نقش حیاتی سیستم ایکس
سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت 09:38 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
در هیچ کجای دنیا، در مسئله درمان اعتیاد به اهمیت این سیستم و نقش حیاتی آن در درمان اعتیاد پی نبرده‌اند، هنوز نمی‌دانند که مصرف مواد مخدر در قسمت جسم و فیزیولوژی دقیقاً این سیستم را هدف می‌گیرد و از کار می‌اندازد...

به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

اولین بار، درزمینهٔ درمان اعتیاد، جمله‌ای از طرف کارشناسان، محققان و دانشمندان به ‌کل جهان اهدا شد که این جمله جهان و اذهان عمومی را به انحراف کشاند. جمله‌ای با این‌ مضمون که اعتیاد مسمومیت مزمن است و انواع مواد مخدر برای بدن سم و کشنده است و این جمله گامی رو به عقب برای درمان هر نوع مواد مخدر بود.

جمله‌ای که بعدها توسط کنگره ۶۰ رد شد و خط بطلان به روی آن کشیده شد. آقای مهندس دژاکام طی پروسه درمانی و روش ابداعی خود یعنی روش Dst؛ و تحقیقات خیلی زیادی که انجام دادند این نظریه را رد کردند.

ایشان فرمودند: مواد مخدر برای فردی که سابقه مصرف ندارد شاید کشنده و خطرناک باشد ولی برای شخصی که سالیان سال مواد استفاده کرده است و این مواد با گوشت و پوست‌واستخوانش عجین شده است و اگر به بدنش نرسد منجر به مرگ او می‌شود.

پس چگونه مواد برای هم‌چین فردی می‌تواند حکم سم را داشته باشد. آقای مهندس فرمودند که اعتیاد مسمومیت مزمن نیست، بلکه جایگزینی مزمن است. مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن شده است.

طی مثلثی که به جهان درمان اعتیاد عرضه کردند، فرمودند که یک فرد با استفاده از مواد مخدر، جسم و جهان‌بینی او از حالت طبیعی خارج‌شده و به دنبال آن روان که همان خلق‌وخوی هست از حالت تعادل و نرمال خود خارج‌شده است.

طبق این مثلث باید سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی درمان شود تا نهایتاً درمان اعتیاد برای فرد به انجام برسد و فرد برای همیشه با مواد خداحافظی کند.

طی ۱۰ ماه سفر و با استفاده از داروی درمانی ot، جسم به حالت تعادل بازمی‌گردد و ضلع جهان‌بینی هم با شرکت در کلاس‌های کنگره و استفاده از کتب آموزشی و جزوات به تعادل می‌رسد و با به تعادل رسیدن این دو ضلع، ضلع سوم که همان تعادل است هم به حالت تعادل خود بازمی‌گردد و آن زمان است که درمان رخ می‌دهد.

حال برمی‌گردیم به اهمیت مواد مخدر طبیعی بدن و یا همان سیستم ایکس.

در هیچ کجای دنیا، در مسئله درمان اعتیاد به اهمیت این سیستم و نقش حیاتی آن در درمان اعتیاد پی نبرده‌اند، هنوز نمی‌دانند که مصرف مواد مخدر در قسمت جسم و فیزیولوژی دقیقاً این سیستم را هدف می‌گیرد و از کار می‌اندازد، چراکه هنوز روش‌های ترک‌های آنی، سم‌زدایی‌های غیراصولی به ترک‌های سه‌روزه و ده‌روزه و اعتقاد به سمی بودن مواد مخدر برای بدن که طرفداران خیلی زیادی در دنیا دارد.

بزرگ‌ترین تخریبی که اعتیاد بر بدن دارد به مخدوش کردن و از کار انداختن غدد و مخدرهای طبیعی بدن هست.

 دستگاه عصبی انسان شامل دو بخش است؛

1-اعصاب مرکزی

2-اعصاب محیطی

 اعصاب مرکزی شامل دو بخش خیلی حساس بدن هست؛ یعنی مغز و نخاع، به دلیل این‌که بسیار حساس و غیرقابل‌ترمیم است، محافظت‌های خیلی اصولی از آن‌ها می‌شود. مغز در میان استخوان‌های جمجمه و نخاع در میان استخوان‌ها و مهره‌های بسیار سخت و سفت ستون فقرات است.

اعصاب محیطی به رشته‌های عصبی گفته می‌شود که از نخاع جدا می‌شود و تمامی قسمت‌های بدن را در برمی‌گیرد و کارشان انتقال پیام‌ها از مغز و نخاع به قسمت‌های بدن و انتقال اطلاعات از قسمت‌های مختلف بدن به مغز و نخاع است.

این رشته‌های عصبی از سلول‌هایی به نام نورون تشکیل‌شده است. نورون‌ها در جاهای مختلف بدن پخش می‌باشند و برای انتقال اطلاعات به یکدیگر، مواد شیمیایی از خود ترشح می‌کنند و این مواد شیمیایی ترشح‌شده توسط نورون‌ها، همان مخدرهای طبیعی بدن هستند.

مانند دینورفین‌، انکفالین، سروتونین، استیل کولین، دوپامین و ... که هرکدام مسئول انجام کاری در بدن هستند. ترشح هورمون شادی، ضد درد، خواب، گوارش مواد غذایی و ...

به‌طورکلی همه علائم حیاتی بدن توسط این هورمون‌ها است.

گوارش، شادی، ناراحتی، آرامش، اضطراب، هیجان، غم، اندوه، امید، ناامیدی، افسردگی، سرزندگی، تفکرات منفی، مثبت، خوش‌بینی، بدبینی، رنگ چهره، پوست، پرخوابی، بی‌خوابی، عشق و محبت و ... همه تحت تأثیر این مواد مخدر طبیعی بدن یا همان سیستم ناشناخته ایکس است.

حتی عدم کارکرد درست این سیستم منجر به انواع بیماری‌های روانتی و سایکوسوماتیک (بیماری‌های جسمی که ریشه در روان دارد) است.

بیماری Ms انواع سرطان‌ها، بیماری‌های روان‌پریشی و... همه در اثر عدم کارکرد درست این سیستم حیاتی و مهم بدن است.

حال چگونه انتظار می‌رود فردی که سالیان سال مواد استفاده کرده و سیستم ایکس بدن او از تعادل خارج‌شده است و جهان‌بینی فرد در اثر استفاده از مواد، افیونی شده و دید او نسبت به اطرافیان، زندگی و حیات خود تغییر کرده است، در دو روز و سه روز و یک ماه بتواند به شرایط عادی زندگی قبل از مواد برگردد.

عدم توجه به این سیستم در درمان‌ اعتیاد باعث بروز مشکلاتی است که نه‌تنها هیچ‌وقت حل نمی‌شود، بلکه منجر به فجایع خیلی زیادی می‌شود. خودکشی‌هایی که بعد از ترک‌های یک‌باره صورت می‌گیرد؛ یکی از پیامدهایی است که در اثر نادیده گرفتن و توجه نکردن به این سیستم است.

همان‌طور که آقای امین در سی‌دی‌های خود فرمودند، این سیستم از طریق باسیم (جسم) و از طریق بی‌سیم (تفکرات و اندیشه منفی) به هم می‌ریزد. تغذیه، خواب مناسب و ورزش باعث به تعادل رسیدن جسم می‌شود و تفکرات مثبت و عملکرد مثبت ما دوری از ضد ارزش‌ها چه در فکر و چه در عمل باعث تقویت سیستم ایکس می‌شود.

خوردن بادام، خوردن سیب، دوری کردن از استرس، تفریحات سالم، شکرگزاری، با کودکان بازی کردن، کار کردن با وبلاگ، کامنت گذاشتن، کلاس‌های یوگا و مدیتیشن، نماز، عبادت، ذکر، زیارت، حل کردن پازل، حل جدول، نقاشی، مسافرت گروهی، مطالعه کردن، کاهش مصرف قندی، مصرف گندم سبوس‌دار، عدم استفاده از غذاهای سنگین در شب، تقویت قدرت تخیل، تصویرسازی روزهای قشنگ زندگی‌مان، خوردن غذاهایی که حاوی ویتامین B هستند مثل زردآلو، سیرابی عدم خوردن آرد سفید خوردن کلم بروکلی، خوردن گردو، انجیر، زغال‌اخته، خوردن عسل، قران خواندن جزء اندک کارهایی است که ما می‌توانیم برای تقویت و راه‌اندازی سیستم پیچیده و  بدن خودمان یعنی همان سیستم ایکس انجام دهیم.

 

نویسنده: کمک راهنمای محترم؛ همسفر عاطفه

تایپ: همسفر نجیمه از لژیون چهاردهم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا پنجشنبه 19 مهر 1397 00:50
خدا قوت و عرض تبریک به شما راهنمای کنگره ۶۰
مطالب بسیار جامع و کامل بود
مریم پنجشنبه 19 مهر 1397 00:49
بسیار عالی بود و استفاده کردم
ممنون از شما
اعظم (7) چهارشنبه 18 مهر 1397 10:25
کمک راهنمای محترم خانم عاطفه بابت مطالب مفیدوپرمحتواتشکرخداقوت
تشکرازوبلاک نویسان
همسفر مهدیسا چهارشنبه 18 مهر 1397 09:18
خداقوت خانم عاطفه بسیار جامع بود موفق باشید و بدرخشید.
همسفر لیلا از لژیون شش چهارشنبه 18 مهر 1397 00:03
سلام خدا قوت خدمت راهنمای خوبم سر کار خانم عاطفه عالی بیان نمودید موفق وموید باشید
همسفر زهرا سه شنبه 17 مهر 1397 22:54
خانم عاطفه ممنون مطالب خوبی را بیان نمودید بسیار عالی بود همواره موفق باشید
منصورفلاح سه شنبه 17 مهر 1397 13:35
خدا قوت عرض میکنم خدمت شما کمک راهنمای محترم مطالب بسیار کامل ومفید ارائه گردید،همیشه برقرار باشید.خدا قوت خدمت زحمتکشان گروه وبلاگ.
صدیقه سه شنبه 17 مهر 1397 13:28
خانم عاطفه عزیز، بسیاراستفاده کردم، موفق وپیروز باشید.
رقیه رهجوی خانم الهام سه شنبه 17 مهر 1397 13:28
سلام خداقوت بسیارزیبا و عالی و موفق باشید
ایرج ورمزیار (21) سه شنبه 17 مهر 1397 09:27
کمک راهنمای گرامی سرکارخانم عاطفه...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون درارتباط باسیستم ایکس...این مقاله حاوی نکات بسیارمهم وکلیدی بودکه توجه به این مطالب میتوانددربه تعادل رساندن سیستم ایکس اشخاص نقش حیاتی داشته باشدزیرااین مطالب برگرفته ازآموزشهای ناب کنگره میباشدکه هرکدامشان باسندیت مبرهن بیان میشودوعمل به آنها انسان رابسمت سلامتی وآرامش سوق میدهدوعدم توجه به آنها انسان رادچارمشکلاتی خواهدنمودامیدوارم همه اعضاکنگره باشناختی که ازسیستم ایکس پیدانموده اند درمسیرصحت وسلامت وآرامش حرکت نمایند..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic