رهجوها از راهنمایشان می گویند (16)
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 ساعت 13:58 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
باسلام و عرض تبریک هفته راهنما، خدمت بنیان کنگره، جناب آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی بزرگوار و تمامی راهنمایان کنگره 60، بر آن شدیم که به این مناسبت دقایقی با اعضای لژیون شانزدهم به راهنمایی سرکار خانم سمیه گفتگویی داشته باشیم. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم که با ما همراه باشیدعلت انتخاب راهنمایتان چه بود؟ چه حسی شمارا به سمت راهنمایتان هدایت کرد؟
همسفر زهرا: انتخاب برایم در سه روز سخت بود؛ چون هیچ شناختی از کمک راهنمایان محترم نداشتم و انتخاب من برای کمک راهنمای عزیزم به این دلیل بود که خودم روحیه آرامی دارم و آن روز ایشان هم دبیر جلسه بودند وقتی خودشان را معرفی کردند؛ چون خیلی آرام و مهربان و متین بودند احساس کردم باروحیه من سازگاری دارند و به این صورت به ایشان مراجعه کردم و الآن هم بسیار بسیار از انتخابم راضی هستم.
همسفر سمیه احسانی: آن روزی که وارد کنگره شدم با کلی غصه و درد و احساس تنهایی بود و زمانی که به من گفتند می‌توانیم راهنما انتخاب کنیم به چهره‌های مهربان کمک راهنماها که نگاه می‌کردم یک نفر توجه من را جلب کرد که در آن لحظه چشم‌های ایشان هم به چشم‌های من افتاد و من آن لحظه احساس کردم چقدر این نگاه پر از آرامش و محبت است و یک‌جور احساس راحتی و سبکی کردم و حس کردم ایشان همان کسی هستند که باید ناجی من باشند و زمانی که کنار ایشان نشستم و برای اولین بار صدای دل‌نشینشان را شنیدم خیلی احساس خوبی به من دست داد و احساس آرامش کردم و انگار که سال‌هاست که ایشان را می‌شناسم.
همسفر اقدس: علت انتخاب راهنمایم این بود که روزی که به کنگره آمدم پر از نگرانی و استرس بودم و در چشم‌های راهنمایم مهربانی و دلسوزی را دیدم و جذب مهربانی‌اش شدم و او مرا با حرف‌هایش آرام و دلگرم کرد و بااینکه مسافرم هنوز رها نشده من به آرامش نسبی رسیدم که مدیون راهنمای عزیزم هستم.

بهترین ویژگی راهنمایتان را بفرمایید
همسفر زهرا: بهترین ویژگی راهنمای عزیزم این است که خیلی انسان بااقتدار، مهربان و صبوری هستند و قدرت بیان بسیار خوبی دارند و در مقابل رهجوها با مهربانی و صبوری پاسخگوی سؤال‌ها هستند و من واقعاً درس‌ها گرفتم و از ایشان سپاسگزارم.
همسفر سمیه احسانی: به نظر من بهترین ویژگی راهنمای عزیزم که مرا بیشتر مجذوب ایشان کرد این بود که با یک عشق و محبتی با ما صحبت می‌کنند که احساس می‌کنی سال‌هاست ایشان را می‌شناسی و واقعاً هر بار که می‌بینمشان این عشق و محبت را کاملاً دریافت می‌کنم و حتی اگر حالشان هم خوب نباشد؛ اما وقتی در لژیون هستند محبت بی‌دریغشان را نصیب تک‌تک ما می‌کنند.
همسفر اقدس: بهترین ویژگی راهنمای من این است که ایشان راهنمای بسیار دلسوز و ازخودگذشته‌ای هستند، راهنمایی‌های خوب او است که به زندگی ما جهت می‌دهد، بسیار معلومات بالایی دارند و بسیار باپشتکار و پرتلاش هستند و خیلی برای لژیون زحمت می‌کشند.
همسفر مریم: راهنمایم بسیار خوش‌برخورد هستند.

بهترین آموزشی که از راهنمایتان گرفتید چه بوده است؟
همسفر زهرا: البته هرروز کنگره و کمک راهنمای عزیزم آموزش است. به من آموزش‌های زیادی داده‌اند و به چند مورداشاره می‌کنم؛ مهربانی و صبوری، نظم و انضباط، به‌موقع و درست صحبت کردن را آموزش گرفتم.
همسفر سمیه احسانی: بهترین آموزشی که گرفتم بخشش بود و اول این را آموختم که باید خودم را ببخشم و بعد مسافرم را و زمانی که طعم شیرین بخشش را چشیدم یاد گرفتم که می‌توانم دیگران را هم ببخشم؛ حتی اگر خیلی زخم خوردم یا اگر کینه‌ای به دل گرفتم بتوانم ببخشم و کینه را از دلم بیرون کنم. 
همسفر اقدس: بهترین آموزشی که گرفتم راهنمایم همیشه می‌گوید صبور باشید، در کار مسافر خود تجسس نکنید، اگر مسافرتان هم خوب سفر نمی‌کند شما آموزش‌های خود را بگیرید، سی‌دی‌ها را گوش دهید و به خدا توکل کنید تا فرجی شود و مسافرتان در صراط مستقیم قرار بگیرد و رها شود.
همسفر مریم: آموزش صبوری و حوصله داشتن بهترین آموزشی بود که از راهنمایم گرفتم.

حس خود را به کمک راهنمایتان بفرمایید
همسفر زهرا: حسی که نسبت به راهنمای خودم خانم سمیه عزیز دارم برای بودنش تشکر می‌کنم، من را باراهنمایی‌های ارزشمندشان به سمت نور هدایت کردند و بسیار راضی و خشنود هستم به خاطر انتخابم و امیدوارم همین‌طور که جهان‌بینی من و خانواده‌ام را تغییر دادند تا به‌سوی آرامش پیش برویم، در زندگی خودشان هم سعادتمند باشند. آمین
همسفر سمیه احسانی: حس می‌کنم ایشان یک‌قسمتی از وجودم هستند که در مقابلم قرار گرفتند و مانند آینه‌ای هستند تا من خودم را در قاب ایشان ببینم و به آن چیزهایی که در درونم هست و ناشناخته است پی ببرم؛ مثل عشق و محبت به اطرافیان یا جسارت و جرئتی که احساس می‌کنم در وجود هردوی ما هست و اینکه هم من و هم ایشان خیلی دوست داریم این عشق و محبت و حس خوب را به دیگران منتقل کنیم و حال خوب دیگران به ما انرژی می‌دهد و اینکه برایم خیلی ارزشمند است که ایشان در زمان‌هایی که مشکلی دارند بازهم در لژیون حاضر می‌شوند. به یاد دارم که دختر نازنینشان به خاطر آلودگی هوا حساسیت شدید گرفته بودند و نباید بیرون از خانه می‌آمدند؛ اما ایشان آمدند و این برایم خیلی ارزش داشت و این را فهمیدم و حس کردم که برایشان خیلی مهم است که وظیفه کمک راهنمایی را خوب انجام دهند و همیشه می‌گویند که ما قسم خوردیم که به وظایفمان به نحو احسن عمل کنیم.
همسفر مریم: ایشان را مثل یک خواهر غمخوار می‌بینم.
همسفر اقدس: حسی که من به راهنمایم دارم حس اعتماد داشتن و حس امیدواری و حس رازداری است، ایشان مثل مادر دلسوز است و غمخوار و من از اسرار دلم غیر راهنمایم کسی خبر ندارد.

یک دعا برای کمک راهنمایان کنگره 60
همسفر زهرا: تمامی کمک راهنمایان کنگره 60 انسان‌هایی از جنس فرشته هستند که تمام چیزهایی را که آموخته‌اند در اختیار ما می‌گذارند. دعای خیرم بدرقه راه همه کمک راهنمایان باشد و بهترین‌ها را از خداوند خواهانم و دعا می‌کنم گام‌هایی که در مسیر زندگی برمی‌دارند همیشه محکم و استوار باشد و امیدوارم برکت این خدمت‌ها در زندگی‌شان جاری باشد و واقعاً این‌چنین انسان‌هایی فقط و فقط در کنگره هستند. برای بودن همه شما سپاسگزارم.
همسفر سمیه احسانی: از خداوند برایشان حال خوب و دل‌خوش توأم با آرامش و سلامتی خواستارم و آرزو می‌کنم به آرزوهای قشنگشان برسند و زیر سایه خداوند منان برایشان موفقیت‌های روزافزون را خواستارم. الهی امین
همسفر اقدس: دعا می‌کنم که همیشه سلامت باشند و به تمام آرزوهایشان برسند. دلشان خوش باشد و عاقبتشان به خیر باشد در زیر سایه آقا امام زمان (ع)
همسفر مریم: همیشه تنشان سالم باشد و هرچه از خدا می‌خواهند روزی‌شان شود.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 11:29
سلام وخداقوت به همسفران وکمک راهنمای محترم لژیون شانزدهم.تبریک بمناسبت هفته راهنما به کمک راهنمای محترم خانم سمیه.
ربابه چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 07:45
سلام و خدا قوت و تبریک به خانم سمیه عزیز
از شما بابت تمام اموزشها و صبوری و قوت قلبی که به مادرم دادید سپاسگزارم و دست پر مهرتون را میبوسم
همسفرسهیلارهجوخانم معصومه چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 00:36
سلام ،خداقوت وتبریک به خانم سمیه عزیز انشاالله همیشه موفق ومویید باشی
ممنون ازوبلاگ نویسان عزیز
مهدی صافی (21) سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 22:17
سلام. خداقوت خدمت همسفران گرامی و راهنمای محترم لژیون شانزدهم.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر.
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: