صورت مسئله اعتیاد، نوشیدن آبی زلال در کوزه گلی به قلم مسافر حسین
جمعه 30 شهریور 1397 ساعت 15:06 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
زمانی که این سیستم یعنی جسم، روان و جهان‌بینی درست درمان بشود فرد دیگر به اعتیاد برگشت نخواهد داشت، شخصی که به درمان می‌رسد دیگر حسی به مواد مخدر ندارد و نسبت به مواد مخدر بی‌تفاوت می‌شود، من خودم ترک‌های زیادی را تجربه نموده‌ام و خیلی ناموفق بودم چون جسم من به تعادل نمی‌رسید به خاطر همین مجدد به مواد کشیدن روی می‌آوردم.


به نام یزدان پاک

 

صورت‌مسئله اعتیاد

سلام دوستان حسین هستم مسافر

آنچه من مصرف‌کننده باید بدانم این است که راه ضد ارزش‌ها بسان زهری است با طعم شیرین در جامی طلایی که نوشیدن آن انسان را به‌طرف نابودی و بیماری سوق می‌دهد، صراط مستقیم بسان آب زلالی است در کوزه‌ای گلی که نوشیدن آن مایه حیات است و رفع تشنگی.

خداوند را سپاسگزارم که راه کنگره را برای من نمایان نمود.

درگذشته اعتیاد همیشه یک غول بزرگ بود و همه به دید اینکه اعتیاد درمان ندارد به آن نگاه می‌کردند حتی ما مصرف‌کننده‌ها هم نیز به این باور رسیده بودیم که اعتیاد یک بیماری مرموز، لاعلاج و پیش‌رونده است که هیچ راهی برای خلاصی از آن نیست.

اما بنیان‌گذار کنگره ۶۰ آقای مهندس باتجربه فراوانی که از دنیای اعتیاد و ترک‌های گوناگون کسب کرده بودند بالاخره به بهترین و صحیح‌ترین روش رسیدند ایشان با به دست آوردن صورت‌مسئله اعتیاد روش DST را به ما معرفی نمودند و یاد گرفتیم بدن ما همان موادی که از بیرون ما وارد کرده‌ایم شاید قوی‌ترش را هم دارد و کامل‌تر هم می‌سازد.

درنتیجه دانستیم اعتیاد بیماری جسمی نیست بلکه برای درمان آن باید سه مقوله جسم، روان و جهان‌بینی به تعادل برسد و شخص طی یک‌زمان و تیپرینگ با داروی OT و پشت سر گذاشتن آموزش‌های کنگره به درمان می‌رسد، این را باید بدانیم که اگر جسم و روان ما تغییر کند اما جهان‌بینی ما افیونی باشد ما فقط اعتیاد را ترک کرده‌ایم و به درمان نرسیده‌ایم پس باید سعی و تلاش نماییم آموزش‌های کنگره را فرابگیریم و آن را کاربردی نماییم تا تغییرات مثبتی در زندگی خود انجام داده باشیم.

یکی از کارهای بزرگی که آقای مهندس انجام دادند و به‌صورت یک مسئله باقی‌مانده است پی بردن به سیستم ایکس است چون فرد مصرف‌کننده براثر مصرف مداوم مواد مخدر به سیستم ایکس و شبه افیونی خود تخریب وارد می‌کند و به خاطر ناآگاهی برخی مراکز از درمان اعتیاد باعث می‌شود که فرد دوباره بعد از ترک دوباره به مصرف مواد روی آورد.

زمانی که این سیستم یعنی جسم، روان و جهان‌بینی درست درمان بشود فرد دیگر به اعتیاد برگشت نخواهد داشت، شخصی که به درمان می‌رسد دیگر حسی به مواد مخدر ندارد و نسبت به مواد مخدر بی‌تفاوت می‌شود، من خودم ترک‌های زیادی را تجربه نموده‌ام و خیلی ناموفق بودم چون جسم من به تعادل نمی‌رسید به خاطر همین مجدد به مواد کشیدن روی می‌آوردم.

اما کنگره با علم ناب که در اختیار ما قرار می‌دهد متوجه می‌شویم که اعتیاد هم در صور آشکار و هم در صور پنهان اتفاق افتاده و ما باید روی هر دو مقوله کارکنیم در صور آشکار که با داروی OT قابل‌درمان است که به آن در کنگره باسیم می‌گویند و صور پنهان با تغییر نگاه، جهان‌بینی و آموزش‌های کنگره و همچنین در صراط مستقیم بودن که به آن بی‌سیم می‌گویند صورت می‌گیرد و در کنگره قابل‌درمان است.

در پایان از راهنمای عزیزم آقای ایرج ورمزیار بسیار سپاسگزارم که باراهنمایی‌های ایشان توانستم طعم شیرین رهایی را بچشم و برای تمام سفر اولی‌ها آرزو می‌کنم این جایگاه را تجربه کنند.

 

نگارنده: مسافر حسین ره‌جوی کمک راهنما آقای ایرج ورمزیار

تهیه و تنظیم: وبلاگ نمایندگی شادآباد

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین سه شنبه 3 مهر 1397 10:00
خداقوت
حسین مراد یکشنبه 1 مهر 1397 15:40
ممنونم حسین جان
مسافر توحید یکشنبه 1 مهر 1397 07:53
خداقوت و بسار عالی
مسافر گرامی عالی بود و استفاده نمودم
خدایا شکر برای باز شدن دریچه درمان برای بیماری خطرناک اعتیاد و خدایا شکر که در این ساعت و مکان حضور داریم و چه انسان های سعادتمندی هستیم که هستیم
خدایا شکر شکر شکر
سمانه همسفر داود شنبه 31 شهریور 1397 13:07
خدا قوت بسیار عالی بود.
مجتبی شنبه 31 شهریور 1397 11:02
خداقوت حسین جان عالی بود.
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار شنبه 31 شهریور 1397 00:06
سلام خداقوت حسین عزیز بسیار زیبا وعالی و آرزوی بهترینهارو برایتان دارم
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار شنبه 31 شهریور 1397 00:06
سلام خداقوت حسین عزیز بسیار زیبا وعالی و آرزوی بهترینهارو برایتان دارم
مریم همسفر مهدی 1 جمعه 30 شهریور 1397 23:47
خدا قوت . موفق و موید باشید
همسفر مینا جمعه 30 شهریور 1397 23:41
خدا قوت.
مهدی صافی (21) جمعه 30 شهریور 1397 21:38
حسین جان بسیار عالی در مورد صورت مسئله اعتیاد توضیح دادید و همانطور که به درستی اشاره فرمودی مثلث درمان بسیار مهم است تا شخص با روش صحیح درمان شود و دیگر دغدغه‌ی مواد و نیکوتین نداشته باشد.خداقوت
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر حوریه جمعه 30 شهریور 1397 19:01
مسافر محترم،ممنون از مطالب خوبتان.آموزنده بود،
امیدوارم شما را در جایگاههای خدمتی ببینم.
فریدون جنابی جمعه 30 شهریور 1397 18:05
بااحترام...حسین عزیز خیلی خوب و واضح صورت مسئله اعتیاد شکافتید پایدار و محکم باشید ...یاعلی
فریدون جنابی جمعه 30 شهریور 1397 18:04
بااحترام...حسین عزیز خیلی خوب و واضح صورت مسئله اعتیاد شکافتید پایدار و محکم باشید ...یاعلی
ایرج ورمزیار (21) جمعه 30 شهریور 1397 18:03
حسین عزیزخداقوت....تشکرازشمابابت مقاله خوبتان...همانطورکه بدرستی اشاره نمودید مهمترین اشکالی که دردرمان موادمخدرخارج ازکنگره وجودداردهمین عدم درک وتعریف صحیح صورت مساله اعتیاداست که انسانها وحتی علم پزشکی رابه بیراهه میبردلحاظ نشدن جهان بینی وعدم شناخت صورپنهان انسانهادرفرورفتن ومجهول ماندن این موضوع نقش بسزایی داردوخداروشکرکه درکنگره این حلقه مفقوده توسط جناب مهندس کشف ومعادله چندمجهولی آن حل گردیدوامروزه مامسافران وهمسفران خودالگویی بدون نقص برای این سندتاریخی میباشیم..افتاب آمددلیل آفتاب...تابادچنین بادا...تشکرازوبلاگ نویسان محترم..
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 30 شهریور 1397 17:43
خدا قوت
محمودمحمودی جمعه 30 شهریور 1397 16:36
سلام حسین جان خداقوت انشاالله همیشه موفق باشی
فروغ از لژیون چهاردهم جمعه 30 شهریور 1397 16:04
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic