حقیقت درمان؛ گفتگو با کمک راهنما مسافر علی
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 10:15 | نوشته ‌شده به دست مسافر توحید شکیبایی | ( نظرات )
در ابتدای درمان به حقیقت درمان شک داشتم. چون باورهای غلطی در مورد ترک برایم تداعی می نمود ولی با گذشت زمان به این باور رسیدم که کنگره میتواند مرا درمان نماید. آموزش های جهان بینی به تحکیم باورهای من به درمان بسیار موثر بود و به تدریج ایمان به درمان در من جوانه زد.


به رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان علی هستم یک مسافر، آنتی ایکس تریاک، مدت 14 ماه به روش dst و با داروی اپیوم با راهنمای آقای خدا می سفر کردم رشته ورزشی پیاده روی رهایی 9 سال و 11 ماه و در ادامه سفر سیگار داشتم به راهنمای آقای حسن فراهانی رهایی 4 سال و 11 ماه

چه عاملی باعث میشود که یک شخص به مصرف کننده مواد مخدر میشود؟

من فکر میکنم که زیاده خواهی در اشخاص مصرف کننده عامل اعتیاد است. زیاده خواهی در همه موارد می تواند باعث تخریب و گم کردن مسیر شود.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر چه باید کرد؟

مطمئنا پیشگیری بهترین راه است و همانطور که می دانید در اصول کنگره 60 این مطلب وجود دارد که اصل کار کنگره پیشگیری و مهار و درمان اعتیاد است. اگر ما بتوانیم این اطلاعات و این فرهنگ سازی را در سطح جامعه داشته باشیم و با شناخت مواد مخدر و شناخت انسان مطمئنا می توانیم پیشگیری خوبی در این زمینه داشته باشیم.

نحوه آشنایی شما با کنگره 60 چگونه بود؟

من در سال 85 توسط یکی از دوستان با کنگره آشنا شدم و خدا را شکر میکنم که اولین مشاوره بنده در کنگره آقای مهندس دژاکام بودند و واقعاً خوشحالم چرا که این نعمت بزرگ بود که نصیب شخص بنده شد و الان هم خیلی خوشحال هستم که عضو کنگره 60 هستم . امیدوارم تا زمانی که زنده هستم بتوانم در کنگره 60 خدمت نمایم.


چه عاملی باعث شد که در سفر اول موفق باشید؟ آیا چالشی در سفر اول داشتید؟

چالش بزرگی در سفر اول نداشتم، چون در تمام جلسات شرکت نمودم و یک سفر استاندار داشتم. از لحاظ مالی و شغلی با مشکل مواجه بودم، اما اولویتم درمان بود و سعی  نمودم به سفر تمرکز کنم تا درمان حاصل شود.

فرمودید که یک سفر استاندارد داشتید این ایمان و باور چگونه در سفر اول در شما شکل گرفت؟

در ابتدای درمان به حقیقت درمان شک داشتم. چون باورهای غلطی در مورد ترک برایم تداعی می نمود ولی با گذشت زمان به این باور رسیدم که کنگره میتواند مرا درمان نماید. حضور مستمر در کارگاه های آموزشی، جلسات لژیون و در مجموع باید بگویم تسلیم بودن در مقابل راهنما و آموزش های کنگره. اما آموزش های جهان بینی به تحکیم باورهای من به درمان بسیار موثر بود و به تدریج ایمان به درمان در من جوانه زد.

خدمت های که در کنگره انجام دادید؟

از خدمت های کوچک شروع نمودم مانند نگهبان نظم و مهماندار بودن در سفر اول، در سفر دوم هم دبیر جلسات کارگاه آموزشی، نگهبان جلسات و یک دوره پر بار مرزبانی را هم گذراندم، در ادامه به جایگاه کمک راهنمایی رسیدم و در این مدت تلاش کردم که در وهله اول به خودم خدمت نمایم و در مرحله بعد علم و آموزشی که در کنگره فرا گرفتم را بتوانم انتقال بدهم و دین خودم را بتوانم ادا نمایم.

شیرین ترین حسی که در کنگره تجربه نمودید؟

شیرین ترین حس رها کردن نفس یک شخص مصرف کننده هست و شخص بنده تا به حال حسی زیباتر از این حس را تجربه نکرده ام.

امکان دارد این حس را توضیح دهید؟

بهترین حس، حس رهایی کردن یک انسان از دام اعتیاد است و همانطور که آقای مهندس بارها فرمودند: اگر بتوانیم یک نفس را رها نمایم، انگار همه نفوس را رها نموده ایم و برعکس

حضور در جلسات کارگاه آموزشی چه کمکی به ما میتواند بکند؟

حضور در کنگره و در کارگاه آموزشی بسیار مهم است. پایه و اساس آموزش های کنگره در کارگاه آموزشی است. اگر کارگاه آموزشی را حذف نماییم چیزی باقی نخواهد ماند. کسی میتواند بگویید که یک سفر خوب و استاندار داشته که قبل از شروع کارگاه در نمایندگی حضور داشته باشد و این موضوع برای همه صادق است. حضور در کارگاه دارای اهمیت بالای است.


در مورد لژیون ویلیام ال وایت( درمان سیگار) و نحوه درمان آن برایمان توضیح دهید؟

خدا را شکر میکنم که در لژیون ویلیام ال وایت هستم. همیشه در ابتدای جلسات درمان سیگار خدا را شکر میکنم. مصرف سیگار یک کار ضد ارزشی در کنگره 60 است و شاید از نگاه برخی مسافران قطع سیگار سخت تر از درمان اعتیاد باشد ولی اینگونه نیست. کسی که وارد پروسه درمان شود به راحتی به این نتیجه خواهد رسید که درمان سیگار بسیار راحت است. بعد از درمان سیگار خیلی از مسائل از جمله خواب شب، مسائل جنسی، حس چشایی و طعم خوراکی ها و ... به مرحله خوبی میرسد. درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل میشود .
شخصاً 40 سال مصرف کننده سیگار بودم و حتی باور نمیکردم روزی بتوانم سیگار را درمان کنم ولی با متد
dst و روش کنگره 60 موفق به درمان شدم و تقریباً 5 سال است که درمان شده ام و بعضی مواقع واقعاٌ فراموش میکنم که در گذشته مصرف کننده سیگار بودم.

تاثیر گذار ترین وادی به نظر شما کدام است و چرا؟

همه وادی ها درکنگره به سهم خود مهم و تاثیرگذار هستند، اما به نظر بنده بهترین وادی ها در کنگره 60 وادی اول و چهاردهم است. وادی اول ، وادی تفکر میباشد و اساس و بنیان تمام کارهای که با آن سروکار داریم و در پایان وادی عشق که عشق و محبت در تمام کنگره جاری و ساری است.

شما عضو لژیون مالی نمایندگی شاد آباد هستید، لطفاً بفرمایید شرایط حضور در این لژیون چگونه است؟

در درجه اول خدا را شکر میکنم که عضو لژیون مالی هستم، از آقای دژاکام و همه مسئولان کنگره 60 کمال تشکر را دارم که چنین فرصتی را فراهم نمودند تا بتوانم بخش کوچکی از زکات رهایی ام را پرداخت نمایم. برای عضویت در لژیون مالی مسافران سفر دوم با پرداخت یک جا مبلغ پنچ میلیون تومان در هر سال میتوانند وارد لژیون مالی شوند. فراموش نکنیم که وعده خداوند دروغ نیست و چندین برابر این مبالغ توسط خداوند از راههای مختلف به ما داده می شود. امیدوارم همه کسانی که توان مالی دارند بتواند در این لژیون حضور داشته باشند تا بتوانند از الطاف این لژیون بهرمند شوند.

از سایت کنگره و وبلاگ نمایندگی چگونه استفاده می نمایید؟

سعی میکنم که همیشه مطالب را در حد توان بخوانم و استفاده نمایم. اطلاع رسانی عالی توسط سایت کنگره صورت میگیرد و جهانی شدن کنگره با سایت امکانپذیر است و میتواند پایگاه اصلی کنگره در دنیا باشد. جا دارد از فرصت استفاده کنم و هفته سایت را به همه خدمتگزاران این بخش در تمام شعبات تبریک عرض می کنم.

حرف آخر:

خدا را شکر میکنم که عضو کنگره هستم و امیدوارم بتوانم تا زمانی که زنده هستم در کنگره خدمتگزار باشم.  همچنین از شما ممنونم که این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید.

تهیه گفتگو و تنظیم: گروه وبلاگ نمایندگی شاد آبادمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد نظامی دوشنبه 26 شهریور 1397 02:40
با سلام و خداقوت
آقای رضوانی راهنمای گرانقدرم از نکات بسیار مهم و ارزشمندی که فرمودید بسیار سپاسگزارم .
مسافر هادی دوشنبه 12 شهریور 1397 23:02
خسته نباشید استاد اقای رضوانی بسیارعالی
الهام یاراحمدی دوشنبه 12 شهریور 1397 20:58
خدا قوت اقای رضوانی مصاحبه بسیار عالی بود ممنون بابت مطالب خوبتان بسیار آموزش گرفتم از صحبتهای شما تشکر از زحمت های فراوانی که برای شعبه میکشید موفق وپیروز باشید
همسفر فاطمه دوشنبه 12 شهریور 1397 11:00
عرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم جناب آقای رضوانی. خدا قوت عرض می کنم خدمت شما و سپاس تشکر بابت تمامی زحمات بی منتتان. امیدوارم همیشه حال دلتان خوش باشد و آرامش واقعی با لحظه لحظه زندگیتان عجین.

ممنون که تجربیاتتان را در اختیار ما گذاشتید. موفق و سربلند باشید، همیشه!
سپاس از خدمتگزاران وبلاگ و عرض تبریک به مناسبت هفته وبلاگ. امیدوارم همچنان بدرخشید و پیش بروید تا صعود به ... .
همسفر فتانه دوشنبه 12 شهریور 1397 09:43
خداقوت به شما راهنما بزرگوار از خواندن مصاحبه تان بسیار بهره بردم و خداوند را هزاران هزار بار شکر بخاطر وجود شما راهنماها
خداقوت به وبلاگ نویسان محترم این هفته بر شما مبارک باد
مسافر توحید دوشنبه 12 شهریور 1397 08:31
خداقوت و بسیار عالی
راهنمای گرانقدر بسیار گفتگوی خوبی بود و استفاده نمودم. خداقوت به همه خدمتگزاران
همسفر سکینه1 دوشنبه 12 شهریور 1397 01:08
کمک راهنمای گرامی،مصاحبه خوب و تاثیر گذاری بود.خدمتتان پر برکت.
با تشکر از عکاس و وبلاگ نویسان شعبه.
یکشنبه 11 شهریور 1397 23:43
استفاده کردم بسیار عالی با تشکر از علی آقا و دوستان عزیز سایت
ایرج ورمزیار (21) یکشنبه 11 شهریور 1397 17:53
کمک راهنمای محترم جناب آقای رضوانی..بسیارعالی بودمثل همیشه حاوی نکات ارزشمندی بود..خوشابحال شماکه توفیق خدمت درچندبخش رادرکنگره ازطرف خداوندبشماهدیه گردیده ازویژگیهای بارزجنابعالی میتوان به بخشنده بودن ومحبت والای شمااشاره نمودکه شماراتبدیل به,انسانی شاکروسپاسگزارازخالق تبدیل نموده است انشاالله ثابت قدم وپرصلابت طی طریق فرمایید..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم..
فریدون جنابی یکشنبه 11 شهریور 1397 13:17
بااحترام...علی عزیز کمک راهنمای توانا گفتمان شما را ملاحظه نمودم بسیار عمیق و اثر گذار برای مسافرانی تفکر و تعقل نمایند ...یاعلی
همسفر زهرا یکشنبه 11 شهریور 1397 11:45
خدا قوت ممنون از مصاحبه شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic