درک سیستم ایکس
پنجشنبه 12 مهر 1397 ساعت 13:55 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
همان‌طور که ادراک شخصی به خدا را نمی‌توان گزارش کرد، سیستم ایکس را هم نمی‌توان درک کرد و در حد یک علم می‌توان در مورد آن دانست...

به نام او که اول هر چیز است و نامش دلربا

سلام دوستان پروین هستم همسفر

هرچقدر که علم پیشرفت کرد ابزارهای زیادی در اختیار انسان قرار گرفت. (پروردگار ما کسی است که هر چیزی را که آفرید سپس هدایتش کرد). همان‌طور که ادراک شخصی به خدا را نمی‌توان گزارش کرد، سیستم ایکس را هم نمی‌توان درک کرد و در حد یک علم می‌توان در مورد آن دانست. سیستم ایکس ممکن است از طریق امواج ما را به هم مرتبط کند یا با دنیای اطرافمان یا ممکن است هورمون یا عصب باشد.

ازنظر علمی بسیاری از اسرار این سیستم ناشناخته است، به خاطر همین می‌گویند؛ سیستم ایکس. این سیستم اگر خراب باشد اگر برای فرد بهترین راهنما و آموزش هم باشد فایده ندارد.

به‌طور مثال حس حسادت کاملاً معنوی است که درک این حس با سیستم ایکس است. وقتی‌که در این موقعیت (حسادت) قرار می‌گیریم سرخ و سفید می‌شویم و عدم تحمل جسم بر اساس معنویت است و یکجایی هست که به من می‌گوید تو باید حسودی کنی و تفکر من به من فرمان حرکت می‌دهد که اگر ازنظر جسمی درگیر شدیم هرچقدر که برایمان روضه بخوانند فایده ندارد اما وقتی سفر تدریجی آغاز می‌شود تغییرات را در رفتار مسافر می‌بینیم بنابراین سیستم ایکس یکی از منابع درک جهان‌بینی است.

انسان را با یک پوشش بسیار ظریف و نازک پیچیده‌اند که ظاهرش من و شما هستیم اما در درون یا صور پنهان برای هر قسم از خلق برنامه ایست دقیق و محاسبه‌شده که شگفت‌انگیزترین قسمت انسان صور پنهان آن است که در حیوانات صور پنهان نداریم.

به عبارتی انسان تنها موجودی است که ظاهرش یک‌جور و باطنش جور دیگر است. شاهکار خلقت همان صور پنهان است که اگر از جسم مراقبت نکنیم نمی‌توانیم صور پنهان خوبی داشته باشیم.

اگر در حال تعادل باشیم حتی خوابی که می‌بینیم در آرامش بر جسم و روان رابطهٔ تنگاتنگ دارند. تنها چیزی که در کنگره مطرح است به تعادل رسیدن است. از تریاک حدوداً 25 نوع ماده شبیه در بدن ما تولید می‌شود که وقتی فرد آن مواد را از بیرون وارد بدن خود می‌کند که به آن جایگزینی مزمن می‌گوییم که با ورود این مواد به بدن، تولید 25 نوع دیگر متوقف می‌شود.

جناب مهندس که روش دی اس تی را ابداع کردند، فرمودند؛ اگر ماه رمضان نبود دی اس تی نبود و اگر رمضان نبود کنگره 60 هم نبود و ما اینجا نبودیم و قطعاً تاریکی و ظلمت بود.

پس هر چه به‌دست‌آمده در ماه رمضان بود. کنگره به‌جای این‌که شعار بدهد ثابت کرد که این روش بهترین روش است ناب‌ترین آموزش‌ها در کنگره است و کامل‌ترین و بهترین جایی که انسان را موردبررسی قرار داده است. وقتی در اینجا به ما یاد داده‌اند که با تفکر ساختارها آغاز شود.

انسان از خودش می‌پرسد؛ من کیستم؟ حیوان که از خودش نمی‌پرسد این یعنی عقل و تفکر. پس این کار انسان است که اول عقل را می‌شناسد و بعد کاربرد آن را (که رسد آدمی به‌جایی که جز خدا نبیند) و دانش خود را در مورد جسم و صور پنهان خود و معجزه‌هایی که در بدن او خلق می‌شود را بالا می‌برد.

قامت انسان محدود ولی قیمت انسان نامحدود است و قابل‌اندازه‌گیری نیست و قیمت با قامت برابری نمی‌کند.

تا قبل از کشف روش دی اس تی توسط جناب مهندس خیلی‌ها خواستند روشی را ایجاد کنند ولی موفق نبودند.

همه بانگ درمان اعتیاد را به صدا درآوردند ولی موفق نبودند. یک مؤلفه می‌خواهد و آن علم تغییرات است اگر می‌خواهیم تغییر اتفاق بیفتد باید علمش باشد و راهش باشد درواقع باید آن تجربه وجود داشته باشد.

بدن ما قادر است خودش مواد لازم خودش را تولید کند و دو روش برای تقویت سیستم ایکس وجود دارد یک روش بی‌سیم که همان جهان‌بینی است و روش باسیم که درمان با شربت او تی است.

معمولاً اگر افراد مصرف‌کننده یک‌بار تجربه تلخ قطع مواد را دارند وقتی بعد از ترک از آن‌ها می‌پرسیم؛ که حالت چطور است؟ جواب می‌دهند که حالم اصلاً خوب نیست فقط به دلیل این‌که سیستم ایکس بازسازی نشده است.

در روش دی اس تی راندمان بیشتری برای رسیدن به حالت تعادل وجود دارد. انسان که ذره‌ای از وجود خداوند است و دارای نیروی نامتناهی است که به‌وسیله آن می‌توان بر تمام مشکلات غلبه کند و خود را جزئی از وجود خدا که در سیاره خاکی حضور پیداکرده بدانیم که نقشی به او واگذارشده است. باید تلاش کنیم که سرمایه‌های خدادادی وجودمان را بشناسیم و چنان از آن بهره‌مند شویم که تا پایان عمر خسران زده نباشیم.

بزرگ‌ترین روانشناسان امروزی می‌خواهند یک نکته را به انسان بیاموزند که لحظه‌ای باخدایت و خودت خلوت کن بسیاری از مشکلات مدرن امروزی از اعتیاد گرفته تا خشونت‌های مرگبار زیادی که در هر جا اتفاق می‌افتد ناشی از عدم داشتن اعتقادات معنوی و روحانی است.

کنگره به این می‌اندیشد که به انسان‌ها کمک کند تا به ارزش قدرت فکر و چشم خود پی ببرند و شاد و سربلند زندگی کنند و در دام اعتیاد نیفتند. اگر از خورشید پرسید که چرا گرما و نور به ما هدیه می‌کند و معتقدم که خورشید جواب خواهد داد این ماهیت من است. ما نیز باید مانند خورشید باشیم و از ماهیت سرشار از سخاوت جسم و روان خود بدانیم.

 

نویسنده: همسفر پروین از لژیون ششم

تهیه و تنظیم: همسفر فاطمه شمسیان

عکس: همسفر فریده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن سادات یکشنبه 15 مهر 1397 10:21
خدا قوت بسیار عالی و جامع بود
نوشین یکشنبه 15 مهر 1397 09:43
خانم پروین مطلب را به خوبی درک و به خوبی انتقال دادید سپاسگزارم .
سمانه همسفر داود شنبه 14 مهر 1397 07:56
خدا قوت بسیار عالی بود.
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار شنبه 14 مهر 1397 00:34
سلام خداقوت بسیار عالی و موفق باشید
عاطفه جمعه 13 مهر 1397 18:46
خانم پروین عزیزم از خواندن مطلب بیبار زیبا و پر محتوایتان استفاده نمودم.
خداوند را سپاس که ما را در بستر کنگره ۶۰قرار داد، تا آموزش ببینیم، دانایی خود را بالا ببریم تا امروز علم این را داشته باشیم در مورد پیچیده ترین سیستم هورمونی و عصبی بدن یعنی سیستم ایکس صحبت کنیم .
مطلب زیبای شما نشان بر دانایی فوق بالای شماست که در دلالت بر در مسیر بودن شما را دارد.
موفق و پیروز باشید و رهایی روزیتان باد
فریدون جنابی جمعه 13 مهر 1397 15:05
بااحترام ...مطلب شما عالی و درخور توجه بود موفق و سربلند باشید ...یاعلی
همسفر مرضیه جمعه 13 مهر 1397 08:03
خانم پروین عزیز ممنوووون از مطلب خوبتان، همیشه از مشارکت های شما آموزش می گیرم
موفق و موید باشید
خانم فاطمه، فریده جان و خانم لیلای عزیز آرامش درونی را برایتان از خداوند خواستارم
همسفرسهیلا رهجو خانم معصومه جمعه 13 مهر 1397 06:45
خانم پروین خدا قوت بسیار عالی بود خیلی جامع وخوب سیتم ایکس تعریف کردید برایتان آرزوی بهترینها را دارم
ممنون از گروه وبلاگ خداقوت
همسفر لیلا از لژیون شش پنجشنبه 12 مهر 1397 23:53
با عرض تبریک و خدا قوت خدمت خواهر لژیونی خوبم عالی بیان نمودید
پنجشنبه 12 مهر 1397 23:53
با عرض تبریک و خدا قوت خدمت خواهر لژیونی خوبم عالی بیان نمودید
ایرج ورمزیار (21) پنجشنبه 12 مهر 1397 13:18
همسفرگرامی سرکارخانم پوران..خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان فرمودیدتبریک بشمابابت درک والایتان ازشناخت وعملکردسیستم ایکس وتاثیرمتقابل آن برانسان..امیدوارم درادامه بافراگیری آموزشهای ناب کنگره همچنان طی طریق فرمایید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات