احیاء انسانیت؛ گفتگو با کمک راهنما مسافر حمید ملکی
چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 14:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر توحید شکیبایی | ( نظرات )

احیاء انسان آرزوی بشریت بود که به دستان پرتوان و پر مهر آقای مهندس دژاکام و با اندیشه الهی ایشان محقق شد. بزرگترین دستاورد همین احیاء انسان ها است و نجات یک مسافر و خانواده اش از بند اهریمن اعتیاد بهترین لحظه زندگی من بوده است.

یا مُجیر


لطفاً به رسم کنگره، خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان، حمید هستم یک مسافر

آنتی ایکس شیشه به روش dst  و با داروی اپیوم مدت سفر اول 13 ماه ، نام راهنما آقای رضا فراهانی، ورزش فوتبال و دارت در حال حاضر 9 سال است که آزاد و رها هستم. در ادامه 10 ماه و 4 روز سفر درمان نیکوتین داشتم به راهنمایی آقای حمید رمزی و مدت سه سال و نه ماه است که از بند سیگار آزاد و رها هستم.

چگونه انگیزه خدمت در جایگاه کمک راهنمایی در درون شما جوانه زد؟

همیشه راهنمای عزیزم در جلسات لژیون از برکات جایگاه کمک راهنمایی سخن میگفتند و فرمان از جانب آقای رضا فراهانی بود که باید تلاش نمایم و به درجه کمک راهنمایی نائل شوم. همیشه ایشان می گفتند که ره جویان شما، در بیرون از کنگره منتظر هستند که شخصی با حس شما، کمک راهنما شود. تا اذن ورود آنان صادر شود. سخن ایشان یک انگیزه بزرگ شد که درک کنم چه جایگاه مهمی است و وظیفه خودم دانستم که در آزمون شرکت کنم. باور ما توسط حضور در کنگره و دریافت آموزشها و همچنین سخنان آقای مهندس دژاکام و استاد امین و دیگر بزرگان شکل میگیرد. به نظر بنده حداقل وظیفه است که در کنار این اقیانوس شیطان بنشینیم و غرق شد گان را به ساحل آرامش سوق دهیم. در کنگره هم با فراگیری آموزش ها به همنوع خودت و کسانی که با آنها نقطه مشترک دارید، عشق می ورزی و از رهایی و حال خوش دیگران لذت زیادی کسب خواهی نمود.

تاثیر درونی آموزش های ناب کنگره در وجود خودتان را بیان کنید.

خیلی تاثیر مثبت داشته است و می توانم بگویم که اصلاً یک آدم دیگری شده ام. هیچیک از خصوصیات قبل از درمان را ندارم. بزرگترین تاثیر مثبت در زندگی من این 10 سال است که در کنگره بوده ام. کنگره بهترین جای دنیا است، اینجا با عشق و محبت سر و کار داریم. معیار ما معرفت، عدالت و عمل سالم است. کنگره 60 تمام زمینه های زندگی مرا تحت تاثیر قرار داده است. تصمیم گیری یکی از مهم ترین کارهایی است که یک انسان باید در آن دقیق باشد و همیشه بهترین تصمیم گیری را انجام بدهد و من در کنگره به تصمیم گیری صحیح و درست دست پیدا نمودم. در سی دی رخ هم آقای مهندس فرمودند که: اگر کسی یک سال در کنگره آموزش بگیرد و بدان عمل نماید معادل سه دوره از حیات است. مفهوم همین کلام آقای مهندس خیلی عمیق و ژرف است. یعنی دقت کنید ببینید چه آموزش های مهم و با عظمتی در کنگره هست. کنگره مرا دگرگون کرده است.

تعریف شما از خدمت چیست؟ و چه خدمت های را تجربه نمودید؟

حدوداً همه نوع خدمت در کنگره انجام داده ام و الان هم با کمال میل انجام میدهم. خدمت در کنگره جزء آموزش ماست و بهتر بگویم که خدمت جزء پروسه درمان است. این خدمت از هر نوع برای این است که ما بهتر باشیم، اساس هستی بر این است که ابتدا آموزش بگیریم و سپس خدمت نمایم. البته خدمتی که وظایف را به خوبی و درستی انجام بدهی و گرنه دیگر اسمش خدمت نیست و آقای مهندس در سی دی خدمت و خیانت دقیقاً مرز باریک این دو نوع عمل را مشخص نموده اند، در کل عاشق خدمت هستم. از قسمت ot تا دبیر و نگهبانی جلسات را گذرانده ام و در ابتدا شروع بکار نمایندگی شاد آباد افتخار داشتم که دبیر و نگهبان جلسات آقای مهندس در روزهای سه شنبه بودم.

ورزش در درمان چه نقشی دارد؟

درمان واقعی با همه آموزش های کنگره در سه مؤلفه جسم، روان و جهان بینی محقق خواهد شد. سلامت جسم با داروی مناسب، مقدار مناسب و در زمان مناسب به دست می آید و در ادامه جهت پیوند آموزشها باید به روان و جهان بینی هم توجه نمود. مجموعه آموزش ها با ورزش نمودن و در جمع قرار گرفتن کامل میشود. مصرف کننده با تحرک و ورزش بیگانه است و در کنگره با ورزش و نشاط آشتی مجدد میکنیم. در کنار هم ورزش نمودن و خنده و شادی موجب نشاط در روان آدم میشود. ورزش هم یکی از آبمیوه های خوب و درجه یک کنگره 60 است و منشاء آن تفکرات بلند و الهی شخص آقای مهندس است. باید قدر این نوع ورزش درست و به دور از حاشیه را بدانیم.

ویژگی های حقیقی یک خدمتگزار چه موارد است؟

آقای مهندس در سی دی خط سوم میفرمایند که: وای به حال کسی که در کنگره وارد بازی های کودکانه شود! فقط کافی است که این جمله را درک کنیم تا ویژگی کامل یک خدمتگزار خوب را بدانیم. این نهایت کلام است و یک ویژگی به عنوان یک میوه ممنوعه برای همیشه باید مد نظر داشته باشیم. خدمت برای ساخته شدن ماست و برای اینکه به تکامل نزدیکتر شویم. خدمتگزار حقیقی باید یک فرمانبردار باشد.

دستاورد مهم شما در این 10 سال حضور در کنگره چیست؟

برای جواب درست به این پرسش خیلی باید تفکر نمود. احیاء انسان آرزوی بشریت بود که به دستان پرتوان و پر مهر آقای مهندس و با اندیشه الهی ایشان محقق شد. بزرگترین دستاورد همین احیاء انسان ها است و نجات یک مسافر و خانواده اش از بند اهریمن اعتیاد بهترین لحظه زندگی من بوده است. نقش بستن امضاء آقای مهندس در زیر نامه قطع مصرف دارو و ورود یک ره جو به سفر دوم یعنی یک غریق نجات پیدا کرده است. برای من لذت بخش ترین لحظه و دستاورد هم همین بوده است. این وعده خداست که هر کسی یک نفس را نجات دهد مانند آن است که کل بشریت را نجات داده است.

حس خودتان را برای تحویل لژیون بیان کنید.

درک وادی سیزدهم، حس بنده است. هیچ پایانی وجود ندارد و پایان هر نقطه، سرآغاز خط دیگری است. باید رفت تا خون تازه به کنگره جاری شود. چقدر زود فرصت ها تمام میشود و باید همیشه آماده تغییر باشیم.

کلام آخر:

سپاسگزار تمامی زحمات آقای مهندس دژاکام که با درایت و علم خودشان کنگره 60 را به وجود آوردند هستم. از اینکه فرصت خدمتگزاری به من داده شد، بسیار خرسندم و همیشه ممنون و مدیون کنگره 60 هستم. از کل خانواده بزرگوار آقای مهندس و خصوصاً از سرکار خانم آنی و همچنین استاد امین هم کمال تشکر را دارم. از کمک راهنمای عزیزم آقای رضا فراهانی و همچنین از دیده بان محترم آقای سبزه ای که در این فرصت کوتاه در خدمت شان بودم هم کمال تشکر را دارم. امیدوارم که همه قدر کنگره را بیشتر بدانیم و همیشه به حرمت ها و قوانین آن عمل کنیم. از گروه وبلاگ نمایندگی شاد آباد به خاطر این گفتگو تشکر میکنم.

عکس: مسافر مجتبی

تهیه و تنظیم گفتگو: مسافر توحید


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه لژیون خانم آنی کماندار دوشنبه 14 خرداد 1397 21:34
سلام و عرض ادب خدمت تمامی عاشقان و خدمتگزاران کنگره و سپاس از کمک راهنمای محترم آقای ملکی برای سخنان ارزشمندی که بیان فرمودید و خدا قوت خدمت مسافر آقای توحید که سؤالات بسیار خوبی را مطرح کردند و خدا قوت خدمت مسافر آقای مجتبی؛ اجرتان آرامش و کمک راهنمایی شما بزرگواران
مسافرسید مهدی موسوی جمعه 11 خرداد 1397 23:41
باسلام خدمت کمک راهنمای محترم اقای حمید خداقوت اقای ملکی بابت زحمات وخدمت عاشقانه وعاقلانه سالها برای رهای انسانها کشیداید خیلی خیلی سپاس بابت زحمات خیلی عالی بود واقعا انرژی گرفتم ویک خدا قوت به توحید عزیز
سعید سراح جمعه 11 خرداد 1397 15:28
سلام
حمید جان مثل همیشه عالی بود .موفق و رها باشی
دوستت داریم
سعید لژیون هفتم شهر قدس
مسافرمحمودلژیون 8 پنجشنبه 10 خرداد 1397 18:01
سلام و عرض ادب احترام خدمت کمک راهنمای مهربان ودلسوزم،اقابسیارعالی مثل همیشه بااحساس وباعشق صحبت کردید امیدوارم که همیشه ودرهرحال درزندگی موفق وسلامت باشید و امیدوارم که بتونم زحمات شما روبه نتیجه خوب برسونم دعاکنیدبرام مرسی.
خداقوت به اقاتوحیدعزیزوبچهای وبلاگ.
همسفر مریم پنجشنبه 10 خرداد 1397 14:35
پیام های بسیار زیبایی در این مصاحبه آموزش گرفتم. خداقوت به کمک راهنما آقای ملکی و مسافر محترم آقا توحید بایت زحمات در گروه وبلاگ
همسفر فروغ لژیون 5 پنجشنبه 10 خرداد 1397 14:05
کمک راهنمای محترم جناب آقای ملکی خداقوت وتبریک بابت تمامی خدمتتان در این شعبه برای مسافران در بند مواد .انشاالله در تمامی مراحل مختلف زندگی موفق باشید .خداقوت گروه وبلاگ نویسان محترم
پنجشنبه 10 خرداد 1397 09:29
مصاحبه عالی بود،راهنمای گرامی جناب آقای ملکی ازاینکه درکنگره بودید وآموزشهای خوبی رابه مسافران درحال درمان ارا‌‌‍‍ـَه نمودید ،سپاسگزارم.
ازاینکه دردرمان ونقش رهایی مسافرم به درستی ایفای نقش نمودید تابه آرامش وآسایش برسیم بی نهایت سپاسگزارم وآرزومندم درتمام مراحل زندگیتان همیشه درسطح راهنمایی بدرخشید.
ازاینکه دراوایل سفر مسافرم چراغی روشن درزندگیم شدید تابااین مکان معنوی وپرازعشق آشنا شوم وآموزش بگیرم،سپاس گزارتان هستم وتا زمانی که درکنگره هستم تمام هدفم رابرای خدمت به خودم وبعد برای دیگران پایه ریزی خواهم نمود
برایتان آرامش،آسایش راآرزومندم.
عزیزان گروه وبلاگ خداقوت.
مسافر مهدی پنجشنبه 10 خرداد 1397 09:20
خداقوت به آقای ملکی عزیز، مصاحبه بسیار عالی بود. خداقوت به وبلاگ نویسان
رضا از لژیون2 پنجشنبه 10 خرداد 1397 00:33
درود بر شما اقای ملکی عزیز امیدوارم همیشه کامیاب وپیروز باشید وهمیشه در مسیر کنگره راهنمای مسافران.
همسفر فاطمه چهارشنبه 9 خرداد 1397 23:39
سپاس از گروه وبلاگ مسافران. مصاحبه با کمک راهنمایان بزرگوار و استفاده از تجربیات آنان ایده بسیار عالی می باشد.
راهنمای گرامی جناب آقای ملکی، سپاس فراوان از شما بابت زحمات بی منت و بی دریغتان. امیدوارم خیر و برکت تمامی زحماتتان به همراه دعای اعضای کنگره روانه زندگیتان گردد. خدا رو شکر در کنگره رفتنی نیست و شما خواهید ماند تا آنان که از راه می رسند از بودنتان انرژی بگیرند. سرافراز باشید و برقرار.
مهدی صافی (21) چهارشنبه 9 خرداد 1397 19:35
سلام. راهنمای گرامی، آقای ملکی عزیز، از زحماتی که برای آموزش و به رهایی رساندن انسانهای در بند افیون کشیدید صمیمانه سپاسگزارم. امید است در ادامه این برکات در زندگی شما جاری شود و موفق باشید.
همسفر مرضیه چهارشنبه 9 خرداد 1397 19:23
مصاحبه بسیار عالی بود و از پاسخ های شما کمک راهنمای محترم بسیار آموختم
آقای ملکی از زحمات شما برای احیاء انسان ها سپاسگزارم، در تمام ابعاد زندگی موفق و موید باشید
آقای توحید سپاس از شما، خدمت تان پُر روزی
مسافر توحید شکیبایی چهارشنبه 9 خرداد 1397 18:39
خداقوت به آقای ملکی و آرزوی سربلندی و موفقیت برای ایشان را دارم.
همسفر فاطمه. چهارشنبه 9 خرداد 1397 17:34
سلام و درود خداوند بر خدمتگزاران در هستی و عنایت الهی شامل حال کمک راهنمایان کنگره 60.
راهنمای گرامی آقای ملکی سخنان شما بزرگوار ، معرفی کنگره 60 را با وجود یک سند بدون نقص به تصویر کشیده است ، و این رسالت تمام اعضای رها یافته از موادمخدر در کنگره 60 است. آنانی که از آب حیات کنگره نوشیدند و احیا شدیند باید رسالت خدمت را بدوش کشیده و جایگاه چشمه ی جوشان شفا و نجات احیای انسانی را به همگی خواستاران نشان دهند. و باید بگوییم از درمان قطعی کنگره 60 و از به ثمر نشستن روش dst و آرامش خانواده ها در سایه سار راه درست.
از زحمات و تلاشهای شما بزرگوار در راه احیای انسانی و زحمات شما در شعبه سپاسگزارم. به فضل الهی سلامت و موفق در راه خدمت خوش بدرخشید.
بسیار از این مصاحبه درس آموختم.
خدا را شکر برای ده سال حضور ثمربخش شما راهنمای گرامی در کنگره ، و این یعنی ! درمان ، تعادل و احیا در کنگره 60 مقتدرانه در سایه ی محبت وجود دارد.
وبلاگنویسان محترم خداقوت ، عالی بود ، بهره‌مند شدیم. خدمتتان پربرکت
ایرج ورمزیار چهارشنبه 9 خرداد 1397 15:40
حمیدعزیز..بسیارزیبا وپرازاحساسات عقلانی درآمیخته باعشق ونوع دوستی..انشاالله درتمام مراحل زندگی پیروزباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic