برداشت از سی دی برداشت محصول
یکشنبه 8 مهر 1397 ساعت 13:33 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
وقتی تصمیم می‌گیری باید حرکت کنی، اگر صبر کنی و تعلل کنی به نتیجه نمی‌رسی درست مثل خرما است اگر نچینی بر روی درخت می‌گندد و محصول از بین می‌رود.

به نام قدرت مطلق

برداشت از سی دی برداشت محصول

هنگامی‌که انسان در زندگی‌اش دچار بحران می‌شود باید دنبال ایراد و مشکل بگردد تا موقعی که نداند مشکل اصلی در زندگی‌اش چیست و چرا زندگی‌اش دچار بحران شده است نمی‌تواند مسئله‌اش را حل کند ولی وقتی دانست که ایراد کارش کجاست درواقع به حل مسئله‌اش نزدیک شده است و آن مسئله را می‌تواند حل‌شده بداند.

اینجا هست که آقای مهندس در سی دی می‌فرمایند (دانسته باید لیکن شایسته باید) یعنی وقتی متوجه شدی که اشکال کار کجاست آن موقع هست که حرکت می‌کنی و به هدفت می‌رسی.

انسان وقتی از یک ضد ارزش ذره‌ذره فاصله می‌گیرد انگار از ظلمت دور شده است کم‌کم به سمت نور حرکت می‌کند؛ و اینجا هست که انسان احساس می‌کند به خداوند نزدیک شده و نزدیک‌تر می‌شود.

تسبیح در لغت به معنی پشت سر هم هست. وقتی تمام هستی پشت سر هم در جهتی حرکت می‌کنند که خواست خداوند است و در جهت پیشرفت و تکامل حرکت می‌کنند درواقع تسبیح خدا را می‌گویند. پس لغت تسبیح صرفاً ذکر گفتن نیست.

وقتی تصمیم می‌گیری باید حرکت کنی، اگر صبر کنی و تعلل کنی به نتیجه نمی‌رسی درست مثل خرما است اگر نچینی بر روی درخت می‌گندد و محصول از بین می‌رود.

وقتی انسان به یک شئی یا یک موجود محبت می‌کند، باعث زنده شدن، پویا شدن و متحول‌شدنش می‌شود و عدم محبت، انسان‌ها را سیاه می‌کند و باعث نابودی و سوزاندنشان مشود.

درسی دی آقای مهندس می‌فرمایند که: عشق به دانستن و یافتن مانند سکه‌ای هست که هر دو طرفش یک‌جور هست؛ منظور این است که از هیچ‌چیز نترسیم و باایمان یا آگاهی ترس رو از دل بیرون کنیم. پس وقتی مسئله‌ات را حل کردی این همان کلید دری است که می‌توانی با آن کلید مسائل دیگرت را حل کنی اگر انسان خودش جست‌وجو نکند اگر با همه کاوشگران ماهر هم‌نشین شود به موضوع واقعی نمی‌رسد. (همان وادی سوم) یعنی انسان باید وارد عمل شود تا وارد عمل نشود به نتیجه نمی‌رسد.

نکته جالبی که در اینجا مطرح می‌شود این است که تکرار یک موضوع هست که انسان را به کاوش وا‌می‌دارد. درواقع یک میخی را که می‌خواهی به دیوار فروکنی باید چکش‌های متعدد بزنی تا این کار انجام بشود. درست است که یک نفر به تو به نام جلودار واقعی کمک می‌کند و راه را به تو نشان می‌دهد ولی خودت باید به خودت کمک کنی و خودت باید تفکر و تعقل کنی.

درواقع بدون دیگران هم می‌توانی به آنچه می‌خواهی برسی کافی است که فقط تلاش کنی و هر چیزی را که در فکرت هست ترسیم کنی تا به آن برسی.

نتیجتاً تفکر باید سه ویژگی داشته باشد:

1-مبدأ

2-مقصد

3-هدف

وقتی به این سه مرحله پی بردی آن‌وقت به نتیجه می‌رسی و آرامش در زندگی‌ات حاکم می‌شود.

 

نویسنده: همسفر پروانه از لژیون پنجم

تایپ: همسفر نجیمه از لژیون چهاردهم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحید شکیبائی چهارشنبه 11 مهر 1397 06:54
خداقوت و بسیار عالی
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار دوشنبه 9 مهر 1397 23:59
سلام خداقوت و موفق باشید
سمانه همسفر داود دوشنبه 9 مهر 1397 11:31
خدا قوت بسیار عالی بود سپاس.2
ربابه لژیون پنجم یکشنبه 8 مهر 1397 18:50
خواهر خوبم خانم پروانه خدا قوت
از برداشت شما استفاده کردم .با تلاش و پشتکاری که شما دارید بهترین برداشت محصول را خواهید داشت. براتون بهترین را آرزو میکنم.
فاطمه همسفر توحید یکشنبه 8 مهر 1397 15:27
پروانه عزیزم خدا قوت وتشکر ازشما بابت برداشت عمیق که از این آموزش داشته اید.
واین میسر نمی شود جز به برکت تلاش در مسیر آموزشها.
امیدوارم که با ایمان وآگاهی وتلاش بهترین محصول را برداشت کنید.
روزیتان پر برکت گروه وبلاگ نویسان.
ایرج ورمزیار (21) یکشنبه 8 مهر 1397 13:58
همسفرگرامی سرکارخانم پروانه..خدا قوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون..انشاالله باتفکروژرف اندیشی دردوره تکاملی خودبهترین محصولات رابرداشت نماییم..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic