دومین جلسه از دوره شصت و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز سه شنبه 1397/03/08 کنگره ۶۰ نمایندگی شادآباد 
استاد: مسافر حمید  نگهبان : مسافر مرتضی     دبیر: مسافر مجید
با دستور جلسه: (کتاب عبور از منطقه 60 درجه و تصاویر آن) رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر میکنم که دوباره این فرصت نصیب بنده شد، که در این نمایندگی حضور دارم. دستور جلسه امروز در مورد " کتاب 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن " است و همچنین مراسم تقدیر و تشکر از کمک راهنمای محترم آقای مجید هاشم‌پور است. همه اشخاص کنگره به اهمیت زیاد کتاب 60 درجه واقف هستند. در مورد کتاب و تصاویر آن ساعت‌ها می‌توان صحبت نمود. یکی از ویژگی بارز این کتاب این است که هر کس به ‌قدر نیاز خودش از این کتاب بهره میبرد. مهم‌ترین ویژگی این کتاب این است که شخصی که کتاب را نگارش نموده است، بدان عمل کرده است. کتاب‌های بسیار است که سخنان جالبی و قشنگی دارد ولی صاحب اثر عملی به گفتار خویش نمی‌نماید. سرلوحه کنگره 60 عمل نمودن به گفتار است. 

ویژگی دیگر این اثر آن است که، آقای مهندس این آگاهی و دانش را به اشخاص دیگر منتقل میکند. هر کس به اندازه سواد و فهم خودش از این کتاب درک دارد و میتواند بهره برداری کند. این کتاب مزین شده است به 14 نقاشی که در کتاب موجود است و در قدیم این گونه به داخل کتاب نبودند و همه تصاویر در برگه به ره جویان داده میشد و ره جویان این تصاویر را به دیوار اتاق های خویش نصب مینمودند. این تصاویر تاثیر کتاب را چندین برابر میکند. در آموزش های کنگره 60 برداشت بسیار مهم است. این کتاب را می خوانیم و هر کس به اندازه توان و خواسته خودش برداشت می کند و این برداشت بسیار مهم است. برای خود بنده اینگونه بوده که هیچگاه از خواندن کتاب 60 درجه سیر نمیشوم و هر بار لذت مضاعف میبرم.

اما در مورد دستور جلسه دوم و مراسم تجلیل و قدر دانی از آقای مجید هاشم‌پور است. جای کمک راهنمای عزیزمان آقای سعید مجیدی خالی است و بنده به نیابت ایشان در این جایگاه قرار گرفتم. اما آقای هاشم‌پور از جمله مصرف‌کنندگان شیشه‌ای بود که توانست خودش را به‌خوبی و به‌سرعت جمع کند. جمع نمودن به این معنی درمان نیست و درمان الآن یکی از ساده‌ترین و با اهمیت‌ترین موارد کنگره 60 است ولی ایشان ماندن و کمک راهنما شدند و مهم تر اینکه کمک راهنما تولید نمودند. 

به نظر بنده کمک راهنما شدن جزء پروسه درمان است و به هر صورت طبق وادی سیزدهم، پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است. کمک راهنمایی در کنگره 60 مانند دو امدادی میباشد. که باید این خدمت را از کسی تحویل بگیری و پس از طی مسیر به شخص دیگر تحویل نمایید و نفر بعدی ادامه دهنده راه شما میباشد. به هر صورت برای ادامه مرحله زندگی ایشان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که هرچه در کنگره 60 آموخته است را زندگی و اجتماع بکار ببرد.

در ادامه سخنان کمک راهنمای محترم آقای هاشم پور:

خدا را شکر میکنم که در این جایگاه قرار گرفتم و از همه عزیزان که مشارکت نمودند و ابراز لطف نمودند، کمال تشکر را دارم. همه اعمالی که در این مدت انجام دادم جزء وظایف خدمتی من بوده است. بیش از 9 و نیم سال است که در کنگره هستم و تصمیم گرفتم که لژیون را تحویل دهم. تفکر کردم و با خودم حساب کردم که موعد تحویل است. ما سرباز خط مقدم کنگره هستیم، به قله رسیدم مهم نیست و در قله نشان گذاشتن مهم است یا اثر گذار بودن مهم است. به نظر من آن اثر و نشان در قله هم مهم نیست، بلکه از کوه یا قله پایین آمدن و چطور آمدن یا سالم ماندن مهم است. وسیله که برای پایین آمدن استفاده میکنیم، مهم است. 

در وادی سیزدهم داریم که پایان هر نقطه، سرآغاز خط دیگری است. در کنگره لقب مسافر به ما می‌دهند یعنی مسافر هستیم و از یک نقطه‌ به ‌نقطه دیگر در حال سفر هستیم. مسافر برای خودش در هیچ جا خانه درست نمیکند و هیچ وسیله ای با خودش نمی تواند ببرد. کنگره این گونه نیست که من تا ابد در کنگره بمانم. باید بتوانم آموزش های که در کنگره گرفتم را بیرون از کنگره اجرایی کنم. به قول آقای مهندس که کنگره هدف نیست و کنگره یک ابزاری که بتوانم به خواسته‌های معقولم برسم. این تصمیم مهمی برای من بود، باید بتوان از همه وابستگی‌ها گذر نمود و باید عبور نمود. اگر در یک مرحله بمانیم، راکد خواهیم بود. اینجا بسیار جای خوبی است و باید حرکت کرد و به مرحله دیگری برسم. از دیده بان محترم آقای سبزه‌ای تشکر میکنم. از راهنمای بزرگوارم آقای سعید مجیدی تشکر میکنم و از برادر عزیزم آقای حمید رمزی تشکر میکنم و ایشان کمک زیادی به بنده نموده اند. از آقایان صادقی، فرهاد نیکخواه و دیگر عزیزان و از همه ره جویان قدیمی و جدید خودم تشکر میکنم و من برخی مواقع از ره‌جویان خودم آموزش دیده ام و امیدوارم که همیشه موفق باشند. همیشه به ره جو یان، مستقل بودن را آموختم و رها نمودم که روی پای خودشان باشند. از همه مسافران نمایندگی شاد آباد تشکر و قدر دانی میکنم.

از اینکه به صحبت های من گوش دادید سپاسگزارم. مرزبان کشیک: مسافر حسن

تهیه گزارش و تایپ: مسافر توحید شکیبایی

عکس: مسافر رضا جدیدی

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین شنبه 12 خرداد 1397 17:59
من هم به شما تبریک میگم که توانستید به این خوبی حرکت نماید و در اوج سرفصل دیگری را شروع نمودید .
دست حق پشت و پناهتون باشد .
جمعه 11 خرداد 1397 17:27
خدا قوت به آقای رمزی
و خدا قوت به آقای هاشم پور با آرزوی بهترینها برای برادر لژیونی عزیزم در ادامه مسیر زندگی
حمید از لژیون ۱۹ جمعه 11 خرداد 1397 16:45
سلام و خسته نباشید خدمت استاد راهنمای گرانقدرم آقای هاشم پور، انشاءالله در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
همسفر فروغ لژیون 5 پنجشنبه 10 خرداد 1397 13:53
بسیار عالی بود خداقوت به استاد جلسه بابت جلسه پر شورشان. استفاده نمودم وخداقوت وتبریک به کمک راهنمای گرانقدر جناب آقای هاشم پور بابت تمامی خدمتشان در این سالها. امیدوارم بهترینها نصیب ایشان وخانواده محترمشان گردد .خداقوت گروه وبلاگ نویسان محترم
حمید ملکی پنجشنبه 10 خرداد 1397 10:30
خدا قوت مجید عزیز وسپاس بابت همه زحماتت تبریک به اقای مجیدی با آرزوی بهترینها
رضا از لژیون2 پنجشنبه 10 خرداد 1397 00:37
چه روز خوبی بود حضور اقای رمزی درجلسه وسخنانشان غنیمت بود .برای اقای هاشمپور موفقیت ورسیدن به درجات بالای علمی ارزومندم.
همسفر مرضیه چهارشنبه 9 خرداد 1397 21:19
خدا قوت به آقای رمزی، بسیار عالی بود
آقای هاشم پور از زحمات شما بسیار سپاسگزارم. در همه ی مراحل زندگیتان موفق و موید باشید
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت
مسافر مهدی سه شنبه 8 خرداد 1397 22:42
مراسم باشکوهی بود. خداقوت
خداقوت به کمک راهنمای محترم آقای هاشم پور و خداقوت به وبلاگ نویسان که عالی و به سرعت این گزارش را تهیه کردند و ممنون
مسافر توحید شکیبایی سه شنبه 8 خرداد 1397 22:24
خداقوت و عرض خسته نباشید به کمک راهنمای توانا آقای هاشم پور و امیدوارم که در ادامه زندگی موفق و سربلند باشند.
خدا قوت به همه خدمتگزاران صدیق نمایندگی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: