برداشت از سی دی (سم)
پنجشنبه 17 خرداد 1397 ساعت 09:15 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه باقری | ( نظرات )
در این سی دی می‌گوید که: خداوند راجع به احیا شدن مردگان صحبت می‌کند؛ وقتی به یک زمین خشک نگاه کنید، وقتی باران و برف را می‌فرستیم، آن زمین زنده و سرسبز می‌شود و گونه‌های مختلفی از جانداران و گیاهان در آن رشد می‌کنند و حیات نمایان می‌شود و بازهم می‌توانیم آن زمین سبز را به یک بیابان خشک و بی‌آب‌وعلف تبدیل کنیم.

به نام خدا
سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر؛
در این سی دی می‌گوید که: خداوند راجع به احیا شدن مردگان صحبت می‌کند؛ وقتی به یک زمین خشک نگاه کنید، وقتی باران و برف را می‌فرستیم، آن زمین زنده و سرسبز می‌شود و گونه‌های مختلفی از جانداران و گیاهان در آن رشد می‌کنند و حیات نمایان می‌شود و بازهم می‌توانیم آن زمین سبز را به یک بیابان خشک و بی‌آب‌وعلف تبدیل کنیم.
اگر ما بیاییم و این زنده و احیا شدن را به درون خودمان انتقال بدهیم، می‌توانیم این‌طور در نظر بگیریم که زمانی که شخص وارد اعتیاد می‌شود؛ این زمین ارتباطش با هستی قطع‌شده است و به یک زمین خشک که رطوبتش را ازدست‌داده و به یک زمین لم‌یزرع تبدیل‌شده است، پس نتیجه می‌گیریم که باران عامل حیات و رحمت خداوند است و اگر معادل را بخواهیم پیدا کنیم محبت است؛ یعنی محبت باران و رطوبتی است که اگر به زمین شخصی داده بشود، باعث سرسبزی آن زمین می‌شود و اگر این باران یا محبت از شخصی گرفته شود، اگر زمین سرسبزی باشد بعد از مدتی خشک و بی‌آب‌وعلف می‌شود.
بین یک زمین خشک و بی‌آب‌وعلف با یک زمین مرطوب و سرسبز چه تفاوتی وجود دارد؟
در زمینی که سرسبزی و رطوبت دارد تنوع حیات وجود دارد. میوه‌ها و درختان، آب و رودخانه، پرنده‌ها و انسان‌ها در آن زمین‌ها وجود دارند، مار هم در این زمین‌ها وجود دارد؛ ولی اصلاً سمی و خطرناک نیست اما در زمینی که خشک‌شده و رطوبتی ندارد حیات وجود ندارد و اگر هم باشد بسیار اندک است و حیات به‌صورت سمی و زهرآگین هست و به‌جز حیواناتی مانند عقرب، رتیل، سوسمار، مارهای سمی و گیاهان خاردار چیز دیگری وجود ندارد و این زمین‌های خشک و مرطوب را به انسان‌هایی که درونشان محبت هست و یا نیست تشبیه می‌کند.
عده‌ای از انسان‌ها هستند که وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنیم انرژی زیادی به ما می‌دهند، آرامش و احساس خوب به ما می‌دهند؛ ولی عده‌ای از انسان‌ها هم هستند که وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنیم در کلامشان زهر را می‌توانیم مشاهده کنیم، چون درونشان خشک و بی‌آب است و مانند حیواناتی که در زمین‌های خشک وجود دارند سمی و خطرناک هستند و با طعنه صحبت می‌کنند.
بعدازاینکه سی دی سم را گوش کردم و آن را به‌خوبی درک کردم؛ متوجه شدم بین محبت و زمین سرسبز و بین بی‌محبتی و زمین خشک و سمی ارتباطی وجود دارد و همان موقع در خانه‌مان اتفاقات خوبی افتاد و در من اثر بسیاری گذاشت که خیلی از موارد را کاربردی کنم و توانستم پیوند محبت رابین اعضای خانواده‌ام با مسافرم را به وجود بیاورم و توانستیم محبتمان را به مسافرم انتقال بدهیم و این طراوت وزندگی را به وجود آوردیم و ما به‌وضوح انعکاس تغییر رفتارمان را با مسافرمان دیدیم و واقعاً چه زیباست سخن از محبت که؛ آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی ست.

نگارنده: همسفر زهرا (لژیون شانزدهم)
عکاس: همسفر فریده
ویراستاری: همسفر مرضیه 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 5 شنبه 19 خرداد 1397 23:51
خانم زهرا بسیار عالی بود خداقوت به شما وگروه وبلاگ نویسان محترم
همسفر سمیه لژیون شانزدهم پنجشنبه 17 خرداد 1397 20:25
سلام خواهر عزیزم خداقوت عالییییی بیان کردید
محمودمحمودی L8 پنجشنبه 17 خرداد 1397 13:07
سلام خداقوت واقعاًنکات آموزشی مفیدی دراین سی دی هست بسیارعالی موفق باشید.
خدا قوت گروه وبلاگ خانواده
مسافر توحید شکیبایی پنجشنبه 17 خرداد 1397 10:53
خداقوت و بسیار عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic