرزبان دوره قبل و جدید هم تشکر میکنم و برایم افتخار است که در کنار یک دیده بان کنگره، خدمت کردن یک نعمت بزرگ است. از کمک راهنمای محترم همسفرم سرکار خانم صبا، که الگوی همه ما مسافران و همسفران هستند. کلام جناب آقای مهندس است که نسبت به این عزیزان میفرمایند: این اشخاص در کنگره جزء پیشگامان و سابقون هستند. هم در علم و هم در پایه های مالی که همیشه اول هستند و همیشه حضور دارند. از همسفرم کوچکم و دختر گلم تشکر میکنم و از همسفرم تشکر میکنم که همیشه یار و همدم من بودند و در روزگاری که حال من خراب بود، تحمل کردند و همیشه ممنون ایشان هستم. در زندگی مدیون ایشان هستم. از همه دوستان که در این جشن در کنار ما بودند، کمال تشکر و قدر دانی دارم.

خدمت در کنگره گرفتنی است و باید تلاش کنی و این را جذب کنی تا بتوانی به حال خوش برسی. خدمت را دوست دارم و امیدوارم که همیشه در حرکت باشم و همیشه یک خدمتگزار برای کنگره 60 باشم.

 سخنان کمک راهنمای محترم سرکار خانم صبا:

خدایا به محبتت ما را بیدار ساز و کمک مان کن که همانطور که تو می خواهی شویم. تنها سرمایه ای که نزد تو می آوریم امید است، امید مان را نا امید نگردان. "بخشی از مناجات شعبانیه"

این تولد را که یک حس و حال خوب به نمایندگی ما داده است به همه دوستان تبریک میگویم. مطمئنم که این حال خوش به واسطه خدمات مسافر محمود نوروزی است و این مایه مباهات ماست. از کمک راهنمای محترم مسافر آقای ایرج احمدی تشکر میکنم که چنین ره جوی را پرورش داده اند.

در ادامه راجع دستور جلسه صحبت می کنم: شخصی به دنبال کلیدی میگشت و از او پرسیدن که کلید را کجا گم کردید؟ جواب داد که در زیر زمین منزلم گم کردم! گفتند: که چر اینجا دنبال آن میگردی؟ گفت:  آنجا خیلی تاریک است و گشتن در آنجا سخت است!

اصلی ترین جای که ما به دنبال مشکلات  باید بگردیم، وجود خودمان است! گاهی اوقات آنقدر وجود مان تاریک هست که نمی توانیم چیزی را پیدا کنیم. خدا را شکر میکنم که جایی مثل کنگره 60 است که هر وقت حضور داریم، نوری به واسطه آموزش های جهان بینی  ناب، خدمت های بزرگ، نوری به واسطه انسان های خوبی به سمت ما تابیده می شود. امیدوارم که همه ما بتوانیم از این نور استفاده کنیم و مسیر مان را پیدا کنیم. از نور برای پیدا کردن مشکلات و تاریکی دیگران استفاده نکنیم. از نور  برای پیدا کردن راه و مسیر درست استفاده کنیم.

آقای امین در جلسه ای که بعد از عید و جلسه روز چهارشنبه داشتند. دقیقاً مدلی که برای تکامل ما طراحی کردند این بود که باید از تاریکی های مان چیزی را بیرون بکشیم و این تاریکی ها الکی در جلوی مسیر ما قرار نگرفته است، کسی که از تاریکی بتواند کلید خودش را پیدا کند، قطعاً به تکامل و حال خوب خواهد رسید. امیدوارم تمام موانعی که در مسیر تکامل ما وجود دارد به برکت وجود آقای مهندس و وجود استاد جهان بینی و تمام خدمتگزاران صدیق کنگره 60 و این مکان مقدس از مسیر ما برداشته شود، همه ما بتوانیم جهان بینی مان را تغییر بدهیم و به جهان بینی الهی برسیم و همان طوری باشیم که خداوند از ما انتظار دارد.

در ادامه به مسافر آقای محمود تبریک می گوییم و صحبت های شان مرا خیلی تحت تاثیر قرار داد. اعمال خوب در مواقعی که می خواهیم از مسیر خارج شویم به درد ما می خورد و خوبی ها، هیچگاه در هستی گم نمیشود. قطعاً همه تلاش هایی که برای خوب بودندن کردند موجب شده است که الان راه برایشان گشوده شود و کمک میکند که جلوتر بروند. امیدوارم به برکت این خدمت های که انجام میدهند تمام موانعی که برای اشتیاق به علم دارند، برداشته شود و مشتاق شوند. به برکت علم کنگره 60 به درجه کمک راهنمایی برسند و شایسته هستند. از ایشان تشکر می کنم بخاطر خدمت هایی که انجام میدهید و در ادامه تبریک ویژه به همسفر الهام می گویم. ایشان یکی از بهترین ها هستند. با کوچکترین اشاره مسیر را پیدا می کند. اشتیاق به آموختن و بهتر شدن راه را برایش گشوده است و توانستن به این جایگاه برسند و امیدوارم که بتوانند به درجه کمک راهنمایی برسند.

به قول استاد امین: جهان بینی نمک زندگی است و اگر توانستید زندگیتان را طعم دار و خوش مزه بکنید، یعنی جهان بینی در زندگیتان وارد شده است و گر نه جهان بینی را خوب فرا نگرفته ایم. نزدیکان خانم الهام آنقدر از خوبی های ایشان میگویند، متوجه میشوم که چقدر تغییر کرده است و چقدر کاربردی زندگی میکند و خیلی مهم است که کاربردی کنیم. برای حضورشان خوشحال هستم و برای ایشان و خانواده شان بهترین ها را آرزو دارم.

سخنان همسفر سرکار خانم الهام همسفر محمود:

از همه سپاسگزار هستم که امروز به اینجا آمده اید و در جشن ما حضور دارید. خواهران هم لژیونی بنده از صفات خوبی  برای من گفتند که برایم مثل یک تکانه بود. ان شاء الله بتوانم که این موارد را در خودم پرورش دهم و خوشحالم که یک بار دیگر توانستیم این جایگاه را تجربه کنیم و خدا را شکر می کنم که لیاقت این را داشتیم که در این جایگاه باشیم. تشکر ویژه از آقای مهندس و خانم آنی عزیز دارم که اگر این برزگواران نبودند ما به درمان نمیرسیدیم. اصلاً معلوم نبود که چه سرنوشتی برایمان رقم زده میشد. از مسافرم خیلی سپاسگزارم که خیلی تغییر نموده است. به ستونی تبدیل شده است که میشود به آن تکیه کرد. حقیقتاً لیاقت حضور در جایگاه مرز بانی را دارد و امیدوارم بتواند به جایگاه کمک راهنمایی هم نائل شود. از کمک راهنمای مسافر م آقای ایرج احمدی تشکر می کنم و از اسیستانت محترم و  مرزبانان محترم همسفران تشکر می کنم. از راهنمای گرانقدر خودم بسیار تشکر میکنم و همیشه ممنون ایشان هستم. همیشه از راهنمای های ایشان در زندگی ام استفاده می کنم و همیشه فرمانبردار ایشان هستم. به خواهران سفر اولی خودم میگوییم که ثابت قدم باشند. ما هم دوره حال خرابی را تجربه کرده ایم و حالا به حال خوش رسیدیم و این شامل حال همه می شود. امیدوارم که همه مسافران سفر اول به آرامش نهایی و حال خوش برسند.

سخنان همسفر کوچک خانم ریحانه:

از آقای مهندس دژاکام سپاسگزارم و از زحمات راهنمای مادرم خانم صبا و راهنمای پدرم آقای احمدی تشکر میکنم.


ادامه تولد به روایت تصویر...
اهدای نمادی گل رهایی و نشان مرزبان کشیک: مسافر محمد علی

عکس: مسافر رضا جدیدی

تهیه گزارش و تایپ: مسافر توحید شکیبایی
برچسب‌ها: تولد، جشن، مرزبان، عشق، خدمت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه1 سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 09:48
خواهر عزیزم.تولد بسیار زیبا،پر انرژی و پر حسی بود.لذت بردم.ان شاالله مستدام باشد.
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 22:01
سلام خداقوت محمود عزیز تبریک تبریک تبریک
همسفر مرضیه یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 21:55
خواهر خوبم باز هم به شما و مسافر گرامیتان تبریک عرض میکنم و برایتان آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری دارم، تولدتان بسیار عالی و پر انرژی بود
وبلاگ نویسان محترم خدمت هایتان پربرکت
مسافر رضا یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 20:52
سلام
مرزبان محترم آقا محمود نوروزی تبریک عرض میکنمو امیدوارم که هفتمین سال رهایی شما راهم چشن بگیریم
به تیم فوق حرفه ای وبلاگ آقا محمد وآقا توحیدو آقا رضا و آقا مجتبی تبریک می گویم.
همه اخبار و اطلاعات شعبه به روز و عالی و با سرعت بسیار در وبلاگ قرار میگیرد.
مریم همسفر مهدی (1) یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 16:13
تبریک و شادباش خدمت مرزبان محترم و خواهر خوبم خانم الهام و کمک راهنمایان گرامی موفق و موید باشید
مسافر توحید (21) یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 15:03
سلام
خداقوت مسافران و همسفران کنگره 60، به برکت آموزش های ناب کنگره به درجه از خواست و توان رسیدیم که توانستیم دیو اهریمن را بشناسیم و با هر دقیقه و ثانیه بر وی مسلط تر و پیروز تر شویم. این راه کنگره است که ما هستیم و خوش به حال ما که هستیم و نفس مان در کارگاه کنگره 60 هر روز زلال تر شده و به فرمان عقل خواهیم رسید.
مرزبان محترم و با اخلاق نمایندگی شادآباد آقای نوروزی زهی سعادت که در این ایام متبرک به نام سید الشهدا(ع) و حضرت عباس و امام سجاد (ع) تولد سومین سال رهایی تان را جشن گرفتید. به راهنمای توانا آقای ایرج احمدی عزیز و راهنمای فرزانه سرکار خانم صبا گرامی هم عرض خداقوت دارم.
هیچ نعمتی بالاتر از راهنما بودن در هستی نداریم و الحق که برازنده شما می باشد.
پیروز و سربلند و در آغوش حضرت حق باشید.
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 13:20
سلام دوستان محمودهستم یک مسافر.ممنون بابت حمایت همه عزیزان نمایندگی شاداباد.حمایت شما باعث شدتا من بیشتراز قبل همت کنم در راستای اهداف کنگره 60
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 13:18
سلام دوستان محمودهستم یک مسافر.ممنون بابت حمایت همه عزیزان نمایندگی شاداباد.حمایت شما باعث شدتا من بیشتراز قبل همت کنم در راستای اهداف کنگره 60
همسفر ربابه یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 12:28
من هم خدمت مرزبان محترم آقامحمود و همسفر خانم الهام تبریک میگم امیدوارم که در جایگاههای بالاتر خدمت کنید و به راهنمای عزیزم خانم صبا تبریک میگم و خدا قوت.
مجتبی یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 11:58
درود بر همه دوستان

تبریک خدمت کمک راهنمای محترم آقای احمدی و مرزبان محترم آقای نوروزی و عرض خداقوت خدمت آقا رضا و آقا توحید بابت پوشش تولدها
مهدی صافی (21) یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 05:06
سلام. تبریک خدمت مرزبان محترم نمایندگی شادآباد آقا محمود گل و همسفران محترم. تبریک و خداقوت خدمت راهنمایان گرامی.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic