از فرمان برداری تا فرماندهی
شنبه 28 مهر 1397 ساعت 14:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

اگر ما فرمان‌بردار خوبی از قوانین الهی باشیم به‌جایی می‌رسیم که می‌توانیم فرمانده خوبی برای خودمان باشیم. انرژی‌مان بالا می‌رود و کمتر اشتباه می‌کنیم و تفکر، تعقل و تصمیم‌گیری ما تغییر می‌کند و حس ماهم بهتر کار می‌کند و تمام مسائل را بهتر متوجه می‌شویم و با برنامه‌ریزی به هدف خود می‌رسیم و این نشانه این است که شخص در مسیر تزکیه و پالایش، فرامین الهی را اجرا کرده و فرمان‌بردار خوبی برای دستورات الهی بوده و باعث شده که فرمانده خوبی برای خودش باشد.


به نام خدا

شخصی که بیماری اعتیاد دارد بعد از مدتی متوجه می‌شود که دیگر کارهای قبلی‌اش را نمی‌تواند انجام بدهد و چیزهایی که قابل‌اجرا بودند را به‌صورت نسبی انجام می‌دهد و دستور به خود می‌دهد؛ ولی انجام نمی‌شود و اگر بخواهد به انجام برساند باید مواد مصرفی خودش را بیشتر کند و این کار را انجام می‌دهد تا بتواند فرماندهی جسم را به دست آورد.

شخصی که دچار بیماری اعتیاد می‌شود فرماندهی خود را از دست می‌دهد و این مواد است که در شخصِ مصرف‌کننده، احساس ناتوانی و بدبختی و... را به وجود می‌آورد و هیچ‌چیز تحت اختیار خود فرد نیست. می‌خواهد حرف بزند نمی‌تواند، هر غذایی را نمی‌خورد و اشتها از شخص گرفته می‌شود و اینجاست که فرماندهی وجودش از او سلب می‌شود و در تاریکی به سر می‌برد و در اختیار نفس اماره قرار می‌گیرد و نفس اماره فرمان می‌دهد که باید این کار را انجام بدهی و مواد خود را تهیه نمایی و اینجاست که انسان تحت نیروهای شیطانی قرارگرفته و دیگر فرمانده جسم نیست. در این شرایط شخص باید خواست قوی برای درمان، در خودش به وجود بیاورد و از یک نیروی دیگر اطاعت کند تا از نفس اماره خارج شود و از یک استاد اطاعت نماید.

فرمان‌برداری کار راحتی نیست. مهم نیست فرمان‌بردار باشیم یا فرمانده، بلکه مهم این است که به مرحله‌ای از شناخت رسیده باشیم که تشخیص بدهیم کجا، چگونه و چه نقشی را داشته باشیم. زمانی ما می‌توانیم فرمانده باشیم که قبلاً در همان موضوع فرمان‌برداری کرده باشیم، همیشه فرمانده از فرمان‌برداری متولد می‌شود. فرمان‌برداری را می‌توانیم از دو بُعد موردبررسی قرار دهیم:

1- بُعد درونی

2- بُعد بیرونی

هر انسانی دوست دارد اول فرمانده خودش باشد و دستوراتی را که به خودش می‌دهد اجرا کند و بعد به فرماندهی بیرونی برسد. بعضی‌ها در بُعد درونی برای زندگی‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند و خودشان فرمان می‌دهند که سال دیگر در رشته موردعلاقه‌شان قبول شوند و یا به خودشان فرمان می‌دهد که من باید سال آینده در کنگره به درمان برسم و یا... بعضی‌ها این فرمان‌ها را اجرا می‌کنند که آنها می‌توانند برای خودشان فرمانده خوبی باشند و بعضی‌ها این فرمان‌ها را نمی‌توانند اجرا کنند؛ پس فرمانده خوبی برای شهر وجودی‌شان نمی‌تواند باشند.

در بُعد بیرونی هم اگر فردی را می‌بینیم برای خودش و یا در جمعی فرمانده خوبی است، بی‌جهت به این فرماندهی نرسیده است. شرط رسیدن به فرماندهی، فرمان‌برداری است. برای رسیدن به فرماندهی همان‌طور که در نوشتار کنگره تحت موضوع عقل یاد می‌شود، باید فرمان‌بردار فرامین الهی باشیم و در صراط مستقیم حرکت کنیم و از دستورات خداوند که فرموده دروغ نگو، غیبت نکن، مال دیگران را نخور، به یتیمان ظلم نکن، دزدی نکن و... پیروی کرد.

اگر ما فرمان‌بردار خوبی از قوانین الهی باشیم به‌جایی می‌رسیم که می‌توانیم فرمانده خوبی برای خودمان باشیم. انرژی‌مان بالا می‌رود و کمتر اشتباه می‌کنیم و تفکر، تعقل و تصمیم‌گیری ما تغییر می‌کند و حس ماهم بهتر کار می‌کند و تمام مسائل را بهتر متوجه می‌شویم و با برنامه‌ریزی به هدف خود می‌رسیم و این نشانه این است که شخص در مسیر تزکیه و پالایش، فرامین الهی را اجرا کرده و فرمان‌بردار خوبی برای دستورات الهی بوده و باعث شده که فرمانده خوبی برای خودش باشد.

یک سفر اولی تا فرماندهی سفر خود را به عهده نگیرد هرگز نمی‌تواند فرمانده خوبی برای سفر دیگران باشد و نتیجه‌ای که از این دستور جلسه می‌گیریم این است که ما برای درمان به کنگره آمده‌ایم و باید فرامین کنگره را اجرا کنیم و تمام دستورات کنگره برای درمان اعتیاد (جسم، روان و جهان‌بینی) است؛ چون اعتیاد به‌تنهایی به درمان نمی‌رسد و نیاز به راهنما داریم و ما نمی‌توانیم به‌تنهایی جهتِ درمان، فرمانده خودمان باشیم؛ پس به فرمانده نیاز داریم و تمام دستورات کنگره و راهنما را تمام قدرت اجرا می‌کنیم.

ان شاالله خداوند به همه ما توفیق این را بدهد که از علوم کنگره به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و به آن فرماندهی برسیم.

 

نویسنده: همسفر زهرا از لژیون شانزدهم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ربابه لژیون پنجم سه شنبه 1 آبان 1397 07:12
خانم زهرا خدا قوت
مقاله خوبی بود و به نکات خوبی اشاره کردید انشالله تمامی رهجویان کنگره فرمانبرداران خوبی برای راهنمایان خود باشیم .
مسافر توحید دوشنبه 30 مهر 1397 19:51
خداقوت
همسفرسهیلا رهجو خانم معصومه یکشنبه 29 مهر 1397 14:26
خانم زهرا خدا قوت.خیلی خوب وعالی در مورد فرمانبرداری تا فرماندهی نوشتید.موفق وموئید باشید.
مجتبی یکشنبه 29 مهر 1397 09:36
همسفر محترم خداقوت
مسافر توحید یکشنبه 29 مهر 1397 07:56
خداقوت
همسفرسمیه( ۱۶) یکشنبه 29 مهر 1397 00:08
خواهر عزیزم مقاله بسیار عالی و پرباری بود خداقوت.
ایرج ورمزیار (21) شنبه 28 مهر 1397 16:24
همسفرگرامی سرکارخانم زهرا...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون.. بسیارعالی بودخصوصاازدوبعددورنی وبیرونی..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic