امواج پر وسعت محبت؛به قلم کمک راهنما سعید آبیار
دوشنبه 26 شهریور 1397 ساعت 15:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
  آن که تفکر می کند  و برای خود ارزش  قائل است . آن که  با جدیت مسئولیت  اعمال خود  را می پذیرد و از نوشتن هیچ سرمشقی  شانه خالی  نمی کند، آن که همواره  به مسیر  و خود امیدوار  است، آن که در گاهِ زندگی  به خود ایمان  دارد و  در بی گاه  به خداوند پناه  می برد، در نهایت  به فرمان عقل  نزدیک می شود  و ذره ذره در نور امواج  پر وسعت  محبت  را می بیند و درک می کند.

به نام قدرت مطلق

درباب دستور جلسه : وادی چهاردهم

(آنچه  باور است  محبت است  و آنچه نیست ظروف تهی است )

سکوت می کنم  و به واژه ی عظیم  محبت می اندیشم . محبت واژه ای است  که در هیاهوی  دهر گره از پیشانی  باز  می کند . عصا کش  کور می شود  و اعجاز  دل بیمار  می گردد.

محبت در نهاد  ماست  و برای رسیدن  به آن راهی جز  جاری شدن نیست، باید پیوسته  در  تلاش بود  و پویا، باید  خود را از رکود  و سکون  در آورد،  برای رسیدن  به محبت  و پیوند محبت  باید دل  به خطر زد ، مرارت  های بسیار کشید، باید آرام  آرام  پوست انداخت  تا محبت از لایه  های  زیرین به رو آید، آن که پایبند  پیمان های خود است  و برای اجرای پیمان  خود تلاش می کند

 آن که تفکر می کند  و برای خود ارزش  قائل است . آن که  با جدیت مسئولیت  اعمال خود  را می پذیرد و از نوشتن هیچ سرمشقی  شانه خالی  نمی کند، آن که همواره  به مسیر  و خود امیدوار  است، آن که در گاهِ زندگی  به خود ایمان  دارد و  در بی گاه  به خداوند پناه  می برد، در نهایت  به فرمان عقل  نزدیک می شود  و ذره ذره در نور امواج  پر وسعت  محبت  را می بیند و درک می کند. آن فرمان های  متعدد  در زندگی را  می پذیرد  و ذره دره اجرا می نماید  در نهایت  به فرمان اصلی  که اجرای محبت است  نائل می شود .

 موانع، سختی ها، اضداد  در جهت رشد  و اضداد در جهت تکامل است  و باعث می شود  که ذرات ناخالصی از ماجرا  شود، همواره  نوازش  مادر  جواب نمی دهد ، گاهی اخم  پدر و سیلی  او ما را به خود می آورد، لذا در مسیر  زندگی  باید ناملایمات  را به جان  خرید، پیوسته  در حرکت و تلاش بود، باید از  صخره ها  گذشت، باید  از رود عبورکرد، باید  دستی بر آتش  داشت ، باید  حتی در وادی  اعتیاد  قرار گرفت اما مهم  عبور از آن هاست  که جز با تزکیه و پالایش  امکان پذیر  نیست .

همان طور  که در این وادی  آمده  یک ضلع مثلث  عشق، حس می باشد. کسی که  وجودش پر از هیاهو  و صداهای  ناهنجار است، نه گوشش زیباترین  را می شنود، نه چشمانش ناب ترین  را می بیند، نه شایسته ترین  را می تواند  با جان خویش  درک کند.  چرا که حسش آلوده است، در این راستا  باید بسیار  آموزش دید و به معرفت  و آگاهی  رسید  و تغییرات اساسی  در افکار، اندیشه، رفتار خود  ایجاد کرد، باید قدرت  جاذبه  و دافعه را  با هم داشت آن کسی که تعادل  را نگه می دارد به آرامش  هم می رسد .

 عشق  عبور است ، گذر است  و هیچ  در آن نیست  عشق عبور از  موانع و گذر  از خویش است ، عشق  گذر  از دل انسان هاست ، آن گاه که آموزش دیدیم  و در ناملایمات زندگی  ملایم شدیم ، فرصت  عبود و خدمت  به مخلوقات  خداوند  به  ما داده می شود، برای عبور از لحظات، گذر  به دل انسان ها، خدمت  به مخلوقات  خداوند باید بسیار خلاق بود باید بسیار مهربان شد، باید لایق شد و راه رسیدن  به خداوند همین است.

 دیدن  انسان ها، دیگر مخلوقات  و جذب آنها . محبت همیشه  کلام زیبا  و اعمال زیبا نیست، محبت گاه سکوت از درون  و دیدن نادیده هاست.

محبت لمس لحظه هاست، درک  معانی  و رسیدن به آن تردیدهاست. محبت منشا خیر شدن است، کانالی برای اجرای  فرامین  خداوند شدن  است ، محبت آن چیزی است که باعث می شود  تو همه را دوست بداری و قدردان آن ها باشی.  محبت پیاله است  که جز به خواست و فرمان  ما پر نمی شود . از این رو باید  دست ها را گرفت . اشک ها  را پاک کرد  و لبخندها  را به لب نشاند . محبت رسیدن  به راه و روش  درست زندگی کردن است.

لحظاتی هست  در زندگی  که من دعا می کنم  خودم  را به  یاد آورم  و رسیدن  به آن لحظه ها  چیزی جز رسیدن  به محبت نیست، محبت  همان  فرمانی است  که مسافران  پس از چندین ماه  سفر در کنگره 60 به آن می رسند  فرمان رهایی، آن لحظه ای  که خود را از چنگال  اعتیاد  باز  می ستانند  در اصل  به محبت  می رسند  محبت اجرای  همه ی پیمان  هایی است  که جایی آن ها را بسته ایم  و فراموش کرده ایم.

 حال برای  من مسافر رهایی  از  بند مواد  و ذره ذره  دوری از خشم ، نفرت ، حسادت، بغض ، کینه و.... رسیدن  به پیوند با محبت  با کل کائنات  و آشتی با خودم می باشد، رسیدن  به رهایی از همه ی افکار  و اعمال پوچ، رسیدن به خنده های  بی بهانه، اشکی از سرشوق، رسیدن به صبر، ایمان، تلاش  بی پایان، فرمان عقل و این ها  باور من است، برای رسیدن  به باورهایم  و حفظ آن  تلاش خواهم کرد . در غیر این صورت ظرفی تهی بیش نخواهم بود.

(آنچه  باور است  محبت است  و آنچه نیست ظروف تهی است )

 نویسنده: کمک  راهنما سعید آبیار 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار شنبه 31 شهریور 1397 00:13
سلام خداقوت آقا سعید بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید و آرزوی بهترینهارو برایتان دارم
همسفر مینا چهارشنبه 28 شهریور 1397 02:44
اقای ابیار صحبتهاتون برای من سفر اولی بسیار اموزنده بود . ممنون . خدا قوت
مسافرمحمد۳۳ لژیون۹ سه شنبه 27 شهریور 1397 14:02
درود بر شما، کمک راهنمای محترم آقای آبیار عزیز مقاله بسیار عالی و آموزنده ای بود.خدا قوت
ایرج ورمزیار (21) سه شنبه 27 شهریور 1397 13:09
سعیدعزیزخداقوت عالی بود..تشکر ازوبلاگ نویسان محترم..
سه شنبه 27 شهریور 1397 02:56
سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم
بسیار عالی و جامع بود استفاده کردم ممنون
همسفر زهرا سه شنبه 27 شهریور 1397 00:25
خدا قوت بسیار عالی بود ممنون از شما موفق باشید
محمد ملاولی سه شنبه 27 شهریور 1397 00:17
خداقوت سعید عزیز؛مطالب خوب و آموزندهای بود سپاسگزارم.
خدا قوتوبه بچه های وبلاگ
مسافر توحید دوشنبه 26 شهریور 1397 21:53
خداقوت وبسیار عالی
کمک راهنمای گرانقدر استفاده نمودم و اموزش گرفتم.از زحمات شما برای رهایی و درمان مسافران نیز تشکر میکنم و امیدوارم که همیشه در پرتو توفیق خدمت باشید.
ایام به کام و خداقوت
فرحناز دوشنبه 26 شهریور 1397 20:26
خدا قوت خدمت کمک راهنما ی محترم اقای ابیار بسیار زیبا وپر محتوا وبا عشق وادی را بیان نمودید بسیار از بیانات شما استفاده کردم واموزش گرفتم امیدوارم این محبت همیشه در زندگی همه ی ما جاری باشد تا بتوانیم هر چه بیشتر به انسانهای دردمند یاری برسانیم
محمودمحمودی دوشنبه 26 شهریور 1397 19:03
سلام و عرض ادب به کمک راهنمای محترم جناب آقای ابیارعزیزخداقوت بسیاراستفاده کردم ازمطالب خوب شما.
آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی ست
فریدون جنابی دوشنبه 26 شهریور 1397 16:58
بااحترام...سعید عزیز کمک راهنمای مهربان مقاله شما این حقیر را تحت تاثیر قرار داد بسیار زیبا و با احساس بیان نمودید سربلند باشید ...یاعلی
مجتبی دوشنبه 26 شهریور 1397 16:46
خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات