کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز های دوشنبه مورخ 22.5.97
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 12:39 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه باقری | ( نظرات )

بنام خدا

این جلسه سومین جلسه از دوره ی  چهل وهشتم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه ی همسفران نمایندگی شادآباد روز های دوشنبه مورخ 22.5.97، به استادی خانم سمیه ونگهبانی خانم آزاده ودبیری خانم لیلا، با دستور جلسه وادی سیزدهم وتاثیر آن روی من راس ساعت 16 آغاز به کار کرد.


         


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

اول از همه خدا را شکر میکنم که خدمت در این جایگاه را روزی من کرد تا آموزش بگیرم. همانطور که می دانید دستور جلسه این هفته یکی از وادی های کنگره (وادی سیزدهم) است، تمامی این 14 وادی بیان کننده ی قوانین هستی وحقیقت هایی است که در واقع به ما طریقه وروش درست زیستن وزندگی کردن را می آموزد واگر ما بتوانیم تا حدودی این وادی ها را درک کنیم ودر زندگی هایمان کاربردی شان کنیم، می توانیم به صلح وآرامش برسیم، در کتاب 60 درجه می گوید این قوانین و وادی ها پل های نیرومندی است برای تفکر واندیشه ما، یعنی اینکه وادی های کنگره به درمان ما در ضلع جهانبینی وتفکر در مثلث درمان کمک می کند.
واما یکی از مهمترین بخش وادی ها که در واقع پیام اصلی وادی در آن نهفته است تیتر یا عنوان وادی است، تیتر وادی سیزدهم می گوید:پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست.
نقطه شروع و پایان یک دوره است مانند تولد ومرگ واما هر حرکتی که ما انجام می دهیم وهر یک از رفتار واعمال ما به گونه ای است که گویی در حال ترسیم نقطه ای هستیم که از به هم پیوستن این نقاط پشت سر هم ما خطوط زندگی مان را شکل می دهیم و ترسیم میکنیم.

           

اما گاهی ممکن است که تفکر ودید گاه ما اینگونه باشد که وقتی خواسته ای وهدفی داریم وبرای رسیدن به آن هدف تلاش می‌کنیم تصور می کنیم که روزی به پایان خواهند رسید و چون به تصاویر و وقایع بعد از پایان دسترسی نداریم فکر می‌کنیم این پایان یک پایان قطعی وتمام شدن می انگاریم وچنین برداشتی درما باعث نا امیدی می شود مثلا فردی که در حال تحصیل در دوره ی متوسطه و دبیرستان است وممکن است تصور کند که نمی تواند وارد دانشگاه بشود وپایان دوره ی متوسطه را پایان تحصیلش می‌داند به همین دلیل نسبت به ادامه تحصیلش نا امید می‌شود ومی گوید دیپلم بگیرم که بعدش چی؟ واین باعث ناامیدی در او می‌شود ومانع از حرکت وتلاشش می‌شود
ویا کسانی که اعتقادی به دنیای پس از مرگ ندارند و مرگ را پایان زندگی می دانند وقتی به آنها می گویی از یکسری مسائل ضد ارزشی دوری کنند ویا یکسری کارهای ارزشی را انجام بدهند می‌گویند ما که آخرش می‌میریم پس چرا این همه سختی بکشیم واین تفکر باعث ناامیدی می شود وسبب می شود که مسیر زندگی را درست طی نکنند واما وادی سیزدهم دقیقا خط بطلان می‌کشد بر چنین تفکراتی ومی گوید پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگریست واگر دوره تحصیلات تمام می‌شود قطعا دوره‌ی دیگری آغاز می شود اگر خورشید غروب می کند وروز به پایان می رسد  در جایی دیگر خورشید در حال طلوع کردن است وروزی دیگر آغاز می‌شود.
وهر پایانی به منزله ی آغازی دیگر است واگر پایانی هم نباشد، آغازی هم در کار نیست پس نباید از پایان ها نا امید بشویم بلکه باید آماده ی آغاز دیگری باشیم. واما نکته مهم در این آغاز ها وپایان هایی که داریم اینستکه چگونه وبا چه کیفیتی  یک دوره ومرحله را به پایان می‌رسانیم چرا که دقیقا نقطه تلاقی آغاز و پایان ها یک نقطه است واگر پایان خوبی نداشته باشیم قطعا آغاز خوبی هم نداریم مانند دانش آموزی که پایه اول را به خوبی تمام نکرده بنابراین در پایه دوم هم آغاز خوبی ندارد وبه مشکل می خورد. ویا در طبیعت هم همین گونه است اگر ما زمستانی پربار و پر از بارش برف و باران داشته باشیم قطعا بهار خوبی را آغاز می کنیم
واما  خداوند یا معمار هستی وقتی انسان را آفرید و به او قدرت اختیار را تفویض کرد به گونه ای بود که قلم وکاغذ را دست خود انسان سپرد تا خطوط زندگیش را خودش بنویسد و طراحی کند. آقای مهندس می گویند تقدیر در آغاز است و در کنگره هم همینطور است دو تازه واردی که با هم وارد کنگره می‌شوند و سفرشان را شروع می‌کنند ویکی از آنها داستان سفرش را خوب می نویسد به موقع حضور دارد، حرمت هاو قوانین را رعایت می کند، مشا رکت می‌کند و.... وخطوط سفرش را خوب و زیبا می نویسد قطعا پایان سفر اولش خوب است وآغاز سفر دوم خوبی هم دارد ولی برعکس آن تازه واردی که مرتب به کلاس هایش نمی آید، حرمت ها را رعایت نمی کند وفرمانبردار نیست مثل اینست که دفترش را خط خطی می کند و مجبور است مشق هایش را دوباره بنویسد ودقیقا این خود ما هستیم که خطوط زندگی مان را رسم می کنیم و از این به بعد باید تفکر کنیم که خطو ط زندگی مان را چگونه می خواهیم ترسیم کنیم آیا می خواهیم خطوطی پر از شادی و تلاش وامید را رسم کنیم؟ یا خطوطی پر از ترس و اضطراب وناامیدی و غم واندوه را ترسیم کنیم؟

          
اما شاید وضعیت زندگی امروز ما به گونه ای باشد که در اثر رعایت نکردن قوانین دچار مشکلات ومسائلی باشیم ویا خودمان دچار بیماری هستیم ویا مسافری داریم که در گیر اعتیاد است ویا اینکه در اثر گره های درونمان در تاریکی هستیم وحال خوبی نداریم نباید نا امید شویم وتصویر کنیم که همیشه در این وضعیت خواهیم ماند وهیچ چیز ی در هستی ثابت نیست وقرار نیست وضعیت ما هم همیشه اینگونه باشد ودر کل پیام وادی سیزدهم اینستکه این هستی واین سرایی که ما در آن زندگی می کنیم سرای سکون ویاس و ناامیدی نیست بلکه در هستی همه چیز در حال چرخش و حرکت هست واگر از وضعیت امروزمان راضی نیستیم باید با تلاش و حرکت وامیدواری ودر صراط مستقیم بودن ورعایت قوانین زندگی وهستی و دانستن  مسئولیت های خودمان واجرای عمل سالم قطعا می‌توانیم خطوط زندگی مان را تغییر بدهیم و آغاز ها و پایان های خوبی داشته باشیم. در متن خود وادی هم می گوید:هیچ موجودی در هیچ یک از مراحل تکاملی خود به خواب نمی رود واگر هم به ظاهر در خواب باشد در حال گرفتن قدرت وقوت از مبدا خویش است تا راه را بهتر بیابد و فرمان ها را بهتر به اجرا در آورد.

از اینکه به صحبت های من گوش دادید از همه شما سپاسگزارم.

نگارنده :همسفر سمیه
عکاس :همسفر فریده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فروغ لژیون 14 شنبه 27 مرداد 1397 15:14
کمک راهنمای محترم خانم باقری بسیار عالی بود خداقوت به شما ونگهبان ودبیر محترمشان. خداقوت گروه وبلاگ نویسان محترم
عاطفه پنجشنبه 25 مرداد 1397 01:09
خدا قوت خانم سمیه عزیزم
مانند همیشه عالی و پر انرژی بود
مسافر توحید چهارشنبه 24 مرداد 1397 19:09
خداقوت و بسیار عالی
حقیقتاً باید دقت بیشماری بر خطوط ترسیمی تقدیر خودمان انجام دهیم. استفاده نمودم و خداقوت
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
گزارش کامل و مفصلی بود. خداقوت
فرحناز سه شنبه 23 مرداد 1397 20:35
کمک راهنمای عزیزوگرامی خانم سمیه خدا قوت از مطالبتون بهرهمند شدم واموزش گرفتم امیدوارم جایگاههای بالاتررا هم تجربه کنید شما یکی از بهترینها هستید چون توانستید خطوطهای زیبایی ترسیم کنید.
همسفرسهیلا رهجو خانم معصومه سه شنبه 23 مرداد 1397 19:14
خانم سمیه عزیر خداقوت.جلسه پربار وپرازانرژی برایم بود.ازخداوندبرایتان آرزوی آرامش وموفقعیت راخواهانم.
همسفرسمیه( ۱۶) سه شنبه 23 مرداد 1397 14:44
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم. وادی سیزدهم را بسیار عالی و قابل فهم بیان نمودید امیدوارم که اغازخوبی را در کنگره شروع کرده باشیم و اگر با اموزشها پیش برویم و انها را کاربردی کنیم قطعا پایان خوبی خواهیم داشت.
ایرج ورمزیار (21) سه شنبه 23 مرداد 1397 14:20
کمک راهنمای محترم سرکارخانم سمیه..تشکر بابت مطالب خوبی که بیان فرمودیدامیدوارم همه اعضا کنگره بهترین خطوط رادرزندگی خودترسیم نمایند..خداقوت به نگهبان بزرگوارودبیرارجمندشان.وتشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
همسفر پروانه سه شنبه 23 مرداد 1397 13:54
خدا قوت عالی بود خانم سمیه عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic