از تخریب تا جهان بینی صلح و آرامش؛هفته ایجنت ، اسیستِنت و مرزبان
پنجشنبه 15 شهریور 1397 ساعت 09:44 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
در کنگره 60 که مجموعه ای بسیار گسترده و منظم می باشد و خدمات در آن بطور رایگان انجام می گیرد و دارای طیف وسیعی از خدمات می باشد که مهمترین آن درمان مصرف کنندگان مواد مخدر هست و هر کدام از این انسانها برای تخریب یک اجتماع کافی بوده، حال تجمع آنها در کنار هم و همچنین خانواده هایشان که به مراتب آسیب بیشتری دیده اند در یک جا مستلزم اندیشه، برنامه ریزی، اجرای قوانین هوشمندی است تا بتواند با کمترین تنش در طی مدت حدوداً 11 ماه آنها را از جهان بینی تخریب به جهان بینی صلح و آرامش هدایت نمود.

قسم به آفریننده لوح و قلم

اصولاً هر مجموعه ای برای اینکه بتواند ساختار خود را حفظ  و اداره نماید بایستی دارای یک تشکیلات بسیار قوی، متعهد و آموزش دیده باشد تا بتواند به اهداف مورد نظر خود دست یابد  و همچنین دارای اصول و قوانین منظم و تعیین شده ای باشد که افراد مکلف به اجرای آنها باشند.

در کنگره 60 که مجموعه ای بسیار گسترده و منظم می باشد و خدمات در آن بطور رایگان انجام می گیرد و دارای طیف وسیعی از خدمات می باشد که مهمترین آن درمان مصرف کنندگان مواد مخدر هست و هر کدام از این انسانها برای تخریب یک اجتماع کافی بوده، حال تجمع آنها در کنار هم و همچنین خانواده هایشان که به مراتب آسیب بیشتری دیده اند در یک جا مستلزم اندیشه، برنامه ریزی، اجرای قوانین هوشمندی است تا بتواند با کمترین تنش در طی مدت حدوداً 11 ماه آنها را از جهان بینی تخریب به جهان بینی صلح و آرامش هدایت نمود.

کنگره 60 از وجود انسانهایی که قبلاً خود مصرف کننده بوده یا عضو خانواده مصرف کننده می باشندو مراحل درمان و رسیدن به تعادل را طی نموده اند تا به مرحله آرامش رسیده اند اینها از آموزش های لازم در کنگره 60 استفاده نموده و اهداف خود را به پیش می برند.

در باره این مطلب می توان به 3 مورد از جایگاهها که در ساختار کنگره گنجانده شده و به خوبی نیز نقش خود و با بهترین شکل ممکن انجام می دهند. جایگاههای ایجنتی، آسیستانی، مرزبانی است که ذیلاً به شرح آنها می پردازیم.

ایجنت:  ( به معنای مدیر برنامه ) با شال کرم رنگ  که فی مابین شال زرد مرزبانی و شال سفید دیده بانی می باشد، انجام وظیفه می نماید.

در اوایل تأسیس گروه مرزبانی بر هر یک از نمایندگی ها یکی از دیده بانان به عنوان دیده بان رابط بر عملکرد گروه مرزبانی نظارت می نمود که با مرور زمان و افزایش نمایندگی ها طرح ایجنت در کنگره دیده بانان ارائه و مطرح شد که به تصویب رسید که در حال حاضر در هر کدام از نمایندگی ها یک نفر به عنوان ایجنت در کنار مرزبانان مشغول بکار می باشد، ایجنت در حقیقت رابط کنگره 14 نفره دیده بانان با هر یک از نمایندگی ها می باشد که حکم راهنمای مرزبانان را دارد و بر عملکرد آنها نظارت دارد.

آسیستنت:  ( به معنای دستیار ) بعد از ایجنت ها در نمایندگی و موفقیت آمیز بودن حضور آنان در قسمت مسافران، آقای مهندس دژاکام به منظور افزایش کار ایی گروه همسفران و بالا بردن قابلیت های آنها تصمیم گرفتند به این گروه استقلال بیشتری بدهند تا بتوانند همسو با مسافران در راستای وظایف خود این گروهها بهتر اداره بشوند و اختیارات بیشتری داشته باشند همچنین نظارت بیشتری در گروه داشته باشند به همین منظور مسئولیت گروه خانواده به دیده بان آنها سر کار خانم آنی رسماً سپرده شد و سرکار خانم آنی هم برای هر نمایندگی دستیاری از خانم های همسفر انتخاب که به نام اسیستنت نامگذاری شد که  از طرف دیده بان خانواده بر امور همسفران در شعب نظارت می کنند و پل ارتباطی بین همسفران و دیده بان خانواده ها می باشند والحق  والانصاف هم از زمان حضور اسیستنت ها در نمایندگی ها گروه همسفران و خانواده پویایی و بالندگی بیشتری یافت و نشان و شال اسیستنت شال کرم رنگ می باشد.

مرزبان: تقریباً حضور مرزبانان در نمایندگی ها از آذر ماه 1381 استارت زده شد که با درایت  طراحی و ساختار آن پدید آمد و اولین گروه مرزبان در نمایندگی انقلاب شروع به فعالیت نمودند، گروه مرزبانی در هر نمایندگی شامل 7 نفر مرزبان می باشد که 5 نفر از آنها متعلق آقایان مسافر و 2 نفر از گروه خانواده( همسفران ) می باشد که با شال زرد زنگ انجام وظیفه می نمایند. مرزبانان حافظ اصول و قوانین کنگره 60 در نمایندگی ها بوده و بایستی همواره از مرزهای علمی و معنوی و آموزشی کنگره در نمایندگی  حراست نمایند، این مرزبانان برای مدت 15 ماه با آراء اعضای نمایندگی انتخاب می شوند تجربه ثابت نموده است که یکی از موثرترین تفکرات در کنگره 60 لزوم تشکیل گروه مرزبانی بوده است که تمامی امور اجرایی در نمایندگی ها به عهده آنها می باشد و همچنین مسئولیت حفظ و ارامش نمایندگی بر عهده آنها می باشد، تشکیل کارگاههای آموزشی ، کنترل جلسات، لژیون ها، جشن تولدها، و... همه و همه بر عهده گروه مرزبانی می باشد که با هماهنگی ایجنت و در گروه خانواده با هماهنگی اسیستنت برگزار می شود.

در خاتمه این هفته را به تمامی ایجنت ها و اسیستنت ها و مرزبان های خدمتگزار در سطح کنگره 60 تبریک می گویم و در این هفته به بهترین شکل از این عزیزان تقدیر می نمائیم.

پیروز و سربلند باشید.

نویسنده: کمک راهنمای لژیون 21 ایرج ورمرزیار
تهیه و تنظیم: گروه وبلاگ نمایندگی شادآباد


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیاوش سه شنبه 27 شهریور 1397 18:15
بسیار جامع وکامل بود. حتی میشه به عنوان یک منبع آموزشی ازش استفاده کرد. ممنون از زحمت و زمانی که صرف کردید استاد عزیز و محترمم.
لیلا دوشنبه 26 شهریور 1397 09:07
کمک راهنمای محترم.جناب آقای ورمرزیارخداقوت.ازاطلاعات کامل وجامع شما بسیارممنونم.شما یکی ازراهنمایان موفق هستیدوبا فعالیت خود در سایت باعث دلگرمی همسفران ومسافران هستید.شما بسیاربا متانت ودانایی رفتار میکنید.من ازقدر شناسی شما بسیار سپاسگزارم.
سولماز فداکار سه شنبه 20 شهریور 1397 01:40
راهنمای محترم جناب آقای ورمرزیار سپاس بابت مطلب بسیار کامل و مفید تان .من هم بر خود واجب میدانم از شما بابت نظرات بسیار زیبایتان و توجه همیشگی و عاشقانه تان در وبلاگ تشکر کنم ، و از خداوند میخواهم به زودی همان چیزی برایتان اتفاق بیفتد که آرزویش را دارید ، تا همیشه سربلند باشید
همسفر فاطمه دوشنبه 19 شهریور 1397 00:35
کمک راهنمای محترم، آقای ورمزیار
از فرصت استفاده می کنم از شما بابت نظرات تان سپاسگزاری می نمایم. سپاس بابت توجه تان.سپاس بابت نظرات آموزنده و تشویق کننده تان.
مطمئنم نظرات شما پای هر نوشتاری باعث دلگرمی و امیدواری نویسنده می شود.
دعا می کنم همان قدر که باعث حال خوش در دیگران می شوید، نیروهایی از عالم بالا باعث حال خوش تان شوند.
مجتبی یکشنبه 18 شهریور 1397 13:27
کمک راهنمای عزیز جناب آقای ورمزیار مثل همیشه عالی و آموزنده بو، خداراشکر بخاطر وجود کنگره 60 که باعث به درمان رسیدن انسان های دردمند می شود و در ادامه با آموزش هایش باعث به ارتقاء رسیدن این انسانها میشود که میتوانند در در جایگاه های مختلف تاثیرگذار باشند.
ممنون بابت حمایت همیشکی شما از وبلاگ نویسان
الهام یاراحمدی یکشنبه 18 شهریور 1397 11:29
خداقوت استاد بزرگوار از مطالب اموزنده وخوبتان بسیار استفاده کردم موفق و پاینده باشید
همسفر فاطمه. یکشنبه 18 شهریور 1397 00:03
سلام و درود بر راهنمایان کنگره 60،
خداقوت و سپاس راهنمای گرامی آقای ورمرزیار بزرگوار.
ممنون از قلم زیبا و پرمحتوایتان ، خداوند به قلم شما برکت عنایت فرماید.
مقاله ی خوبی ارائه فرمودید.
ممنون از حضور فعال شما بزرگوار در وبلاگ شعبه ، ارائه مطالب و گذاشتن کامنت برای مطالب که نشانه ی روحیه ی شکرگزاری می‌باشد. و انشاءالله این الگویی باشد برای مسافران گرامی و حضورشان در سایت کنگره.
ممنون از زحمات شما در راه احیای انسانی.
به فضل خداوند منان سلامت و موفق در راه خدمت گام بردارید. به لطف و رحمت الهی انشاءالله بزودی زود رهایی مسافر عزیزتان را جشن بگیریم ، و شادمانی را در چشمان همسفر محترمتان ببینیم. به حول و قوه الهی ، و خواست باریتعالی عافیت و عاقبت بخیری شامل حال فرزند دلبندتان گردد. انشاءالله.

وبلاگ نویسان محترم خداقوت خدمتتان پربرکت .
فریده شنبه 17 شهریور 1397 23:45
درود بر شما راهنمای بزرگوار
بسیار سپاسگزارم بابت مطلب خوبتان
همیشه از دیدن کامنت های شما دلگرم می شوم و از اینکه اینقدر مشتاقانه مطالب وبلاگ را دنبال می کنید بسیار سپاسگزارم.
خدمت هایتان پربرکت
شنبه 17 شهریور 1397 21:58
سلام خدمت استادخوبم خیلی زیباوآموزنده بیان نمودید.
فاطمه همسفر توحید شنبه 17 شهریور 1397 18:44
خدا قوت خدمت راهنمای بزگوار اقای ورمزیار

جایگاههای خدمتی را به خوبی تشریح نمودید
سپاسگزارم از شما که خود از خدمتگزاران شایسته کنگره هستید.
امیدوارم از برکات این خدمتها ارامش روزیتان
باشدودر پناه امن خداوند باشید.
خدا قوت به گروه وبلاگ نویسان.
مسافر توحید شنبه 17 شهریور 1397 18:21
انسان های مورد لطف خداوند ، توفیق خدمت به مخلوق را فراهم میکند. آن ها مانند قعطه پازل هستند که هرکدام میتواند سهم خود را در کامل شدن به انجام برساند و هرکس به هر اندازه که میتواند سهم خود را انجام خواهد داد و مقدار آن مهم نیست، بلکه انجام دادن آن مهم است.( سردار)

راهنمای گرانقدرم خوشا به سعادت شما که همیشه در حلقه لطف و مرحمت خداوند هستید و همیشه قدر دان زحمات شما هستم.
خدایا شکر که لایق داشتن راهنما هستم.
خدا قوت به همه خدمتگزاران
رعنا شنبه 17 شهریور 1397 17:08
كمك راهنمای گرامی جناب آقای ورمرزیار؛بسیار سپاسگزارم از توضیحات جامع و كامل شما در خصوص خدمات ارزنده این جایگاهها.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.پاینده باشید.
محسن سادات شنبه 17 شهریور 1397 12:11
بسیار عالی و جامع بود خدا قوت
الهام قدیری شنبه 17 شهریور 1397 11:42
عرض سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای بزرگوار آقای ورمرزیار و تبریک این هفته خدمت همه عزیزان ایجنت و اسیستانت و مرزبانان محترم کنگره ۶۰ . در پناه حق برقرار باشید
اعظن (7) شنبه 17 شهریور 1397 10:11
باسلام این هفته را به عزیزان مرزبان اسیستانت ایجنت تبریک عرض میکنم
یه خداقوت به آقای ورمزیار ،بابت مطالب پرمحتوا تشکر
سید مهدی موسوی لژیون ۲۳ شنبه 17 شهریور 1397 07:03
خدا قوت خیلی عالی مثعله را شکافتید اموزش گرفتم خداقوت وبلاک نویسان
عاطفه شنبه 17 شهریور 1397 01:09
خدا قوت و عرض تبریک به کمک راهنمای گرانقدر آقای ورمزیار
ممنون بابت توضیحات خوب و جامعتان
سپاسگزارم از اینکه اطلاعات خوبتان را در دسترس همگان قرار دادید تا استفاده کنیم
خدا قوت به گروه وبلاگ نویسی نمایندگی شاداباد
همسفر مرضیه جمعه 16 شهریور 1397 17:19
راهنمای محترم سپاس از توضیحات کامل تان در مورد جایگاه ها، بسیار عالی و مفید، نگاه خداوند بدرقه راهتان
وبلاگ نویسان محترم اجرتان صلح و آرامش درونی
همسفرزندی! جمعه 16 شهریور 1397 16:43
هفته ایجنت .اسیستانت.وم زبان رابه همه عزیزان تبریک میگویم وارزوی موفقیت درجایگاه بالاتر برای همه ی عزیزان دارم
همسفرزندی1 جمعه 16 شهریور 1397 16:21
خداقوت کمک راهنمای محترم جناب اقای ورمزیار .بسیار سپاسگزارم که جایگاهارابه خوبی شرح دادید بسیار عالی بود .درجایگاهای خدمتی بالا تری موفق باشید
خداقوت به گروه وبلگ نویسان ۳
نوشین جمعه 16 شهریور 1397 15:27
خداقوت
این هفته را به عزیزان مرزبان و ایجنت واسیستانت تبریک عرض میکنم .
کمک راهنمای محترم جناب ورمرزیار بسیار استفاده کردم .
امیدوارم روزبه روز به علم شما افزوده شده و جایگاه ایجنتی را نیز تجربه نمایید .
هادی شمس لژیون ۲۱ جمعه 16 شهریور 1397 07:47
استاد عزیزم بسیارعالی انصافا بسیار خوب موضوع رو شکافتی
هادی شمس لژیون ۲۱ جمعه 16 شهریور 1397 07:47
استاد عزیزم بسیارعالی انصافا بسیار خوب موضوع رو شکافتی
هادی شمس لژیون ۲۱ جمعه 16 شهریور 1397 06:10
استاد عزیزم بسیارعالی انصافا بسیار خوب موضوع رو شکافتی
همسفر حوریه پنجشنبه 15 شهریور 1397 23:11
کمک راهنمای گرانقدر،از اینکه جایگاهها را به خوبی برای ما باز کرده وبر علممان افزودی از شما بی نهایت سپاسگزارم.
خدمتتان پر خیر ان شالله.
وبلاگ نویسان عزیز دستتان پر برکت ان شالله.
مجتبی 5 پنجشنبه 15 شهریور 1397 22:38
خدا قوت ایرج عزیز.
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 15 شهریور 1397 22:21
راهنمای محترم جناب آقای ایرج ورمرزیار
مقاله شما بسیار آموزنده بود من خیلی استفاده کردم .بازگو کردن جایگاه ها در کنگره و وظایف آنها نشان از مدیریت دقیق و حساب شده ‌کنگره است که به ما آموزش میدهد تمام کسانی که مشغول خدمت هستند با تعهدوعشق و نظم خاصی این مجموعه را اداره مینماید.از تمام عزیزان خالصانه قدر دانی میکنم
فریدون جنابی پنجشنبه 15 شهریور 1397 21:36
بااحترام...راهنمای عزیز و توانا جناب آقای ایرج برمزیار بسیار در این مقاله در مورد حقیقت جایگاه مرزبان و ایجنت و اسیستان بطور دقیق و صحیح قلم زدید عرض میکنم این حقیر استفاده نمودم ایشاالله پایدار باشید ...یاعلی
همسفرخدیجه . م پنجشنبه 15 شهریور 1397 19:41
خدمت کمک راهنمای محترم عرض سلام و ادب وخداقوت دارم فن بیان و سخنان شما بسیار در روح و جان مسافران وهمسفران تأثیر مثبت دارد از شمابسیار تشکر میکنم ،بسیار عالی
رقیه لژیون دهم پنجشنبه 15 شهریور 1397 15:43
راهنمای بزرگوار جناب اقای ایرج از بیان شما آموزنده بود
خدا قوت
این هفته خدمت خدمتگذاران کنگره 60 تبریک
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات