کارگاه آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60؛ روزهای سه شنبه
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 09:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر توحید شکیبایی | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره شصت و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز سه شنبه 1397/4/19 کنگره ۶۰ نمایندگی شادآباد 
استاد: مسافر ایرج    نگهبان : مسافر مرتضی     دبیر: مسافر مجید
با دستور جلسه: ( تخریب های شیشه و درمان آن با متد DST) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


 خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان، ایرج هستم یک مسافر

خداوند را شکر میکنم که در اولین جلسه افتتاح محل جدید نمایندگی فرصت خدمتگزاری به بنده و لژیون 21 داده شد، تا هم خدمت نماییم و بیشتر آموزش بگیریم. بالاخره انتظارها به سر رسید و به مکانی آمدیم که متعلق به خودمان است. به قول قدما زیر چادری خودت خوابیدن به زه خوابیدن در کاخ دیگران است. این امر مُیسر نمیشود جزء تلاش و مشارکت همه عزیزان در لژیون مالی، پشتیبانی و همکاری که اعضا انجام دادند. بیش از یک هفته است که در اینجا مشغول کار کردن هستند و به نوبه خودم  لازم میدانم که از همه عزیزان تشکر و قدردانی میکنم. از ایجنت محترم آقای سبزه ای، آقای رضوانی و گروه مرز بانی، لژیون مالی و همه خدمتگزار نی که در این شرایط فعالیت نمودند. تا این سوله آماده استفاده شود و هنوز کار دارد. قبل از اینکه راجع دستور جلسه صحبت کنم، لازم میدانم که چند نکته در مورد اینجا بگویم.

زمانی که برای خود ما همسایه جدید می آمد، همه تا حدودی حساس میشویم که چند نفر هستند و چگونه آدم های هستند یا باادب هستند یا خیر. دقیقاً همان دید را همسایه های جدید ما نسبت به ما دارند. باید از همین جا آموزش ها کنگره 60 را صادر نمایم و رایحه خوش کنگره را ساطع نماییم که چه فرهنگ غنی دارم و دارای چه تفکری هستیم. هر کدام از ما باید نمونه نظم و ترتیب باشیم و رعایت حال همسایه ها را نمایم، سعی کنیم در این زمانی که در کنگره هستیم، بیرون درب تجمع نکنیم.


هجرت برای انسان همیشه خوب بوده است و با نگاهی به تاریخ خواهیم دید که همیشه هجرت به نفع انسان بوده است. وقتی انسان خوبی هجرت میکند، دیگران از عطر خوب شخص بهره میبرند و با محبت و مهر باعث خواهد شد که استعدادها بیشتری شکوفا شود. بایستی در این هجرت پیام رسان گفتار نیک، کردار نیک و رفتار نیک باشیم، باید بیشتر جاذبه داشته باشیم تا دافعه.

باید نشان دهیم که تفکر کنگره خیلی خوب است و با عمل نشان دهیم که این آموزشها برای ساختن انسانها است.


اما در مورد دستور جلسه این هفته " تخریبهای شیشه و درمان با متد dst" همه ما از تخریبهای شیشه آگاه هستیم. خصوصاً کنگره 60 که کارش مستقیماً درمان اعتیاد است و درمان مواد سنتی و صنعتی تفاوتی نمی‌نماید. شیشه برای اولین بار در جنگ جهانی دوم توسط ژاپنیها اختراع شد. برای اینکه سربازان مدت بیشتری هوشیار باشند، به تناوب سربازان استفاده مینمودند تا مدت بیشتری بیدار باشند. برای اولین بار ایرانیها که برای کار به ژاپن رفتند این سوغات شوُم را به ایران وارد نمودند و متأسفانه اغلب ما ایرانیها به دلیل عدم آموزش درست، در کشورهای خارجی به دنبال ضد ارزشها میرویم. متأسفانه بنده در سال 86 با شیشه آشنا شدم و متوجه شدم که نامرد ترین ماده مخلوق دست بشر همین شیشه است. شیشه انسان را بی ‌حیّا مینماید، شیشه یک پکیج ضد ارزشها است. فرایند مصرف شیشه این است که به مدت یک ماه انسان را زمینگیر مینماید. بنده پس از یکی و دو ماه تبدیل به یک انسان کارتن خواب در خانه شده بودم. شیشه باعث میشود که زندگی را از دست بدهیم. به خاطر اینکه سریع از سد خونی مغز میگذرد، مجبور مینماید که بیشتر و بیشتر مصرف نماییم. خوشبختانه راه درمان پیدا شده است، شربت ot با توجه به اینکه بین 25 تا 50 آلکالوئید دارد میتواند تخریبهای شیشه را به خوبی درمان نماید.


درمان در کنگره 60 بهصورت کامل انجام میشود و کسانی که شیشه مصرف نمودهاند، به خوبی درمان شده‌اند. اصلاً نباید ناامید بود و با امید زیاد به پروسه درمان وارد شد. اگر درمان حقیقی را بخواهیم و خواسته درمان داشته باشیم، قطعاً در کنگره 60 به درمان خواهیم رسید. خواسته اگر باشد از همین امروز شروع نماییم. کسانی که سفر خوبی نداشتن از همین امروز که وارد محل جدید شدند به پروسه درمان به دید حقیقی و خوبی بنگرند تا به درمان نائل شوند.

 

آرزو میکنم که به میمنت این روز تمام آرزوهای مان به باور و ایمان تبدیل شود. رهایی از مواد و سیگار باید یک باور باشد تا بتوانیم آن را درک نماییم.

از اینکه به سخنان بنده گوش دادید سپاسگزارم.

 

در ادامه ایجنت محترم نمایندگی آقای سبزه ای دقایقی برای کلیه حضار صحبت نمودند.

خلاصه سخنان ایجنت محترم آقای سبزه ای:

سلام دوستان، سعید هستم یک مسافر

خدا را شکر میکنم که در محل جدید نمایندگی شاد آباد مستقر شدیم و اولین کارگاه آموزشی را در این جا برگزار نمودیم. کنگره 60 نزدیک به 60000 عضو دارد و در این نمایندگی نزدیک به 400 الی 500 نفر حضور دارند. همه میدانیم برای اجاره نمودن این محل مبلغ 400 میلیون تومان پول پیش پرداخت نموده ایم و ماهی هم باید   2500000 تومان اجاره پرداخت نماییم. اجاره ماهیانه توسط خود اعضا باید پرداخت شود. با کمک مادی و معنوی اعضا این سوله را به محل برگزاری کارگاه آموزشی تا حدودی آماده شده است البته هنوز هم تکمیل نشده است و کار دارد. بالغ بر 11 میلیون تومان هزینه تا حالا شده است. یک شنبه هفته پیش برای شروع کار و خرید مصالح کار یک میلیون تومان هزینه نمودیم. شرایط الان با شرایط قبل کاملاً متفاوت شده است. جایی برای سیگار کشیدن نداریم، چون در فضای بسته حضور داریم.

در کوچه و خیابان نمیشود ازدحام نمود و سیگار کشید، چون اگر برای وسیله یا ماشین کسی مشکلی پیش بیاید، دیوار مصرف کننده مواد مخدر کوتاه است. کنگره 60 در دو مسیر درونی و بیرونی در حال حرکت است، حرکت بیرونی ما همین است. یکبار به داخل نمایندگی می آییم و یک بار می رویم. اینجا دور همی نیست، دور همی در بیرون از کنگره هست و هر کس به اندازه خودش دوستان دور همی داشته است ولی در اینجا آمدیم که مشکل اعتیاد خودمان را حل نماییم. در کنگره 60 به ما نظم آموزش داده اند.

محل تجمع برای کشیدن سیگار، فقط حاشیه است. اگر در مرکز رودخانه باشید در جریان هستید و اگر در حاشیه رودخانه باشید، تبدیل به آب راکد خواهیم بود. گروه مرز بانی و گروه کمک راهنمایان نمی گذارند کسی وارد حاشیه شود. با شرایط جدید باید خودمان را وفق بدهیم، اگر کسی می خواهد درمان شود و سفر نماید، کنگره و این نمایندگی در خدمت است تا به درمان برسد، اگر غیر از این باشد گروه مرز بانی و گروه کمک راهنمایان در مقابلش می ایستند.

اگر برای درمان اعتیاد آمدیم، درست آمدیم ولی اگر قرار باشد که یک سفر دو سال طول بکشد، دیگر سفر نیست. سفر بالای 12 ماه اصلاً استاندارد نیست و قابل قبول هم نیست. همه این صحبت ها برای این است که بدانیم در چه شرایطی هستیم و بدانیم که باید بیشتر از گذشته تلاش نماییم تا مشکلی در این محل نداشته باشیم.

از اینکه به سخنان بنده گوش دادید سپاسگزارم.


مرزبان کشیک: مسافر محسن بشیری

عکس: مسافر مجتبی اسکندری

تهیه گزارش و تایپ: مسافر توحید شکیبائی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی صافی (21) جمعه 22 تیر 1397 21:23
راهنمای گرانقدرم همواره از سخنان زیبای شما آموزش می‌گیرم. درود فراوان بر شما.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
محمودمحمودی L15 چهارشنبه 20 تیر 1397 22:41
سلام و عرض ادب آقاایرج عزیز بسیار عالی امیدوارم که همیشه موفق و سلامت باشید تاازآموزشهای ناب شمااستفاده کنم.
گروه وبلاگ خداقوت.
همسفر فروغ لژیون 14 چهارشنبه 20 تیر 1397 20:23
خدمت استاد محترم وکمک راهنمای گرامی جناب آقای ورمزیار خداقوت وعرض تبریک دارم بابت جایگاه استادی وخداقوت به نگهبان محترم و دبیر محترم بسیار عالی بود مثل همیشه سخنانتان توام با آرامش و آموزش کامل بود استفاده نمودم خداقوت به شما و ایجنت محترم شعبه جناب آقای سبزه ای وخداقوت به همه عزیزان که خدمت نمودند تا این مکان مقدس مهیا شود وخداقوت گروه وبلاگ نویسان محترم وگرامی
فریدون جنابی چهارشنبه 20 تیر 1397 20:23
بااحترام...اولین جلسه در اولین جای تازه که افتاح شد با استادی آقای ورمزیار عزیز پرشکون باد شاد و سربلند باشید ...یاعلی
مسافر توحید شکیبایی چهارشنبه 20 تیر 1397 19:20
خداقوت
چهارشنبه 20 تیر 1397 13:33
خداروشاکر هستم که مکانی به این خوبی با زحمات بی دریغ شما ایجاد شد خدا قوت به همه زحمت کشان شعبه
مریم همسفر مهدی 1 چهارشنبه 20 تیر 1397 10:27
عرض ادب و احترام خدمت استاد گرامی آقای ورمزیار. مانند همیشه از کلام پربارتان استفاده کردم و آموزش گرفتم .عرض خدا قوت به شما و اعضای محترم لژیون 21.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic